39

Przedszkolne przygody... przedszkolaka :) Czyli, jak wygląda sprzyjający wzrok!


Na otwarciu nowego roku w przedszkolu we Włoszakowicach, pierwszy raz od co najmniej 3 lat uczestniczył Pan Wójt. Opowiadał przygotowane wcześniej przemówienie, w którym to posłużył się wyrażeniami, jakie w przybliżeniu chciałbym przytoczyć. Otóż mniej więcej brzmiało to tak „…wciąż będę patrzył na przedszkole sprzyjającym wzrokiem. Jeżeli rodzice będziecie mieli jakiekolwiek sprawy czy problemy proszę do mnie z tym przychodzić”. No tak… piękne słowa… aż łezka w oku się kręci. Być może rodzice, którzy przyszli na otwarcie z maluszkami w to uwierzyli ale czy p. Wójt zapomniał o tym, że w otwarciu roku przedszkolnego uczestniczą również rodzice, którzy przyprowadzają starszaków? (czyli odprowadzają dzieci do przedszkola już trzeci rok) Jak można takie niedorzeczności opowiadać ludziom mającym świadomość i wiedzę na temat wsparcia instytucji przedszkola w naszej gminie? No cóż. Oceńmy jakość tego sprzyjającego wzroku no i oceńmy dokonania p. Wójta w kierunku polepszenia bytu dzieci w naszej gminie. Nie mam ku temu odpowiednich źródeł i posłużę się tutaj wyłącznie moją pamięcią i jeżeli ktoś ma lepszą pamięć lub odpowiedniejsze źródło informacji to proszę mnie poprawić w komentarzach. Chętnie uzupełnię tego bloga. Kilka lat temu… może był to rok 2007 może 2008 głośno było o dotacjach unijnych dla gminnych placów zabaw. Nasza gmina jako jedna z nielicznych odrzuciła tę dotację… powodem takiej decyzji… jak mnie pamięć nie myli… był fakt, iż plac zabaw trzeba nie tylko wybudować ale również utrzymać. No tak… i w ten sposób okoliczne gminy mają super wypasione place zabaw… a nasza gmina? Ten kto ma dzieci to wie jak one wyglądają. No ale to nie koniec. W styczniu 2010 (kilka miesięcy przed kolejnymi wyborami) gmina postanowiła sprzedać teren należący do przedszkola przy kościele, na którym jako dziecko bawiłem się na placu zabaw. Dowód? Proszę bardzo:

„U z a s a d n i e n i e

do Uchwały Nr XXX/214/2010 Rady Gminy Włoszakowice z dnia 21 stycznia 2010r.

Przeznaczona do sprzedaży nieruchomość położona jest we Włoszakowicach przy ul. Spokojnej (nieruchomość za przedszkolem) poprzednio wykorzystywana jako plac zabaw, aktualnie nie jest wykorzystana. W związku z faktem, że istnieje możliwość zagospodarowania nieruchomości jako działki budowlanej, budownictwa jednorodzinnego, proponuje się przeznaczyć ją do zbycia.”

No cóż… trudno jest używać nieruchomości jako placu zabaw… jeżeli nie ma tam placu zabaw. A przecież można nieruchomość sprzedać… wiadomo kto ją kupi… i wszyscy oprócz rodziców i dzieci będą zadowoleni. Co jeszcze Pan Wójt zrobił dla naszego przedszkola? Wylistujmy:

1. 3 lata temu mamy wręcz błagały aby p. Wójt w końcu wprowadził 9 godzinny tryb przedszkolny (oprócz 5 cio godzinnego). Niektórzy Panie Wójcie chodzą do pracy! Pan Wójt uległ i się zgodził. Dziękujemy!

2. Na remonty przedszkola… zbiera pieniądze samo przedszkole organizując tzw. zabawy przedszkolne. Podobno (to plotka) w rozmowie z mamami p. Wójt uznał, że woli budować kanalizację a nie inwestować w przedszkole. I za to dziękujemy Panie Wójcie!

3. Zabawki do przedszkola dokupuje rada rodziców… jak i sami rodzice.

4. Mamy jedno z najdroższych (o ile nie najdroższe) przedszkoli w regionie. I tak jak np. w Starkowie pobyt w przedszkolu jest darmowy (a obiadek to kwestia ok.3 zł)… to tak we Włoszakowicach w zeszłym roku taki 9h pobyt z obiadkiem (i j. angielskim) kosztował niemal 300pln (miesięcznie). W tym roku jest to około 200 pln… a w przyszłym roku będzie pewnie jeszcze mniej. Im bliżej wyborów tym pewnie będzie taniej. I miej tu człowieku dzieci w tym kraju! :-( Za to też dziękujemy Panie Wójcie.

5. Pamiętam pyszne przedszkolne obiadki. No ale niestety naszej gminy nie stać na to aby dostosować się do wymogów i standardów sanitarnych… i wyremontować kuchnię w naszym przedszkolu. Dlatego też obiadki maluchom serwowane są poprzez cateringi z firm zewnętrznych.

Co jeszcze dla mnie jako ojca dziecka uczęszczającego do przedszkola uczynił p. Wójt? Przyznam szczerze nie wiem…ale biorąc pod uwagę, że gmina ma obowiązek finansowania przedszkoli i że p. Wójt nazywa to „sprzyjającym wzrokiem” to ja nie chce wiedzieć jaki jest niesprzyjający wzrok naszego włodarza. Nasza mała gmina jest pełna plotek. Plotki są różne… poczynając od tego, że teren placu zabaw za przedszkolem już jest sprzedany lokalnemu przedsiębiorcy… aż po treści, że i sam budynek przedszkola jest sprzedany. No i podobno jest to powodem, dla którego nie doszło do tegorocznej zabawy przedszkolnej (rodzice nie chcą się składać na remont budynku, który właśnie Wójt sprzedał). Czy to prawda? Nie wiem… to plotki. A pytać się Wójta o prawdę nie ma sensu… bo już mnie nauczył, że nie odpowiada na moje wiadomości od czasu kiedy nie prawię mu w nich komplementów. Ale obawiam się, że w każdych plotkach jest ziarnko prawdy. Ja osobiście, oprócz decyzji odnośnie sprzedaży placu zabaw, żadnej informacji o odbytym czy planowanym przetargu na temat sprzedaży budynku przedszkola czy placu zabaw nie widziałem. Co prawda są kruczki prawne pozwalające na bezprzetargowy sposób sprzedaży tej nieruchomości… ale mam nadzieje że aż do takich czynów nasi włodarze się nie posunęli. Jeżeli ktoś o czymś wie i ma ku temu odpowiednie źródła proszę pisać w komentarzach. Przypominam, iż są one anonimowe. Nie jest potrzebny mail... a nawet nie trzeba się podpisywać własnym imieniem. Obawiam się po prostu, że transparentność prowadzenia naszej gminy jest na tyle mierna, że taki fakt mógł lub w przyszłości może umknąć naszej uwadze.... Dlatego zwróćmy w tym kierunku nasz sprzyjający wzrok :-) Nie do końca znam sytuację starszych dzieci (młodzieży), ale na oko widać, że to tam p. Wójt kieruje swój sprzyjający wzrok. Jakieś 3-4 lata temu, na górce w parku przed pałacem gmina postanowiła postawić altankę na betonowym podłożu. Zapewne bezpowrotnie pozbawiło to maluszki miejsca gdzie mogłyby zimą bawić się na sankach. Ale za to młodzież, która w domu ma zabronione, w lokalu nie pozwolą, to w altance miała miejsce na wszelakie inicjacje… poczynając na papierosach, poprzez alkohol i narkotyki (mam nadzieje, że lekkie) po rzeczy, o których na głos lepiej nie mówić. Było to miejsce, które kilkakrotnie musiała interwencyjnie odwiedzać policja. Na szczęście… po kilku latach ktoś w końcu wpadł na to, iż był to pomysł całkowicie niemądry i dziś stoi tam teraz szkielet po altance… jako pomnik… całkowitej nieodpowiedzialności i nieroztropności naszych włodarzy. Nie milczmy i nie udawajmy, że nic złego się nie dzieje. Pamiętajmy, że zło zaczyna się od milczenia zwykłych ludzi!

TEKST DODANY 07.01.2012

Jak już wiemy z dokumentu opublikowanego w BIP http://bip.wloszakowice.pl/dokument/4577 , rada gminy oraz Pan Wójt zdecydowali się na zbycie działki niegdyś będącą częścią przedszkola na której był przedszkolny plac zabaw. Ze smutkiem muszę stwierdzić iż część plotek niestety okazała się prawdą, ale szczerze mówiąc nie sądziłem iż nasi włodarze posuną się do wykorzystania kruczków prawnych w celu bezprzetargowego zbycia nieruchomości. No cóż... miejmy nadzieje iż reszta plotek okażę się nieprawdą. Dla rozjaśnienia aktualnej sytuacji pozwoliłem sobie zadać pytanie p. Wójtowi Stanisławowi Waligórze pytania, w imieniu moim oraz czytelników owego blogu, o piniższej treści. Czekajmy na odpowiedź.

Szanowny Panie Wójcie, mgr Stanisław Waligóra.

Piszę do Pana nie tylko w swoim imieniu, ale również w imieniu wielu czynnych użytkowników strony www.wloszakowice.org której jestem twórcą oraz założycielem. Zaniepokoiła nas sytuacja odnośnie działki o 529/3, której sprawę opisywałem już 8 grudnia, treść tego opisu znajdzie Pan pod adresem: http://www.wloszakowice.org/index.php?module=post&id=10&status=1 Zastanowiło mnie wtedy podejście rady gminy, oraz Pana Wójta do placu zabaw, oraz do planowanej sprzedaży działki która w mojej ocenie jest na szkodę dzieci uczęszczających do "małego przedszkola". W przytaczanym tekście wspomniałem również o możliwości "bezprzetargowego" zbycia nieruchomości, ale wątpiłem że posunie się Pan do takich decyzji, o czym również wspomniałem we wspomnianym tekście. Niestety jak widać, wykorzystał Pan bezprzetargowy sposób zbycia nieruchomości, co niezwykle mnie zasmuciło. Sam miałem zamiar wziąć udział w przetargu, po czym miałem w planie zorganizować odbudowę placu zabaw, nawet bez pomocy Pana czy Rady Gminy.

Reasumując to wszystko, chciałbym zadać Panu w imieniu swoim oraz użytkowników strony www.wloszakowice.org kilka pytań:

1. Co według Pana wiedzy, było bezpośrednią przyczyną degradacji przedszkolnego placu zabaw (przy kościele)?

 2. Czy zamierza Pan zaproponować zastępczy plac zabaw przedszkolu nr.2? A może uważa Pan że plac zabaw przy przedszkolu jest rzeczą zbędną, zbyteczną i niepotrzebną, a dzieci powinny bawić się w salach?

3. Czy bezpowrotne pozbawienie przedszkola nr.2 bezpośredniego dostępu do placu zabaw, jest spełnieniem Pana obietnicy co do wspierania przedszkola, które słyszeliśmy podczas uroczystości otwarcia roku "przedszkolnego"?

4. Jaką korzyść przyniesie gminie, zamiana pełnowartościowej działki budowlanej na działkę która jest "drogą"?

5. Jako kontynuację powyższego pytania, proszę nam podać średnią cenę/kwotę pieniężną którą urząd gminy płaci za 1m2 skupowanej od prywatnego właściciela drogi? (pytanie zadaje ponieważ sam jestem współwłaścicielem dwóch działek o statusie "drogi" których gmina nie chce przejąć nawet za symboliczną złotówkę).

6. Czy zamierza Pan wymieniać działki które widnieją w dokumentach jako "drogi", na pełnowartościowe działki budowlane wszystkim mieszkańcom gminy Włoszakowice?

7. Czy może Pan wymienić powody decyzji na bezprzetargowe zbycie działki 529/3? Nie byłoby przejrzyściej sprzedać działkę 529/3 drogą przetargu, a drogę o nr. 483/4 kupić po wycenie rynkowej?

8. Czy zamierza Pan sprzedać lub zamienić, teraz bądź w niedalekiej przyszłości, również sam budynek przedszkola nr.2?

Panie Wójcie, pytania które zadaje niezbędne są nam do pełnego zrozumienia sytuacji. Dlatego liczymy na pełną odpowiedź, a nie na szczątkowe i mające na celu uniknięcie odpowiedzi stwierdzenia. Prosiłbym też bardzo o odpowiedź na wszystkie pytania, a nie tylko na te które Panu odpowiadają. Pragnę zauważyć że treść niniejszego pisma, jak również odpowiedź na nie, (lub adnotacja o braku odpowiedzi) zamieszczona będzie na stronie www.wloszakowice.org Proszę wziąć pod uwagę że strona uzyskuje 4tyś niezależnych odsłon miesięcznie.

Z wyrazami szacunku


Komentarze
Od: ~sołtys (Gość) z dnia 2014-02-15 13:01:31
swojego czasu w Boszkowie miał też powstac plac zabaw - lecz Boszkowski radny wraz z wójtem nie poparł tego planu stwierdzając ,że jest za mało dzieci , z czasem tych dzieci przybyło , lecz nic dla polepszenia i komfortu życia tych dzieci się nie robi , - nie ma dla nich placu zabaw a o chdniku też możemy zapomniec - po co gminie dzieci
Od: ~Wania (Gość) z dnia 2013-01-24 15:41:40
Ciekawe, gdzie teraz będą się bawić dzieci z przedszkola? Przecież dzieci z przedszkola na Kurpińskiego przychodziły bawić się na Spokojną. Trochę dziwne i precedensowe, aby przy żadnym przedszkolu nie było placu zabaw. Oby Pana Wójta wnuki i prawnuki nie chodziły do takiego przedszkola. Wygląda mi to na typową ustawkę pod Państwa P. i Wójta. Czyżby drogą przejętą od nich była droga prowadząca do ich działek na wylocie z Włoszakowic? Jeżeli tak to ............. (nie napiszę bo admin i tak usunie). Wstyd mi za takich pazernych na kasę mieszkańców Włoszakowic.
Od: ~Karola (Gość) z dnia 2013-01-08 15:04:06
Grunt, że nie podwórkowej :P ;)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-08 11:00:59
Karola nas tu uczy łaciny ;) Nie ma sprawy Jarek, mnie też często ponoszą nerwy. A że są ludzie którzy są tej stronie przeciwni? Było to do przewidzenia... i nie ma czemu się dziwić, bo wielu ludzi ma interes w tym aby układ został niezmieniony. Tylko dlaczego na nas wyzywają od "mocherów"? Zapewne broniąc Wójta... nawet nie wiedzą nic o jego poglądach politycznych...
Od: ~Karola (Gość) z dnia 2013-01-08 09:16:34
Errare humanum est. ;)
Od: ~Jarek (Gość) z dnia 2013-01-07 23:21:49
Uprzejmie przepraszam Admin. Poniosły mnie troche emocję. Jak czytam tych ludzi i to jacy są zaślepieni to ogarnia mną strach. Że pozwalają sobie na takie robienie się w "balona". A może dlatego że są nieświadomi. Dobrze że jesteś Admin, trzeba oświecić tych wszystkich ludzi, którzy myślą że jest tylko tak jak napisane jest w NJ. I pójdą za kazdym słowem pana Wójta. Dobranoc.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-07 21:00:23
Jarek, nawołuje do opanowania. Nie zniżajmy się do poziomu na którym nie chcemy dyskutować. Miki - mam takie same wrażenie co Ty, poprawka wyjdzie wraz z następnym updatem blogu.
Od: ~Jarek (Gość) z dnia 2013-01-07 20:58:13
Ludzie to są XXXX (cenz by admin)...I to one popierają wójta:D
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-07 20:51:49
Poniższy komentarz zostawię, jako przykład tego co usuwam ;) Ale skrócę to co pisali szanowni użytkownicy ;) Ci którzy na tej stronie popierają walkę z absurdami są od ojca rydzyka, mochery, czerwone berety itp. Nie wiem skąd wpadł na taki pomysł. Ale widocznie ktoś się nie zastanowił zanim rzuca obelgi ;)
Od: ~WALDEK (Gość) z dnia 2013-01-07 20:42:34
Prawda kole w oczy bereciki czerwone ha,ha,ha
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-07 20:10:25
Pozwólcie że będę kasował komentarze osób których zachowanie i kultura zaniżają poziom dyskusji na tym blogu.
Od: ~WALDEK (Gość) z dnia 2013-01-07 19:29:01
cenzored by admin
Od: miki z dnia 2013-01-07 19:13:43
Szkoda, że IP komentujących nie widać. :))) Odnoszę wrażenie, że część komentarzy bulwersujących się rozmówców to ta sama osoba...
Od: ~Szofer (Gość) z dnia 2013-01-07 18:47:51
cenzored by admin
Od: ~GRUBY (Gość) z dnia 2013-01-07 18:39:19
Widzę że was wszystkich denerwuje jak się coś zacznie pisać przeciwko wam ciśnienie podchodzi do wrzenia gdyby więcej ludzi wiedziało o tej stronie to nie nadążali byście odpisywać na posty ludzi popierających wójta a znam bardzo dużo ludzi i mają inne zdanie o wójcie.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-07 13:40:48
haha... dziękuje Wam za słowa wsparcia. Jestem za nie wdzięczny. Zakładając tą stronę liczyłem się z tym że będę celem ataków przeróżnych rodzajów... od prawnych po osobowe. Ale staram się być twardy i jakoś to wytrzymywać :) Zresztą i tak uważam że nawet obraźliwe teksty są wyrazem poparcia potrzeby prowadzenia dyskusji na temat problemów w gminie. Tylko że... mogłyby być na troszkę wyższym poziomie. No ale... "jak się nie ma tego co się lubi, to się lubi to co ma" ;)
Od: ~Kola (Gość) z dnia 2013-01-07 13:37:04
Admin nie przejmuj się krytyką ona jest też budujaca. Robisz dużą robotę i chwała że ci się wogóle chce szkoda że nie pare lat wczesniej. Ale dobre ito.Może wójt nie odejdzie w tak wielkiej chwale jak sie do niedawna wydawało. Z ludzmi trzeba sie liczyć i mam nadzieje że ty to udowodnisz. I wtedy postawimy ci w parku pomnik.
Od: ~Karol. (Gość) z dnia 2013-01-07 13:22:55
Gruby ja tez podejrzewam kim ty jesteś pewnie siedzisz tuż za drzwiami i mimo że chodzisz na zumbe sylwetka twoja jest wielce niedoskonała.A masz sie dla kogo starać. A ty Admin rób swoje .Jestesmy z tobą.Okres ciemnoty już dawno mamy za sobą. Wszyscy mamy prawo do żetelnej informacji.To jest nasze wspólne podwórko. A durni zwłaszcza koło wójta nie brakuje.Zresztą wójt ich lubi łatwo się nimi kieruje.
Od: ~Stars (Gość) z dnia 2013-01-07 12:37:31
Spalić to trzeba kogoś innego oczywiście w przenośni, skompromitować, zrównać z ziemią. Niech wyjdą na jaw wszystkie przekręty tego pana. Chodzi o p. Stanisława - imię dość popularne.
Od: ~Karola (Gość) z dnia 2013-01-07 11:57:05
"Nie wdawaj się w dyskusję z głupcem, bo najpierw sprowadzi Cię do własnego poziomu, a później pokona doświadczeniem ..." Ależ często to się sprawdza... :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-07 11:09:33
Treść pytania odnośnie zamiany działki będącej niegdyś przedszkolnym placem zabaw, umieściłem powyżej, w tekście postu. Czekamy na odpowiedź.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-07 09:22:28
Gruby, wydaje mi się że powyższy tekst przeczytałeś bez zrozumienia. Pisałem wyraźnie że teza o wyprzedaży przedszkola to plotki. Jak widzisz... w dużej części okazały się one prawdą. Wspominasz też o "bałaganie" który jest na działce na której niegdyś był plac zabaw. Jak myślisz... kogo zasługą jest to że teraz zamiast placu zabaw jest tam teraz bałagan? Przygotowuje właśnie pytanie które wyślę do Pana Wójta. Mam nadzieję że ty również chcesz się dowiedzieć, co? jak? i dlaczego? Pomimo iż jak widać masz już utarte zdanie i za nic nie chcesz go zmienić.
Od: ~Natasha (Gość) z dnia 2013-01-07 00:19:43
Oj... widzę że ktoś kto nie potrafi wyłączyć "CAPS LOCK" zabrał się za używanie komputera. Kolego... przeczytaj instrukcję... :)
Od: ~Mateusz (Gość) z dnia 2013-01-06 23:53:51
Niekoniecznie przeciwnicy autora (czy też ich rodzina) pracują w gminie... Może po prostu mają traumę z dzieciństwa związaną z przedszkolem lub placem zabaw? ;-)
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2013-01-06 23:37:15
Admin, nie wdawaj się w takie poniżające dyskusje. Pewnie ciocia pracuje w gminie, i co ma człowiek powiedzieć mądrego? Nic mądrego powiedzieć nie potrafi... to strzela głupotami. Ignoruj takie rzeczy bo się chłopie wypalisz! A Ty jesteś nam potrzebny!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-06 23:24:56
Jest to dobitny i niezaprzeczalny dowód że ujawniać się nie muszę... bo wszyscy mnie znają! :) Dzięki GRUBY! :)
Od: ~GRUBY (Gość) z dnia 2013-01-06 23:18:55
NIE MUSISZ MI DZIĘKOWAĆ ALE ZNAM CIE I TO BARDZO DOBRZE DO MĄDRYCH TO TY NIE NALEŻYSZ I NIGDY NIE BĘDZIESZ NALEŻAŁ TAK ŻE ADMINI ZASTANÓW SIĘ CO TY ROBISZ.A TO SAMOSPALENIE NIE RÓB PRZED URZĘDEM BO BĘDZIE TRZEBA WYMIENIĆ PŁYTKI JA PONISZCZYSZ A TO JUŻ PÓJDZIE Z NASZYCH PIENIĘDZY PODATNIKÓW.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-06 23:06:13
Lepiej kup ropę... bo paliwem to wiesz.. palce opalisz. Z placem zabaw... czy decyzja była dobra czy nie... sprawa dyskusyjna. Może i można to było sprzedać. Ale dlaczego oddawać za darmo? Przyznam szczerze sam chciałem się zapisać do przetargu.... ale mi tą możliwość odebrano bez możliwości protestu. Ale szanuje ludzi którzy popierają takie sposoby prowadzenia władzy. Dziękuje za Twój komentarz GRUBY.
Od: ~GRUBY (Gość) z dnia 2013-01-06 22:57:31
JEŻELI PLANUJESZ SAMO SPALENIE TO MOGĘ KUPIĆ 5 LITRÓW PALIWA BĘDZIE O CZYM PISAĆ I PLOTKOWAĆ A DAWNO NIC SIĘ NIE DZIAŁO W NASZEJ GMINIE A DRUGA SPRAWA SKĄD WIEŻ ŻE PRZEDSZKOLE JEST SPRZEDANE BO JA O NICZYM NIE WIEM ŻEBY BYŁO SPRZEDAWANE A Z PLACEM ZABAW NA SPOKOJNEJ TO DOBRA DECYZJA PRZYNAJMNIEJ NIE BĘDZIE BAŁAGAN I NIE TYLKO.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-06 22:14:13
No ale Gruby. Wkleiłem link do dokumentu prowadzącego do źródła pochodzącego ze strony urzędu gminy, a ty mówisz że puszczam plotki? To co trzeba zrobić żeby Ci coś udowodnić? Dokonać samospalenia przed urzędem gminy?
Od: ~GRUBY (Gość) z dnia 2013-01-06 20:51:57
PRZESADZACIE TROCHĘ Z TYM CO TU PISZECIE NIE ZNACIE PRAWDY PUSZCZACIE PLOTKI NA WIATR JESTEŚCIE NIEPOWAŻNI.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2013-01-05 15:50:01
Drodzy Państwo.No i stało się... dopiero co niecały miesiąc temu pisałem o... niezbyt chwalebnych planach Wójta co do nieruchomości która niegdyś była przedszkolnym placem zabaw. Gmina właśnie zamieniła tą nieruchomość... w zamian za (opadły mi ręce)... drogę. Jakby jeszcze ktoś chciał przekazać gminie drogę i chciałby w zamian dostać inną działkę - to proszę powoływać się na poniższy dokument.Źródło: bip.wloszakowice.pl/dokument/4577
Od: ~GAMBI (Gość) z dnia 2012-12-16 20:39:10
Widok wójta w towarzystwie PXXXXXXX (proszę o nie używanie nazwisk prywatnych przedsiębiorców w wypowiedziach!! // censored by Admin) budzi moje obrzydzenie. Najwyższy czas to zakończyć!!!!!!!!!!!
Od: ~Karol (Gość) z dnia 2012-12-14 19:18:45
nie nie umrzesz Pomoc Spoleczna ci pomoze, przyniesie ci zupy. A i tak zrobia co chca . Z drugiej strony jak mozna sprzedawac majatek gminy to napewno jest bezprawne. Acha zapomnialem ze to wojt ustala prawo w naszej gminie.
Od: ~Daniel (Gość) z dnia 2012-12-10 17:30:27
no pewnie że umre... bo nikogo tam w pałacu nie obchodzi co chcą ludzie. banda jedna... uhhh
Od: ~Wuj Mat (Gość) z dnia 2012-12-10 17:15:17
"...jak boga kocham zorganizuje protest głodowy przed pałacem masońskim..." To żebyś czasem z głodu nie umarł ;)
Od: ~Daniel (Gość) z dnia 2012-12-10 16:46:49
mnie też wkurzyła ta altanka w parku. wcześniej świetne miejsce gdzie można wziąć zimą dzieci zamieniło się w budzącą obawy o życie melinę. gdzie ci nasi ludzie od władzy mają mózgownicę? a odnośnie przedszkola - niech zostanie przedszkolem. plac zabaw placem zabaw... i wara wójtowi od wyprzedawania naszego wspólnego dobra które ma nam służyć a nie być prezentem dla jego przyjaciela biznesmena w zamian za wieloletnie wsparcie teraz i w przeszłości!! jak gmina sprzeda teren przedszkolnego placu zabaw to jak boga kocham zorganizuje protest głodowy przed pałacem masońskim.
Od: ~Ania (Gość) z dnia 2012-12-08 17:15:16
Pracuje w Lesznie. Tak więc wygodniej jest mi oddawać dziecko do przedszkola w Lesznie. Jest tam i taniej i lepiej i się bawić dzieci czym mają i jest plac zabaw i pyszne jedzonko na obiady. Pełna klasa! Polecam!
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2012-12-08 16:42:19
Oj Admin... tym razem przesadzasz. A po co dzieciom plac zabaw? W domu niech siedzą, chipsy wcinają i telewizję oglądają! A poważnie mówiąc... to nie wiedziałem że tego placu zabaw gdzie się z moją ex umawiałem już nie ma :(( Aż mi się scyzoryk w kieszeni otwiera!!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook