0

Kilka informacji, których nie znajdziemy na stronach UG Włoszakowice.


1. Najpierw chciałem się z Wami podzielić rzeczą, która jest dla mnie najsmutniejsza. Co niektórzy z Was najpewniej zauważyli, że od ponad miesiąca blokuje jakiekolwiek komentarze użytkowników strony. Samorządowcy z Włoszakowic rozpoczęli próby wymuszenia na mnie udostępnienia im numerów IP osób wypowiadających opinię na mojej stronie. Prokuratura, Policja, Sąd (na szczęście) nie jest na usługach Wójta Waligóry to też pomimo moich wielu wizyt w powyższych instytucjach nigdy nie spotkała mnie żadna, nawet najmniejsza kara. Przeciwnie, Sąd stwierdzał, że krytyka władzy nie tylko się należy – ale jest wręcz niezbędna! Nikomu bym jednak nie życzył nękania ze strony organów ścigania czy też prawników, na których nasza gmina ma nieograniczone fundusze. Jest to wystarczający straszak na ludzi, którzy lubią mieć święty spokój. Mądrze stwierdzono, że mi nic nie zrobią… dlatego teraz postanowiono zabrać się za inne osoby, które w naszej gminie mają odwagę mieć zdanie odmienne od Wójta Waligóry. No cóż... zbliżają się wybory. Należy zatem skutecznie uciszyć osoby, które mają inne zdanie niż te "jedyne właściwe"!

2. Kontynuowana jest nieśmieszna komedia z radnym Leszkiem Jagodzikiem w roli głównej. Wojewoda Wielkopolski wyręczył radnych gminy Włoszakowice i „Zarządzeniem Zastępczym” wygasił mandat Jagodzika. Dokument przedstawiam tutaj [DOKUMENT]. Wkleję może tylko jeden fragment, który oddaje esencję całej sytuacji:

Bezspornie radny Gminy Włoszakowice Leszek Jagodzik prowadzi własną działalność gospodarczą, polegającą na zarządzaniu działalności spółki „Ogrofol sp. z o.o.”, zwaną dalej „Spółką”. Reklama Spółki została wywieszona na hali sportowo-widowiskowej we Włoszakowicach. Hala sportowo-widowiskowa zarządzana jest przez Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o., którego Prezesem Zarządu jest Pan Rafał Jagodzik. Na ww. hali została wywieszona reklama Spółki, co stanowi wykorzystanie mienia komunalnego gminy i pozostaje w związku z funkcjonalnym z prowadzoną działalnością”.

Co może smucić? Bez żadnych wątpliwości, nasi samorządowcy chcą przeciągnąć procedury wygaszenia mandatu Jagodzika… aż do czasu kolejnych wyborów…

3. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu przyznając skarżącemu rację (czyli mi) co do skargi na brak odpowiedzi GOK we Włoszakowicach tj. udostępnienia informacji w zakresie wykorzystywania mienia w letniskowej miejscowości BOSZKOWO przez p. Monikę Lucerek (dyrektor GOK) oraz Wójta Waligórę nakazał urzędowi bezzwłoczną odpowiedź oraz udzielenie żądanej przez wnioskodawcę informacji. Z góry zakładałem, że Wójt Waligóra nie jest zainteresowany udzielaniem odpowiedzi na takie pytania. Nikt mu nie będzie przecież mówił co i z kim on może robić w budynkach należących do Gminy Włoszakowice oraz jakie koszty są z tym związane. Nie zawiodłem się – GOK mimo wyroku sądu stwierdził, że nie posiada żadnych więcej informacji ponad te, które już udostępnił, a które Sąd uznał jako „brak odpowiedzi”. Tak zachowuje się osoba, która lokalnie wydaje się być reprezentantem prawa. No cóż – i bez Sądów domyślamy się jaki był „interes” Waligóry w domku w Boszkowie… Zostawmy Sądom sprawy poważne. Szkoda tylko, że Waligóra w ten sposób marnuje nasze pieniądze… i nie ma najmniejszego zamiaru powiedzieć nam ile tych pieniędzy zmarnowanych zostało. Jestem przekonany, że Waligóra ma możliwości pracować z dyrektor GOK w budynku UG Włoszakowice i nie potrzebne jest mu do tego osobne mieszkanie. Rezygnuje z dochodzenia informacji w tej sprawie.

4. Poniższą informacją zasmucę wszystkich zwolenników inwestycji w farmy wiatrowe na terenie Gminy Włoszakowice. Naczelny Sąd Administracyjny wyrokiem, do którego link wklejam poniżej, uchylił wszystkie decyzje wcześniejszych instancji umożliwiających realizację inwestycji w piętnaście 140 metrowych farm wiatrowych usytuowanych w okolicach Bukówca Górnego oraz Dłużyny. Wyrok jest prawomocny.

http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/6596666F39

Jak dowiadujemy się z uzasadnienia wyroku, Inwestor poczynił niewystarczające kroki w oszacowaniu wpływu inwestycji na otaczające je środowisko. Tym samym, proces inwestycyjny hiszpańskiego inwestora, na którym bardzo zależało naszym samorządowcom został zakończony. Prosiłem o komentarz przedstawiciela inwestora p. Aleksandra Knoll, który zawsze bardzo wylewnie udzielał się na moim blogu. Tym razem p. Knoll uchylił się od jakiegokolwiek komentarza.


Komentarze
Brak dodanych komentarzy

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook