0

Przebudowa/remont drogi Włoszakowice-Boszkowo? Przyjdzie nam jeszcze poczekać! Jak długo? (VIDEO)


Zastanawiacie się pewnie, jaki ma związek zdjęcie tytułowe z omawianą sprawą. Zdjęcie pochodzi z filmu dla najmłodszych o nazwie „Wspaniałe zwierzaki”. Żółwik, kaczuszka i chomiczek wpajają dzieciom umiejętność podejmowania współpracy dla wspólnego dobra i wspólnych korzyści. Jak śpiewają zwierzątka - niektóre rzeczy można zrobić tylko i wyłącznie „RAZEM”.

 

Od lat droga Włoszakowice-Boszkowo w tym długi odcinek drogi znajdujący się w samych Włoszakowicach aż woła o remont. Od lat starostwo powiatowe w Lesznie próbowało zrealizować ten projekt o czym często słyszałem na sesjach rady gminy poprzedniej kadencji. Niestety – projekt zawsze rozsypywał się z powodu braku chęci udziału „Pana wójta” gminy Włoszakowice we współfinansowaniu tego bardzo ważnego dla naszej gminy przedsięwzięcia. Sądziłem, że wreszcie ta zła passa się skończyła, że zmiany w starostwie wreszcie pozwolą na realizację remontu. Przecież nie możemy sobie wyobrazić bardziej sprzyjających p. Waligórze władz starostwa niż te obecne. Dlatego z wielkim zadowoleniem przyjąłem wiadomość pochodzącą ze starostwa odnośnie remontu tej drogi mający mieć miejsce jeszcze w tym roku do końca lipca (chyba słyszałem to w radio Elka choć teraz przyznam – nie pamiętam). Najwyraźniej słyszał też o tym p. radny Marek Wąsowicz, który wniósł interpelacją o usytuowanie dwóch przejść dla pieszych przy okazji realizacji omawianej inwestycji. Coś się jednak z tymi zapowiedziami musiało stać, gdyż zamiar ponownie spalił na panewce.

Odpowiedź starostwa na interpelacje naszego radnego – przyznam, troszkę mnie zdziwiła. Okazuje się, że realizacja przebudowy drogi Włoszakowice-Boszkowo jest dopiero w planach (niezmiennie od co najmniej 8lat) i starostwo w tych planach liczy na finansowe wsparcie „Pana wójta”. Czyli jak widać, stanowisko obecnych władz starostwa jest identyczne z postawą ich poprzedników z zeszłej kadencji. Koniecznego remontu nie udało się wykonać przez wiele minionych lat i dalej się to nie uda, jeżeli władze naszej gminy w końcu nie zrozumieją, że jeżeli my nie uznamy, iż inwestycja jest dla nas niezwykle ważna, to i starostwo też tego nie uzna i wykonywać będzie w pierwszej kolejności te inwestycje, w których partycypują lokalne samorządy. „Pan wójt” musi w końcu zrozumieć, że jego konsekwentny upór odnośnie braku udziału w inwestycji na terenie Włoszakowic w konsekwencji prowadzi do wstrzymywania remontu głównej alteri naszej miejscowości. Komu jest to na rękę? Nikomu! Kiedy w końcu p. Waligóra to zrozumie?

Uważam, iż nasi samorządowcy powinni czuć presję społeczną odnośnie oczekiwań i potrzeb mieszkańców naszej gminy tylko wtedy „przyłożą się” do inwestycji priorytetowych a na drugi plan odłożą inwestycje typu „stok narciarski w Boszkowie” lub też gadżety szpiegowskie „anty-podsłuchowe”. Oczekujmy od naszego „Pana wójta” (tak właśnie „dziwnie” mówi o naszym wójcie starostwo) tego, by zrozumiał i dał sobie wpoić fakt, iż niektóre rzeczy można zrobić tylko i wyłącznie „RAZEM”!!

 

Poniżej materiał wideo z sesji rady gminy pokazujący odpowiedź starostwa na interpelację p. Wąsowicza.


Komentarze
Brak dodanych komentarzy

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook