14

Cela czeka na administratora strony www.wloszakowice.org


Być może pamiętacie jeszcze petycję, którą organizowałem odnośnie wniosku tyczącego się wybudowania pomnika dla p. Stanisława Waligóry. Petycja niestety nie zyskała dużego zainteresowania, podpisała się pod nią tylko jedna osoba. Wynikiem porażki sugestii kierowanej przez jednego z obecnych radnych, którą chciałem wprowadzić w życie jest niezmierna złość naszego obecnego włodarza. http://www.wloszakowice.org/index.php?module=post&id=60 Postanowił on skierować do prokuratury fakt organizacji owej petycji, stwierdzając, iż była ona „nielegalną” agitacją przedwyborczą. Dodam, iż p. Waligóra skierował na policję również, zarzuty odnośnie wieszania plakatów na gminnych słupach oraz zarzuty odnośnie „nielegalnego” telebimu rozświetlającego tegoroczne wybory w gminie Włoszakowice. Nielegalnym według Waligóry był również billboard usytuowany przy ul. Leszczyńskiej (wylot z Włoszakowic w kierunku Leszna). Wydaje się, że nasz waligóra, chciałby stanowić prawo w gminie Włoszakowice i szczodrze marnuje czas policji i prokuratury, które mają ważniejsze zajęcia niż wyjaśnianie niezrozumianych przez p. Waligórę jego „widzimisie”. Aby zatem ograniczyć marnotrawstwo potencjału czasu pracowników mających ważne funkcje dotyczące ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymywania porządku publicznego, postanowiłem do mojego sąsiada wysłać pismo. Zachęcam do zapoznania się.

 

 

Włoszakowice 01.12.2014

 

 

 

Jakub Mąkowicz

ul. Szymanowskiego 6

64-140 Włoszakowice

 

 

 

Stanisław Waligóra

 

 

 

Szanowny Panie Stanisławie Waligóra.

 

Na wstępie chciałbym Panu gratulować wygranej w ostatnich wyborach samorządowych. I choć uważam, że stało się to na szkodę lokalnej społeczności zamierzam uznawać Pana jako wójta gminy Włoszakowice. Pismo te kieruje do Pana nie tylko jako do włodarza naszej gminy lecz również jako do mojego sąsiada. Mieszkamy przecież niecałe 200 metrów od siebie. Chciałbym się Panu jako mojemu sąsiadowi pożalić, gdyż wielokrotnie na moje prośby spotkania wcale Pan nie reagował. Nie jest to dobrosąsiedzkie zachowanie. Wielokrotnie chciałem z Panem porozmawiać aby wyjaśnić kierujące mną powody, z którymi z pewnością by się Pan zgodził, gdyby zależało Panu na dobru i rozwoju gminy Włoszakowice. Zamiast próbować mnie zrozumieć, pojąć również sens i potrzebę działania Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Włoszakowice woli Pan nasyłać nas policję. Tym samym ugruntowuje Pan własny, negatywny stosunek wobec ludzi o odmiennej opinii, których chce Pan „zniszczyć i zdeptać”. Chciałbym Panu przypomnieć, iż nie stanowi Pan w naszej gminie prawa, a Pana zgłoszenia na policję wynikają tylko z błędnego zrozumienia podstaw i sensu naszej działalności. Marnuje Pan tym samym potencjał i czas pracowników policji oraz prokuratury. Przecież wszelakie rzeczy, które się dzieją i dziać się będą mógłbym Panu jako sąsiad i mieszkaniec gminy Włoszakowice wyjaśnić. Nawołuje zatem do Pana o zaprzestanie stosowania negatywnych i niszczących dobrosąsiedzkie stosunki działań. Zachęcam natomiast do rozpoczęcia dialogu w celu wyeliminowania niezrozumienia jakie w Panu zalega. Szanowny Panie Stanisławie Waligóra, zachowujmy się jak ludzie! Nie warczmy na siebie jak wściekłe psy! Mi się nie podoba, że jest Pan Wójtem gminy Włoszakowice, Panu zaś nie podoba się moja działalność jako administratora strony www.wloszakowice.org. Ani Pan, ani ja nie pozbędziemy się siebie ziejąc nienawiścią oraz złością. Zachęcam do zmiany Pana postawy.

 

 

 

Z wyrazami szacunku

Jakub Mąkowicz


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-17 08:19:14
Nie lubię wójta, to jest zakazane? Pamiętaj, że w wolnych wyborach 40% głosujących stwierdziło, że Waligóra to zły wójt. TO DUŻO biorąc pod uwagę skalę autoreklamy waligóry oraz ogólnie panujący strach przed krytyką jegomości. Zauważyłaś, że chwalić go można bez strachu? A cała krytyka o jego osobie musi być przekazywana w sekrecie?
Od: ~mieszkanka (Gość) z dnia 2014-12-17 00:02:44
Żałosne treści. Widać tylko jakiś osobisty uraz admina. Skoro wójt taki zły jak to się dzieje że ludzie go chcą? Nikt nikogo nie zmuszał do głosowania.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-02 19:03:20
Mam nawet pomysł na kolejną kampanię wyborczą. Obiecać tyle co waligóra, ale RAZY DWA! :] Wybudujemy drogi, wszędzie chodniki, skateparki, place zabaw, gaz będzie darmowy, średnia zarobków w gminie skoczy do 11tyś PLN a włoszakowicki zespół piłkarski trafi do ekstraklasy. Czyż to nie dobry pomysł na rozwój gminy? Nie jest on lepszy niż pomysł waligóry? Przy okazji same z siebie rozpadłyby się układy i układziki. Co widzisz dziecinnego w tym, aby usiąść z moim sąsiadem i porozmawiać z nim o problemach, które go trapią? ;)
Od: ~nie ważny (Gość) z dnia 2014-12-02 18:51:58
Strona Włoszakowice org staje się coraz bardziej dziecinna jeżeli masz takie pomysły z tym twoim stowarzyszeniem to wpisz twoje propozycje na rozwój naszej gminy możesz to opisać na tej stronie czy nie dobry pomysł ?
Od: ~tubylec (Gość) z dnia 2014-12-01 22:02:17
Gościu na tym chyba polega demokracja, na wolności między innymi słowa, każdy ma prawo mieć odmienne zdanie, ale nie znaczy, że jest od razu przestępcom, mądra władza słucha głosu ludu i z nim rozmawia wyciągając wnioski, komentarze które Ci się nie podobają są głosami ludzi, demokracją,
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-01 21:44:22
Do Adama - czy mi się chce? Czasem mniej, czasem bardziej. Podoba mi się jednak sytuacja po wyborach. Jesteśmy mocniejsi... wielu aktywnych ludzi się do nas przyłączyło. Jak się ludzie przyłączają, to ja nie mogę tego psuć bo "mi się nie chce" :) Musi mi się chcieć!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-01 20:27:31
Spoko Radny. Dzięki. Jestem zdeterminowany aby walczyć z patologiami kolejne 4 lata. Dziś byłem na sesji rady gminy. Wójt znowu zarabiać będzie 11710PLN miesięcznie. Jedynymi radnymi, którzy byli przeciwni byli "nasi" radni ze stowarzyszenia. Jutro napiszę więcej.
Od: ~radny (Gość) z dnia 2014-12-01 19:51:59
Admin twoje działanie jest nam bardzo potrzebne , wiele absurdów i prostackich pomysłów wójta dzięki TOBIE poznaje społeczeństwo naszej gminy- jak się rozmawia to wielu niby nie czyta ale na bieżąco znają tematy strony ORG. CIERPLIWOŚCI prawda jak oliwa .....
Od: ~adam (Gość) z dnia 2014-12-01 17:58:33
Gościu - obrażanie osoby jako takiej a krytykowanie tego co robi, to nie to samo. Jeśli nie kumasz, może adminowi będzie ci się chciało to wytłumaczyć. W zasadzie nie zgadzam się z działalnością admina i nie rozumiem po co mu to, ale na swój zboczony sposób doceniam to, że mu się chce. Osoby patrzące władzy na ręce naprawdę są potrzebne wszędzie i zawsze.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-01 15:13:52
Do Gośc - jeżeli faktycznie tak uważasz, to powiem Ci od czego zaczęła się historia ze stroną www.wloszakowice.org. Kiedyś... kilka lat temu, pytałem p. Waligórę o zadłużenie gminy Włoszakowice oraz sposoby kredytowania gminy. Sugerowałem inne możliwe rozwiązania na co nasz waligóra nazwał mnie "przestępcą". Zagroził mi też, że wyciągnie z tego konsekwencje. Ja cały przestraszony wysłałem jego groźby oraz obraźliwe stwierdzenia w moim kierunku do prawnika. Na poważnie się przestraszyłem, że przypadkowo faktycznie sypnąłem coś niestosownego. Prawnik natomiast stwierdził, że waligóra próbuje mnie odstraszyć od interesowania się sprawami gminnymi, i że powinienem wnosić o naruszenie dóbr osobistych i wnosić o przeprosiny ze strony waligóry. Sąd apelacyjny zwolnił waligórę z przeprosin - przeprosić za swoje słowa nie musi. Ja natomiast zamiast przestraszyć się waligóry, postanowiłem prowadzić stronę wloszakowice.org i dochodzić jak najwięcej prawdy odnośnie naszej gminy. Tak więc jeżeli sugerujesz, że waligóra jest zły i złośliwy w moim kierunku, bo to ja rozpocząłem rozmowę od "złośliwości" to jesteś tutaj akurat w błędzie. Ja chciałem rozmawiać na poziomie kulturalnym i w każdej chwili jestem gotów do tego poziomu powrócić. Pismo, które widzisz w tym poście jest jednym z kolejnych pism wzywających Stanisława Waligórę do uczciwej i kulturalnej rozmowy.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-12-01 14:41:44
nienawiść i złość zawsze jest odwzajemniana - też bym nie chciał rozmawiać z kimś kto mnie cały czas publicznie obraża. ogólnie Ciebie podziwiam i szanuje za to co robisz ludzie maja prawo wszystko wiedzieć , ale nie podobaja mi się komentarze innych którzy nie tylko odrażaja wójta ale i innych wypowiadających się o odmiennym zdaniu
Od: Wives z dnia 2014-12-01 14:05:57
Lubię to! Hihi
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-01 11:02:34
Haha! :D
Od: ~Jasnowodz (Gość) z dnia 2014-12-01 10:55:59
Mam lepszy pomysł(tak mi się wydaje). Proponuję zamknąć 1429 wyborców, którzy nie zagłosowali na p. Stanisława Uderzającegoglowąwgórę. Ps. Biedne więzienie w którym mieliby Ciebie zamknąć Adminie

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook