4

Ostatnia sesja aktualnej kadencji rady gminy oraz ostatnia moja sesja! :) Znowu wątek bakterii cola we Włoszakowickiej kranówce.


Dziś (11.10.2018) wyjątkowo, pierwszy raz od kiedy chodzę na sesje rady gminy (6lat) spotkanie radnych odbyło się w godzinach popołudniowych - o godzinie 17:00. Tak późna godzina wynika z faktu, iż dzisiaj przedstawiciele naszej samorządności otwierali inwestycję drogową połączenia drogi krajowej Wschowa-Wolsztyn z S5tką. Inwestycja jeszcze nie jest ukończona, droga nigdzie jeszcze nie prowadzi lecz dziś zostały przecięte wstęgi na jej otwarcie.

dodaj komentarz | czytaj więcej
6

Fakenews w sprawie e.Cola, realnews w sprawie skażenia bakterą Cola. Rafał Jagodzik zarzuca radio ELKA tworzenie "paniki". Oto dowody na rzeczywisty obraz sytuacji.


Rafał – czepiając się „e.” zaciemniasz obraz sytuacji, gdyż nie zmienia to faktu, że woda jest zanieczyszczona bakterią COLI (pochodzenia kałowego), silnie chlorowana oraz aktualnie jest niezdatna bezpośredniego spożycia przez ludzi. Co jeżeli ktoś źle zrozumie Twój przekaz i znowu zacznie pić nieprzegotowaną kranówkę? Uważaj proszę zanim coś publikujesz by nie narażać ludzkiego zdrowia.

dodaj komentarz | czytaj więcej
1

List otwarty do Wójta Stanisława Waligóry oraz władz GZK sp. z o.o. w sprawie skażenia wody pitnej bakterią coli.


Jak wielu z Was z pewnością zauważyło, wczoraj (09.10.2018) w piękny, ciepły i słoneczny dzień wybiły wodą studzienki kanalizacji deszczowej, zaś poziom wody w rowku melioracyjnym biegnącym z Włoszakowic przez Grotniki do Boszkowa był tak wysoki, że miejscami wylewał na okoliczne łąki. Dodatkowo, woda w rowku tak biła chlorem, że oczy mimowolnie łzawiły. Z informacji ogólnodostępnych wiemy, że to właśnie wczoraj miała mieć miejsce kontrola SANEPIDu we Włoszakowicach, dlatego też nie trudno się domyśleć, że GZK właśnie w ten sposób próbował wypłukać z sieci kanalizacji wodnej bakterie e.coli przed wspomnianą kontrolą.

dodaj komentarz | czytaj więcej
14

W wodzie pitnej we Włoszakowicach wykryto "bakterie". NIE WOLNO PIĆ WODY Z KRANU!!


Zakażenie bakterią Escherichia coli najczęściej prowadzi do zatrucia pokarmowego. Jednak u niektórych osób bakteria E. coli (pałeczka okrężnicy) może doprowadzić do ciężkich infekcji - zapalenia opon mózgowych, a nawet sepsy, która w połowie przypadków kończy się śmiercią.

dodaj komentarz | czytaj więcej
1

Wójt Waligóra ponownie uchronił gminę przed oszustami!! Nowy wątek w sprawie zbycia działki nr 53.


 (..) do gry dołączył „cwaniaczek”, o którym Waligóra postanowił poinformować radnych na sesji rady Gminy, która odbyła się pod koniec czerwca 2018.(..) Otóż do Urzędu Gminy Włoszakowice zgłosił się mieszkaniec gminy, który przedstawił Wójtowi Waligórze intratną ofertę. Skrytykował pomysł zakupu drogi osiedlowej w cenie działki budowlanej i wezwał Waligórę do zachowania rozsądku, lecz mimo wszystko zaproponował kwotę 100tyś PLN na zakup hektara gruntu – działki nr 53. Wytłumaczył Wójtowi, że jeżeli ten już koniecznie chce zapłacić za drogę jak za działkę budowlaną – to niech to zrobi za gotówkę,(..i gmina..) zyska na tym całym interesie 30tyś PLN

dodaj komentarz | czytaj więcej
0

Rada Gminy Włoszakowice przeciwko obniżeniu wynagrodzenia wójta.


Rada Gminy Włoszakowice na ostatniej sesji nie podjęła uchwały w sprawie obniżenia wynagrodzenia wójta. Dyskusja wywołała wiele emocji, a samo głosowanie przeprowadzano dwukrotnie.

 

dodaj komentarz | czytaj więcej
8

Jest wyrok sądu w sprawie udostępnienia informacji na temat kosztów zlokalizowania lokum dla Dyrektor GOK p. Monika Lucerek. Druga część postu to dalsze losy próby wyjaśnienia sposobu zbycia działki nr 53.


01 lutego 2018 w Poznaniu miejsce miało ogłoszenie niekorzystnego dla Wójta Gminy Włoszakowice Stanisława Waligóry wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Dokładniej chodzi o dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Zadawane z mojej strony pytania miały na celu uzyskanie informacji na temat powodów oraz kosztów, którymi kierował się Waligóra decydując na to, by społeczność gminy Włoszakowice wzięła w opiekę Panią Dyrektor Monikę Lucerek i zapewnić jej całoroczne mieszkanie tuż nad brzegiem jeziora Dominickiego.

dodaj komentarz | czytaj więcej
7

CBA w Urzędzie Gminy Włoszakowice! Modernizacja drogi na Powstańców Wielkopolskich do poprawki!


Na sesji głęboko omawiana była sprawa zamiany działki nr 53 (wycenionej przez urząd na 2,5PLN/metr), która zamieniana jest na nowopowstałą drogę wewnętrzną jednego z osiedli we Włoszakowicach (ul. Spacerowa). Zwyczajem jest, że drogi wewnętrzne gmina przejmuje (o ile uda się kogoś w urzędzie o to uprosić) za 100PLN. W tym jednak przypadku urząd postanowił wycenić drogę na około 60tyś PLN – potraktowano drogę jako typową działkę budowlaną pomijając fakt, iż jest to droga z wieloma służebnościami przejazdu i że nigdy nie da się na drodze nic wybudować (co jest przecież oczywiste). Z informacji przekazanych przez Przewodniczącą Rady Gminy p. Irena Przezbór, sprawą niekorzystnej dla gminy Włoszakowice zamiany gruntów zajmuje się Centralne Biuro Antykorupcyjne. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
7

"Wycofaliśmy się z tego"? (cyt. Irena Przezbór) Jednak nie! Przewodnicząca Rady Gminy stwierdza jednak, że wycofuje się ze swojej wypowiedzi co do wycofania szkodliwej uchwały dotyczącej sprzedaży hektarowej działki nr.53 we Włoszakowicach po rażąco zaniżonej cenie!


Chodzi o bardzo niekorzystną od strony finansów gminy Włoszakowice zbycia działki nr 53, będącą równą, prostokątną, hektarową nieruchomością położoną przy drodze powiatowej, przy głównej drodze we Włoszakowicach (wylot na Boszkowo), którą to nasz urząd wycenił na 2,5PLN/metr. Finalnie za ten hektar gmina nie ma otrzymać nawet 25tyś PLN gdyż urząd decyzją wójta (no i powiedzmy „radnych”) ma w zamiarze zamienić ją między innymi na drogę wewnętrzną na jednym z nowych osiedli wybudowanych we Włoszakowicach, którą zwyczajowo gmina odkupuje od właścicieli za symboliczne 100PLN (właściciel pozbywa się znacznego problemu na rzecz gminy).

dodaj komentarz | czytaj więcej
5

Jagodzik odmówił złożenia wyjaśnień w sprawie dotyczącej spalania "odpadów niebezpiecznych" w kotłowni będącej jego własnością.


Wójt Gminy Włoszakowice p. Stanisław Waligóra w decyzji, którą opublikowano na stronach BIP UG Włoszakowice w postępowaniu wyjaśniającym stwierdził, że Jagodzik „nie był świadomy tego, że zakupił 100 ton materiałów niebezpiecznych, odpadów kolejowych oraz że część z nich spalił w kotłowni przy ul. Osady”.  

dodaj komentarz | czytaj więcej
22

Gmina Włoszakowice zbywa grunty w atrakcyjnej lokalizacji za 2,5PLN/metr kwadratowy!


Kontynuując wątek z poprzedniego postu czułem woń bezczelnego manewru mającego na celu nagrodzenie jednego mieszkańca Włoszakowic kosztem całej reszty mieszkańców. Hektar gruntu za drogę wewnętrzną wartości 100PLN? Coś tu nie gra! Atmosfera tajemnicy oraz skrywanie danych na temat zbycia hektarowej działki we Włoszakowicach o numerze 53 tylko utwierdzała mnie w pewności, iż informacja publiczna, do której odmawiano mi wglądu zadziwi nas swoją treścią.

dodaj komentarz | czytaj więcej
22

Wójt Waligóra w sposób bardzo nietransparentny dysponuje gruntami należącymi do Gminy Włoszakowice.


Ile warta jest działka nr 53, której pozbywa się gmina? Urząd Gminy to wie, przecież działki na wyjeździe z Włoszakowic w stronę Bukówca sprzedawane były (przez gminę) w przedziale 40-50PLN od metra. Czyli prostymi rachunkami hektarowy grunt w atrakcyjnej lokalizacji wart jest 400-500tyś PLN.

dodaj komentarz | czytaj więcej
27

Finał sprawy dotyczącej mandatów radnych Drożdżyńskiego i Jagodzika - Radzie Gminy Włoszakowice ubywa jeden radny.


Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Włoszakowice usłyszeliśmy finalne rozstrzygnięcie w sprawie odebrania mandatów Radnym Jagodzik oraz Drożdżyński.

dodaj komentarz | czytaj więcej
26

Plotki okazały się prawdą. Pani Dyrektor GOK zamieszkuje w budynku należącym do gminy Włoszakowice.


 Nikogo chyba nie dziwi, że pytanie o udzielenie informacji w zakresie wykorzystywania mienia gminnego na prywatne cele mieszkaniowe zadałem tym razem dwóm osobom – tj. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach p. Monika Lucerek oraz Wójt Gminy Włoszakowice p. Stanisław Waligóra. Moje wnioski wysłane do obu wspomnianych osób były identyczne w treści. Odpowiedzi obu osób okazały się być niezmiernie proste lecz i tak musiałem na nie czekać aż dwa miesiące.

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

POZOSTANIE OBRAŻONY! Finał sprawy sądowej autora strony wloszakowice.org oraz reportera gazety "ABC" Jacka Kuika.


Jakiś czas temu wspominałem Wam o moich „sądowych problemach” które przechodziłem z pracownikiem leszczyńskiej gazety „ABC”. Dla przypomnienia – wyrokiem z dnia 24 stycznia 2017 roku Sąd Rejonowy w Lesznie odrzucił roszczenia Jacka Kuika wobec Jakuba Mąkowicza, autora strony wloszakowice.org. Pan Kuik oczekiwał przeprosin oraz kwoty 16tyś PLN zadośćuczynienia za naruszenie jego dóbr osobistych, czego w jego mniemaniu dopuściłem się zadając mu w sposób publiczny pytanie o wysokość kosztów jakie ponosi gmina Włoszakowice w wyniku współpracy z Jackiem Kuikiem.

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

Wójt Waligóra uniewinnił radnego Jagodzika. Sprawa spalarni toksycznych odpadów zorganizowanej w kotłowni przy ul. Osady.


Wójt Stanisław Waligóra w reakcji na zgłoszenie z dnia 18 sierpnia 2016 roku (rok temu) postanowił wreszcie zająć stanowisko w sprawie karalnego wykroczenia włoszakowickiego radnego. W związku z tym, dnia 11 oraz 21 sierpnia 2017 roku (czyli rok po zgłoszeniu) postanowił zorganizować wizję lokalną na terenie na którym przetrzymywane były odpady zawierające toksyczne, rakotwórcze preparaty konserwujące. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
10

Jest wyrok sądu w sprawie Jagodzika. Wciąż pozostaje radnym.


Wojewódzki Sąd Administracyjny wyrokiem z dnia 22.06.2017 w sprawie pomiędzy Gminą Włoszakowice a Wojewodą Wielkopolskim w przedmiocie wygaszenia mandatu radnego Leszkowi Jagodzikowi uchyla zaskarżone rozstrzygnięcie nadzorcze.

dodaj komentarz | czytaj więcej
7

Radny Jagodzik odpowiada na pytanie o to, czy spala toksyczne odpady.


Decyzję w sprawie ukarania (bądź nieukarania) osoby odpowiedzialnej za zatruwanie nas oraz otaczającego nas środowiska, wójt Stanisław Waligóra miał podjąć już 9 miesięcy temu. Nie uczynił tego do dziś. Liczono na to, że ta sprawa tak jak i wiele innych wstydliwych dla naszych samorządowców tematów „rozejdzie się po kościach” i każdy o tym zapomni.

dodaj komentarz | czytaj więcej
11

Gmina Włoszakowice idzie do sądu z Wojewodą Wielkopolskim!


Na dzisiejszej sesji rady gminy Włoszakowice, radni postanowili skierować oba rozstrzygnięcia w sprawie radnych gminy, p. Leszka Jagodzika i p. Zbysława Drożdżyńskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Radni gminy Włoszakowice nie zgadzają się z postawą przyjętą przez Wojewodę Wielkopolskiego, jakoby mandat powinien być odebrany radnemu Jagodzikowi, a pozostawiony radnemu Drożdżyńskiemu. Koszty sądowe pokrywają w tej sprawie nie sami zainteresowani (Jagodzik i Drożdżyński) lecz podatnik gminy Włoszakowice.

dodaj komentarz | czytaj więcej
26

Wojewoda wydał decyzję w sprawie uchwał radny gminy dotyczących odebrania/pozostawienia mandatów radnym: Jagodzik oraz Drożdżyński.


Wojewoda wydał rozstrzygnięcie nadzorcze w obu przyjętych uchwałach dotyczących odebrania mandatu radnemu Drożdżyńskiemu oraz pozostawieniu mandatu radnemu Jagodzikowi. Obie uchwały Wojewoda uznał za NIEWAŻNE z powodu ISTOTNEGO NARUSZENIA PRAWA.

dodaj komentarz | czytaj więcej
16

Działalność gospodarcza radnych oraz ich biznes z gminą Włoszakowice. Ilu radnych powinno stracić mandat? (WNIOSEK)


Proces donosów/doniesień zapoczątkowanych przez p. Ratajczak, radną klubu radnych z otoczenia p. Waligóry, wymaga ode mnie, jako aktywnego obserwatora oraz komentatora lokalnych samorządowych absurdów, wnikliwego wglądu w działalność wszystkich radnych, w tym również w osobę samego donosiciela – Panią Ratajczak. Wrażeniem moim jak i ogromnej części obserwatorów Państwa postawy jest stwierdzenie, że pragnęliby Państwo pozbywać się radnych wybranych w demokratycznych wyborach z wykorzystaniem wszelkich dostępnych metod. Jako wyborcy, możemy czuć się szczęśliwi, że mandatu radnego nie można odebrać za przejście na pasach dla pieszych w niedozwolonym momencie. Z pewnością by Państwo ten fakt wykorzystali wobec niewygodnych radnych wysyłając za nim „donosicieli”.

dodaj komentarz | czytaj więcej
14

Bezczynność ZDG w zakresie załatwiania wniosku o udostępnienie informacji publicznej. WYROK SĄDU!


W poniższym poście przedstawiam Państwu wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu w sprawie skargi (mojej) na bezczynność organu, tj. Zarządu Dróg Gminnych we Włoszakowicach w zakresie załatwienia wniosku dotyczącego udostępnienia informacji publicznej.

dodaj komentarz | czytaj więcej
6

Działanie przyjętego w tym roku "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi" w praktyce.


Jakoby pech chciał, że jakiś tydzień temu, zauważyłem obecność wałęsającego się psa na osiedlu, na którym mieszkam. Mając na uwadze fakt, z jakim trudem udało nam się „przymusić” nasz samorząd do uchwalenia programu ochrony zwierząt bezdomnych. Wiedząc, że trzeba było ruszyć „niebo i ziemię” oraz zaangażować Wojewodę Wielkopolskiego, by gmina Włoszakowice zaprzestała łamania prawa w tej gestii, postanowiłem „przetestować” działanie przyjętej uchwały w praktyce. (...)Nagranie rozmowy udostępniam poniżej. I choć zdaje sobie sprawę z tego, że udostępnianie rozmów telefonicznych nie należy do poczynań etycznych, to wiem też, że jeżeli bym tego nie zrobił, organ gminny wypierałby się zaistniałej sytuacji, bez wyrzutów sumienia. 

dodaj komentarz | czytaj więcej
15

Bezdomne zwierzęta w gminie Włoszakowice wreszcie pod opieką prawa.


Pierwszy raz w historii gminy Włoszakowice, urząd nie będzie łamał praw zwierząt w zakresie przyjęcia „Programu...”. Pomimo, iż wszyscy radni byli „za” komentarzy w tej sprawie udzieliła p. przewodnicząca Przezbór nazywając tą uchwałę marnotrawstwem pieniędzy, dosadniej zaś wyraziła się radna Ratajczak stwierdzając, że jest to „wyrzucanie pieniędzy w błoto”. 

dodaj komentarz | czytaj więcej

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook