8

Niebywały sukces gminy Włoszakowice na arenie międzynarodowej!


Nie zmieniam genezy działania strony i wciąż mam zamiar pisać tylko o absurdach mimo, iż mam zamiar wspomnieć o niebywałym sukcesie gminy Włoszakowice. Jeżeli ktoś jeszcze tego nie wie, to reprezentanci Boszkowskiego Kalumetu zakwalifikowali się do ścisłej światowej czołówki w zawodach w powożeniu zaprzęgami parokonnymi, które odbywają się w ten weekend na Węgrzech. W mistrzostwach świata odbywających się w ten weekend bierze udział 80 najlepszych drużyn całego globu, nasza Polska kadra narodowa liczy cztery drużyny... w tym jedna z naszej gminy!!

Gdzie tu absurd? Dlaczego piszę o sukcesie zamiast skupiać się na absurdach? Wczoraj jeden z mieszkańców naszej gminy, zapytał się mnie, dlaczego nasi reprezentanci nie mają nigdzie przymocowanego herbu ziemi, z której się wywodzą, czyli z gminy Włoszakowice. Dobre pytanie, na które nie trudno znaleźć odpowiedź. O tym niebywałym sukcesie, mówią na radio Elka, piszą w leszczyńskich gazetach... a u nas? Strona gminy Włoszakowice pisze o sukcesie bractwa kurkowego, o przechadzce wójta ulicami Sądzi... lecz o sukcesie naszych reprezentantów w tym elitarnym sporcie próbuje się ze wszystkich sił zapomnieć. Włoszakowickie media, które finansowane są z budżetu gminy milczą odnośnie sprawy, tak jakby się jej wstydzili.

Drodzy Państwo, proszę wszystkich, nawet tych, którzy popierają „wojenki” p. Waligóry o to by na tę chwile zapomnieli o sporach, nienawiści i kłótni oraz trzymali kciuki za reprezentantów Polski w Mistrzostwach Świata w Fabiansebestyen, zwłaszcza, że mowa o naszych sąsiadach!. Szymon, Dominik! Trzymamy kciuki!

Koniki, postarajcie się! Bo to, że nasi reprezentanci dadzą z siebie wszystko, tego jestem 100% pewny!


Komentarze
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-09-19 21:45:01
Co tak cicho? Zameldowaliście się w gminie Wijewo, by brać udział w jutrzejszym głosowaniu? Nie wierzę... Za pióra, przepraszam , za klawiaturę !!! Życie nasze to same absurdy ..... Jest o czy pisać.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-09-15 12:01:35
Gratulacje :):):):)
Od: Larry Flynt z dnia 2015-09-13 21:37:33
Duma nas rozpiera tym bardziej że to nasze ziomki. Trochę szkoda że jak zwykle nasz "wujt" nie umie wykrzesać z siebie resztek godności i docenić tego niebywałego sukcesu Szymona i Dominika. Z drugiej strony patrząc to czy on wie jeszcze co to godność? NIE SĄDZĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Od: ~bukówczanin (Gość) z dnia 2015-09-13 20:36:54
Nie znam oficjalnych wyników na Węgrzech, ale Szymon chyba poza podium. Jest zawodnikiem młodym i jeszcze wszystko przed nim. W tym sporcie osiąga się światowe wyniki, (a często jest to reguła) w późniejszym wieku... Dziękujemy, gratulujemy i pozdrawiamy !
Od: Maja z dnia 2015-09-13 13:57:49
Gratulacje!! Jesteśmy dumni!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-09-13 13:09:29
Lublin - tylko bez reklam na moim blogu! :)
Od: ~lubin (Gość) z dnia 2015-09-13 13:04:52
Sukces dlatego , bo nie mają czasu na Wójtowe wojenki - czytałem na twojej stronie o prośbie Szymona do Rady i Gminy o możliwość powiększenia placu treningowego przy torach 10 lat temu , 0dpowiedz w obu przypadkach była odmowna krótka gmina ma inne plany , a do dziś ten teren zarasta chwastami i straszy. Myślę że jest typowe dla radnych i Wójta . Życzę tym panom powodzenia i dalszych sukcesów , z tego co wiem TO KALUMET sponsorowany jest przez PPHU " JOHN" widać trafna inwestycja .
Od: ~bukówczanin (Gość) z dnia 2015-09-13 12:51:05
Oczywiście, że trzymamy kciuki za Szymona i jego luzaka, i życzymy Im osiągnięcia dobrego wyniku! W tych zawodach są reprezentantami naszego kraju i mają orła na piersiach... To jest najważniejsze! A dlaczego gminna gazetka nie informuje o tym wydarzeniu można się domyślać... ,prawdopodobnie inna opcja polityczna niż "wydawcy"!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook