7

Subiektywność w podejściu do PRAWDY w wykonaniu samorządu Gminy Włoszakowice.


Poniżej znajduje się skarga do Rady Gminy Włoszakowice, która raczej nie wymaga komentarza. Nie jest to „zemsta” za wyczyn Wójta w gazecie „ABC” z 6.02.2014 – bo jak widzicie skargę wysłałem 30.01.2014 nie mając jeszcze pojęcia o artykule w „ABC”. Skargę umieszczam na blogu ponieważ uważam, iż dopełni ona klimat dezinformacji jaki swoją polityką prezentuje nasz Wójt. Czy prawda może być subiektywna? Czy mogą być dwie prawdy? Czy każdy może mieć swoją prawdę? We Włoszakowicach wszystko jest możliwe. Tak więc - jaka będzie odpowiedź Rady Gminy? No cóż… odpowiedź może być tylko jedna… Rada nie pozwoli aby ktoś pomyślał, że nie stoi ona po stronie Wójta. Buduje to wiarę i zaufanie do naszego samorządu? Sprawa tyczy się dezinformacji wprowadzanej przez gminę w czasie prowadzenia zeszłorocznej petycji sprzeciwiającej się przenoszeniu dzieci klas 1-3 do „dużej szkoły”. Czy nie można wymagać uczciwości ze strony rządzących nawet w kwestii dotyczących dzieci? Nie ukrywam też, że temat przypominam próbując uprzedzić ewentualną decyzję powrotu do tego pomysłu. Co prawda… mamy rok wyborczy… ale po naszym Włodarzu spodziewać należy się wszystkiego!

                Dla tych, którym nie chce czytać się załącznika w skrócie:

  1. Gmina oficjalnie stwierdzała, że nikt nie kontaktował się z nimi w sprawie prowadzonej petycji dotyczącej przenoszenia dzieci klas „1-3” do „dużej szkoły”. Gmina „nic nie wiedziała” pomimo wielu pism… telefonów rozmów. Nawet urzędnik, z którym osobiście rozmawiałem (i nagrałem naszą wymianę zdań) 2 tyg.  po naszej konwersacji oficjalnie potrafił stwierdzić, że nikt z nim nie rozmawiał.
  2. W wywiadzie dla Panoramy Leszczyńskiej z dnia 25.04.2013 urzędnik gminny opowiada o planach przeniesienia dzieci do „dużej szkoły” oraz o powodach z jakich wynikają te plany. Zaś 2.05.2013roku (czyli tydzień później) w tej samej gazecie ukazuje się wypowiedź tego samego urzędnika z gminy Włoszakowice, który stwierdza, że te plany odwołane były w na początku lutego 2013. (!?)

 

Nie wspominam w piśmie o tym, że powodem pomysłu przeniesienia dzieci do dużej szkoły najpierw były „oszczędności” potem „niż demograficzny” a na koniec powodem był „wyż demograficzny”. Ciekawym też może być dociekanie kto był pomysłodawcą tego projektu. Raz stwierdzane było, że dyrekcja ZSO… a potem, że gmina…. A potem znowu na odwrót!! Kończąc - na samą petycję podpisaną przez ponad 330 osób… Wójt nie odpowiedział do dziś…. Należą się Panu Wójtowi brawa!!

www.makowicz.pl/28012014.pdf


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-03-11 16:01:40
Chciałbym dodać jako komentarz cytat, który dzisiaj usłyszałem. Wydaje mi się, że troszkę pasuje. "Wszystkie najokropniejsze systemy są ufundowane na bezczelnym kłamstwie i propagandzie".
Od: ~Daniel (Gość) z dnia 2014-03-05 16:36:12
Panie Wójcie... czy Pan na prawdę nie ma wstydu? Ani troszkę? Dlaczego?!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-02-27 10:33:05
Marysia, jestem dokładnie z tego samego świata. Zdaje sobie z tego sprawę i o tym właśnie piszę w poście. Dlatego też od miesięcy sądzę się z Wójtem aby ujawnił to, jak się wydaje nasze pieniądze. Wydatkowanie pieniędzy publicznych jest jawne... i powinno być jawne również w naszej gminie. Czy wszyscy są zakłamani, chciwi, źli? Marysia - nie wszyscy! Jednakże tych "chciwych i zakłamanych" jest na tyle dużo, że powinniśmy mieć możność kontrolować nawet tych uczciwych (w domyśle przyjmując, że są uczciwi). Nie sądzisz? Reasumując - to my powinniśmy stwierdzić czy Wójt jest uczciwy, nie ON SAM!
Od: ~marysia (Gość) z dnia 2014-02-27 10:18:53
Wszyscy na tym świecie sa źli, obłudni, zakłamani i chciwi itp itd. A Ty Admninie jestes z innego świata ?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-02-27 09:39:12
Analogizując do dzisiejszego dnia (tłusty czwartek) nawet pączki potrafią być "oszukane" (czyli bez nadzienia). Niestety żyjemy w takim świecie gdzie fałsz, zakłamanie, obłuda jest na porządku dziennym i jest częścią życia publicznego. Wszyscy o tym wiemy, dla nikogo nie jest to wielkim odkryciem. Ale czy aby na pewno? Od 15miesięcy sądownie walczę z Wójtem o ujawnienie sposobu wydatkowania naszych gminnych pieniędzy. Wójt jednak stwierdza "nie pokaże Wam jak wydaje Wasze pieniądze, musicie mi ufać, że robię to uczciwie". Czy żyjąc w takim świecie, Wójt może wymagać od nas zaufania stwierdzając "przecież jestem uczciwy, roztropny i gospodarny a pieniądze są tak mądrze wydatkowane, że nikt lepiej by tego nie zrobił!"? Czy Wójt, który manipuluje rzeczywistością może od nas oczekiwać takiego zaufania? No i... jeżeli nie ma nic do ukrycia... to po co to skrywać? Informacje publiczne to informacje jawne... gminne pieniądze to pieniądze nasze, nie Wójta. Zatem dlaczego tylko on może wiedzieć jak są one wydatkowane? Oj... coś mi się wydaje, że i w tym przypadku rośnie Wójtowi nosek... Nie wystarczy Panie Wójcie napisać w gazecie o sobie, że jest się mądrym, uczciwym, roztropnym, gospodarnym. Taką postawę trzeba reprezentować... a nie autopromować.
Od: ~Obywatel GW (Gość) z dnia 2014-02-26 12:02:20
Nie uważam , aby Wójt był politykiem! Kłamstwa politycy mają chyba wpisane w "zakresach SWOICH OBOWIĄZKÓW SŁUŻBOWYCH" i za to jeszcze biorą "grubaśną kasę" wypłacaną im z puli podatników. Włodarz Gminy - kimkolwiek by nie był NIE POWINIEN KŁAMAĆ !!!!!!!!!!!!!! ( chociaż kasa chyba z tej samej puli) .pozdrawiam
Od: ~PacMan (Gość) z dnia 2014-02-26 08:52:15
Szkoda słów! Pomimo, że to żadne odkrycie, że politycy kłamią w sposób śpiewający!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook