8

Czy sesja rady gminy Włoszakowice to odpowiednie miejsce na "hejting"?


Zwróćcie uwagę na zdjęcie główne przy tym poście. Ja bardzo lubię tego typu żarty, lecz uważam, że powinny one mieć stosowne miejsce oraz czas. Można się pośmiać w zaciszu domu, przy piwie z kolegami lub przy grillu, dlaczego by nie? Czy sesja rady gminy jest miejscem gdzie można się pośmiać, poniżyć i pożartować z drugiej osoby? To jest odpowiednie miejsce i czas? Zaraz po wyborach p. Waligóra, nasz wójt napisał do rady gminy list, który w sposób oficjalny i „hejterski” wyśmiewał osobę p. Piwońskiego, osobę, która po wyborach utraciła fotel leszczyńskiego starosty (i zamieniła go na fotel w sejmiku wojewódzkim). Przypomnę, iż według p. Waligóry ustępujący starosta szukał pracy u niego! Na twarzach wielu radnych widać było uśmiech i radość z odczytanego listu a ja od razu odczytałem intencje tej poniżającej nowiny, udostępnionej przez naszego włodarza.

Jako, iż z własnego doświadczenia wiem, że p. Piwoński nie jest pierwszą „ofiarą” poniżenia stosowanego podczas obrad Włoszakowickiego organu uchwałodawczego, postanowiłem przeciwko takiemu postępowaniu zaprotestować.

Wysłałem w tej sprawie pismo: http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=103

Na ostatniej sesji rady gminy, rada postanowiła udzielić mi odpowiedzi. Odpowiedź była prosta i krótka „Nie jest Pan stroną w tej sprawie”. Uznałem, iż powinienem wyprowadzić radę gminy Włoszakowice z błędu ponownym pismem, wysłanym dnia 27 maja 2015 roku.

Zapraszam do zapoznania się:

-----------------------

 Szanowni Państwo.

Nawiązując do Państwa odpowiedzi [BOOG. 1510.8.2015] z dnia 05.05.2015 dotyczącego mojego wniosku z dnia 30.04.2015 chciałbym stwierdzić, iż zaszła pomyłka. Dlatego też proszę o ponowną analizę oraz odpowiedź na mój wniosek z 30 kwietnia tego roku.

Najwyraźniej mylnie przyjęli Państwo, iż występując z wnioskiem staje w obronie p. Piwońskiego. Nic bardziej błędnego. Pan Piwoński jest doświadczonym politykiem, najpewniej wie jak postępować i reagować w sytuacjach kiedy ktoś go poniża lub mówi o nim nieprawdę. Moją intencją nie była obrona godności osoby Pana Piwońskiego, moją intencją była obrona godności, prawdomówności, honoru, dobrych obyczajów, kultury osobistej oraz sposobu postrzegania rady gminy jako organu. Organ gminy Włoszakowice jakim jest rada gminy Włoszakowice ma uprawnienia uchwałodawcze, nie ma uprawnień do poniżania, wyśmiewania, głoszenia nieprawdy. „Szczęściem” dla mnie jest, iż tym razem postanowili Państwo poniżyć tak znaną osobę jak p. Piwoński i tym samym zainteresować opinię publiczną Państwa postępowaniem, gdyż ZBYT CZĘSTO powagą sesji rady gminy Włoszakowice wysługuje się nasz włodarz by poniżać osoby będące przeszkodą w jego własnych celach. Również i ja sam byłem Państwa „ofiarą” w zeszłej kadencji. Nie jestem politykiem, nie mam zatem odporności jaką posiadają politycy, dlatego też krzywda jaką mi Państwo wyrządzili na długo pozostanie w mojej pamięci.

Jestem mieszkańcem gminy Włoszakowice, moją „stroną” w tej sytuacji nie jest osoba p. Piwońskiego, lecz rada gminy Włoszakowice. Dlatego też w moim prawnym interesie jest wymagać od rady gminy Włoszakowice prawdomówności, powagi, godnego zachowania. Poniżanie, plotkowanie, wyśmiewanie osób trzecich, kimkolwiek one by były, nie należy do obowiązków uchwałodawczego organu gminy Włoszakowice. Nawołuje do Państwa uczciwości, jeżeli to nie pomaga to do Państwa bogobojności, religijności oraz szacunku do prawdy. Nie poniżajmy ludzi, tylko dlatego, że nie podobają się oni p. Waligórze, nie to jest Państwa zadaniem w radzie gminy Włoszakowice, nie powinno być to treścią obrad sesji rady gminy. Jeżeli chcą Państwo kogoś pomawiać, wyśmiewać i poniżać, to myślę, iż bardziej odpowiednim ku temu miejscem są spotkania klubu radnych, jaki Państwo niedawno utworzyli.

Biorąc pod uwagę powyższe, proszę o ponowną odpowiedź na wniosek z dnia 30.04.2015 uznając mnie, jako mieszkańca gminy Włoszakowice za stronę rady gminy Włoszakowice.

 

Z wyrazami szacunku

Jakub Mąkowicz


Komentarze
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-06-16 16:39:01
strzelam któryś pan z radnych z zaplecza politycznego p.wójta ?????
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-15 07:36:26
Wkurzam się po prostu jak kolejny raz muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem. Świat nie jest monochromatyczny i nie dzieli się na "ZŁYCH przeciwników Waligóry" i "DOBRYCH zwolenników Waligóry". Nie ma czegoś takiego jak "zorganizowany" ruch przeciwko władzy aktualnego wójta - a jeżeli jest to mi nic o nim nie wiadomo. To władza zawsze była jest i będzie zorganizowana. Zwykły ruch obywatelski nigdy tej organizacji nie dorówna. Ja na stronie przedstawiam fakty, fakty, którym samorząd zaprzeczyć nie może i nawet nie próbuje. To czyni mnie "obrońcą zła"? Proszę mnie zatem nie katalogować wedle metod stosowanych za socjalizmu, gdzie wszyscy wrogowie władzy wrzucani byli do worka "kapitalistycznych wrogów", którzy wrzucili stonkę do Bałtyku. A kto wygrał przetarg na parking w Boszkowie? Strzelam - kolejny raz jest to p. John?
Od: ~ciekawy (Gość) z dnia 2015-06-14 22:21:34
Nie bardzo rozumiem komentarz Piwko jak i odpowiedź Admina. Ale, czy wiecie kto wygrał przetarg na prowadzenie parkingu w Boszkowie?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-14 20:02:16
Nie do końca rozumiem wypowiedź. Jeżeli jestem obrońcą wszystkiego co złe, to widocznie mam na głowie rogi a zamiast stóp mam racice. Najwyraźniej w naszej gminie działa jakaś mafia, do której należą przeciwnicy p. Waligóry... Trzeba nas wszystkich pozamykać. Jeżeli to się nie da - to trzeba zmienić prawo na wzór tego na Białorusi czy w Rosji. Pana Piwońskiego znam dużo mniej niż Pana Waligórę. Pana Jagodzika, z którym wypiłem hektolitry piwa (zanim otwarłem stronę on mnie mocno wspierał) znam dużo lepiej niż innych lokalnych przedsiębiorców. Według znajomości... do której mafii ja należę? Tej złej? Czy tej pod przykrywką "wszystko co dobre"? Hmmm? Co i jak Twoim zdaniem mogło zdenerwować i wkurzyć człowieka, by porzucił przyjaźń z p. Waligórą i p. Jagodzikiem i mówić Wam o wszystkim czego się od nich dowiedziałem? Ich uczciwość?
Od: ~piwko (Gość) z dnia 2015-06-14 17:10:23
No admin jeżeli jesteś obrońcą tego wszystkiego co złe to gratuluje. Jak byś zaszedł za skórę temu Panu to nawet po 20 latach by sobie o tym przypomniał i jak była by taka możliwość to miałbyś przechlapane. GRATULUJĘ ZNAJOMOŚĆI
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-14 04:01:33
Myślę, iż warty uwagi jest wpis pod tym postem (dotyczy Boszkowa): http://www.wloszakowice.org/index.php?module=post&id=109
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-06-12 13:50:55
Nie liczę na p. Waligórę aby się zmienił. W tym wieku ludzie się nie zmieniają... i nie możemy liczyc aby w przypadku naszego wójta było inaczej. Lecz w radzie gminy jest p. Zosia Strzymińska - aktywna działaczka w lokalnym Caritas. Ona z pewnością wie co to są zasady moralne. Jest tam też p. Ratajczak, która niedawno wymagała przeprosin ode mnie (które ja jej przedstawiłem). Tego co wymaga od innych powinna wymagać również od siebie. Jest tam Zbysław Drożdżyński, jest tam Marek Wąsowicz - moim zdaniem wciąż bezstronny i "nie wciągnięty do partii" radny. Ogólnie jest tam co najmniej kilku radnych, którzy powinni nie być na tą sprawę obojętni.
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2015-06-12 13:41:36
Czy oni to zrozumieją. Waligóra i zasady moralne.....ha ha(..).

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook