12

Rada gminy Włoszakowice wyraziła zgodę na przejęcie plaży "pudełkowo" w Boszkowie.


W miniony piątek 7 sierpnia miała miejsce sesja rady gminy Włoszakowice. Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na przejęcie poprzez darowiznę dwóch działek w Boszkowie. Darczyńcą jest skarb państwa (wojewoda), wykonawcą jest starostwo. Jedna z nich to plaża przy „Sokole” (pudełkowo), druga działka zaś to teren pomiędzy gminną plażą (czyli tą sąsiadującą z plażą Sułkowskiego) a drogą. Darowizna ta przyjęta jest celem rozwijania turystyki i sportu w Boszkowie. Wyliczmy sukcesy gminy Włoszakowice w rozwoju letniej stolicy naszego regionu: hmmm... nie ma co wyliczać gdyż żadnych sukcesów nie ma, a ta turystyczna miejscowość oficjalnie określana jest przez naszego wójta p. Waligórę mianem „kuli u nogi” (to jest dosłowny cytat z wypowiedzi p. Waligóry dla radio Elka). Powodem popularności jeziora Dominickiego jest głównie natura, bardzo korzystnie dołożył się również sektor prywatny jak również leszczyńskie starostwo, a Włoszakowice? Niestety nic. Dla mnie osobiście Boszkowo też niesie za sobą pewne „negatywy”. Aby w okresie letnim kupić coś w jakimkolwiek sklepie we Włoszakowicach i nie stać w kolejce – trzeba wstać bardzo wcześnie. Dodatkowo wielu z moich znajomych i też rodzina, nie ma latem czasu na żadne spotkania, gdyż prowadzi w Boszkowie interes zapełniając tym samym skarb lokalnego samorządu. Te „negatywy” mają zdecydowany wpływ na to, że gmina Włoszakowice jest najzamożniejsza w powiecie leszczyńskim, dlatego nikt – zwłaszcza nasz wójt nie powinien przeszkadzać w rozwoju tego lokalnego centrum turystycznego.

Politycy z PIS pomagając w tym procesie (p. Dziedziczak i Szczot) zgodnie stwierdzają, że gmina zgadza się na przejęcie jeszcze jednej plaży, tzw. PKP. Tylko po co? Co może dobrego zrobić z terenem w Boszkowie człowiek, który całą miejscowość uznaje za „kulę u nogi”? Pan Waligóra nie zrobił w tej pięknej miejscowości nic... oprócz ciągłego sprzedawania działek i nieruchomości, często za bardzo śmieszne pieniądze. W Boszkowie gmina posiada aktualnie dwie lokalizacje gdzie jest dostęp do jeziora. Jedna z nich jest płatna i ogrodzona (przy ul. Turystycznej), blisko tej lokalizacji nasz włodarz ma swoją prywatną nieruchomość. Druga zaś tzw. „plaża główna” nigdy, w całej historii nie doczekała się najmniejszej inwestycji zaś trawę muszą wydeptywać turyści. Aktualnie przejmowana „plaża pudełkowo” również od zawsze traktowana była jako plaża „gminna”. Dzierżawiło ją od starostwa stowarzyszenie bardzo blisko współpracujące z samorządem (w-ce prezes stowarzyszenia to p. radny Jagodzik), latami obiecywano szereg inwestycji z których żadna nie doczekała się realizacji.

Szkoda, że skarb państwa pozbywa się tych nieruchomości... nie rozumiem tej decyzji. Zaś jak już ją podjęli to powinni zastanowić się, czy rzeczywiście oddają je w ręce człowieka, który ma zamiar zrobić z nimi coś pożytecznego.


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-09-02 17:30:44
Jon to kupił... a ktoś mu to sprzedał. Do kogo mieć pretensje? Do kupca czy sprzedawcy?
Od: ~wiesniak (Gość) z dnia 2015-09-02 15:55:39
do jeziora powinien być dostep .gdzie jest.JONOWO zabrało.....
Od: ~turystka (Gość) z dnia 2015-08-11 13:34:02
Ten gość to szwagier Waligóry z gminy a to już upoważnia do łamania prawa. Promenada w wykonaniu gminy ha ha ....-pojawia się i znika w zależności od humoru wójta i radnych
Od: ~turysta (Gość) z dnia 2015-08-11 11:51:15
Byłem ostatnio w boszkowie bardzo czysta woda. Piękna pogoda.Pospacerowałem trochę. Promenada przy jeziorze bardzo zaniedbana jakieś bardzo zaniedbane budynki w których można by zrobić piękne gastronomie , a spotkałem małą budke wktórej gość pewno właściciel sprzedaje w samych gaciach piwo lody i watę brak nawet kosza na śmieci, a gościu mów ze papieri po lodach wyrzuca się gdzieś dalej . Mam pytanie czy to jest wielkopolska gospodarność i porządek
Od: ~nabywca (Gość) z dnia 2015-08-10 14:03:35
RACJA ja kupiłem działki od GMINY wydzielone z plaży głównej i plaży gminne PTTK a teraz wójt ryje pod Starostą aby jemu przekazał grunt należący do Wojewody- na szczęście mamy Starostę z kręgosłupem . Proszę nie obrażać wójta za PZPER bo był jeszcze w zakonie i stąd ta dobroduszność i życzliwość dla bliźniego - a partii i organizacji też dużo zmieniał.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-10 13:35:14
Obywatel - stowarzyszenie w którym w-ce prezesuje p. Jagodzik i tak płaciło za wynajem plaży symboliczną kwotę. To, że gmina przejmie grunt zabezpiecza po prostu interes Sokoła na przyszłość.
Od: ~OBYWATEL (Gość) z dnia 2015-08-10 13:15:46
Jagodzik już się śmieje,teraz płacił grosze za dzierżawę ,to co będzie jak partyjny kolega (wójt)będzie decydował w sprawie plaży?
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2015-08-10 09:15:55
Różnica między prezesem a politykiem? Jeżeli prezes BĘDZIE udawał, że robi coś dla ludzi a nie dla firmy to nikt mu nie uwierzy i go wyśmieją. Jak polityk NIE BĘDZIE udawał, że robi coś dla ludzi... to też go wyśmieją, nie wybiorą i wyrzucą z partii. Morał? Prezes nie musi kłamać, że działa we własnym interesie zaś polityk musi kłamać, że działa w interesie publicznym.
Od: ~Daniel (Gość) z dnia 2015-08-09 20:17:54
co wy chcecie od starego komucha? władza to władza kto władzy nie słucha musi liczyć się z karą! Co??? Będzie mu jakiś zwijkokiszka podskakiwał?! Nie ma takiej możliwości! Niech się firma nauczy i w końcu dowie! Prawdziwa kariera to oszukać ludzi, wygrać wybory i powiedzieć I KTO MNIE TERAZ RUSZY??
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-09 20:02:08
Mówisz kolego o działce PKP? Słyszałem opinię p. Waligóry (to nie żart), że do tej drogi jest dojazd. Przecież w Wenecji też wszędzie dojeżdża się łodzią! O co chodzi z tym gruntem? Wójt ma przecież wiele ziemi w Boszkowie, która się marnuje oraz zaniedbane plaże. Po co mu kolejna? Odpowiedź jest prosta... przecież toczy wieloletni spór z lokalnym przedsiębiorcą a za sprawą plaży PKP przejąłby inicjatywę i uciszyłby niepokornego prywaciarza. A co mają do tego politycy z PIS? Idą wybory... i wszyscy politycy chcą się poznać jako "obrońcy narodu". Zwykły populizm - lecz to działa na ludzi prostych i zawistnych a ich głos jest tak samo ważny podczas głosowania.
Od: ~radny (Gość) z dnia 2015-08-09 17:52:05
Zapomniałeś dodać że działka jest bez dojścia, a przepis mówi że w takim przypadku kupić może tylko sąsiad . Oczywiści z premedytacją ci dwaj kłamią a poseł sam takie prawo uchwalił. Wszystkie stowarzyszenia i organizacje w Boszkowie ,Włoszakowicach i Lesznie są za tym aby sprzedać tą działkę dotychczasowym użytkownikom i gwarantom właściwego luksusowego zagospodarowania. Czytałem w gazecie szczota że on po zakupie tej działki natychmiast ją podzieli i sprzeda -tam są bagna i mokradła ,to jest szaleniec i demagog uczeń waligury
Od: ~sąsiad (Gość) z dnia 2015-08-09 15:49:15
Szczot + Dziedziczak + Waligóra= tercet egzotyczny, jestem ciekawy ich działań na rzecz Boszkowa , bo pleść głupstwa i snuć plany jak po MOCARZU od 15 lat to jest dobre dla teoretyków , politykierów i urzędasów . Masz racje co do ''kuli u nogi " i Sokoła .

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook