14

Stanowcze "NIE" dla panoszenia się radio "ELKA" na sesji rady gminy Włoszakowice!!!


Budząc się w minioną środę o godzinie 2 nad ranem, 22 czerwca w Tblisi, stolicy Gruzji, gdzie wraz z rodziną spędzaliśmy wakacje, świadomy byłem jak daleka droga dzieli mnie od włoszakowickiej sali GOK, gdzie za kilka godzin miała odbyć się sesja rady gminy. Udało się i z około 15 minutowym spóźnieniem pojawiłem się na sali, gdzie odbywały się zaplanowane na godzinę 12 w południe obrady naszej rady ;) Wróciłem właśnie z kraju gdzie skrajności i absurdy są czynnikiem dnia codziennego, tak więc to co zauważyłem zaraz po wejściu na salę GOK nie tyle mnie zaskoczyło… co rozśmieszyło! Po przybyciu na salę od rady gminy dzieli mnie również zasieka! Do teraz patrząc na zdjęcia trzęsę się cały ze śmiechu! Sami popatrzcie!

Jedno jest pewne. Do budowy tej palisady chroniącej radę gminy przed publicznością nie wykorzystano mocy przerobowej straży pożarnej, gdyż jeden z radnych (będący strażakiem – p. Pawlak), który spóźnił się na sesję – sam zaskoczony obrotem spraw, musiał rozebrać część tej szczelnie zbudowanej zasieki by samemu dostać się do stołu rady gminy. Po przejściu - radny nie naprawił zasieki co z pewnością spowodowało zagrożenie ataku na radę ze strony publiczności! Wyglądało to nader komicznie – szybko postanowiłem to nagrać. Zobaczcie! Tego nie ma na nagraniu urzędu gminy!!

 

Czemu służy ta zapora? Przed kim broni się rada gminy Włoszakowice? Kto zakłóca i przeszkadza im w pracy? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy cofając się do poprzedniej sesji z dnia 18.05.2016 gdzie toczyła się rozmowa/dyskusja na temat ewentualnego odebrania mandatu radnego Zbysławowi Drożdżyńskiemu. Jako, iż temat był medialnie ciekawy, na sesję przybyli przedstawiciele/reporterzy gazety ABC oraz radia „Elka”. Pan Kuik (ABC), który spóźnił się kilkanaście minut został przez Panią Przezbór usadzony na miejscu, które teraz oznaczone jest jako miejsce dla pracowników gminy – bardzo blisko stołu radnych. Kolega z radia „Elka” siedział zaś wraz ze mną przy stole dla „publiczności”. Z konieczności wykonywania własnego zawodu, zarówno p. Kuik jak i pracownik radio „Elka” od czasu do czasu wstawali by wykonać zdjęcia radnych. Reporterowi radia „Elka” została jednak zwrócona uwaga, by nie przeszkadzał i nie rozpraszał radnych podczas sesji rady gminy i zajął własne miejsce. Pracownik radia dostosował się do prośby i usiadł na swoim miejscu szepcząc mi do ucha i stwierdzając, że na tylu sesjach rad miast, powiatów i gminy co uczęszczał… to pierwszy raz ma styczność z tym, że ktoś go „przegania”. Skrzywił minę ze zdziwienia lecz pozostał na swoim miejscu nie próbując się przeciwstawić przewodniczącej prowadzącej obrady. Fonia jednak na sali GOK jest bardzo słaba… nie słychać wielu rzeczy, wielu słów, wypowiedzi… a co innego jak „fonia” jest ważniejsza dla pracownika radia? Dlatego podczas już konkretnych wypowiedzi, radnych w sprawie p. Drożdżyńskiego, zadawanych mu pytań jak i wypowiedzi samego radnego Zbysława, pracownik radia „Elka” po cichu położył firmowy mikrofon na stole rady gminy i przycupnął zaraz przy nich.

Takie „bezczelne” zachowanie najwyraźniej komuś się nie spodobało… i wszczęto procedury zapobiegawcze takiemu postępowaniu „wrogich mediów”. Pobudowano zasieki – lecz jak się okazało - niepotrzebnie. Nikt z mediów się nie pokazał. Można było się obawiać, że media przyjdą również na aktualną sesję rady gminy – przecież… głosowano nad „absolutorium” dla wójta Waligóry… przecież dalej ciągnięta była dyskusja na temat mandatu Zbysława Drożdżyńskiego… Cytowana była np. odpowiedź p. Przezbór w kierunku wojewody. Między innymi przewodnicząca naszej gminy stwierdziła, że gablotki ogłoszeniowe gminy Włoszakowice nie są zwyczajowo używane do umieszczania tam ulotek. W tym momencie prosiłbym Panią Przezbór o zapoznanie się z „dowodami” w sprawie, które radni z kręgów p. Waligóry sami dostarczyli i zwrócenie uwagi na to, że ulotka Zbysława jest pomiędzy wieloma innymi ulotkami reklamowymi. Pani Przezbór uznała również, że radny Drożdżyński użył swoich wpływów wynikających z pozycji radnego, by wyciągać i wkładać przeróżne przedmioty do swojego busa na gminnych parkingach. Mam nadzieje, że Pani Przezbór rozwinie swoją wypowiedź i wskaże nam, którzy ze znajomych Zbysława w urzędzie lub samorządzie gminy Włoszakowice pomagał mu w tym przestępczym procederze oraz w jaki sposób pozycja radnego wpływa na możliwość parkowania na parkingu. Współpracownikiem w tym procederze był p. Waligóra? Pan Jagodzik? Może, któryś z pracowników gminy ułatwił ten niezwykły precedens parkowania auta na parkingu? W czym według p. przewodniczącej radnemu jest łatwiej parkować na parkingu niż np. mi lub zupełnie przypadkowemu „Kowalskiemu”? Zapytam! :)

Pani Przewodnicząca wspominała na sesji również o piśmie od Wojewody Wielkopolskiego w sprawie odebrania mandatu radnego p. Leszkowi Jagodzikowi. Postanowiono jednak na tę rozmowę przeznaczyć jakieś 15 sekund… niezbyt wiele… A szkoda, bo chciałbym się dowiedzieć jak radni gminy z Klubu radnych, którym przecież przewodzi p. Leszek Jagodzik odniosą się do sprawy wykorzystywania mienia gminnego przez radnego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

Na zakończenie, myślę, że warto wspomnieć i rozwinąć temat fonii oraz jakości słyszalności wypowiedzi radnych podczas sesji. Problem niskiej jakości dźwięku na nagraniach wideo, wykonywanych przez urząd gminy zgłosił 2 sesje temu p. Wąsowicz. Jak stwierdzał, coraz więcej ludzi ciekawych jest tego jak pracują radni oraz że mają kłopoty ze zrozumieniem tego, co mówi się na sesjach rady gminy Włoszakowice. Radny Wąsowicz kontrując odpowiedź wójta, że profesjonalny zestaw nagłaśniający kosztowałby 20tyś PLN, stwierdził, że takowy zestaw kosztowałby nie 20tyś lecz 13tyś PLN i byłby to bardzo profesjonalny sprzęt zapewniający doskonałą słyszalność na długą przyszłość. Na sesji rozpoczęła się dyskusja na ten temat „przecież te 13tyś PLN można wydać lepiej”. Z góry widać było, że pomysł skazany jest na straty i że popiera go tylko Zbysław Drożdżyński. Finał głosowania mimo to mnie zaskoczył. Autor pomysłu, wnioskodawca – radny Marek Wąsowicz okazał się być przeciwny własnemu wnioskowi (!!!). Wniosek poparł tylko radny Drożdżyński. Dodam, iż niegdyś (kilka lat temu) na sesjach używany był zwykły, należący do GOK głośnik oraz mikrofon. Wypowiadał się przezeń każdy, kto chciał coś powiedzieć. Zaprzestano używania głośnika/mikrofonu po tym, jak p. Drożdżyński (wtedy jeszcze w osobie gościa/publiczności na sesji) zaczął nagrywać sesje za pomocą kamery cyfrowej. Pytaliśmy i prosiliśmy radę gminy o przywrócenie głośnika, lecz jak stwierdzano w sposób nie do końca kulturalny „my słyszymy i to wystarczy”. Tak więc co poradzić „wrogim” mediom takim jak radio „Elka” w wykonywaniu własnej pracy? Jak pokonać palisadę? Jak pokonać barierę braku fonii?

Wybaczcie mi to stwierdzenie, lecz niektóre decyzje, niektórych ludzi uważam już nie za absurd… lecz za próbę pobicia wszelkich granic głupoty oraz śmieszności. Najgorsze… że cień tego wstydu pada również na nas – mieszkańców gminy Włoszakowice.


Komentarze
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2016-07-08 21:58:31
Jednak Bukówczanie mają jaja :-)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-07-08 18:04:38
No a jak! Dziś go Zbysław zniszczył... i nikt nie odważył się tej zasieki naprawić.
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2016-07-08 14:22:06
Witam. Interesuje mnie czy nadal jest ustawiona zapora dla opozycji i zewnętrznych medi na radzie gminy?
Od: ~obrońca (Gość) z dnia 2016-07-05 07:49:48
Radny jagodzik ma tyle funkcji że zapomniał, uwierzył w siebie , zalatany , jako chrześniak wójta może więcej i dlatego zostawmy tą sprawę tak jak sprawę wójta ; - jest winny ale umarzamy . To również podpowiedż dla prawników. Radni też odetchną , a Drożdżyńskiemu przywalić.
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-06-30 19:08:50
Rada jest tak skrupulatnie dobrana przez wójta że raczej jest to niemożliwe żeby ktoś tam pękł dlatego iż są to same osoby bez swojego zdania więc poza nim nic sobą nie reprezentują każdy z nich jest w jakiś sposób związany z nim a bez niego raczej sobie w życiu nie poradzą i koło się zamyka
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2016-06-30 14:46:23
Czy w klubie wójta nie ma ani jednego odważnego który przerwie ten cyrk?To są rozgrywki personalne włodarza,reszta to lemingi które w tej walce odsłoniły swoją kondycję moralną.A swoją drogą jak niebieski może być radnym i jeszcze to moralizatorstwo na sesji.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-06-29 22:56:27
Max - ze śmiechu oplułem monitor! Masz Ty kolego mocny żart! :))
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2016-06-29 22:35:00
Na zdjęciu powyżej widać, że przy wszystkich stoi kawa... a przy czerwonej jagodce stowi whysky. Tak się pozwala niebieskim na sesjach?
Od: ~mkz (Gość) z dnia 2016-06-29 10:01:36
rada całkowicie się pogubiła.Czas na odejście tych dwóch wodzów.Lata swoje rozum już nie ten a jeszcze ta złośliwość.zacietrzewienie i pogarda dla wyborców.To jest ta transparentność po wójtowemu.Media tylko zaprzyjażnione,finanse - nic wam do tego ,opozycji nie tolerujemy,rządzimy sami dla siebie,Wykonujemy każde zlecone nam zadanie,Tropimy kolegę .donosimy gdzie trzeba,zgadzamy się z każdą proponowaną uchwałę.Nieświadomie staliście sie marionetkami w rękach manipulatora który w odpowiednim czasie wypluje was jak gumę do żucia.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-06-28 20:31:41
Nie przesadzaj ;) Wójt ma od tego ludzi!
Od: ~Zygmunt (Gość) z dnia 2016-06-28 18:35:31
Mnie się wydaje że sam stasiu tą barykade ustawił.
Od: ~Strażak Sam (Gość) z dnia 2016-06-27 15:19:00
Jestem ciekaw czy ta zapora jest legalna mam na myśli bezpieczeństwo owych radnych. Strażak radny powinien natychmiast się zająć tą sprawą.Są przepisy które określają ile wyjść jest danym pomieszczeniu ewakuacyjnych itp.itd.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-06-27 14:33:26
Te stoły nie są lekkie... z zaskoczenia radnego Pawlaka odnośnie tej palisady wynika, że to nie strażacy ją układali... a radny sam stał się ofiarą tej zasieki - co już jest komiczne. ;)
Od: ~Strażak Sam (Gość) z dnia 2016-06-27 14:26:33
Przynajmniej wolne media miały okazję popatrzeć na ten cyrk władzy Włoszakowickiej. Niezłą reklamę nam fundują. Ps.Nie mieszać straży w te dziwne działania bo nie wszyscy są zmanipulowani przez wodza jeszcze

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook