16

Rada wujka Stasia na udany biznes: "Nie kląć! Myć się! I nie śmierdzieć!"


W moje ręce za pośrednictwem udostępnionych kontaktów na stronie www.wloszakowice.org wpadł pewien doprawdy uroczy dokument. Osoba użyczająca mi ten dokument trafnie nadała plikowi nazwę „Stanisław Pierwszy”. Najwyraźniej nasz włodarz przejął się tym, że jego działania szkodą lokalnej przedsiębiorczości i aby pomóc odwrócić ten trend przeszedł mini kurs mikro przedsiębiorczości. Największy problem tylko w tym, że przeszedł ten kurs tylko w teorii, a mimo to wydaje mu się, że może dawać doskonałe rady ludziom, którzy od lat działają w handlu, a którzy według Wójta wciąż własnym postępowaniem przypominają „zeszłą epokę”. Daje rady ludziom, którzy zysk liczą własnymi działaniami, pracą, oddaniem, stresem, którzy codziennie ryzykują przyszłość rodziny. Ludziom, którzy nie budzą się codziennie rano i tak jak p. Stanisław Waligóra mogą stwierdzić „jeżeli coś źle zrobię, to nikt się o tym nie dowie, a zmarnowane pieniądze i tak nie są moje”. Okazuje się, że wójt zna doskonałe sposoby aby odwrócić negatywny trend, który sam wprowadził podczas prowadzenia urzędu włodarza gminy. Jak ja widzę w skrócie rady Wójta? Wszystkie sklepy we Włoszakowicach powinny się zmienić w markety, handlowcy powinni się myć i nie śmierdzieć… a sprzedawcy chleba powinni potrafić sprzedać go po francusku, rosyjsku… a najlepiej jeszcze po chińsku. Ma nasz dobry Wujek jeszcze jakieś mądre rady? Co ciekawe... pod koniec dokumentu dowiadujemy się, że Rada Gminy nie podniosła podatków z powodu dobrodusznego Wójta. Bądźmy mu za to wdzięczni!

Rady wujka Stasia

rady wuja stasia


Komentarze
Od: ~AS (Gość) z dnia 2014-11-05 19:47:44
Czytajac dobre rady wujka stasia mam wrazenie, ze wlodarz naszej gminy zatrzymal sie ideowo w latach 90'...dziwi mnie tez fakt, ze wloszakowice od kilku lat zasypywane sa minimarketami-dlaczego wojt - skoro ma tak super rady na prowadzenie wlasnego biznesu, nie byl w stanie ochronic malych, czesto rodzinnych sklepow we wloszakowicach od masy minimarketow, ktore to w gruncie rzeczy byly przyczyna powolnego wymierania lokalnych malych przedsiebiorcow...
Od: ~zniesmaczony (Gość) z dnia 2014-09-26 12:43:28
Wójt radzi sklepikarzom, żeby zatrudniali do obsługi klientów osoby znające języki obce (nie wymienił rosyjskiego, a ten może być wkrótce najbardziej potrzebny....) - a sam ledwo jakimś tam duka!!! Młode osoby, znające języki już dawno wyjechały abo niebawem wyjądą z kraju, gdzie on żyje? Mają pracować za najniższą krajową? A on sam zarabia niezasłużenie dużo? Samorządowcy (nie wszyscy) zarabiają nieproporcjonalnie dużo do większości obywateli, nie mówiąc już o politykach, członkach rad i zarządów spółek skarbu państwa itp.. (patrz ostatnie aferalne doniesienia nt. temat),..... A minister spraw zagranicznych Polski nie musi znać języków? jestem załamany, zniesmaczony i po prostu załamany taką polityką, zarówno tą na górze, jak i tu na dole... Po raz pierwszy w życiu, zastanawiam się czy głosować ....
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-08-31 12:54:30
Nasz Wójt doskonale wie, że każdy w życiu powinien mieć wzór do naśladowania. Stanisław Waligóra, najwyraźniej stwierdza, że tym wzorem dla nas powinien być on sam. Zatem postępujmy tak jak on, wzorujmy się na nim... działajmy zgodnie z jego wskazówkami... jest to gwarantem, że przybliży nas to do osiągnięcia tej samej doskonałej kariery zawodowej jak p. Waligóry. Być może.. kiedyś.. najlepsi z nas dorównają cieniowi jego doskonałości.
Od: ~P.S (Gość) z dnia 2014-08-31 02:14:23
Pomijam już samą "fabułę", alepoziom tekstu jest żenujący! Tak po pierwszej analizie- 11-sto letnie dziecko, któremu nauczyciel zadał temat pracy- "gdybym był sprzedawcom"
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-08-27 09:58:55
Pozdrowienia dla rodaka zza wielkiej wody. Odwiedzaj nas czasem! :)
Od: ~yoreents (Gość) z dnia 2014-08-26 21:00:45
hahahhaha ;D jestem aktualnie poza granicą naszego jakże wspaniałego kraju i postanowiłam zajrzeć co tu ciekawego się dzieje i stwierdzam, że nie chcę wracać. kraj pełen absurdów, groteskowy niczym dzieła Sławomira Mrożka... nasz kochany wójt jako wujek dobra rada... o jeju. niech opłaci te wszystkie kamery i oświetlenia ledowe przedsiębiorcom, którzy tego nie mają. nasza gmina wydaje się być gminą raczej bezpieczną, szanowaną (no może poza jedną osobą, wyżej opisywaną), i przede wszystkim zadbaną :) "sklepikarze" uśmiechnięci, nieproblemowi, do pogadania, aż chce się odwiedzać takie sklepiki. oj wójcie wójcie... jako nauczyciel kiepsko się sprawdzasz.lepiej pilnuj stołka bo i może niedługo stracisz nad nim kontrole. pozdrowienia zza morza ;)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-08-24 21:45:09
:)
Od: ~wolny (Gość) z dnia 2014-08-24 21:03:10
ADMIN kilka osób z kraju czytało twoją odpowiedż na te wypociny -nocne zmory-wójta no i szacunek za poziom odpowiedzi oraz argumenty w 100% trafne . Mieszkańcy też to popierają.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-08-23 22:35:22
Zatem naszym Paniom też życzę odwagi!
Od: ~mieszkanka Lipna (Gość) z dnia 2014-08-23 20:47:20
Życzę Wam mądrości i odwagi przy urnie. A jeśli chodzi o opozycję, to u nas postawiła się właśnie oświata i urząd. Kobiety też ryzykowały pracą i swoją przyszłością, jedną nawet zdążyli zwolnić, drugiej im się nie udało. Powodzenia i odwagi!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-08-23 11:59:50
Koleżanko z lipna. Zło karmi się strachem. Masz 100% rację! U nas właśnie tak jest. Gmina jest największym lokalnym pracodawcą. Jest największym lokalnym zleceniodawcą. Nie ma innej instytucji, która wydawałaby na "istnienie" więcej niż urząd gminy. Kto się ma mu przeciwstawić? Administracja publiczna? Wójt wielokrotnie udowadniał, że kto mu się przeciwstawia to wylatuje z roboty. Kto inny? Oświata? Pracownicy fundacji? Gminne stowarzyszenia? Firmy świadczące gminie usługi? Każdy kto ośmieli się mieć inną opinię niż nasz Wójt ryzykuje pracą, pozycją społeczną, majątkiem, przyszłością swoją i rodziny. Istny kołchoz. A do "usłużnego" - ja Wójtowi wybaczam. Przyjąłem do wiadomości, że na tym świecie istnieją ludzie głupi i mądrzy. Źli i dobrzy. Ważne, aby również inni ludzie to zrozumieli i wreszcie zauważyli, że Stanisław Waligóra nie jest takim człowiekiem jakim przedstawia się w swoich gazetkach. Jakiekolwiek represje ten człowiek stosuje na nas w okresie rządzenia, to pamiętajmy jednak... Wójt nie wie jak my głosujemy... tym razem głosujmy mądrze - wybory niedługo.
Od: ~usłużny (Gość) z dnia 2014-08-23 08:56:45
Stanisław po twoich cennych radach widzę ile niedociągnieć było w moim sklepie że ja wcześniej nie wpadłem na taki prostacki pomysły. Czy mógłbyś rozwinąć TWOJĄ myśl o higienie intymnej, -zawsze twój wierny i oddany -bezkrytyczny radny po stokroć dziękuje. ADMIN bądż wyrozumiały to są nocne zmory naszego wielkiego ,troskliwego i jawnie dzia lającego wójta poprostu pisze to co o nas myśli a że......to tak pisze.
Od: ~mieszkanka Lipna (Gość) z dnia 2014-08-23 08:23:21
Ojoj, widzę skąd były wójt Lipna (M.H.) brał wzór. Nam się udało przetrwać te bzdury, ale znalazły się osoby odważne, żeby się mu przeciwstawić. I o zgrozo! To były kobiety! Macie tyle odwagi? Zło karmi się strachem. Życzę Wam odwagi i determinacji, nam się udało, Wam też może!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-08-22 09:10:08
Maloka, będę na Ciebie głosował. Nie wytrzymam... i jako, że też prowadzę sklep (internetowy) i mam działalność zarejestrowaną we Włoszakowicach odpiszę Wójtowi na jego urocze pismo. Nikt inny tego nie zrobi, gdyż każdy sklepikarz boi się, że Wójt jeszcze bardziej utrudni im działalność. Jeszcze w ten weekend spodziewajcie się odpowiedzi na stronie.
Od: ~pif paf (Gość) z dnia 2014-08-21 21:45:45
nooo i oplułem monitor od śmiacia się z tych bredni :D Wójt myśli chyba o własnym biznesie po tym jak straci stołek do którego jest przyspawany :p Będzie prowadził kursy dla małych i średnich przedsiębiorców. Zajęcia praktyczne z mycia się pod pachami itd :p
Od: maloka z dnia 2014-08-21 16:10:47
Uooohohohohohohoho chyba wystartuje w wyborach na wojta. Nie ma juz wymowki, ze nie dam rady itd widzac poziom....wiec zachecam do tego samego rowniez admina :)

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook