5

Nagrodzono wybitne osiągnięcie wójta gminy Włoszakowice p. Stanisława Waligóry!


PODZIĘKOWANIA

 

W imieniu własnym oraz mieszkańców Gminy Włoszakowice pragnę podziękować Panu Wójtowi Stanisławowi Waligórze za dokonane dotychczasowe osiągnięcia w budownictwie naszej gminy. Jej ogólny wygląd z okresu lat przedwojennych porównać można do różnicy między „dniem a nocą”. Doskonale pamiętam naszą miejscowość z tamtego okresu, bo tu się urodziłem, z teraźniejszą. Wiadomo, że te zmiany nie nastąpiły samoczynnie, lecz dokonali tego wójt gminy Stanisław Waligóra i zespół radnych. Mieszkaniec Włoszakowic A.W.

 

Proszę Państwa – to nie żart ani nie prowokacja. Ten tekst dostarczył mi jeden z współpracujących ze mną „orgowców”. To właśnie takie podziękowania drukowane są w samorządowej gazetce „Nasze Jutro”. Treść ta znajdowała się w powyborczym wydaniu NJ z roku 2010. Nie pamiętam Włoszakowic przed wojną ani w okresie powojennym. Nie znam zasług p. Waligóry z okresu socjalistycznej Polski jednakże zdaje sobie sprawę z tego, że miał zasługi dla partii... lecz trudno mi to uznać za zasługi dla kraju. Pamiętam zaś Włoszakowice z okresu „Nowej Polski” gdzie do władzy dostał się wciąż obecny wójt. Wiele przedsiębiorstw w czasie transformacji ustrojowej miało wtedy olbrzymie kłopoty... również lokalny duży pracodawca – Przetwórnia Owocowo-Warzywna. Moja matka piastowała wtedy funkcję kierownika tego zakładu. Przedsiębiorstwo bezskutecznie szukało pomocy w samorządzie, który bezlitośnie naliczył olbrzymie (czasy reform Balcerowicza) odsetki od zaległych podatków, za które przejął grunty i obiekty należące do tego pracodawcy. Być może są ludzie, którzy uznają to za zasługę... lecz wziąć trzeba pod uwagę, że były to czasy, kiedy w naszym rejonie szalało bezrobocie. Wracając jednak do tematu – patrząc na Włoszakowice, Leszno, Poznań, Wielkopolskę i całą Polskę... stwierdzić trzeba jedno, przez ostatnie 25lat dokonał się na naszych oczach skok cywilizacyjny. Czy jest to jednak zasługa polityków czy Polaków? Nie ma polityka (ja przynajmniej takiego nie znam), prócz naszego Wójta, który tą zasługę przypisywałby samemu sobie. Każdy realnie rozumujący polityk doskonale wie i rozumie swoją rolę w działaniu całego systemu.

W tym roku mija 25lat urzędowania p. Stanisława Waligóry na stanowisku wójta naszej gminy dlatego też, w tym roku musimy oczekiwać i być świadomi tego, że lokalna gazetka, będąca swoistą reklamą lokalnego samorządu zintensyfikuje górnolotne pochwały i zasługi naszej władzy a zwłaszcza jej lidera. W ostatnim wydaniu „NJ” wyczytamy, że p. Waligóra został odznaczony statuetką „FILAR SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO”. W dalszej części wyczytamy, że statuetka przyznawana jest za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej. Tekst jest „bit w bit” skopiowany z dokumentu źródłowego stowarzyszenia przyznającego nagrodę... lecz nie skopiowano już konkretnie „zasług”, którymi według organizacji odznaczył się nasz włodarz. Okazuje się proszę Państwa... że stowarzyszenie, które zrzesza wiele gmin, z wielu powiatów i kilku województw obchodzi w tym roku swoje 25lecie istnienia. Z tego też powodu, odznaczają statuetką liderów tych członkowskich gmin, którzy swoją funkcję również piastują od 25lat. To jest proszę Państwa to wybitne, górnolotne osiągnięcie, o którym lokalna gazetka informacyjna jakoś... zapomniała nam powiedzieć. Cytuje treść, której autor wypowiedzi zapomniał skopiować: Laureatami pierwszej edycjiwręczenia Filarów Samorządu Terytorialnego są liderzy samorządów wielkopolskich, którzy pełnią swoją funkcję nieprzerwanie od momentu powstania gminy lub powiatu.”

 

Panie Stanisławie Waligóra! Gratuluje Panu tego wybitnego osiągnięcia!!


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-14 13:37:13
Zgadzam się z Tobą... lecz p. Waligóra chyba po prostu tego nie rozumie.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2015-08-14 13:15:21
Moim zdaniem ten skok cywilizacyjny, który wystąpił w naszym kraju dokonał się nie dzięki władzy, ale pomimo działań naszego rządu. Przypisywanie władzy zasługi za ten rozwój jest jednoznaczne ze stwierdzeniem, że My Polacy jesteśmy wegetującymi warzywami bez ambicji! Mój ulubiony argument z którym się spotykam, to że kiedyś były "takie auta", a teraz każdy ma "takie auto". Gdyby nie działania władz to może dzisiaj byśmy mieli własny przemysł motoryzacyjny. Władza ŹERUJE na rozwoju społeczeństwa.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-13 13:17:47
Do Maja: "nie ma nigdzie tyly osób , które boją się lub coś zawdzieczają wójtowi tak jak naszemu," TAK TO TRAFNIE I CELNIE UJĘŁAŚ, że stwierdzam jednoznacznie, że to Ty powinnaś prowadzić tego orga! Sprawa zabytku w Zbarzewie będzie tematem jednego z kolejnych postów. Dzięki zainteresowanemu sprawami gminy "org'owcowi" udało mi się uzyskać ciekawe materiały.
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-08-13 13:17:19
Rozmawiając z naszym wójtem często się wypowiada tak ; ja zbudowałem oczyszczalnie, ja zbudowałem drogę, ja.ja.ja nie wspomni o tym że to my wszyscy łożymy na te inwestycje . Sprawiedliwie jest ileś gmin w Polsce podobnych do Włoszakowic ale też dużo lepiej zarządzanych - spokojnie bezkonfliktowo.
Od: Maja z dnia 2015-08-13 11:56:22
Wybitne osiągniecia to mało powiedziane, genialne wręcz!!nikt nie potrafi sterroryzować mieszkańców, radnych i pracownków gminy tak jak nasz wójt, nie ma nigdzie tyly osób , które boją się lub coś zawdzieczają wójtowi tak jak naszemu, nikt nie potrafi tak doskonale doprowadzić do ruiny 100 letniego pałacu jak nasz wójt to zrobił z pałacem w Zbarzewie!! panie wójcie gratuluję!!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook