10

Włoszakowice traktowane po Japońsku - wiemy o tym od radnego Wąsowicza!


Na ostatniej sesji rady gminy radny Marek Wąsowicz pokazał, że pozostaje osobą suwerenną, niezależną i o własnej opinii, udowodnił, że nie ma zamiaru wstępować do żadnych lokalnych partii. Każdy, kto chce wysłuchać wypowiedzi Marka, zapraszam na poniższą stronę.

https://youtu.be/M9TresKLFz0?t=1h46m21s (bezcenne są miny radnych z klubu p. Waligóry)

Dla reszty, wolących czytać, przepisałem wypowiedź radnego Wąsowicza w poniższym tekście. Proszę ze spokojem ją przeczytać.

Na VIII sesji rady gminy, złożyłem interpelację dotyczącą wykonania dwóch przejść dla pieszych na ulicy Powstańców Wielkopolskich. Remontu drogi powiatowej z Włoszakowic do Boszkowa oraz ustawienia koszy na śmieci na ulicy Wolsztyńskiej, Powstańców Wielkopolskich oraz Wolności. Na IX sesji Pani Monika Klemenska, sekretarz gminy Włoszakowice udzieliła mi odpowiedzi na moje interpelacje. Czy udało się zrealizować wyżej wymienione przedsięwzięcia? Z dwóch przejść dla pieszych zostało wykonane tylko jedno a kosze mają zostać postawione wiosną 2016 roku. Tylko czy na pewno zostaną postawione? Otóż nie. Bowiem na spotkaniu klubu radnych, tuż przed sesją wójt gminy p. Stanisław Waligóra uświadomił mnie jak sprawa ma się z koszami na śmieci w gminie Włoszakowice. Przykładem dla wójta jest Japonia, gdzie każdy sam dba o śmieci. Nie ma mowy o wyrzucany ich do publicznych koszy ustawianych na ulicach. Ludzie dobrze wychowani, kulturalni nie wyrzucają śmieci na ulicy. Tak też jest czy też tak ma być w naszej gminie. Zaskoczyło mnie wyjaśnienie jednak teraz zrozumiałem, dlaczego wspomnianych koszty jest tak mało, a śmieci leżą w rowie. Na palcach jednej ręki można zliczyć ilość kubłów na terenie naszej miejscowości za wyjątkiem okolic urzędu gminy i parku wokół niego. Czy to znaczy, że w gminie pracują i załatwiają sprawy ludzie niekulturalni, źle wychowani? Z pewnością nie. To dlaczego wokół pałacu i parku jest więcej koszy moim zdaniem więcej niż na terenie całej gminy? Tego nie wiem. Pozwoliłem sobie poszukać troszkę i przedstawić historię z poprzedniej kadencji. Sesna nr V/2011 z dnia 17 lutego – radna Zofia Strzymińska wnioskowała o ustawienie koszy na ulicy Leszczyńskiej we Włoszakowicach. Protokół nr VII z 2011r. Z dnia 27 maja radna Hanna Michalska wnioskowała o ustawienie koszy na śmieci na boisku za salą wiejską w Jezierzycach Kościelnych. Protokół nr XI z 9 listopada 2011 radna Zofia Strzymińska (..) wystąpiła o ustawienie koszy na śmieci na odcinku od kościoła do (?nie zrozumiałem?). Protokół nr 22 z 2012 z dnia 28 grudnia, radna Irena Przezbór wnioskowała o ustawienie koszy na śmieci we Włoszakowicach przy głównych ulicach. Między innymi na ulicy Kurpińskiego, Powstańców Wielkopolskich. Proszę zatem o udzielenie mi odpowiedzi na następujące pytanie. Czy kosze na śmieci zostaną postawione jeśli tak to proszę podać miesiąc i rok planowanego przedsięwzięcia, jeśli nie to proszę wyjaśnić dlaczego wprowadza się mnie w błąd. Przypomnę odpowiedź gminy: „Planowane wykonanie wiosna 2016r”.

Wypowiedź radnego Marka Wąsowicza z pozoru tyczy dosyć błahych tematów. Chodzi o przejście dla pieszych oraz kosze na ulicach Wolności, Wolsztyńskiej. Zwróćcie jednak uwagę na to, że największy żal, stres oraz niezadowolenie Marka nie wynikało z tego, czy te kosze staną czy nie… lecz, fakt, że wprowadza się go w błąd! Przed sesją p. Waligóra przedstawia radnemu "styl Japoński - niech każdy dba o swoje śmieci" a podczas sesji na oczach kamer pracownik gminy obiecuje wykonanie inwestycji, postawienie koszy! Co miał w tej sytuacji powiedzieć swoim wyborcom Marek gdy zapytają go, dlaczego kosze nie stanęły? Bo dogadał się z wójtem i "mimo dobrej woli gminy" jednak nie są potrzebne?

Okazuje się, że kosze, które z decyzją UG Włoszakowice miały stanąć wiosną 2016r. nie staną, bo tak postanowił nasz wójt. Dodatkowo radni, w tym p. Strzymińska, Michalska, Przezbór od lat widzą potrzebę stawiania koszy na śmieci w naszej gminie, lecz siedzą cicho przystając na zakuluarowe postanowienia p. Waligóry, przyjmując po cichu i z dala od wiedzy mieszkańców Włoszakowic - styl Japoński!! Nikt nie zwrócił uwagi na to, że oficjalnie ludziom mówi się jedno… a na spotkaniach klubu radnych dochodzi się do ustaleń całkowicie odmiennych! Nikt! W tym przewodnicząca rady gminy nie widzi nic złego w politycyzacji życia publicznego w tak małej gminie jak Włoszakowice! Nawet tutaj, nasi sąsiedzi, wybrani przez nas radni uważają, iż nie jesteśmy warci tego, by wiedzieć jak i co decydują wybrani przez nas samorządowcy! Ustalenia radnych nie powstają na sesji rady gminy, lecz na prywatnych spotkaniach między radnymi a wójtem! Z pośród 13 radnych należących do klubu „Samorząd dla mieszkańców” tylko Marek Wąsowicz podniósł alarm wygłaszając tym samym swój protest, co nie wróży nic dobrego dla jego „kariery” w klubie radnych p. Waligóry.

Drogi Panie Marku. Sam na własnej skórze ma Pan okazję przekonać się jak definiowane jest słowo „uczciwość oraz prawdomówność” w naszej gminie. Mimo, iż reprezentuje Pan część organu uchwałodawczego, miał Pan okazję poznać i przekonać się jak w rzeczywistości podejmowane są decyzje w naszej gminie. Podejmuje je rada? Mam do Pana ogromną prośbę. „Podwójne lico” naszych samorządowców sięga dużo dalej, poza problemy dotyczące Pana okręgu wyborczego. Pan jako radny, winien również dbać o rozwój, gospodarność, szacunek dla prawa w tematach wykraczających najbliższe otoczenie Pana zamieszkania. Jak jest z szacunkiem do prawa i jego jakością? To, że prawo da się naginać jak młode drzewo dają nam przykład również politycy z Warszawy, nie ważne na jaką opcję polityczną patrzymy. Radny odpowiedzialny winien być za całą gminę i nie pozwalać na ludzką niegospodarność, niesprawiedliwość i brak szacunku dla demokracji. Mieszkamy w małych miejscowościach, wszyscy się znamy i nie powinno być moim zdaniem miejsca na wzajemne oszukiwanie się w sprawach dobra i rozwoju naszej gminy. Nie pozwólmy na to by radni byli politykami! Proszę Pana i trzymam kciuki za to, by jako radny reprezentował Pan nas wszystkich, wszystkich mieszkańców gminy oraz dbał o to, by samorząd reprezentował wobec nas, swoich wyborców, postawę godną oraz uczciwą!

Co z tego wyniknie? Czy urząd gminy wycofa się z obietnic postawienia koszy na śmieci w okręgu wyborczym p. Wąsowicza? Czy też może wójt Stanisław Waligóra wycofa się z wprowadzanego w naszej gminie stylu Japońskiego? To jest nieważne – najważniejsze w moim przekonaniu jest to, że być może wreszcie, inni radni z klubu p. Waligóry patrząc na suwerenną postawę p. Wąsowicza zaczną się własnego podstępowania wstydzić!!


Komentarze
Od: Bez skrzydeł z dnia 2015-12-14 18:57:40
Tylko pogratulować Panu Wąsowiczowi i życzyć jeszcze więcej chęci i sił do działania. Pozostałym radnym należy życzyć by brali przykład z tego radnego
Od: Maja z dnia 2015-12-13 22:48:19
Brawo panie Marku!! Oby tak dalej!!!!
Od: Larry Flynt z dnia 2015-12-13 19:45:53
Uprzejmie donoszę, że na ul. Powstańców Wlkp. od ronda do ul. Wolsztyńskiej ustawiono aż 2 (słownie dwa) kosze na śmieci. Na skrzyżowaniu ulic Wolsztyńskiej i Powst. Wlkp. pomalowano piękne pasy i postawiono jeszcze ładniejsze barierki. Skuteczność Pana Wąsowicza jest duża jeżeli w tak krótkim czasie udało się zrobić coś co inny nie udawało się przez lata, pamiętając że jest on z opozycji. Przypadek? Nie sądzę. Moim zdaniem "partia" rządząca w gminie bała się że pan Wąsowicz mógłby przejść na stronę ugrupowania znienawidzonego przez wójta i jego parobków. Mam nadzieję że Marek nie będzie kolejną marionetką wójta tylko pójdzie za ciosem.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-12-13 10:14:43
Tak, wczoraj podczas jazdy do hurtowni budowlanej oślepił mnie blask świeżej zieleni nowego kosza na śmieci na odcinku ulicy Wolności. Widziałem jeden kosz (słownie jeden)... może to kompromis między stylem japońskim a stylem polskim? :) Gratulacje dla Marka Wąsowicza za skuteczność! Ciekaw jestem co teraz na to powiedzą reprezentanci (radni) innych osiedli Włoszakowic czy miejscowości w naszej gminie... Osiedle p. Wąsowicza może być traktowane po europejsku... a reszta gminy ma trzymać dyscyplinę?
Od: ~sokole oko (Gość) z dnia 2015-12-12 22:59:27
Do Admin ,chciałbym donieść iż kosze na śmieci są już zainstalowane a mało tego przejście dla pieszych też już oddane!Także wzór z Japoni nie był brany serio przez naszego władce hehe
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-12-11 23:00:39
Było wiele partii co to obiecywało.... i oby w końcu się to stało. :)
Od: ~kwas (Gość) z dnia 2015-12-11 22:58:15
Podobno Jarek wprowadza dwukadencyjność w samorządach :) Lubię to! http://natemat.pl/164697,bojcie-sie-wojtowie-i-burmistrzowie-nie-bedziecie-juz-rzadzic-po-20-30-lat-pis-wam-na-to-nie-pozwoli
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-12-11 22:25:47
Tutaj Adam nie chodzi o ilość koszty tylko o fakt, że jest kolejny radny, któremu nie uśmiecha się, że to co się dzieje układane jest pod stołem. Niezorientowani zaś, wprowadzani są w błąd. Na szczęście nie wszyscy jeszcze uznają to za normalkę. Co do WIG20 - 6 lat temu było ~1300pkt - ale fakt... też mi się to nie uśmiecha! :)
Od: ~adam (Gość) z dnia 2015-12-11 22:03:45
No i raz a może i drugi z wójtem się zgodzę. Ja po wyjeździe na plażę zbieram wszystko to co opróżniłem i zabieram do domu. Nie szukam kosza, zbiornika, baniaka, zwał jak zwał. W domu se sobie posortuję i korona mi ze łba nie spadnie z tego powodu. Czemu pomimo następującej zmiany pokoleń ciągle dominuje myślenie, że \"władza\" zrobi wszystko? A właśnie władza nie jest po to, żeby robić wszystko, władza jest po to, żeby nam nie utrudniać życia. Gdzie ta niby nasza wielkopolska gospodarność? Prusacy przez 173 lat nie potrafili tego zrobić, komunistom się nie udało też, a 26 lat demokracji zepsuło nas całkiem. Nic nie robimy poza dziećmi, bo kasę obiecali za nie. Odnoszę wrażenie, że zdecydowana większość wypowiadających się tutaj chce wszystko za darmo, a tak \"se ne da\", nawet Jarek z pustego nie naleje. A tymczasem WIG20 - 1757,37 pkt. Kiedy tak było, 10 lat temu?
Od: ~BB (Gość) z dnia 2015-12-11 15:01:39
Jak nam wójt tu chce japonię robić, to niech się zorietuje jakie kary za szeroko rozumiane "matactwo" są tam przewidziane... hehe Dla Pana Wąsowicza szacunek. Moze w końcu cos pęknie w tym "demokratycznym" betonie...

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook