13

Wniosek o unieważnienie uchwały rady gminy Włoszakowice, która jest niezgodna z Polskim prawem.


W poście przedstawiam wniosek, który dziś wysyłam do rady gminy Włoszakowice w sprawie unieważnienie przyjętej przez radę uchwały, która jest niezgodna z Polskim prawem. 

-------------------------------------------------------------------------

 

Szanowni Państwo radni.

Uprzejmie wnoszę (ART 241KPA) o unieważnienie uchwały rady gminy z dnia 31.03.2015 w sprawie „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu ich bezdomności”. Jako argumentację konieczności unieważnienia uchwały wnoszę, iż uchwała ta nie jest zgodna z Polskim prawem, tym samym Państwa obowiązkiem jest jej unieważnienie oraz przyjęcie nowego – zgodnego z prawem „Programu...”.

Argumentacja przewodniczącej rady gminy, co do tłumaczenia publiczności (jeszcze przed głosowaniem) dlaczego radni zagłosują za przyjęciem programu, który nie jest zgodny z prawem... jest wyniosła i ckliwa, lecz jaki ona ma związek z przestrzeganiem prawa przez radę gminy w zakresie ochrony zwierząt?

1. To prawda, że środki wydane na opiekę nad zwierzętami będą musiały być „wzięte” z innej części wydatków gminy. Lecz czy koniecznie musi to być kosztem niezbędnych gminnych inwestycji? Czy opieka nad zwierzętami bezdomnymi nie może być pokrywana ze środków, które wydawane są na inwestycje „głupie”? Np. nartostrada w Boszkowie? Np. urządzenie do wykrywania podsłuchów? Np. wydatki na sądowe kłótnie p. Waligóry? Np. nieudolne przedwyborcze inwestycje? Czy nie byłoby roztropnym pomóc mi w upublicznieniu spraw publicznych i opublikowaniu szczegółów na temat wydatków gminy Włoszakowice do wiadomości mieszkańców gminy, tak, by wójt naszej gminy wydając nasze pieniądze dwa razy się zastanowił, zanim wyda coś w niemądry sposób? Od lat rada gminy Włoszakowice broni wójta naszej gminy przed koniecznością publikacji informacji publicznej, praw muszę dochodzić sądownie, dlaczego? Pamiętają Państwo jak odrzucili Państwo wniosek o obniżenie wynagrodzenia wójta oraz diet radnych? Na prawdę nie wiedzą Państwo gdzie szukać środków na rzeczy podstawowe – czyli na respektowanie prawa?

2. To prawda, że szczepionki na raka szyjki macicy są ważne i powinny być obowiązkowe i darmowe. Jaki jednak ma to związek z respektowaniem praw zwierząt?

3. To prawda, że służba zdrowia w Polsce nie jest doskonała i zapewne jeszcze długo nie będzie. Że na wszystko brakuje pieniędzy. Sam często udając się do lecznicy weterynaryjnej (z pieskiem) zazdroszczę zwierzętom łatwego, taniego i niemal natychmiastowego dostępu do szeregu prześwietleń oraz zabiegów. Jaki ma to jednak związek z respektowaniem prawa przez radę gminy Włoszakowice?

W mojej subiektywnej opinii zgadzam się z każdym argumentem Pani przewodniczącej rady gminy Włoszakowice, jednak nie widzę w nich najmniejszego związku z problemem respektowania praw zwierząt a tym samym respektowania Polskiego prawa. Co tymi argumentami p. przewodnicząca nam chciała powiedzieć? Że najpierw musimy uzdrowić i naprawić Polskę, uzdrowić świat a wtedy zaczniemy respektować prawo? Co jeżeli mieszkańcy naszej gminy wezmą z Państwa wzór i będą stosować się tylko i wyłącznie do tych praw, które uważają za słuszne? Dodam jeszcze, iż zarówno p. przewodnicząca jak i wójt gminy Włoszakowice wielokrotnie podkreślali, iż z prawem się nie dyskutuje, prawo się stosuje!

Warte zaznaczenia jest również, iż niezależnie od stanowiska i stosunku wojewody do przyjmowanego „Programu...” Państwa obowiązkiem jako organu władzy publicznej jest działać na podstawie i granicach prawa (art.7 Konstytucji). Dlatego też, zanim odrzucicie mój wniosek i zignorujecie podstawę Polskiego prawodawstwa oraz demokracji zastanówcie się, czy flagę na święto 3 maja wywieszacie, bo tak trzeba i wypada? Czy też z szacunku dla Konstytucji?


Komentarze
Od: ~STRAŻAK SAM (Gość) z dnia 2015-04-14 22:59:25
A ja uważam że pan waligura ma się we włoszakowicach za KRÓLA,mam taką nadzieję że to mu przejdzie prędzej czy póżniej
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-14 12:03:57
Myślę, że gdyby p. Waligóra uważał siebie za naszego pracownika, to byłby nam wdzięczny za naprawdę fajną, super płatną, ciekawą, niewymagającą pracę. Myślę, że jest na odwrót. Pan Waligóra uważa, że powinniśmy mu być wdzięczni, że to właśnie on a nikt inny jest wójtem. Bez p. Waligóry, Włoszakowice byłoby zapadłą dziurą, nic nie znaczącą kropką na mapie, miejscem bez przeszłości i bez przyszłości.
Od: ~Radny (Gość) z dnia 2015-04-14 08:57:09
Bankrut pomidorowy waligura nie może znieś, że komuś się udaje i chciałby uzależnić te firmy od gminy. Gdyby był inteligentny to prowadziłby własną firmę a tak jest tylko naszym najemnikiem.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-13 21:20:56
Ciekawski, tak się składa, że też miałem podejmować ten temat i to dziś... ale coś mi wypadło i nie zdążyłem. Jutro chyba będę gotowy. Myślę, iż dorzucę do całości informacji przekazywanych przez media i przez ludzi na wsi pewną dosyć znaczną i zmieniającą obraz informację. Otóż - informacja o tworzeniu strefy ochronnej nie była zaskoczeniem! Przynajmniej nie dla urzędników! Jutro więcej!
Od: ~ciekawski (Gość) z dnia 2015-04-13 21:09:23
ir 13-04-2015 12:17 ciekawski - Gość - IP: 83.23.154.191 Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - mówi przysłowie. Tajemnicą poliszynela jest, że wójt Waligóra i właściciel Hermesu, delikatnie mówiąc , nie pałają do siebie miłością... Ucierpią na tym zwykli mieszkańcy wioski. Dobrze, że jest rozlewnia wód i żwirownia, oba zakłady dające pracę i płacące podatki. Do władz gminy należy rozwiązanie tego problemu. Brak we Włoszakowicach konsultacji i rozmów ze społeczeństwem - nie tylko w tej sprawie! ( wiatraki w Bukówcu). Nie powinien przedsiębiorca rozwijać swego interesu kosztem sąsiadów, ale i ludzie nie mogą protestować z byle powodu... Podam przykład: swego czasu ktoś przy szosie zaraz za lasem, a przed Wł-mi chciał postawić stację paliw. Na skutek protestów, a miejsce było moim zdaniem dobre, stacji nie wybudowano. Ale jakimś cudem, po kilku latach postawiono stację paliw w środku wsi na ul Powstańców!!! Czyżby inwestor \"umiał\" właściwie przekonać decydentów? Życie w naszej gminie pokazuje, że jest ciekawiej niż w programie Lisa czy Jaworowicz... Read more: http://panorama.media.pl/content/view/547752/89/#akocomment78242#ixzz3XDYn3FW3
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-09 09:44:07
Do GOŚĆ - z tym całowaniem stóp to nie przesadzaj ;] Nie zawsze mam je w doskonałej świeżości ;) A odnośnie bociana. Włoszakowice są piękne, podobają mi się. Cieszę się, że mieszkam w tej gminie i cieszę się, że żyje wśród tej społeczności. Niestety wszędzie nawet w najpiękniejszych miejscach na świecie jest zepsucie. Włoszakowice nie są gminą najgorszą. Ostatnio miałem okazję rozmawiać z ludźmi, którzy mieszkali w gminie gdzie umierał wójt (w szpitalu). Na łożu śmierci uzgadniali z nim schedę - czyli kto w "demokratyczny" sposób przejmie po nim władzę, tak aby nie wyszły na jaw wszystkie jego brudy. No i co? Udało im się! Ustawa o samorządach gminnych nie jest po prostu idealna. Nasz wójt kryje się za prawem jak mu pasuje... i uznaje, że prawo jest do niczego o ile mu to pasuje. Co z tym zrobić? Możemy tylko protestować i wyśmiewać taką postawę. Ja właśnie to robię w sposób jawny, bo mam świadomość, iż 95% mieszkańców gminy ma powód aby bać się naszej samorządowej władzy lub ma po prostu powód/interes w tym, aby ta władza się nie zmieniała.
Od: ~kot Filemon (Gość) z dnia 2015-04-09 01:29:23
- Jaka rozpiętość skrzydeł ma bocian? - 3 m. - A jaka rozpiętość skrzydeł ma bocian jak leci nad Włoszakowicami? - 1,5 m, bo jednym skrzydłem zakrywa sobie oczy.
Od: ~GOŚĆ (Gość) z dnia 2015-04-09 01:23:07
ptaszki, bociany, borsuki nie są udomowione przez człowieka tak więc przytocz może ...kury hm... koguty, kaczki czy nie srają w twoim obejściu ? a tak na marginesie takiego człowieka jak ADMIN powinniście Wy mieszkańcy tej gminy za przeproszeniem całować po stopach że uświadamia Wam co się tak na prawdę dzieje w gminie i kto Was okrada z waszych pieniędzy które płacicie jako podatnicy !!! Ludzie przetrzyjcie oczy w którym wieku Wy żyjecie a może to Ciemnogród a Wy nie wiecie ? Zapewne większość z Was zna kawały o Wąchocku ? tak więc cała ta gmina przypomina Wąchock - światło gaszone na ulicy po 24 w nocy szkoda że asfaltu nie zwijają - Dlaczego mieszkańcy Wąchocka trzymają żarówki w zębach? - Żeby wyrażać sie jasno! bez urazy ale jak niektórych słucham nawet nie co piszą ale mówią to czuję się jak w Wąchocku
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-07 12:30:34
Chyba jeszcze kolego zapomniałem o bardzo istotnej sprawie odnośnie niedoskonałości prawa w Polsce. To właśnie dzięki prawu, dzieją się patologie, w której ktoś może sobie w zgodzie z przepisami utworzyć dożywotni zawód o nazwie "wójt". Czy Kwaśniewski był złym prezydentem? Myślę, że nie! Myślę też, że gdyby mógł i chciał to byłby prezydentem do dziś. Czy on jednak wyrażał swój żal czy protest przeciwko ograniczeniu kadencyjności jego pozycji? Nie... ponieważ wystawiłby się na pośmiewisko. Każdy wie, że wielokadencyjność na ważnej (nawet nisko-lokalnej) pozycji budzi możliwość wybudowania wielu patologicznych układów, które w rezultacie prowadzą do marnotrawstwa publicznych pieniędzy i budowania pewnego rodzaju grupy "oligarchów" do których należy władza. Włoszakowice są tego dosyć dobrym przykładem, nie uważasz?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-04-06 16:46:52
Prawisz kolego demagogię. To prawda, że prawo nie jest idealne. Jednak tutaj nie chodzi o żabki, ślimaki, ćmy czy nawet nietoprzerze. Tutaj chodzi o podstawowe prawa najlepszego przyjaciela człowieka - psa. Już ktoś raz mówił o p. Waligórze, że cały czas zakrywa się prawem a gdy mu prawo nie pasuje, to uważa, że jest do niczego. Kto bardziej niż stowarzyszenie zdaje sobie sprawę z tego, że prawo ma wiele niedociągnięć, nieścisłości, niegodziwości. To przecież zgodnie z prawem, a przeciw woli mieszkańców nasz wójt buduje elektrownie. To przecież zgodnie z prawem wójt wydaje ogromne pieniądze z naszych podatków na promocje swojej osoby. To zgodnie z prawem wójt trzyma w szachu połowę gminy. To wykorzystując polskie sądownictwo a wbrew pracu wójt wykorzystuje czas aby ujawnić informacje publiczną. To zgodnie z prawem, gmina płaci koszty sądowe za kłótnie wójta. Mam wymieniać dalej? Tak... prawo wymaga zmiany, w wielu względach i w wielu materiach. Pracujmy nad tym aby je zmieniać, wszyscy i wspólnie. Jeżeli uważasz, że podstawowa ochrona praw zwierząt to bubel prawny - no cóż... to akurat dosyć nowe prawo - pochodzi z 2011 roku. Też ma wiele niedociągnięć i jak widzisz, wykorzystuje je nasz samorząd aby dać premię samym sobie niż respektować prawo. Aktualnie moim zdaniem karierę polityczną w Polsce zdobywa ten, kto najwięcej ściemnia, kłamie, dogaduje się i kombinuje. Dlatego też wybacz - nie mam ambicji na premiera ;)
Od: ~meszkaniec (Gość) z dnia 2015-04-06 15:57:48
A może najpierw zmienmy PRAWO. uregulujmy psie i kocie sprawy np.między sąsiadami których pupile wcchodzą na sąsiednie posesje i za przeproszeniem s.......... i si............, może jeszcze gołębie, ptaszki, bociany, borsuki itd. Admin na PREMIERA będę głosował na ciebie. Mam nadzieję, że jak tak prawo znasz i respektujesz, i tak jesteś czuły na wszystkie bolączki gminy to kariera ogólnopolska przed tobą stoi otworem. POWODZENIA.
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-04-02 21:28:03
Ach ta nasza babcia przewodnicząca,czyżby zaćma jakaś ją opętała czy jak!?a taka była miła jak po domach krążyła przed wyborami,wstyd by mi było na jej miejscu.pozdrawiam
Od: ~max kolanko (Gość) z dnia 2015-04-02 19:59:04
A moze najpierw naprawmy swiat a potem wyplacmy 13tki, premie, jubileuszowe,gratyfikacyjne, uznaniowe itp itd ?? Dlaczego psy maja byc ofiara trzynastej pensji wojta?

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook