13

Wiemy kto zastąpi Stanisława Waligórę na pozycji wójta gminy Włoszakowice! (DONOS)


20 września 2015r w sąsiedniej gminie Wijewo odbyły się ponowne wybory. Wygrał w nich p. Drożdżyński wynikiem ~53% zastępując tym samym p. Zająca na stanowisku wójta gminy Wijewo. Tak małą przewagę nad rywalem nowy wójt uzyskał mimo tego, iż wszystkim mieszkańcom gminy znany był powód, dlaczego wybory odbywały się ponownie. Nieco dawniej, bo w roku 2012, również w sąsiadującej z Włoszakowicami gminie, w Lipnie urząd wójta zarządzany był z aresztu – to nie przesada ani żart. Stan ten chciał zmienić zaprzyjaźniony ze mną blogger z Lipna, p. Andrzej Nowak organizując w swojej gminie referendum w sprawie odwołania wójtów oraz rady gminy. Referendum zakończyło się fiaskiem, zaś lokalne władze zmienił dopiero premier RP.

Co łączy te dwie... dziwne sytuacje, które miały miejsce w gminach sąsiadujących z gminą Włoszakowice? Otóż – wielu ludzi po prostu nie chce zmian, nieważne kto rządzi gminą. Mogą być nimi przestępcy, ludzie nieuczciwi, skazani, z zarzutami i Bóg jeden wie czym jeszcze, a i tak zdobędą szerokie grono poparcia wśród wyborców. Dlaczego ludzie nie chcą lub boją się zmian? Powody mogą być różne... ludzie starsi nie chcą zmian... bo przecież żyli w dużo gorszych czasach – można powiedzieć, że teraz jest super – wręcz bosko. Inni znowu wszelakie zmiany przyjmują z góry jako te „złe”. Są też wyborcy, którzy nie chcą zmian bo kogoś znają, ktoś im coś pomoże załatwić, dzięki wójtowi mają pracę, zlecenia, kontrakty... po co to zmieniać? Rachunek jest prosty – mam pracę/pieniądze/posadę/zlecenia – przyjdzie nowa władza, może jej nie będę miał, po co zatem ryzykować? Suma sumarum, grupa tych ludzi, którzy nie chcą zmian bez względu na to, kto jest u władzy jest bardzo spora! Popatrzcie na Wijewo! Popatrzcie na Lipno! Co stwierdzimy? Ludzie akceptują rzeczy takie jak korupcja (Lipno)... byle nic się nie zmieniło, czy to jest możliwe? Wychodzi na to, że tak! Ustawodawca musi wręcz zakazać skazanym kandydowania, by ludzie na nich nie głosowali!!

Życzę Panu Stanisławowi Waligóra, by dożył w zdrowiu 120lat, lecz zdawać sobie musimy sprawę z tego, że kiedyś nastąpi dzień, w którym ustąpi miejsca komuś młodszemu. Co zatem zrobią ludzie, którzy nie chcą zmian z powodów „materialnych”? Przecież nie odpuszczą bez walki (o swoje)! Będą starać się przekonać resztę wyborców, tych starszych oraz tych co po prostu nie lubią zmian do tego, że ich nowy kandydat będzie gwarantem tego, że nic się nie zmieni. W ten właśnie sposób, osoba wybrana za kuluarami i poza naszymi oczami na funkcję włodarza gminy stanie się automatycznie faworytem. Jest rzeczą jasną, że musi to być osoba bliska wójtowi... inaczej nikt nie uwierzy, że jest to „gwarant braku zmian”. By zniwelować ewentualne ryzyko przy przekazywaniu władzy w sposób „demokratyczny” warto by było jeszcze pomyśleć o tym, by w międzyczasie, aż do następnych wyborów „popromować” troszkę wspomnianego kandydata. Tym sposobem uda się przejąć część głosów wyborców nawet tych, którzy chcą wybrać lepszego kandydata, a nie głosować za „brakiem zmian”.

Miałem małe wątpliwości, że dzieje się to w naszej gminie. Nie zadawałem sobie nawet pytania „Kto to może być?” bo to jest tu mało istotne. Ktokolwiek by to był i tak oznaczałoby to „brak zmian”... tak więc co za różnica? Potrzebna jest osoba na dosyć eksponowanym stanowisku, która zna „zasady działania gminy”, akceptuje je w pełni i nie zrobi nikomu „krzywdy”. Takich osób jest i było kilka... a po ostatnich wyborach samorządowych krąg ewentualnych „kandydatów” na stanowisko wójta naszej gminy wręcz się zawężył.

Tutaj chciałem podzielić się z Wami „donosem” który otrzymałem już w sumie 2 miesiące temu (lub dalej). Długo zastanawiałem się, czy jest sens go używać... przedstawiać. Z drugiej strony, gdybym go ukrył, schował, sam stałbym się wrogiem jawności, o którą przecież walczę! Mam donos, nie wiem czy niesie on ze sobą rzeczywiste informacje, lecz przed jego prezentacją czułem w obowiązku poprosić osobę najbardziej zainteresowaną, o zaprzeczenie tym doniesieniom. Zapytałem p. Rafała Jagodzika, poprosiłem wręcz go o to, by zaprzeczył tym informacjom mając świadomość tego, że nieprawdzie a zwłaszcza „bzdurom” zaprzecza się niezwykle łatwo. Rafał jednak odmówił jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie . Z drugiej zaś strony, zdaje sobie sprawę, że Rafał może bać się w ogóle rozmawiać ze mną (jako wrogiem publicznym no.1)... gdyż i dosłownie i w przenośni... „jest pod wójtem”... a przecież każdy chce zachować swoją pracę. Dlatego też, przedstawiam Wam ten donos z pełnymi obawami o to, czy robię dobrze. Zatem traktujcie ten donos, jak donos anonimowy, niestety niepotwierdzony.

 

Witam, być może jest to temat , który pana zainteresuje. Z wiarygodnych zródeł (od osoby pracującej w gminie)dowiedziałem się, że nasz wójt znalazł już sobie następcę na swoje miejsce w fotelu wójta a jest nim prezes GZK Rafał Jagodzik. Jest to już ustalone i uzgodnione z innymi urzędnikami również marzącymi o tej funkcji. Wójt już teraz stara się żeby jego ” sukcesy “ i osiągnięcia były kontynuowane przez odpowiednia osobę. Zeby przypadkiem żadne informacje nie wyszły na jaw a juz broń Boże  finanse gminy nie wpadły w niepowołane ręce. Śmieszy mnie, że już teraz na 3 lata przed kolejnymi wyborami wójt zabiera ze sobą na rózne spotkania pana Jagodzika , co wiecej nawet pan prezes zabiera głos zamiast wójta ( tak było na 90 leciu Nadlesnictwa Włoszakowice). Pan prezes niczym (*tekst obraźliwy) albo (*tekst obraźliwy) przyczepił się do nogawki wójta i grzecznie chodzi za nim krok w krok. Z pewnościa bedzie teraz promowany na każdym kroku, widoczny na kazdym zdjęciu i obecny na kazdej ważnej imprezie po to zeby stworzyc sobie wizerunek dobrego, wiarygodnego urzędnika, żeby wkońcu za kilka lat spełnic swój obywatelski obowiązek i ruszyć do wyborów dla dobra gminy!!!Nie podoba mi się to, że wójt znów próbuje nami manipulować, ze wciska nam kolejnego człowieka zepsutego tak jak on, że znów bedzie nami miał rzadzic człowiek, który zamknie sie w pałacu i wszystko bedzie miała w głebokim poważaniu.Pozostanę anonimowy ale  proszę opublikować moją wiadomość na swojej stronie tak żeby inni mieszkańcy wiedzieli co się w naszej gminie dzieje i co nasz czeka.

Pozdrawiam”

Czy Rafał będzie lepszym wójtem niż p. Waligóra? Na 100% albo i na 200%! Myślę, iż jako wójt dawałby mi sporo mniej pracy w blogowaniu niż p. Waligóra. Jest człowiekiem inteligentnym, miłym, opanowanym, o wysokiej kulturze osobistej oraz jeszcze być może pamięta... jak ciężko pracuje się w sektorze prywatnym i jak trudno jest tam utrzymać dobrą pracę. Doskonale sprawdza się w funkcji prezesa lokalnego GZK i szczerze mówiąc osobiście wolałbym by dalej spełniał się w tej funkcji.

Znając jednak upodobania wyborców co do „braku zmian”... umiejętności w promocji lokalnych polityków, myślę, iż mogę z dużym prawdopodobieństwem... gratulować nam „wyboru” nowego wójta!


Komentarze
Od: ~Sienkiewicz (Gość) z dnia 2015-10-27 21:59:03
Rafał to bardzo dobry człowiek, wiec i wójtem będzie lepszym niż ówczesny zmęczony staruszek...oby wybudowali nam plac zabaw dla dzieci o co wielokrotnie prosiłem . jeżdżenie do ościennych gmin z naszymi najmłodszymi to wstyd i paranoja. pozdrawiam !
Od: ~obywatel ten prawdziwy:) (Gość) z dnia 2015-10-18 19:58:35
A ja myślę że wójt dobrą strategie przyjął już parę lat przed wyborami wdraża młodszego kolegę w swoje układy i układziki tak ażeby nic nie wyszło na jaw zaraz po następnych wyborach (chodzi mi między innymi o ujawnienie wydatków gminnych )co mógłby inny kandydat wykorzystać a tak po prostu dalej ten proceder będzie trwał w najlepsze z nie korzyścią dla gminy
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-10-17 18:19:33
Myślę, ze Adam nie odrobinę , ale grubo przesadził... w pierwszych dwóch zdaniach swojego komentarza! Z resztą jego przemyśleń absolutnie się zgadzam. Co do Admina, myślę że dobrze gdy będzie pełnił rolę "strażnika".. Jego wybór! W ekosystemie są potrzebni: myśliwi, ofiary, padlinożercy i setki innych stworzeń , które mają swoje pożyteczne zadania. Nie wszyscy mogą być wójtami, radnymi czy sołtysami... Dobrze, że są ludzie, którzy bezinteresownie patrzą władzy na ręce dla dobra lokalnej - i nie tylko - społeczności... Tak trzymaj Admin, olbrzymi szacunek za Twoje dotychczasowe dokonania!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-10-16 22:31:10
Adam -> nie podejrzewam Cie o złe intencje w tej wypowiedzi, lecz po prostu do końca jej nie rozumiem. Jeżeli jednak gdzieś nie wypowiedziałem się do końca wystarczająco wyraźnie to powtórzę -> NIE ZAMIERZAM kandydować w przyszłości ani na wójta, ani na radnego naszej gminy. Chce pozostać tylko i wyłącznie w postaci "strażnika obywatelskiego" w rozumieniu organizacji watchdog.org.pl .
Od: ~adam (Gość) z dnia 2015-10-16 22:21:14
Admin to ty kurna nie wiesz, że robisz to wszystko po to, żeby się "nachapać"? Przecież musisz się nażreć z publicznych pieniędzy. Odrobinę przesadzam z porównaniem, ale co by nie mówić o Palikocie, wlazł w politykę za swoje, Petru którego szanuję bardziej, tez mógłby robić coś bardziej opłacalnego. Ty też wcale nie musisz. A są tacy Prezesi, którzy chyba ani jednego dnia nie przepracowali w zawodzie i nawet przegrana w wyborach ich nie rusza, bo przecież Partia ich utrzyma...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-10-16 18:48:32
By uspokoić mieszkańca, chciałbym zapewnić go, że uważam, że Rafał jest najlepszym wyborem wśród wszystkich "ludzi wójta". Cieszę się, że tak wybrał p. Waligóra. Szkoda jednak, że to nie nasz wybór. Reszta Twojej wypowiedzi to po prostu bzdura :)
Od: ~Mieszkaniec ale ten właściwy a nie podszyty (Gość) z dnia 2015-10-16 17:21:38
Skrót by admin: mieszkaniec postanowił troszkę po mnie pojeździć tak więc postanowiłem skrócić jego wypowiedź. Według mieszkańca, Rafał jest OK kandydatem, bo tylko "człowiek wójta" będzie w stanie kontynuować jego dzieło, np. cytuje: "jakieś tam wnioski na budowy". Ja piszę o tym, bo zazdroszczę Rafałowi. Dodatkowo w korupcję w Lipnie według mieszkańca zamieszany był mój kolega. A wszystko to robię by przejąć władzę we Włoszakowicach... ale to się nie uda bo "nie mamy ludzi".
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-10-14 21:36:21
Byłem na sesji rady gminy, gdzie Zbysław Drożdżyński protestował przeciwko zabieraniu środków pieniężnych na modernizację rowów w Bukówcu (wieś bywa często dotkliwie zalewana) a przeznaczaniu tych pieniędzy na projekt boiska przy hali sportowej. Radni stwierdzili, że to nie "te same" lecz "inne" pieniądze zabierają na remont rowów i zatwierdzili pomysł wójta. Tak więc - radni decydują (a raczej wójt), my za to płacimy... często w sposób gorzki i dotkliwy... a pod "sukcesem" podpisze się ten... komu na to pozwoli "partia". Ja wiem, że to co pisze jest straszne... lecz tak to właśnie wygląda.
Od: Larry Flynt z dnia 2015-10-14 21:17:53
Kampania wyborcza na fotel wójta rozpoczęta. To teraz już wiem dlaczego p. Rafał tak bardzo promuje zamiar budowy nowego boiska koło sali sportowej. Już pierwsze zasługi będą. Nasza gmina przyćmiła w tej kwestii kampanie wyborcze PIS PO do sejmu i senatu.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2015-10-14 17:25:39
Taki podprogowy przekaz jest skuteczniejszy od jawnej kampanii. Dlatego ludzie np w sondzie ulicznej potrfią wskazać swojego faworyta, ale z uzasadnieniem wyboru często jest słabo, jeśli chodzi o konkretne argumenty.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2015-10-14 17:22:03
Taka właściwość obozu władzy, że tak na prawdę mogą prowadzić kampanię wyborczą preferowanych ludzi w dowolnym momencie. Nie tylko przed wyborami...
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2015-10-14 16:55:34
Dzięki Bogu że Rafała mianował bo już myślałem że kolega z brzuchem nim zostanie a tego bym nie przeżył :):):)
Od: ~kwas (Gość) z dnia 2015-10-14 16:14:16
Problemem jest system administracyjny, który jest zbyt rozdrobniony. Jeśli w gminie Wijewo wystarczy niecały tysiąc głosów, aby wygrać wybory (to samo w gminie Lipno) to nic dziwnego, że tylko wyrok sądowy może ich odwołać z urzędu. Z drugiej strony jak duże są koszty obsługi takiej gminy. Czy gdybyśmy byli wspólnie jedną jednostką z gminami Wijewo i Przemęt nie byłoby to pożyteczniejsze? Tak samo z powiatami gdzie dublujemy stanowiska jak w powiecie Leszno i leszczyńskim

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook