O nas

Cel oraz misja strony www.wloszakowice.org ma charakter nonprofit, który dotyczyć ma problemów lokalnego społeczeństwa oraz przeszkód jakie napotyka w rozwoju, funkcjonowaniu czy też po prostu w życiu. Podejmować będziemy tematy trudne, tematy które do dziś w wielu przypadkach były tematami zakazanymi, niepodejmowanymi… lub po prosto niechcianymi przez lokalne władze. Oceniać będziemy pracę Wójta, samorządu oraz okolicznych instytucji czy też spółek które mają służyć lokalnemu społeczeństwu. Powodem powstania strony jest niewątpliwy brak dostępu do informacji odnośnie działań lokalnych władz i instytucji które przynoszą szkodę lub po prostu marnotrawią środki pieniężne jakie my wszyscy wpłacamy do lokalnego budżetu. A nie są to małe środki a dowiemy się o tym już w jednym z pierwszych tematów na blogu. Aktualnie jedynym środkiem przekazu informacji odnośnie działalności lokalnych władz jest lokalna gazeta „NJ”… która jest pod kontrolą lokalnych władz.  Czy tak powinno być? Na to pytanie również postaramy znaleźć odpowiedź.

Czy wszystko w naszej gminie dzieje się źle? Oczywiście że nie. Ale dzieje się wiele rzeczy które powinny wzbudzić naszą uwagę i rozpocząć dyskusję w którą miejmy nadzieje uda nam się włączyć lokalne władze.

Czy nic się nie dzieje w naszej gminie? Przecież tyle powstaje inwestycji... Oczywiście że się dzieje. Ale nie zawsze to co wygląda efektownie musi oznaczać efektywne zarządzanie naszymi środkami. Kontrolujmy to co się dzieje z naszymi pieniążkami, obserwujmy oraz oceniajmy. Damy tym samym możliwość oceny własnej działalności naszych władz – której aktualnie po prostu im brak. Jeżeli mamy powody, to chwalmy. Jeżeli mamy powody… to krytykujmy. Tej możliwości do tej pory było nam po prostu brak.

Prawo – jest to rzecz którą gmina egzekwuje od nas na każdym kroku. Ale czy gmina sama zawsze postępuje zgodnie z prawem? Sprawdźmy to!

Zwrócimy również uwagę na to iż praca naszych lokalnych władz nie ogranicza się jedynie do decydowania jak i gdzie wydać nasze podatki. Działalność naszego samorządu powinna również skupiać się na zwiększaniu konkurencyjności naszej gminy,  ułatwianiu prowadzenia działalności, skracaniu procedur formalnych które utrudniają życie w gminie. Niezwykle istotna jest również działalność na rzecz zwiększania pozyskania dochodów gminy nie tylko poprzez podwyższanie podatków oraz „kosztów życia”… ale poprzez umożliwienie podatnikom (czyli każdemu z nas) uzyskania wyższych dochodów (co automatycznie zwiększa wpływy z podatku). Czy nasz samorząd w ogóle działa w tym kierunku? Sprawdźmy!

Blog nie aspiruje do miana czasopisma lub innego profesjonalnego źródła informacji. Jest to po prostu sposób na wykorzystanie dobrodziejstw danych nam przez technologię/internet na budowanie opinii społeczeństwa na temat lokalnych władz poprzez otwartą dyskusję. Chcieliśmy aby w tworzeniu niniejszej strony umożliwiającej wymianę opinii oraz wystawiania oceny działalności gminy wzięła udział sama… gmina. Niestety na pismo wysłane do gminy jeszcze w kwietniu 2012 nie ma żadnego odzewu. Czego boi się Urząd Gminy? Sprawdźmy!

Zapraszamy do udziału wszystkich mieszkańców gminy Włoszakowice oraz okolic. Początkowo tematy blogów będą tworzone przeze mnie, ale mam nadzieję że szybko się to zmieni. Zapraszam do zgłaszania ciekawych tematów (wystarczy kliknąć w „uprzejmie donoszę” na stronie głównej). Zapewniam całkowitą anonimowość zarówno osobom zgłaszającym główne wątki jak i osobom wpisującym opinię pod blogami. W ciekawych sytuacjach będziemy wysyłać pytania do Wójta Gminy Włoszakowic z prośbą o ich wyjaśnienie.

 W systemie można tworzyć własne konta. Nie po to aby udzielać informacje o własnej osobie, lecz po to aby każdy kto tylko chce mógł nadać sobie własny nick/przydomek aby inni czytelnicy zawsze mogli identyfikować go z tym samym rozmówcą (o danych przekonaniach i poglądach). Zarejestrowani użytkownicy będą również na bieżąco otrzymywać mailingi dotyczące najnowszych wątków.

Na koniec chciałbym zakomunikować iż wypowiedzi wszystkich zainteresowanych wypowiedzeniem swojej opinii oraz twórcami wątków głównych, będą moderowane (czyli sprawdzane przed publikacją). Nie ma to na celu filtrowanie sedna wypowiedzi oraz opinii. Robię to dla własnego bezpieczeństwa. Lokalne władze bardzo nie lubią jak się ich ocenia. Przykładem na to jest sądowy proces wytoczony przez gminnych radnych wobec mieszkańca jednej z okolicznych gmin który stworzył podobny blog… Zmuszony jestem usuwać wypowiedzi obraźliwe – ale tylko te których sposób wypowiedzi przekracza standardy kultury osobistej, przekleństwa, wyzwiska, oskarżenia, czasem niektóre nazwiska.
Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook