2

Zamieszanie na sesji rady gminy 25.06.2015 z powodu niezgodności protokołu ze stanem faktycznym przebiegu komisji.


Człowiekowi wydaje się, że wszystko widział i że nic nie jest go w stanie zaskoczyć. A jednak! Okazuje się, że głosowanie radnych może być kwestią „do ustalenia”. Sprawa dotyczy jednego z głosowań na komisji rady gminy (z dnia 23.04.2015). Radni głosowali tam nad podatkami dotyczącymi działek znajdujących się w obszarze stworzonego na cele budowy farmy wiatrowej miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego. Podczas ostatniej sesji rady gminy, p. Drożdżyński zgłosił niezgodność protokołu z komisji i stwierdził, że jest w nim inna treść niż ta, nad którą głosowali radni. W skrócie – radni głosowali nad podatkami w formie 1%, 1%, 30%, 1% (cztery różne podatki dotyczące między innymi podatku od wzrostu wartości nieruchomości, dla chcących znać szczegóły zapraszam do zapoznania się z VIDEO z komisji), zaś protokół z głosowania po komisji zawierał podatki w wysokości 1%, 1%,1%, 1%. Na pierwszy rzut oka widać, że najpewniej radni w głosowaniu się pomylili i nie zauważyli różnicy między 1% a 30%. Sądzę, iż po prostu żaden z radnych nie chciał kwestionować dokumentu przygotowanego przez organ gminny, a wobec którego mieli podnieść rękę. Współpraca z hiszpańskim inwestorem mającym postawić wiatraki w naszej gminie jest oczkiem w głowie naszego wójta p. Waligóry. Każdy kto zdaje sobie z tego sprawę, zastanowi się zanim ośmieli się kwestionować proponowane rozwiązania. Mam nadzieje, że to jedyny przypadek w którym radni podnoszą ręce nie zastanawiając się nad czym głosują. Różnica między 1% a 30% to sporo a liczba „30” wyróżnia się wśród występujących „1”.

Ugrupowanie p. Waligóry postanowiło z tym problemem poradzić sobie w staromodnym stylu. Po prostu... dokumenty, protokoły przygotowane zostały tak, jak gdyby radni głosowali inaczej niż rzeczywiście głosowali. W ten sposób uchwała w sprawie wiatraków została zalegalizowana z nadzieją, że nikt tego nie zauważy. Pech chciał, że jednym z radnych jest wspomniany już p. Drożdżyński, który zwrócił radnym uwagę na niezgodność pomiędzy rzeczywistym głosowaniem a zapisom przyjętym w pokomisyjnym protokole. Informację tę radny miał zamiar na ostatniej sesji (25.06.2015) potwierdzić odtworzeniem 6,5minutowego video z komisji z czego wybuchła straszna dyskusja. Radni kilkadziesiąt minut dyskutowali nad tym czy odtworzyć kilkuminutowe nagranie i sprawdzić jak rzeczywiście było. Ogłoszono nawet 15minutową przerwę aby przemyśleć i za kuluarami przedyskutować sprawę.

Przedstawiam fragment z sesji z tego burzliwego momentu:

 

 

W pewnym momencie nawet p. radna Ratajczak w swoim sympatycznym stylu stwierdziła mniej więcej: „zobaczmy te nagranie może wreszcie się odczepi”. Przewodnicząca rady gminy, p. Przezbór wielokrotnie i w różny sposób nazywała głosowanie w sprawie odrzucenia wniosku p. Drożdżyńskiego. Jednym z określeń było „Czy głosujemy za tym, żeby oglądać video czy też ufamy własnej pamięci”. Takie głosowanie dodaje kolorytu, gdyż przecież nie wszyscy radni byli na komisji... i nie wszyscy mieli i mogli mieć w tej sprawie jakąkolwiek „pamięć”!! Wniosek finalnie odrzucono a nagrania radni nie zobaczyli. Radni w głosowaniu na sesji ustalili, że podczas wspominanej przez p. Drożdżyńskiego komisji głosowali inaczej... niż głosowali. Da się? Da się!

Chcecie zobaczyć to czego radni widzieć nie chcieli? Zapraszam:

https://youtu.be/ez0KHjW44Y4?t=36m26s


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-08-07 09:37:53
Hej wieśniak. Sprawa nie jest zostawiona ani porzucona. Po prostu Zbysław postanowił spróbować załatwić tą sprawę w sposób ludzki a nie od razu atakować sądami, wojewodą. Musi być chęć porozumienia chociaż z jednej strony. Co do wiatraków... sprawa nie jest porzucona, jest procedowana i ma się doskonale. Kilka sesji temu przyjęto MPZP dla tych wiatraków. Jak na razie nic nie stoi na przeszkodzie by samorząd dalej kontynuował realizację inwestycji wraz z Hiszpanami.
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-08-06 22:00:37
Czytając o "zamieszaniu na sesji itd" mam mieszane uczucia. Otóż, wiadomo że, p. Drożdżyński jako jedyny w radzie gminy opozycjonista składa różne wnioski, które nie znajdują poparcia pozostałych radnych (klakierów wójta) ... Moim skromnym zdaniem, jeżeli (p. radny Drożdżyński) posiada dowody ,że prot. z komisji nie odzwierciedla jej przebiegu, winien złożyć na piśmie do przewodniczącej rady o wyjaśnienie tej sprawy. Jeżeli to nic nie pomoże, to składa wniosek do wojewody o unieważnienie uchw. rady gminy, lub zawiadamia prokuratora o przestępstwie fałszowania dokumentów.... A postępując tak jak postępuje dotychczas, wbrew pozostałym radnym - jest nieskuteczny, bo przewodnicząca nie pozwala mu dokończyć myśli stale mu przerywając - kuriozum!!!! Ale,ale.. Myślałem,że sprawa budowy wiatraków w B.G. jest chwilowo zawieszona!!! A tu okazuje się, że rada ustala opodatkowanie dla działek pod wiatrakami... Czyli " psy szczekają, a karawana idzie dalej" ! Czego innego się spodziewałem...

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook