5

Jagodzik odmówił złożenia wyjaśnień w sprawie dotyczącej spalania "odpadów niebezpiecznych" w kotłowni będącej jego własnością.


Wójt Gminy Włoszakowice p. Stanisław Waligóra w decyzji, którą opublikowano na stronach BIP UG Włoszakowice w postępowaniu wyjaśniającym stwierdził, że Jagodzik „nie był świadomy tego, że zakupił 100 ton materiałów niebezpiecznych, odpadów kolejowych oraz że część z nich spalił w kotłowni przy ul. Osady”.  

dodaj komentarz | czytaj więcej
22

Gmina Włoszakowice zbywa grunty w atrakcyjnej lokalizacji za 2,5PLN/metr kwadratowy!


Kontynuując wątek z poprzedniego postu czułem woń bezczelnego manewru mającego na celu nagrodzenie jednego mieszkańca Włoszakowic kosztem całej reszty mieszkańców. Hektar gruntu za drogę wewnętrzną wartości 100PLN? Coś tu nie gra! Atmosfera tajemnicy oraz skrywanie danych na temat zbycia hektarowej działki we Włoszakowicach o numerze 53 tylko utwierdzała mnie w pewności, iż informacja publiczna, do której odmawiano mi wglądu zadziwi nas swoją treścią.

dodaj komentarz | czytaj więcej
22

Wójt Waligóra w sposób bardzo nietransparentny dysponuje gruntami należącymi do Gminy Włoszakowice.


Ile warta jest działka nr 53, której pozbywa się gmina? Urząd Gminy to wie, przecież działki na wyjeździe z Włoszakowic w stronę Bukówca sprzedawane były (przez gminę) w przedziale 40-50PLN od metra. Czyli prostymi rachunkami hektarowy grunt w atrakcyjnej lokalizacji wart jest 400-500tyś PLN.

dodaj komentarz | czytaj więcej
27

Finał sprawy dotyczącej mandatów radnych Drożdżyńskiego i Jagodzika - Radzie Gminy Włoszakowice ubywa jeden radny.


Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Włoszakowice usłyszeliśmy finalne rozstrzygnięcie w sprawie odebrania mandatów Radnym Jagodzik oraz Drożdżyński.

dodaj komentarz | czytaj więcej
26

Plotki okazały się prawdą. Pani Dyrektor GOK zamieszkuje w budynku należącym do gminy Włoszakowice.


 Nikogo chyba nie dziwi, że pytanie o udzielenie informacji w zakresie wykorzystywania mienia gminnego na prywatne cele mieszkaniowe zadałem tym razem dwóm osobom – tj. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach p. Monika Lucerek oraz Wójt Gminy Włoszakowice p. Stanisław Waligóra. Moje wnioski wysłane do obu wspomnianych osób były identyczne w treści. Odpowiedzi obu osób okazały się być niezmiernie proste lecz i tak musiałem na nie czekać aż dwa miesiące.

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

POZOSTANIE OBRAŻONY! Finał sprawy sądowej autora strony wloszakowice.org oraz reportera gazety "ABC" Jacka Kuika.


Jakiś czas temu wspominałem Wam o moich „sądowych problemach” które przechodziłem z pracownikiem leszczyńskiej gazety „ABC”. Dla przypomnienia – wyrokiem z dnia 24 stycznia 2017 roku Sąd Rejonowy w Lesznie odrzucił roszczenia Jacka Kuika wobec Jakuba Mąkowicza, autora strony wloszakowice.org. Pan Kuik oczekiwał przeprosin oraz kwoty 16tyś PLN zadośćuczynienia za naruszenie jego dóbr osobistych, czego w jego mniemaniu dopuściłem się zadając mu w sposób publiczny pytanie o wysokość kosztów jakie ponosi gmina Włoszakowice w wyniku współpracy z Jackiem Kuikiem.

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

Wójt Waligóra uniewinnił radnego Jagodzika. Sprawa spalarni toksycznych odpadów zorganizowanej w kotłowni przy ul. Osady.


Wójt Stanisław Waligóra w reakcji na zgłoszenie z dnia 18 sierpnia 2016 roku (rok temu) postanowił wreszcie zająć stanowisko w sprawie karalnego wykroczenia włoszakowickiego radnego. W związku z tym, dnia 11 oraz 21 sierpnia 2017 roku (czyli rok po zgłoszeniu) postanowił zorganizować wizję lokalną na terenie na którym przetrzymywane były odpady zawierające toksyczne, rakotwórcze preparaty konserwujące. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

Jest wyrok sądu w sprawie Jagodzika. Wciąż pozostaje radnym.


Wojewódzki Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 22.06.2017 w sprawie pomiędzy Gminą Włoszakowice a Wojewodą Wielkopolskim w przedmiocie wygaszenia mandatu radnego Leszkowi Jagodzikowi uchyla zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze.

dodaj komentarz | czytaj więcej
7

Radny Jagodzik odpowiada na pytanie o to, czy spala toksyczne odpady.


Decyzję w sprawie ukarania (bądź nieukarania) osoby odpowiedzialnej za zatruwanie nas oraz otaczającego nas środowiska, wójt Stanisław Waligóra miał podjąć już 9 miesięcy temu. Nie uczynił tego do dziś. Liczono na to, że ta sprawa tak jak i wiele innych wstydliwych dla naszych samorządowców tematów „rozejdzie się po kościach” i każdy o tym zapomni.

dodaj komentarz | czytaj więcej
11

Gmina Włoszakowice idzie do sądu z Wojewodą Wielkopolskim!


Na dzisiejszej sesji rady gminy Włoszakowice, radni postanowili skierować oba rozstrzygnięcia w sprawie radnych gminy, p. Leszka Jagodzika i p. Zbysława Drożdżyńskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Radni gminy Włoszakowice nie zgadzają się z postawą przyjętą przez Wojewodę Wielkopolskiego, jakoby mandat powinien być odebrany radnemu Jagodzikowi, a pozostawiony radnemu Drożdżyńskiemu. Koszty sądowe pokrywają w tej sprawie nie sami zainteresowani (Jagodzik i Drożdżyński) lecz podatnik gminy Włoszakowice.

dodaj komentarz | czytaj więcej
26

Wojewoda wydał decyzję w sprawie uchwał radny gminy dotyczących odebrania/pozostawienia mandatów radnym: Jagodzik oraz Drożdżyński.


Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze w obu przyjętych uchwałach dotyczących odebrania mandatu radnemu Drożdżyńskiemu oraz pozostawieniu mandatu radnemu Jagodzikowi. Obie uchwały Wojewoda uznał za NIEWAŻNE z powodu ISTOTNEGO NARUSZENIA PRAWA.

dodaj komentarz | czytaj więcej
16

Działalność gospodarcza radnych oraz ich biznes z gminą Włoszakowice. Ilu radnych powinno stracić mandat? (WNIOSEK)


Proces donosów/doniesień zapoczątkowanych przez p. Ratajczak, radną klubu radnych z otoczenia p. Waligóry, wymaga ode mnie, jako aktywnego obserwatora oraz komentatora lokalnych samorządowych absurdów, wnikliwego wglądu w działalność wszystkich radnych, w tym również w osobę samego donosiciela – Panią Ratajczak. Wrażeniem moim jak i ogromnej części obserwatorów Państwa postawy jest stwierdzenie, że pragnęliby Państwo pozbywać się radnych wybranych w demokratycznych wyborach z wykorzystaniem wszelkich dostępnych metod. Jako wyborcy, możemy czuć się szczęśliwi, że mandatu radnego nie można odebrać za przejście na pasach dla pieszych w niedozwolonym momencie. Z pewnością by Państwo ten fakt wykorzystali wobec niewygodnych radnych wysyłając za nim „donosicieli”.

dodaj komentarz | czytaj więcej
14

Bezczynność ZDG w zakresie załatwiania wniosku o udostępnienie informacji publicznej. WYROK SĄDU!


W poniższym poście przedstawiam Państwu wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu w sprawie skargi (mojej) na bezczynność organu, tj. Zarządu Dróg Gminnych we Włoszakowicach w zakresie załatwienia wniosku dotyczącego udostępnienia informacji publicznej.

dodaj komentarz | czytaj więcej
6

Działanie przyjętego w tym roku "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi" w praktyce.


Jakoby pech chciał, że jakiś tydzień temu, zauważyłem obecność wałęsającego się psa na osiedlu, na którym mieszkam. Mając na uwadze fakt, z jakim trudem udało nam się „przymusić” nasz samorząd do uchwalenia programu ochrony zwierząt bezdomnych. Wiedząc, że trzeba było ruszyć „niebo i ziemię” oraz zaangażować Wojewodę Wielkopolskiego, by gmina Włoszakowice zaprzestała łamania prawa w tej gestii, postanowiłem „przetestować” działanie przyjętej uchwały w praktyce. (...)Nagranie rozmowy udostępniam poniżej. I choć zdaje sobie sprawę z tego, że udostępnianie rozmów telefonicznych nie należy do poczynań etycznych, to wiem też, że jeżeli bym tego nie zrobił, organ gminny wypierałby się zaistniałej sytuacji, bez wyrzutów sumienia. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
15

Bezdomne zwierzęta w gminie Włoszakowice wreszcie pod opieką prawa.


Pierwszy raz w historii gminy Włoszakowice, urząd nie będzie łamał praw zwierząt w zakresie przyjęcia „Programu...”. Pomimo, iż wszyscy radni byli „za” komentarzy w tej sprawie udzieliła p. przewodnicząca Przezbór nazywając tą uchwałę marnotrawstwem pieniędzy, dosadniej zaś wyraziła się radna Ratajczak stwierdzając, że jest to „wyrzucanie pieniędzy w błoto”. 

dodaj komentarz | czytaj więcej

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- 2.3 Quad 4 OHC
- 2.3 quad
- 2.3L Quad HO DOHC
- dzik
- 4600 V8

Facebook