22

MY LUDZIE WSI! (lub my ludzie - widziani oczami mieszczan) ;)


Kilka dni temu miało miejsce spotkanie rodziców dzieci, fundatorów oraz osób prowadzących zajęcia pozaszkolne we Włoszakowicach. Jak wiadomo, udział brał jeden z najszczodrzejszych darczyńców czyli p. Stanisław Waligóra, który zasila tą słuszną inicjatywę z funduszy gminnych. Jak to wyszło – darczyńca daje, darczyńca wymaga – zatem p. Waligóra postanowił oświetlić obecnych na spotkaniu rodziców „prawdą” odnośnie własnych działań na terenie naszej gminy. Każda okazja jest dobra dla autoreklamy! Matki dzieci, mające własne zajęcia i obowiązki oczywiście cieszyły się, że miały okazję posłuchać wywodów naszego lokalnego, najznamienitszego polityka. „MY LUDZIE WSI” tak nasz szanowny włodarz raczył tłumaczyć fakt niezwykle udanej inwestycji w chodnik na ulicy Wolności, który przed rodzicami pragnął usprawiedliwić. „My ludzie wsi” tak p. Waligora pragnął wyjaśnić fakt, iż jesteśmy ze wsi, dlatego też skazani jesteśmy na to aby zawsze mieć gorzej. Zawsze pod górkę, zawsze ubrudzone buty, zawsze zmarznięte ręce. „My ludzie wsi” tak nasz wójt zapragnął się z nami zidentyfikować i dzielić nasz wspólny biedny los. Szkoda, że mnie tam nie było, bo parsknąłbym śmiechem i trudno by mi się było powstrzymać słysząc takie brednie. Dlaczego? Postaram się wyjaśnić:

 1. Stanisław Waligóra pochodzi z Wielichowa, od czasów średniowiecza Wielochowo posiada prawa miejskie.

2. Na wzór Wielichowa, Stanisław Waligóra próbował uzyskać prawa miejskie dla Włoszakowic (mam nadzieję, iż zrezygnowął z tego głupiego pomysłu).

 Czy to wszystko? Otóż nie, bo też człowiek, który z nami się identyfikuje ma troszkę lepszy niż „biedny i ciężki” żywot. Czy ma prawo mówić „my ludzie wsi”?

 1. Pobiera 11710PLN miesięcznego wynagrodzenia od „nas ludzi wsi”.

2. 653tyś PLN, tyle mniej więcej zarobił „człowiek wsi” podczas zeszłej kadencji. Oczywiście brudził sobie ręce i odmarzał palce od ciężkiej pracy.

3. Butów sobie nie brudzi, bo od „nas ludzi wsi” zaraz po objęciu funkcji wójta, zafundował sobie na koszt gminy kostkę brukową pod samą furtkę swojej rezydencji (i ani metra dalej).

4. Dostęp do edukacji nie był zbytnio utrudniony jak to często bywa dla „ludzi wsi”. Nic nie stoi problemem wyrobić sobie magisterium obsiadając stanowisko wójta gminy. Czas jest, pieniądze są!

5. Jako szczęśliwy reprezentant „ludzi wsi” nasz Stanisław Waligóra, jak my wszyscy uprawniony jest do odebrania nagrody za dożycie do końca roku, czyli tak zwaną „trzynastkę”. W wysokości? 11710PLN.

Panie Stanisławie Waligóra! „My ludzie wsi”? Pan się ma czelność porównywać do ludzi ciężko pracujących na własny los, przyszłość, dzieci i życie? Oczywiście, polityka to też praca! Lecz czy uprawnia ona do tego, aby porównywać własne działania do uczciwej pracy ludzi walczących o swój byt w Polskich warunkach? Jeżeli Waligóra uważa, że „ludzie wsi” mają tak lekkie, komfortowe i dostatnie życie jak on... no to nieźle by się zdziwił jakby doszedł do realnych, przyziemnych wniosków.

 Jak „tradycja” nakazuje... post należy skończyć wnioskiem jaki skierowałem do naszego włodarza. Zapraszam do zapoznania się! ;]

----------------------------------------------------

 Szanowny Pan Stanisław Waligóra.

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej, wnioskuje o udzielenie informacji o kosztach budowy kładki szerokości 50cm, od skrzyżowania na ulicy Wolności do skrzyżowania z ulicą Wolsztyńską we Włoszakowicach. Chodzi konkretnie o kilkuset metrowy ciąg płyt betonowych wraz ze słupkami stalowymi ustawionymi wzdłuż asfaltu ulicy Wolności. Informację o poniesionych kosztach na realizację inwestycji, proszę udokumentować fakturami na wykonane prace oraz materiały. Pragnę przypomnieć, iż według orzeczenia Naczelnego Sądu Administracyjnego anonimizacja danych na fakturach udostępnianych w ramach dostępu do informacji publicznej nie ma podstaw prawnych.

Bardzo proszę o uczciwą, jasną, dającą klarowną i pełną odpowiedź na zadany wniosek, wyzbytą prób uniknięcia udzielenia konkretnych informacji.

Z wyrazami szacunku

Jakub Mąkowicz


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-07-07 19:04:06
Ja nie jestem politykiem... dlatego też nie muszę okłamywać ludzi, że nie wiąże końca z końcem i razem z nimi cierpię biedę, głód i niedostatek. Pracuj ciężko - życzę Ci byś dorobił się ogromnego majątku. Od zazdrości się nie wzbogacisz! :) Z tym domem na Mazurach to przesadziłeś... ale mi z tym schlebiasz :)
Od: ~xxx (Gość) z dnia 2017-07-07 18:35:29
Jak już wyliczasz kto ile miesięcznie zarabia to może się pochwalisz ile ty masz. No bo ten domek na mazurach te kilka działek w okolicy raczej za darmo nie dostałes. A bym zapomniała o tym garażu nie jeden takiego domu niema.
Od: ~Ed (Gość) z dnia 2014-12-25 00:46:59
Jeśli dobrze pamiętam chodziło tam o Waligure. A nie o naszego Wójta Waligóre. Czy naprawdę myśli ze świat kręci się tylko wokół Niego? To nawet nie zbieżność nazwisk.
Od: ~swój (Gość) z dnia 2014-12-24 15:13:22
nie przejmuj się głupkiem
Od: Larry Flynt z dnia 2014-12-24 15:11:45
Nadziei – by nie opuszczała, radości – by rozweselała, miłości – by obrodziła, dobroci – by zawsze była - Larry wszystkim życzy z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-12-24 12:58:56
Spokojnych świąt, takich normalnych, rodzinnych i ciepłych. Zapomnijmy na kilka dni o krainie absurdów. Zdrowia i wszelkiej pomyslności. Życzenia dla wszystkich, dla wójta też .
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2014-12-24 11:51:08
Włodarz zapewne chciał ci poprawić humor na święta,ludzka zawiść nie ma granic.Zdrowych spokojnych świąt.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-24 11:42:47
Otrzymałem dziś wezwanie na policję w sprawie podejrzenia znieważenia wójta gminy Włoszakowice Stanisława Waligóry. Chodzi o słynną kartę wyborczą z oceną działalności głowy naszej gminy. Wesołych Świąt! ;]
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-22 09:26:19
A ja uważam, że burmistrz Wielichowa również za dużo zarabia. Myślę, że problem leży w tym, iż za duże pole popisu daje się decyzji radnych w tej materii. Czyni to funkcję wójta atrakcyjną dla karierowiczów. Zazwyczaj są oni wyszkoleni w tanim aktorstwie i nie boją się wprowadzać opinii publicznej w błąd używając zagrywek początkujących polityków. Ludzie zazwyczaj kupują te kłamstewka i szczęśliwie przyjmują to co "władza rzuca z góry". To wszystko powoduje, że na funkcje władzy w małych lokalnych punktach samorządowych dostają się cwaniaczki a nie ludzie z powołania. Gdyby np. wójt mógł zarabiać max 4tyś PLN (lub mniej) wtedy karierowicze szukaliby innych sposobów wygodnego życia, niż życie na nasz koszt.... No ale... jest jak jest. Musimy przywyknąć lub próbować to zmienić ;]
Od: ~obywatel GW (Gość) z dnia 2014-12-20 21:25:03
W 100% zgadzam z Larym!!!Niech nasza pani przewodnicząca bierze przykład z innych gmin a nie pada na kolana przed wodzem jak i reszta radnych.
Od: Larry Flynt z dnia 2014-12-20 21:16:45
WIKIPEDIA KŁAMIE!!!!! "Na terenie gminy Włoszakowice dominuje wysokotowarowa gospodarka rolna - z dużym udziałem ogrodnictwa, zwłaszcza uprawy pieczarki i pomidorów. Oprócz tego działają zakłady produkujące opakowania kartonowe[3], palety, obuwie domowe[4]; działają także tartaki, żwirownia oraz rozlewnia napojów. Czyni to z Włoszakowic atrakcyjny dla inwestycji, lokalny ośrodek przemysłowy (zakłady małe). W sezonie letnim ważną część dochodów stanowi turystyka - ośrodek w Boszkowie." wycinek tekstu z wikipedia.org A wójt i zgraja jego radnych przekonuje nas że Boszkowo to kula u nogi
Od: Larry Flynt z dnia 2014-12-20 20:38:16
Wójt pochodzi z miasta? Ale mi też miasto Wielichowo 1757 mieszkańców dwa razy mniej niż wieś Włoszakowice to się aż dziwie że uciekł z takiej metropolii. Mógł tam zostać i wprowadzać swoje przepisy. A tak na marginesie burmistrz Wielichowa zarabia 10004zł. To o 600 zł mniej niż w poprzedniej kadencji. I ca można? Widać można. Trzeba by wysłać tych "naszych" radnych na szkolenie pt. "Jak obniżyć zarobki wójtowi"
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-12-17 17:17:39
Żal dupe ściska, ale "taki system, sory" Polacy dopiero odkrywają demokracje, a przy okazji wychodzą patologie i złudzenia, że na coś mamy realny wpływ... Nie ma systemowych metod egzekucji prawa w tym wypadku. Z drugiej strony gmine czy masto rozliczysz, przynajmniej teoretycznie, ale spróbuj ogarnąć budżet państwa... tam dopiero są możliwości dla jednych i niemoc dla drugich... W tym kraju wszystko jest nie tak... wszedzie jakies uklady kliki i to pod szyldem atrapy demokracji. I taki postkomunistyczny układ trwa.
Od: ~obywatel GW (Gość) z dnia 2014-12-17 10:40:25
Żal mi tych naszych pseudo radnych,biedaki muszą dorobić do emeryturki bo by im nie starczyło do ostatniego i niestety muszą się błażnić przed wodzem.za te kilka złotych się sprzedają wstyd!!!
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2014-12-16 21:04:38
Zawsze uważałem, że ten idiota uderzył się w głowę. Byłem w błędzie. On uderzył się w jajca i cierpi sypiąc durne brednie. Solidaryzujmy się z nim w głębokim cierpieniu!!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-16 20:35:06
Do "były radny" - ja nie piszę wniosków do rady gminy, czy też do wójta z "nadzieją". Ani razu nie oczekiwałem sensownej oraz racjonalnej odpowiedzi. Po prostu chciałbym abyśmy wszyscy widzieli i wiedzieli jak działa nasz samorząd.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-16 20:26:02
Do mieszkaniec - nie kłamałbym, że słońca nie ma na niebie ;) Zaraz po tym jak wybrali naszego waligórę na wójta, on zrobił sobie kostkę pod swoją furtkę. Później... po wielu latach przedłużył drogę... bo głupio wyglądało. No i racja... faktycznie głupio to wyglądało ;]
Od: ~radny były (Gość) z dnia 2014-12-16 18:12:57
Admin nigdy się nie dowiesz o kosztach tej inwestycji -telewizorek ukończył prawo zaocznie i jest wybitnym ekspertem jak unikać prostych i rzeczowych odpowiedzi , oczywiście z pomocą sztabu wynajętych doradców '' za nasze podatki ''
Od: wives z dnia 2014-12-16 17:21:30
My ludzie wsi..., niejednokrotnie inteligencją i wychowaniem jesteśmy bardziej do przodu niżeli jakikolwiek mieszczanin. Aczkolwiek przyglądając się części ludzi we Włoszakowicach niejednokrotnie jestem zdania, że określenie "my ludzie wsi" ma w sobie moc naiwności, ciemnoty, krótkowzroczności. Kto na tym korzysta? No przecież nie my... Jesteśmy codziennie okradani z kasy jednocześnie z uśmiechem klaszczemy rządzącym... bo co? Bo to nasi dobrzy znajomi? Bo to nasi sąsiedzi? Bo jest czysto? Proszę was o litość…, jak daję pieniądze dziecku chcę wiedzieć na co je wydał. Większość ludzi w radzie gminy są to starsi ludzie o Panu Wójcie już nie wspomnę. Rączki na głosowaniu podnoszą z takim życiem, że strach o ich stawy łokciowe i barkowe. Opanujcie się..., nie za dużo gimnastyki przez te półtora godziny? Nikt tego nie widzi, że ten cały chodnik na Wolności to KPINA? Ktoś z nas robi debili w biały dzień. Ciężko mu ustosunkować się do myślenia człowieka który takowy chodnik na zafundował. Każdy z was w domu jak robi remont robi pół ściany? Troszeczkę podłogi? Kawałek okna? Dlaczego nie słuchamy ludzi młodych? Dlaczego nie pozwolić na powiew świeżości i rozwój wsi? Postawić na ludzi młodych, energicznych, na ludzi którym się jeszcze chce i nie mam na myśli tu tylko podnoszenia ręki na głosowaniu. Ludzi który nie wstydzą się swoich poglądów i przed swoimi wyborcami otwarcie będą umieli powiedzieć co zdziałali na ich rzecz a czego nie. Półtora godziny milczenia za 300zł. Tylko bić brawo.
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2014-12-16 17:17:41
Wydaje mi się, że kłamiesz bo droga do Waligóry nie jest jak twierdzisz tylko do niego ale o jakieś jak się nie mylę 50 metrów dłuższa. Dojeżdżam tam to wiem.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-16 16:41:40
No ale... nasz waligóra nie był wyedukowany, kiedy radni wybrali go na wójta (p. Waligóra jest wójtem od czasów kiedy włodarz gminy wybierany był przez radnych). Radni... też bardzo często są bez matury. Uważam, że dobry wójt czy też dobry radny... wcale nie musi być wielce wyedukowany. Wystarczy aby był dobrym człowiekiem.
Od: ~gość (Gość) z dnia 2014-12-16 16:37:42
mysle ze jesteśmy ludzmi wsi i nie ma czego się wstydzic :) hmm no jak komuś sie nie chce pracowac fizycznie to niech się uczy i startuje na wójta albo na radnego - no ale niestety nie każdy ma dobry start w przyszłośc i musi zapieprzac za pół darmo ale to wina wszystkich polityków którzy mysla tylko o sobie

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook