9

Ludzie najgorszego sortu z genem zdrady są również w gminie Włoszakowice.


W ostatnich dniach jeden z radnych próbował się dowiedzieć w gronie moich znajomych „z jakiej jestem partii”. Dziwne jest to pytanie z ust samorządowca maleńkiej gminy w kontekście „wielkiej polityki”. Próbując dać radnemu odpowiedź stwierdzę, iż nie popieram populistów, prawicowców, lewicowców, oszustów, oszołomów i narodowców. Małe mi zatem zostaje pole manewru odnośnie politycznych sympatii… Nie sympatyzuje z żadnym mniejszym, większym politykiem parlamentarnym czy nawet samorządowym tak więc jeżeli przyczyniam się do „zamachu stanu” w gminie Włoszakowice – to robię to nieświadomie. Mam nadzieje, że moja odpowiedź satysfakcjonuje ciekawego radnego… lecz jeżeli mogę spytać to również zadam pytanie. Co moje sympatie/antypatie polityczne obchodzą radnego współpracującego ze Stanisławem Waligórą? Co ma to wspólnego z naszymi lokalnymi problemami?

Szukając odpowiedź na moje pytanie przybliżyć nam może treść listu Wielkopolskiego Wojewody, z którą to zawartością najpewniej zgadza się administrator strony wloszakowice.pl (czyli nasz wójt). Pozwolę sobie wkleić link: http://wloszakowice.pl/news/7/1497,oswiadczenie-wojewody-wielkopolskiego.html . Szanowny p. Wojewoda, nominowany przez zwycięską partię w ostatnich wyborach parlamentarnych raczy wspominać o „powyborczej propagandzie Marszałka Województwa”, „przeciwnikach dobrych zmian” czy też o „poetyce KODu fałszującego prawdziwe znaczenia słów i czynów”.

Zastanawiać się można, co nas – mieszkańców gminy obchodzi spór pomiędzy Wojewodą (PIS) a urzędem marszałkowskim (PO-PSL)? Dlaczego „musimy” dowiadywać się od p. Waligóry kto według polityków z Warszawy jest dobry a kto zły? Po co mieszać polityków „zawodowych” z naszym lokalnym życiem? A wreszcie… pytanie… czy nasz wójt otwarcie postanowił wesprzeć partię rządzącą?

Obecne stanowisko samorządu, które Włoszakowicką opozycję porównuje do (na sesji 31.12.2015) „donosicieli”, monitujących (między innymi urząd Wojewody) o łamaniu prawa w naszej gminie przypomina mi wypowiedź jednego z czołowych polityków o ludziach „z genem zdrady, najgorszy sort”. Kolejnym „dowodem” na wspieranie PIS jest uchwała rady gminy (z roku 2012) popierająca TV Trwam w dążeniu do uzyskania miejsca na multipleksie (to nie żart). I wszystko byłoby już jasne, gdyby nie „obelga” Stanisława Waligóry w kierunku mieszkańców z Bukówca, głosujących na zebraniu wiejskim w roku 2013 przeciwko wiatrakom - „marionetki PISu”. Wyraziste było też dyskredytowanie D. Małeckiego stwierdzając oficjalnie „on jest z PISu” (za co zresztą nasz Wójt przepraszał partię PIS). Zastrzelcie mnie zatem… lecz ja nie wiem już teraz która partia wspiera nasz samorząd… a którą partię wspierają nasi radni i wójt.

Stanowisko lokalnego lidera jest o tyle dziwne, iż to właśnie na nasze działania/monity (czy też jak to nazwała p. Przezbór - DONOSY) wreszcie zareagował Wojewoda (właśnie ten nowy) ZMUSZAJĄC gminę Włoszakowice do zaprzestania ustalicznego łamania praw zwierząt i do przyjęcia odpowiedniego programu ich ochrony (co ma nastąpić jeszcze w styczniu). Na nasze monity nie reagował zaś Wojewoda poprzedni (ten nominowany przez PO-PSL)… choć prawo w naszej gminie łamane było od 2010 roku.

Skąd zatem ten ukłon p. Waligóry w kierunku PIS oraz potrzeba przedstawienia nam opinii, „realiów” polityków nominowanych przez partię rządzącą? Z jednej strony Wojewoda jest jedyną osobą, która ma realny wpływ na działanie gmin, warto mieć w nim swojego sojusznika. Nikt inny tak skutecznie nie „przymusi” samorządowców do respektowania prawa (lub przymknie oko na brak jego respektowania). Z drugiej też strony Wojewoda mówi o „niepewności samorządowców budowanej przez PO-PSL”…. I tutaj rozpoczyna się kolejna bajka, która może przeszkodzić w pokoleniowym przekazaniu lokalnej władzy w „przyjazne ręce”. Chrapkę na poważniejszy udział w lokalnych wyborach samorządowych (walkę o fotel wójta) ma zarówno PO jak i PSL. Nie zamierzają ustalać kandydata z p. Waligórą. Są to na razie tylko plotki (czyli informacje daleko niepotwierdzone) lecz sądząc po ostatnich wyborczych przemianach parlamentarnych, zdaje się to być bardzo prawdopodobne. Ambicji takich jak do tej pory nie przedstawił PIS… i być może to jest powód politycznej orientacji naszych samorządowców i próby nawiązania sojuszu „dla wspólnego dobra”.


Komentarze
Od: ~sokrates (Gość) z dnia 2016-01-24 22:15:01
Wójt chwieje się jak trzcina na wietrze.Koniunkturalizm aż w oczy kole.Człowiek który raz miał przetrącony kręgosłup nigdy się nie wyprostuje,
Od: ~xx (Gość) z dnia 2016-01-24 11:41:37
A może do tej walki przeciw wiatrakom powinni włączyć się też mieszkańcy naszej gminy bo może p. Drożdzyński potrzebuje wsparcia. Jak widzę to potrafimy komentować anonimowo ale jak trzeba wyjść i coś powiedzieć na forum to wszyscy siedzą cicho. Ludzie obudźcie się bo jeżeli czegoś nie zrobimy to za jakiś czas przy naszych domach staną wiatraki a wtedy będzie już będzie za późno na protesty. Dajmy panu Drożdzynskiemu wsparcie. Zachęcam mieszkańców do uczestnictwa w sesjach rady gminy, bywa ciekawie. Niech nasz samorząd wie że patrzymy im na ręce i może wtedy radni i wójt będą się liczyć z naszym zdaniem.
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2016-01-21 21:22:08
Pan D. Małecki walczy o swoje dobre imię z wójtem i nadal nie może cieszyć się ze sprawiedliwego wyroku sądu... Ale można wygrać potyczki a przegrać bitwę ! Chodzi mi o wiatraki w B.G. Żeby nie było jak w bajce Krasickiego: "wśród przyjaciół, psy zająca zjadły itd...", czyli niech p. Małecki wspólnie z p. Drożdżyńskim walczy przeciw wiatrakom w naszej Dłużynie i B. G.!!!!
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2016-01-16 17:50:58
Włodarz zmienny jak wiatr:) teraz mu najwygodniej zbliżyć się do PISU z wiadomych przyczyn he he
Od: ~Daniel (Gość) z dnia 2016-01-15 10:00:07
Sądzę, że zboczone jest to, że wojewoda przyjmuje oficjalnie tak zboczone pisowskie stwierdzenia. Chore jest to, że p. Waligóra mu w tym przyklaskuje. On nie powinien się mieszać nas w te wojnę, nawet jeżeli jest zagorzałym pisowcem!!!
Od: ~wniosek z Bukówca (Gość) z dnia 2016-01-15 07:34:53
Teraz chce przypodobać się pis , dlatego ni z gruszki publikuje oświadczenia wojewody na stronie urzędu bo pis jest przy władzy. Na zebraniach wcześniej śmiał się z tej partii i cytował wybrane urywki . Wójt strateg , co z tym posłem Pacią z PSL już niema wspólnych zdjęć.
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2016-01-14 19:21:18
Jak wiatr zawieje... byle przy korycie!
Od: ~bankier (Gość) z dnia 2016-01-14 18:03:21
Jak wiatr wieje tak się Stasiu chwieje -psl,PZPR, pc , pis , i jeszcze własna firma -upadła.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-01-13 17:38:55
Miałem pisać o budżecie gminy... ale tak mnie jakoś naszło ;) "Co się odwlecze to nie uciecze" ;)

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook