18

Gmina Włoszakowice zgubiła 800 tyś PLN!


Dzięki informacji przesłanej na kontakt@wloszakowice.org mamy możliwość oceny skuteczności działań urzędu prowadzonego przez Stanisława Waligórę w gestii pozyskiwania środków zewnętrznych kierowanych na rozwój oraz inwestycje w gminie Włoszakowice. W tym przypadku są to środki dotowane przez urząd Wojewody Wielkipolskiego. Wniosek gminy Włoszakowice o 800tyś PLN dotacji na przebudowę drogi w miejscowości Boguszyn przepadły, gdyż UG Włoszakowice nie wypełnił wymogów formalnych. Mam szczerą nadzieję, iż podczas nadchodzących wyborów nie zaśpiewamy p. Waligórze "Nic się nie stało".

Więcej informacji:

http://www.poznan.uw.gov.pl/wyniki-naboru-wnioskow-w-wojewodztwie-wielkopolskim-edycja-20142015

http://www.poznan.uw.gov.pl/system/files/zalaczniki/wnioski_odrzucone_2015.pdf pozycja nr 1

TEKST DODANY 08.11.2014

Gmina zaczęła tłumaczyć się, że nie "straciła" 800tyś pln tylko sama z nich zrezygnowała w ramach realizacji innego projektu. Jako, iż z nieoficjalnych (lecz bardzo wiarygodnych) źródeł wiem, iż ten inny projekt nawet nie istnieje - poprosiłem p. Jurka Michalskiego o wyjaśnienie tej kwestii. Jeżeli gmina rzeczywiście "domówiła" się w celu realizacji innego projektu to z pewnością p. Jurek Michalski nie będzie miał problemu z przedstawieniem nam listu intencyjnego w tej sprawie. Oczywiście... o ile on w ogóle istnieje :) Ciekawi mnie dlaczego gmina odrzuca 800tys pln dotacji i mam nadzieje, że gmina wyjaśni nam tą sprawę jeszcze przed wyborami! Gierki słowne zamazujące rzeczywistość pomagają w wyborach... lecz nie pomogą odzyskać 800tyś pln utraconych dotacji.


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-20 19:52:06
Nic p. Michalski nie odpowiedział. Co miał odpisać? Że wprowadza ludzi w błąd? :(
Od: ~ciekawski (Gość) z dnia 2014-11-20 19:38:26
No i co Adminie , Michalski odpowiedział? Droga bez większego sensu, tak uważam... Najpierw trzeba się porozumieć z sąsiadami, zrobić badania i ilości pojazdów jadących obecnie i w przyszłości, a nie próbować realizacji swego widzimisię!!!
Od: ~ciekawski (Gość) z dnia 2014-11-08 17:34:27
Uważam, że akurat tu przy tej planowanej inwestycji drogowej, o której to wójt chwalił się przed różnymi gremiami od dłuższego czasu, gmina straciła co prawda rządową dotację, ale też nie wydala swoich pieniędzy. Bo była to " droga ślepa" . Jak można, a okazuje się że można budować drogę tranzytową od "środka " trasy, bez porozumienia się z sąsiadami, właścicielami innych ważniejszych odcinków planowanej trasy. Przecież jest jeszcze wiele niewiadomych co do S 5... To tak jakby ktoś trasę szybkiego pociągu wybudował w połowie trasy, nie znają stacji początkowej ani końcowej. Ten pomysł wójta trzeba traktować jako jego widzimisię i falstart!!! Zresztą co to za obwodnica.... Dość mamy tirów jadących przez Włoszakowice i Bukowiec w kierunku Śmigla. Zobaczcie jak wygląda asfalt na drodze z WŁ-c do Bukowca, asfalt przez wieś w Bukówcu i dalej do Machcina... Pobocze rozjechane, studzienki pozapadane.... I co znaczy 1 km nowej drogi!!!! Tyle mamy innych, pilniejszych inwestycji - nie tylko drogowych.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-08 13:42:21
BB - czytaj tekst, który dodałem do postu :)
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-11-08 13:34:25
Na gminnej stronie pojawilo sie sprostowanie odnosnie temaru tego posta... dość ciekawe i na sam koniec sensowne jeśli nie jest to zasłona dymna z której nic nie wyniknie...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-06 07:36:50
Nie tylko mieszkańcy Boguszyna powinni podziękować Panu Waligórze. Rozwój gminy Włoszakowice to nasz wspólny interes. Czy to są Dominice, Dłużyna, Grotniki czy Boguszyn... rozwój wszystkich miejscowości jest w naszym interesie.
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2014-11-05 21:40:08
W takim razie mieszkańcy Boguszyna powinni ładnie podziękować włodarzowi przy urnach głosując na kogoś innego!!!
Od: ~stanley (Gość) z dnia 2014-11-05 20:27:00
http://obywateledecyduja.pl/ może komuś się przyda ta strona :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-05 14:17:36
Dodam też, że wszystkie koszty sądowe pokrywa gmina Włoszakowice, jako strona, która według sądu nie ma racji w sporze.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-05 13:53:08
Ciekawski - sądzę, iż masz na myśli tą wypowiedź pracownika p. Waligóry - http://wloszakowice.pl/news/7/735,informacja-w-sprawie-wyroku-nsa.html . Jeżeli brać pod uwagę, że osiągnięte zostały wszystkie do osiągnięcia przeze mnie cele w postępowaniu sądowym... a wszystkie postulaty Urzędu Gminy zostały odrzucone, to chyba jasno można uznać, iż w sądzie wygrałem. Nie ważne jak to omawia i tłumaczy pracownik p. Waligóry. Jednak co z tego, że wygrałem? Właśnie wróciłem z sesji rady gminy. Nasz samorząd nie ma zamiaru odpowiedzieć na zapytanie o udostępnienie informacji publicznej w postaci ukazania szczegółów dotyczących wydatków gminy. W "tym czymś" co nazwano "odpowiedzią" mówią mi - DOSŁOWNIE - że środki kierowane są na firmy wyłonione zgodnie z prawem (bez podawania szczegółów) i różnorodnych pracowników (bez podawania szczegółów). Dwa lata walki po to... aby dalej się szarpać. To nie ma sensu. Nie z tymi ludźmi. Nie z ludźmi, którzy uważają, że władza to władza, a ludzie to motłoch, który nie powinien przeszkadzać. Zapytałem się dziś radnych "Czy są z siebie dumni za te ostatnie cztery lata". Z nieukrytym narcyzmem najgłośniejszy z udzieleniem odpowiedzi "oczywiście, że tak" był p. Radny Lipowy z Bukówca Górnego. Było też kilka innych cichszych głosów, których nie byłem w stanie zweryfikować. Będzie jeszcze jeden post tyczący się ostatniej sesji rady gminy. Trzeba o tym wspomnieć, gdyż p. Waligóra w piśmie, który wyczytywał pracownik UG Włoszakowice całkowicie bezkrytycznie oceniał całokształt swojej pracy, wyrażał pewność do co słuszności własnych decyzji oraz zachwalał doskonały kontakt z mieszkańcami gminy oraz przedsiębiorcami. Co prawda - znalazło się kilku wichrzycieli, którzy swoją działalnością chcą własnego zysku i wypromowania własnej osoby. Ale przecież cała społeczność dobrze o tym wie i wspiera w sympatii i zrozumieniu p. Waligórę. Nie proszę Państwa... nie mówię o liderze z Korei Północnej.
Od: ~Ciekawy (Gość) z dnia 2014-11-05 13:03:09
Jest mydlenie na stroni UG -odnośnie informacji publicznej a ja myślę p.Hubercie że łatwiej byłoby odpowiedzieć wójtowi na proste pytania p. Mąkowicza.
Od: ~ciekawski (Gość) z dnia 2014-11-05 12:28:13
Gazeta ABC pisze: " że wójt przegrał przed NSA", a radca wójta i on sam, że nie przegrał!! I bądź tu mądry. Panie Patelka, odwraca Pan kota ogonem, mydli Pan jak to większość prawników... W BIP-ie to można sobie znaleźć inf. ogólne o wydatkach, a Adminowi cały czas chodziło o szczegóły,( nawet bez danych osobowych jak rozumiem). . Nie tuszujcie sprawy. Kto czyta na co dzień ten blog to ma wyrobione zdanie o autorytarnych rządach p. Waligóry!!!
Od: ~Bart (Gość) z dnia 2014-11-04 18:43:27
Mam nadzieję, że 16 listopada Waligóra w końcu odejdzie, i nikt mu za to marnowanie naszej kasy nie będzie dziękował. Liczę na pana Panie Mańczak, że pod pana władzą ta gmina w końcu ruszy z kopyta.
Od: ~bezradny (Gość) z dnia 2014-11-04 16:32:23
Dzisiejszy artykuł w ABC pokazuje to co mogło się dziać w tej gminie no i co jeszcze się dowiemy '' o gospodarności wójta i rady'' Drugi artykuł pokazujący zamiary nowego wójta i styl sprawowania urzędu bardzo obiecujący p. Mańczak jestem na tak i głosuje .
Od: ~radny (Gość) z dnia 2014-11-04 16:16:37
A fundusze unijne we Włoszakowicach bardzo małe wykorzystanie w stosunku do innych gmin jedno z ostatnich miejsc w kraju. Ja twój radny Stasiu radze i proszę odpocznij może następna kadencja .MŁODZI DO WYBORÓW - mierny wójt =mierna gmina.
Od: ~yoreents (Gość) z dnia 2014-11-04 13:52:02
a czemu zaskoczona nie jestem?!
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-11-04 13:28:56
Wójt juz dawno sie zagubił, zdecydowała o tym zbytnia pewność siebie, swiste cwaniactwo i to o czym dawno pisałem. pogarda do mieszkańców. I chyba tez osbowość egocentryczna, wręcz narcystyczna. Ale już problem tego pana. Przejdzie teraz na emeryture i bedzie miał duzo czasu na przemyslenia.
Od: ~taki-nikt (Gość) z dnia 2014-11-04 11:59:47
Ja już nie wierze w STASIA chyba się pogubił- jaki Pan taki kram taka Rada

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook