7

CBA w Urzędzie Gminy Włoszakowice! Modernizacja drogi na Powstańców Wielkopolskich do poprawki!


W miniony piątek 16lutego 2018 na sali GOK miejsce miała sesja rady gminy, którą jak zwykle obserwowałem. Przedstawię Wam w skrócie kilka ciekawych informacji.

Na sesji głęboko omawiana była sprawa zamiany działki nr 53 (wycenionej przez urząd na 2,5PLN/metr), która zamieniana jest na nowopowstałą drogę wewnętrzną jednego z osiedli we Włoszakowicach (ul. Spacerowa). Zwyczajem jest, że drogi wewnętrzne gmina przejmuje (o ile uda się kogoś w urzędzie o to uprosić) za 100PLN. W tym jednak przypadku urząd postanowił wycenić drogę na około 60tyś PLN – potraktowano drogę jako typową działkę budowlaną pomijając fakt, iż jest to droga z wieloma służebnościami przejazdu i że nigdy nie da się na drodze nic wybudować (co jest przecież oczywiste). Z informacji przekazanych przez Przewodniczącą Rady Gminy p. Irena Przezbór, sprawą niekorzystnej dla gminy Włoszakowice zamiany gruntów zajmuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne. To właśnie CBA jest powodem dla którego przewodnicząca postanowiła wycofać się ze swojej deklaracji co do rezygnacji z pomysłu niekorzystnej dla gminy zamiany, którą to rezygnacje zadeklarowała osobiście 11 grudnia 2017 odbierając Drożdżyńskiemu głos, który protestował przeciwko szkodliwemu pomysłowi.

https://youtu.be/jxSkRWx7WuQ?t=2h17s

W sytuacji gdy Wójtowi Waligórze grożą poważne konsekwencje za szkodliwą pod względem finansów gminy zamianę gruntów, priorytetowym zadaniem Pani Przezbór stała się obrona własnego pryncypała i to kosztem własnej prawdomówności, wizerunku, wiarygodności. Zapytana po raz kolejny na sesji (tym razem przez Drożdżyńskiego) o własną wypowiedź dotyczącą rzekomego zaniechania i wycofania się z niekorzystnej zamiany, Przewodnicząca stwierdziła, że się „przejęzyczyła”. Poddajcie ocenie „przejęzyczenie” Pani Przezbór w powyższym materiale wideo. Dodać należy, iż Pani Przewodnicząca „przejęzyczyła” się również na piśmie w odpowiedzi na moje zapytanie w jej kierunku o doprecyzowanie „kto wycofał się z pomysłu niekorzystnego zbycia mienia gminnego”. Stwierdzono, że z pomysłu zrezygnowała „GMINA WŁOSZAKOWICE”. Jednak jak się okazuje – było to przejęzyczeniem. Trudno uznać taką postawę inaczej niż bezczelne matactwo. Sami oceńcie te „przejęzyczenie” w poniższym piśmie.

http://scr.hu/4ej4/bbjyr

CBA jest też powodem, dla którego Waligóra łamie prawo administracyjne uchylając się od udzielenia mi bezpośredniej odpowiedzi na temat planów szkodliwego zbycia nieruchomości. Bo co mu zrobi Sąd Administracyjny? Nałoży karę finansową na urząd? I co z tego? Wójt nie wie po prostu co jeszcze postanowi na temat szkodliwej zamiany gruntów bo nie wie co postanowi CBA. Jeżeli CBA doszuka się nieprawidłowości to Waligóra zrezygnuje ze zbycia nieruchomości unikając w ten sposób ewentualnej odpowiedzialności karnej. Jeżeli CBA nie doszuka się nieprawidłowości to Wójt po prostu oleje „gospodarność” oraz ludzką przyzwoitość i sprzeda nieruchomość ze znaczną stratą dla gminy. Przez 20 minut na sesji p. Mateusz Mroziński (kierownik działu nieruchomości) odczytywał pismo, w którym udowadniano jak to dla gminy „korzystna” jest zamiana pięknej hektarowej działki na drogę wewnętrzną. Przecież hektar gruntu przy asfaltowej drodze powiatowej wart jest tylko 25tyś PLN! A wewnątrzosiedlowa droga aż 60tyś! Zysk dla gminy jest jaskrawy!! Po skończeniu elaboratu, zapytany przez Drożdżyńskiego, p. Mroziński odmówił radnemu odpowiedzi na jakiekolwiek inne pytania na temat sprawy tłumacząc się wyraźnym poleceniem służbowym swojego pracodawcy. Waligóra ZABRONIŁ Mrozińskiemu udzielania jakichkolwiek informacji na ten temat. Pracownik UG stwierdził też, że nie udzieli odpowiedzi na pytanie o to czy sam był autorem pisma, które właśnie odczytał i pod którym się podpisał. Najwyraźniej Waligóra ponownie uznał, iż zmiesza z błotem jednego z najbardziej wartościowych pracowników urzędu gminy, który wziął właśnie wszystkie jego winy na własne barki. Waligóra rozkazał pracownikowi naszego urzędu by się publicznie poniżył, ustawił mu pręgierz i biczował. Mało tego biczowania… gdyż pół godziny później, ten sam urzędnik czyli p. Mateusz Mroziński prezentował radnym uchwałę dotyczącą zakupu dwóch dróg. Jedna we Włoszakowicach, druga w Boszkowie (w bezpośredniej styczności z linią brzegową jeziora Dominickiego). OBIE DROGI ZAKUPIONO ZA 100PLN!!! Czyli już za drogi nie daje się hektarów??? No ludzie świata!! Co wy wyprawiacie!!

Inną sprawą jest 20 minutowa przerwa, którą ogłoszono podczas sesji. Wyznaczono delegację składającą się z 3 radnych, którzy mieli ocenić sposób realizacji modernizacji głównej ulicy we Włoszakowicach – Powstańców Wielkopolskich. Stwierdzono, że budowana droga jest znacznie za wąska i postanowiono wystosować protest do Starosty Leszczyńskiego. Zapytać należy – DLACZEGO DO STAROSTY a nie do Wójta Waligóry?? To w gminie Włoszakowice powstał plan modernizacji drogi i ustanowienia tranzytu dla ciężarówek przez centrum naszej miejscowości pomiędzy dwoma krajówkami. Rolę przewodnią odnośnie inwestycji oddano starostwu dopiero na etapie faktycznej realizacji projektu (z przyczyn formalnych). Przez cały okres przygotowywania, projektowania i opracowywania przebudowy drogi to Gmina Włoszakowice była LIDEREM inwestycji co skrzętnie i często podkreślał p. Michalski na sesjach rady gminy. To gmina Włoszakowice jest głównym inwestorem w projekt, przeznaczając na inwestycję kwotę 6mln (z około 16mln w sumie – reszta dopłaca UE – projekt realizowany jest przez 4 samorządy – dwie gminy i dwa starostwa). To Wójt Waligóra od kilku lat za pośrednictwem lokalnej gazetki „NJ” oraz z pomocą Jacka Kuika chwali się z osiągnięć dotyczącej realizowanej inwestycji. Zdjęcie przewodnie tego postu jest właśnie obrazkiem autorstwa wspomnianego reportera gazety „ABC”, które przedstawia Waligórę oraz Michalskiego pochylających się nad projektem wykonywanej właśnie inwestycji drogowej. Zdjęcie było częścią artykułu obwieszczającego sukces naszych samorządowców. Panie Waligóra! Panie Michalski! Czy patrząc w tą mapkę, w ten projekt… wy coś widzieliście? Czy to tylko taka „lamia” poza, ściema? Nie widzieliście, że zaprojektowaliście za wąską drogę?? I do kogo macie teraz pretensje? Do Starosty? O co? Przewodnicząca Przezbór stwierdziła, że zbyt wąską drogę da się jeszcze poszerzyć a zaniedbanie poprawić. Z PEWNOŚCIĄ!! Tylko ile to będzie kosztować i kto za to zapłaci??

Trzecia sprawa o której chciałem wspomnieć to odmowa Przewodniczącej Rady co do wpisania w protokół sesji, stwierdzenia że Jagodzik odmówił udostępnienia dokumentów dotyczących sprawy spalenia 100 ton toksycznych, rakotwórczych odpadów w swojej kotłowni przy ulicy Osady. Taki wpis zasugerował radny Drożdżyński. Nawiązując do aktualnej sytuacji politycznej Pani Przewodnicząca postanowiła nawiązać do aresztowania Frasyniuka przez „milicję” stwierdzając - „wszyscy jesteśmy równi wobec prawa”. Kontynuując, Przewodnicząca stwierdziła, że Drożdżyński w swoim czasie również odmówił złożenia wyjaśnień w sytuacji, gdy na sesji atakowało go kilkunastu radnych gminy (w tym również sam Jagodzik) oraz dwóch gminnych prawników, kiedy to próbowano mu odebrać mandat radnego. Określenie Pani Przezbór zaliczyć należy do „wybitnych” gdyż stwierdzenie przedstawia konfrontując dwóch radnych, gdzie Drożdżyński przez wszystkie sądy został oczyszczony z zarzutów zaś Jagodzikowi Wojewoda wygasił mandat… a wciąż zasiada przy stole rady! Mało tego! Stwierdzenia „równi wobec prawa” używa w sytuacji, gdzie udowodnione jest, że Jagodzik truł nas przez wiele miesięcy toksycznymi odpadami a Wójt nie ukarał go nawet kwotą 500PLN!! Na poważnie? Jesteśmy równi wobec prawa? W którym miejscu?

Na zakończenie – z ciekawostek. Od lipca tego roku wszystkie beczkowozy oraz pojazdy w gminie Włoszakowice, wykonujące usługi w zakresie wywozu nieczystości z przydomowych zbiorników bezodpływowych będą musiały być wyposażone w systemy GPS namierzania satelitarnego. Ma to przeciwdziałać łamaniu przepisów dotyczących ochrony środowiska. Finalizując, jeżeli wszystkie pojazdy przewożące nieczystości, muszą być wyposażone w namierzanie GPS, to by być równym wobec przepisów prawa, pojazdy niektórych samorządowców zdecydowanie również powinny być wyposażone w GPS.  (jeżeli ktoś doszukuje się tutaj ukrytej złośliwości - to ma rację)


Komentarze
Od: ~sokrates (Gość) z dnia 2018-02-25 20:34:39
Roztargnienie, przejęzyczenie-nowa forma obrony kradzieży i kłamstwa, szkoda że takimi określeniami posługuje się nasza inteligencja. A swoją drogą pojętna jest ta nasza p. Przezbór ,zawsze z prądem.
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2018-02-18 21:17:25
Osiedle, ul Spacerowa, gdzie to jest, że grunt pod drogą tak wysoko wyceniony... Można z drogi zrobić deptak (sic) i ustawić budki z ( wpisz co chcesz) ! Wtedy wartość gruntu niebotycznie wzrośnie! Zart przez łzy - niestety...
Od: ~Maggie Q (Gość) z dnia 2018-02-18 20:51:32
Czytam i nie wierzę..., nie... wierzę, ale nie mogę wyjść ze zdziwienia, po raz kolejny z resztą, kto tych ludzi wybrał. Począwszy od p.Wójta. Kiedy wreszcie skończy się ta komedia? Jak w serialu. Znajomości, przekręty, romanse...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-02-18 20:45:37
Hehe :) Na Berlinku wójt ściągnie czarną folię z znaków zakazu wjazdu pojazdom ciężarowym... i "tyr" też nie przejedzie. Tak więc nie mam lekko! :)
Od: ~Elmo (Gość) z dnia 2018-02-18 20:41:33
Bardzo dobrze, że tak tą drogę skopali...wnet się rozejdzie, że tyrem się tam nie przejedzie i będzie spokój na wiosce. Problem, gdzie Twój transport Admin pojedzie ? Będziesz musiał bez Berlinek się pchać ;)
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2018-02-18 20:12:03
Ludzie bez wstydu i oporu.
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2018-02-18 20:00:34
W urzędzie słyszałem że jest panika straszna. Każdy częsie portkami ,no tak grunt się pali pod nogami. Żeby się nie okazało że włodarz da dyla:)

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook