23

Schronisko dla piesków we Włoszakowicach.


Chciałbym przypomnieć, iż gmina ma obowiązek przygarniać porzucone psy. W naszej gminie trzymane są niedaleko pałacu trójkątnego, tuż za budynkiem przedszkola/pogotowia ratunkowego. Pieski wydają się wręcz szukać towarzystwa. Szukają domu, gdzie ktoś je nakarmi i pogłaska. Poniżej przedstawiam wideo z mojej dzisiejszej wizyty przy kojcach. Prośba dla opiekuna piesków o trochę słomy na zimę (dziś w nocy było -6stopni)... no i jak zawsze... pełną miskę! :)

http://youtu.be/CDZyxU-vyOo


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-17 08:23:09
Nie, nie! ;] Lepiej żeby psy kierowane były do schroniska tak jak mówi prawo a nie przechowywane w niedozwolonych warunkach. Ogólnie też pamiętaj... że nikt nie wyłapuje u nas żadnych psów. Te psy w gminnym "schronisku" nie są szczepione przeciw wściekliźnie. Każda prywatna osoba za brak takowego szczepienia dostałaby dotkliwy mandat. No ale... nasz waligóra odpowiedzialności się nie boi, bo odpowiada gmina a nie on. Nie licz mi pieniążków, nie jestem osobą publiczną. Ja Tobie też nie liczę. Nie ukradłem, podatki płacę... życzę Ci tego samego.
Od: ~xyz (Gość) z dnia 2014-12-17 00:06:18
No lepiej żeby nic nie było. A wściekłe psy gryzly nasze dzieci. Coo??zawsze admin moze założyć schronisko. Co pozwolił pan tak psom cierpieć?ma pan dużo pieniążków. Trzeba było je adoptowac
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-12 12:17:41
Tak czy siak... okazało się, że jestem w błędzie. Gmina nie, nie chce pomocy dla psów z powodu "nienawistnego" charakteru naszego waligóry. Po prostu, nie mogą przyjąć pomocy dla schroniska, które oficjalnie nie istnieje.
Od: ~obywatel GW (Gość) z dnia 2014-12-11 10:19:08
Po tym przykładzie widać kto i jak rządzi naszą gminą.śmiech na sali.sztab prawników nie daje rady.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-11 08:27:56
Mateusz - początkowo miałem takie samo zdanie jak Ty. Zresztą sam widzisz! Wpadłem tam z kamerą i co? Nagrałem jakąś makabrę? Biedne pobite wychudzone psy? Nie! Nagrałem całkiem niezłe kojce, w których siedzą chętne towarzystwa pieski. Jedyna rzecz, której bym się doczepił to brak słomy, lecz jest to sprawa szybka do nadrobienia. Jednak... widzisz, jak się zagłębiłem w sprawę doszedłem do wniosku, że schronienie... to nie to samo co schronisko. Wiesz jaka jest różnica? Podstawowa to taka, że we Włoszakowicach psy nie są ewidencjonowane. Nie wiadomo ile ich przyszło, nie wiadomo ile ich wyszło. Czyli co się z nimi dzieje podczas gdy nie są przekazywane do schroniska? Wszystkie znalazły nowych panów? No oby! Ale jeżeli psy "których nigdy nie było" trafiły do piachu, to my się nigdy tego nie dowiemy. Druga sprawa to brak opieki weterynaryjnej. Jest to sprawa ważna zarówno dla psów jak i dla standardów sanitarnych. Kojce są blisko przedszkola i pogotowia ratunkowego! Pies, którego przygarnąłem jest przeraźliwie mocno zarobaczywiony! Mój drugi piesek też jest ze schroniska! (z leszna) Zanim go odebraliśmy miał porobiony komplet badań oraz szczepień. Tutaj odebraliśmy psa, nie podpisując żadnego dokumentu i nie dowiadując się niczego o zwierzaku. Rozumiem, że jak teraz moja rodzina zachoruje, to będę się sądzić z gminą o wydanie chorego psa, którego "oficjalnie" nigdy nie mieli? Trzecia sprawa to taka, że w schroniskach zwierzęta mają kontakt z ludźmi. Czwarta to taka, że szuka się tam dla nich nowych domów. Piąta, jest nad schroniskami nadzór weterynaryjno-sanitarny. Kolejna sprawa, skontaktowała się ze mną osoba, która przywiozła do "włoszakowickiego schronienia" naszą Marlenkę (pieska, którego zaadoptowaliśmy). Po tego psa, wcale nikt nie chciał przyjechać (żaden "hycel")! Psa przyjęli dopiero po groźbie ze strony wspomnianej osoby, że jak nikt go nie weźmie to podrzuci go do sekretariatu naszego waligóry! Dopiero wtedy, pozwolono przywieźć psa (nikt po niego nie pojechał!!). Masz tutaj zatem pewność drogi Mateuszu, że bezdomne psy nie wałęsają się po ulicach? Ogólnie jest ogromnie dużo powodów dlaczego ustawodawca sprecyzował nazwę "schronisko". Wylistowałem Ci tylko kilka z nich. Uważam, że gminę, którą stać na tak drogiego w utrzymaniu waligórę, stać również na przekazywanie bezdomnych psów do schroniska. Zwłaszcza, że tak nakazuje prawo. Zwłaszcza, że taką uchwałę przyjęła rada gminy Włoszakowice.
Od: ~Mateusz (Gość) z dnia 2014-12-10 23:12:06
Uważam że te zwierzaki może i nie są rozpieszczane ale dostają codziennie jeść , pić i nie pałętają się bezpańsko po ulicach.
Od: ~gość (Gość) z dnia 2014-12-10 22:38:58
Sprawę należy zgłosić do ochrony spraw zwierząt . pozdrawiam.
Od: Larry Flynt z dnia 2014-12-10 20:45:09
Ławeczki w parku dla pijaczków, w parku koło boiska na górce gdzie dzieci zjeżdżały na sankach tak samo zrobili jakąś altankę żeby wódeczkę w spokoju można było pić. A dzieci? No tak dzieci też głosu nie mają. Na takie pierdoły to pieniądze są.
Od: ~obywatel GW (Gość) z dnia 2014-12-10 17:13:55
Oj biedne te pieski lepiej włodarzowi było zrobić ławeczkę w w parku dla (pijaczków) wiadomo pieski do wyborów nie pójdą!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-10 16:27:39
Haha! ;]
Od: ~chycel (Gość) z dnia 2014-12-10 16:23:11
Rozmawiałem kiedyś z wójtem o gminie , i rozmowa zeszła na temat psów -ja mówię do niego że nieraz psy są mądrzejsze od ludzi a wójt na to -tak- tak- tak ja takiego miałem!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-10 15:52:15
Najdziwniejsze jest to, że zupełnie co innego radni uchwalili a co innego robi nasz waligóra. Cytat z zeszłorocznej uchwały gminy Włoszakowice: Zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom z terenu Gminy Włoszakowice realizuje: Podmiot prowadzący schronisko dla bezdomnych zwierząt, poprzez przyjmowanie zwierząt bezdomnych dostarczonych do schroniska; ------ Nasi radni nie wiedzą, że nasz waligóra nie wypełnia ustalonej uchwały rady gminy? Tak jest... udawajmy tak samo jak radni, że nie wiemy co się dzieje dookoła nas... udawajmy upośledzonych i głupich. Tacy w kontaktach z naszą władzą wychodzą najlepiej.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-12-10 15:08:18
Heh... no faktycznie coś w tym jest. Zaczynam widzieć powody wściekłości i nienawiści ze strony waligóry. Chłop pracował na obecny kształt gminy ćwierć wieku, a Ty mu bezczelnie wyciągasz kolejne klocki z tej misternie układanej wieży Jenga... Na razie jeszcze uzupełnia brakujące klocki papierową atrapą, tak więc kwestia czasu i runie wszystko. No chyba że będzie to kadencja w której nasz włodarz postanowi pozamiatać po sobie i odejść w chwale zamin zostanie "wyrzucony" w następnych wyborach...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-10 14:46:44
Czego się nie dotknę... to wychodzi afera. A zaczynało się tak niewinnie. Zdziwiony tym, że gmina odrzuca pomoc, którą oferowałem zacząłem dzwonić po różnych instytucjach. Okazuje się, że gmina trzyma psy w kojcach niezgodnie z prawem. Z przepisów ustawy o ochronie zwierząt oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zwierzęta bezdomne powinny być przekazywane do schronisk (nasze gminne kojce w świetle prawa nie są schroniskiem). Czy wszystko czego się tknę a związane jest z waligórą... musi zamieniać się w absurd? :( W tej sytuacji powinienem zawiadomić nadzór weterynaryjny.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-12-10 14:18:24
Rozumiem, że potrzeby są, ale nie można o nich mówić, bo oficjalnie wszystko jest w najlepszym porządku?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-10 11:06:16
Pieska już odebraliśmy. Rozmawiałem też z urzędnikiem gminnym i pytałem go czy moglibyśmy się jakoś przysłużyć naszemu schronisku dla psów. Zapewne każde schronisko na świecie na takie pytanie odpowiedziałoby twierdząco, wskazując jakiego rodzaju pomoc byłaby najlepsza. Jak jest w przypadku schroniska we Włoszakowicach? Nie jest potrzebna opieka weterynaryjna - chociaż nikt nie wie kiedy i czy badane i szczepione były psy. Nie jest też potrzebny wolontariat, wyprowadzający pieski, bo czasem ktoś przychodzi je wyprowadzać (choć nikt nie jest w stanie określić kiedy to ostatni raz było). Nie jest potrzebna słoma, jedzenie... nie jest potrzebne nic. I tak z powodu nienawistnej postawy waligóry znowu ktoś cierpi. Dlaczego? Oczywiście nie dziwię się gminnym urzędnikom - nie mam do nich najmniejszych pretensji. Każdy, kto podważy autorytet pracodawcy (w tym wypadku waligóry) wylatuje od razu z pracy i to całkowicie zgodnie z prawem. Taka u nas "demokracja".
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-10 08:24:30
Stowarzyszenie ma nas jednoczyć a nie ograniczać. Psami mogą zajmować się osoby nie tylko ze stowarzyszenia. Ja wiem, że dla lokalnej elity politycznej "psie schronisko" to pierdoły. Są jednak ludzie na wsi, którzy kochają zwierzęta. Pamiętaj - psy się na polityce nie znają. Co Ci przeszkadza? Że psy będą mieć lepiej? Czy to, że to my w tym pomożemy?
Od: ~ja (Gość) z dnia 2014-12-09 23:17:45
Nie masz czym się zajmować gościu przecież to są pierdoły i to miało być Stowarzyszenie które takimi rzeczami się zajmuje te psy lepie w Henrykowie nie będą mieć
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-09 21:08:58
Nie wiem. Jednak wspaniale się o tym dowiedzieć ;] Przejdzie Ci! ;]
Od: bubancza z dnia 2014-12-09 21:06:19
Kocham Cię Adminie, czy Ty o tym wiesz?!!??!?!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-09 17:05:58
Fabian? To do mnie? ;] Tak się składa, że przygarniamy pieska ze zdjęcia tytułowego. Jutro rano go odbieramy. Będziemy mieć dwa psy w domu - oba ze schroniska. Zapytam się też urzędnika gminnego, czy jesteśmy w stanie pomóc naszemu gminnemu "schronisku". A, że lubię piwo - jej... a ty nie? ;]
Od: ~fabian (Gość) z dnia 2014-12-09 15:48:29
Zamiast prychać i klaskac piwskiem mogles dac im jeść i pościelić siankiem.
Od: ~Gość (Gość) z dnia 2014-12-09 15:31:31
Smutny widok, jestem ciekawa czy te pieski są wypuszczane z tych kojców chociaż raz dzienni na pół godziny. Nie rozumiem tylko dlaczego gmina nie oddaje psów do schroniska np. w Henrykowie sama adoptowałam psa z tego schroniska. Psy w schronisku mają dużo lepsze warunki bytowe i co ważne stały kontakt z człowiekiem. A właściwie to wiem dlaczego gmina nie podpisała umowy z schroniskiem to pewnie w ramach oszczędności, tylko dlaczego musimy robić to kosztem istot które same sobie nie potrafią pomóc, to jest przykre.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook