32

Moralne porady na temat przedstawiania prawdy, przewodniczącej rady gminy Włoszakowice.


Poniżej przedstawiam wideo będące "tworem" wynikającym z połączenia wypowiedzi z różnych sesji rady gminy Włoszakowice a nawet zebrania wiejskiego w Bukówcu Górnym. Wszystko po to, by pokazać Wam "prawdę" jakiej chce nas nauczyć nasz samorząd. Poniżej znajduje się również pismo, które kieruje jako list otwarty do przewodniczącej rady gminy Włoszakowice, p. Ireny Przezbór.

https://www.youtube.com/watch?v=R_ukfLQ1GDg

 

-------------------------------------------------------

Szanowna Pani Przewodnicząca Rady Gminy Włoszakowice, p. Irena Przezbór.

 

 

Uprzejmie zwracam się do Pani z pismem, gdyż zauważyłem, iż podczas ostatniej sesji rady gminy zwracała się Pani do mnie z moralnymi poradami dotyczącymi głoszonej przeze mnie prawdy. Pozwoli Pani, iż odniosę się do Pani nauk.

 

Nie jestem upoważniony do tego, aby pomagać Pani sumieniu w rozpoznawaniu dobra, prawdy czy nieprawdy, jednakże przed samym sobą muszę odpowiedzieć sobie, czy osoba dająca mi nauki sama jest w zgodnie z własnym sumieniem. Sama doskonale Pani wie, iż jeszcze troszkę ponad rok temu obdarzałem Panią wielkim zaufaniem. Decydowałem się na spotkania z Panią, rozmowy i dyskusje. Zgadzałem się również na to, aby treść naszych dyskusji pozostawała między nami i aby szczegóły naszych rozmów nie trafiały na mój blog. Dziś szczerze mówiąc, żałuje, że godziłem się na to, by dla Pani komfortu, ukrywać przed Pani wyborcami postawę jaką prezentowała Pani podczas rozmowy ze mną, zwłaszcza dziś, kiedy oglądam nagrania z III sesji rady gminy z Pani uprzejmymi poradami odnośnie „moralnego przedstawiania prawdy”. Czy pamięta Pani moment, kiedy pokazywałem Pani sposoby wprowadzania opinii publicznej w błąd, przez wójta gminy Włoszakowice przy użyciu lokalnej prasy? Myślę, że Pani to pamięta... podczas gdy przeglądaliśmy „przeczącą sobie prawdę” w gazetach, trzymała się Pani za głowę mówiąc „co oni tam wyprawiają”.... po czym na następnej sesji rady gminy, głosowała Pani przeciwko mojemu wnioskowi potępiającemu praktyki p. Stanisława Waligóry. Może pamięta Pani, kiedy to opowiadałem o „przestraszonej” postawie radnego Marcinka, który to po „fakcie” opowiedzenia mi „czegoś więcej” na temat naszego samorządu stwierdził „podstawili mnie pod ścianą i zrobili ze mnie kapusia”. Czy udało się Pani już wyjaśnić, kto robił z Pana Marcinka „kapusia”? A może udało się Pani wyjaśnić fakt, wielkiej „przyjaźni” p. Jagodzika z naszym wójtem, pomimo iż p. Waligóra uznawany jest przez wspomnianego radnego za „despotę”? Mam wymieniać dalej? Mogę wymieniać dalej, lecz co jeżeli Pani zaprzeczy? Nie mam tego nagranego na kamerze wideo!

 

Pani Przezbór, doskonale Pani wie i zna rozmiar nieprawdy oraz niesprawiedliwości jaki Pani wspiera i stara się reprezentować, a mimo to, stara się Pani dawać mi moralne porady? Ma Pani odwagę dawać mi nauki odnośnie prawdy, podczas sesji, na której odczytywane jest Pani nieuczciwe stanowisko wobec intencji radnego Zbysława Drożdżyńskiego w sprawie głosowania nad zmianami do budżetu za rok 2014r. ? Przecież była Pani świadkiem protestu p. Zbysława przeciwko głosowaniu nad dokumentem, z którym nikt nie mógł się zapoznać. Jak w imieniu „prawdy” może Pani tłumaczyć widzom sesji rady gminy, że Zbysław źle się „wsławił” okazując brak wsparcia dla szkoły czy też dopłat do ścieków? Niezależnie od tego, czy Pani stwierdzenie wynika z krótkiej pamięci, przypadku, zapomnienia czy braku uczciwości, fakt jest faktem – wprowadza Pani widzów w błąd. Co Pani sumienie mówi na taką postawę? Czy wewnętrzny głos nie nakazuje Pani wystosowanie przeprosin w kierunku p. Zbysława? Czy dając moralne nauki o prawdzie, nie czuje Pani, iż sama w tej sytuacji powinna być Pani wzorem do naśladowania?

 

Odpowiadając na Pani pytanie „Czy taką prawdę chcecie pokazywać?” chciałbym napisać. Pani Przezbór – ja jako włoszakowicki blogger zdecydowanie nie chce pokazywać „prawdy” takiej jaką Państwo chcą aby ludzie znali. Prawda jest prawdą i to prawdę chce pokazywać. Prawda ubrana w kłamstwo, nie jest już prawdą. Przytaczając „Pani prawdę” z ostatniej sesji rady gminy, prawdą jest, że radny Zbysław wstrzymał się od głosu przy uchwale nad zmianami do budżetu 2014r. Lecz nieprawdą jest, Pani stwierdzenie, że zrobił to, gdyż nie chciał umożliwić działalności szkoły czy też zaprzestać dopłat do ścieków. Wie Pani o tym, iż jest to nieprawda, co nie przeszkadza Pani w zapisywaniu takiej treści do protokołu z sesji rady gminy. Zdecydowanie odcinam się od takiej postawy i brzydzę się nią tak samo jak innymi nieetycznymi zagraniami naszego samorządu. Moim zamiarem i celem jest i było, pokazywanie prawdy takiej jaka jest. Bez kolorowania, ubierania i tłumaczenia widzom, „jak tą prawdę mają postrzegać”. Być może, zbyt wielu radnych pamięta czasy ubiegłej epoki. Być może, zbyt wielu radnych popiera praktyki polityków z poprzedniej epoki. Prawda przedstawiana była podobnie, lecz dziś nazywana jest ona na przestrzeni czasu „propagandą”.

 

Jak może Pani odrzucać wnioski radnego, sugerując się, wyrokami sądów dotyczących zupełnie innych spraw niż tyczą się wnioski? Czy zdaje sobie Pani sprawę z tego, że wyroki sądów w Polsce nie są precedensowe? Czy zdaje sobie Pani sprawę, że odrzuciła Pani wniosek o przeprowadzenie plebiscytu w sprawie wiatraków, a zrobiła to Pani przy pomocy wyroku WSA w sprawie referendum? Czy zdaje sobie Pani sprawę, że intencją kolejnego wniosku p. Zbysława było ujawnianie imion/nazwisk i sposobu głosowania radnych, a odrzuciła Pani ten wniosek przy pomocy wyroku WSA w sprawie „głosowania imiennego” co jest nazwą wybiorczej procedury głosowania dla określonych celów? Czy zdaje sobie Pani sprawę z tego, że wyrok WSA, który Pani użyła, wskazuje, iż niemożliwe jest „głosowanie imienne” przy każdej uchwale jest niezgodne, lecz ujawnianie imion i nazwisk wraz ze sposobem głosowania jest zgodne z prawem? Najpewniej zdaje sobie Pani z tego sprawę, gdyż kilka chwil później, imiennie wykorzystuje Pani nazwisko p. Drożdżyńskiego wskazując, jak to źle głosował przy uchwale nad zmianą budżetu za 2014r. Czy to jest „prawda”, którą Pani reprezentuje?

 

Pani Przewodnicząca, jestem człowiekiem, który aktywnie próbuje poznać lokalne praktyki i pracę samorządu. Czynię to pomimo iż wiem, że bardzo się Państwu moja działalność nie podoba! Musi sobie Pani zdawać sprawę z tego, jak trudny i ciężki w kontaktach i udostępnianiu informacji jest nasz wójt. Przecież to rada gminy, pod Pani kierownictwem, broniła i wciąż broni p. Waligórę przed moimi zarzutami o „bezczynność” w udostępnianiu informacji publicznej i to POMIMO WYROKU SĄDU! W tej sytuacji jest możliwe, iż ja, jako zwykły blogger działający samodzielnie mimo wszelkich starań popełnię błąd. Proszę nie sądzić, iż ja boje się prawdy! Jeżeli Pani kiedykolwiek uzna, że, któraś z moich wypowiedzi na blogu mija się z prawdą, proszę niezwłocznie się ze mną skontaktować i objaśnić mi mój błąd. Do czasu kiedy nie potrafią Państwo wskazać, gdzie i w jaki sposób na stronie wloszakowice.org piszę nieprawdę, uznać musimy, iż wszystko co jest tam zamieszczone – jest prawdą.

 

Nie jestem człowiekiem, który boi się prawdy. Uważam, iż jest wręcz przeciwnie. Dlatego chciałbym ponownie zaproponować Pani spotkania i rozmowę na temat sposobów działania naszego samorządu. Będziemy mogli dyskutować i próbować dochodzić do wspólnych wniosków. Tym razem jednak, nie zgadzam się aby spotykać się z Panią w celach „koleżeńskich”. Spotykać się chce z Panią tylko i wyłącznie po to, aby móc pisać o naszych wspólnych rozmowach na moim blogu. Czy boi się Pani takich spotkań? Boi się Pani prawdy?

 


Komentarze
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-03-23 22:00:42
No i co. przy frekwencji poniżej 10 % można zostać sołtysem wsi, jeżeli nie ma się konkurenta w wyborach. O czym to świadczy: że wszystkim jest to obojętne kto zostanie sołtysem wsi czy , że obecny sołtys wszystkim "pasuje" ... ( trzyma palec tam gdzie powinien ....) Nie chce mi się wierzyć, że wszystkim ten "celebryta" pasuje. Chyba, że większość młodych mieszkańców zamierza ten skansen (wieś) opuścić!!! Zostanie Zośka, sołtys i emeryci .....
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-03-18 19:53:35
Życzę wszystkim nowym i starym członkom rad sołeckich oraz sołtysom, którzy zostali wybrani na nową kadencję ( na razie w jednej wsi) , aby mieli kręgosłup, czyli mieli swoje zdanie i reprezentowali większość społeczeństwa, swoich wyborców ( ilu ich było kilkanaście, kilkadziesiąt osób), a nie wiernie służyli wójtowi, który w wielu przypadkach, jak chociażby wiatraki, podejmuje dec. wbrew woli lokalnej społeczności ... A sołtys mu w tym pomaga! Hańba - panie sołtysie bukówiecki... Następne pokolenia p. tego nie zapomną... Obym się mylił...!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-03-17 21:32:26
Zresztą... czemu my się dziwimy? Był w ogóle jakiś kontrkandydat? Sołtys to bardzo niewdzięczna funkcja - zwłaszcza gdy chcesz być uczciwy. Spróbuj się sprzeciwić! Za wójtem są pieniądze...(miliony z naszych podatków) a za sołtysem co?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-03-17 21:16:36
Też zapomniałem... a chciałem tam być i obserwować!q :(
Od: ~bukówczanin (Gość) z dnia 2015-03-17 20:27:05
Dzisiaj miało być zebranie wyborcze : wybór sołtysa. Zapomniałem! Ilu było obecnych, wybrano sołtysa, zwolennika wiatraków i kacyka wójta? Satyra do kwadratu. Wg Marcina Dańca : "robiom co kcom" taka jest nasza Polska gminna, powiatowa i krajowa... Ludzie, w dawniejszym NRD mieszkania czekają, pracę też się znajdzie, na co czekacie. szczególnie Wy młodzi!!! Postkomuchy i nieliczni Solidarnościuchy ten kraj opanowali i rozgrabili.... Emeryci, którzy swego czasu zarejesttrowali odbiorniki rtv muszą płacić abonament - ściągany przez komornika, a ten co do niepłacenia wzywał, siedzi w Brukseli i pobiera, jak na p[olskie warunki- niebotyczne uposażenie... NIe idżcie na żadne wybory, czy to sołtysa, wójta, prezydenta lub posła... Nawołuję do sprzeciwu obywatelskiego, łagodnej rewolucji! Niech ci wszyscy, którzy nasz kraj rozgrabili nie śpią po nocach!!!
Od: ~aaaaaa (Gość) z dnia 2015-03-17 11:56:22
Do DODO: Delikatnie to opisujesz, bo żeby tak postąpić to trzeba mieć charakter judasza. Ani sumienia, ani honoru.
Od: ~DODO (Gość) z dnia 2015-03-15 19:17:10
Poruszony temat warmy wiatrowe.Nie mieszkam już w Bukówcu ,ale to ciągle moja wieś.Cieszę się jak się dzieje dobrze,martwi jak jest żle.Tak jest za sprawą wiatraków.Zacząłem się tym interesować,słuchać i czytać.Doszedłem do wniosku,że tak wielkiej krzywdy i zła dla mieszkańców i wsi nie zrobił nikt w minionym czasie jak sołtys i radni.Skutki tego poniosą wszyscy nawet niewinne dzieci,które będą się dopiero rodziły.Tylko tak to jest,że są różni ludzie,a te firmy mają duże pieniądze,za wszystko dobrze płacą...
Od: ~bukówczanin (Gość) z dnia 2015-03-12 20:43:13
Nie można, wzorem innych gmin, dokonać wyborów rady sołeckiej i sołtysa na pierwszym zebraniu? Niezależnie ilu byłoby kandydatów? Na stronie urzędu czytam: "program zebrania zebrania przewiduje zgłoszenia kandydatów na sołtysów a wybory 19 kwietnia". A gdzie sprawozdanie sołtysa z działalności w ostatniej kadencji, plany na najbliższy okres..? Chyba, zę sołtys nic nie może, decydują radni ( czytaj wójt). Taki projekt zebrań zniechęca do udziału w wyborach. Powodzenia i mądrych wyborów, ale wg mnie - przy niskiej frekwencji. Mam rację?
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-03-10 19:59:29
Myślę że pozostali krystaliczni są tylko dla wodz.........
Od: ~wiesniak (Gość) z dnia 2015-03-09 20:26:41
Do cukierka! Bardzo przepraszam, ale ja wyraźnie pisałem o sołtysach Bukówca i Dłużyny. Nikogo z pozostałych sołtysów nie chciałem urazić. Jeszcze raz przepraszam... sołtysów (sołtyski?) z pozostałych wsi naszej gminy. OK.?
Od: ~cukierek (Gość) z dnia 2015-03-09 20:09:03
Do Wieśniaka. Nie obrażaj sołtysów, bo są tacy co wiedzą do czego są wybrani. Bukówiecki jest donosicielem i sługusem wójta, co nie znaczy że wszyscy sołtysi tacy są lub muszą być.
Od: ~Ktoś (Gość) z dnia 2015-03-09 19:29:46
Jak będą wiatraki w Bukówcu, to właśnie dzięki zaangażowaniu naszego sołtysa. Ile pracy i poświęcenia go to kosztowało, tego niektórzy nie doceniają. Stale musi jeszcze tego bronić przed ludźmi niepostępowymi, którzy tego nie chcą.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2015-03-09 13:04:45
co do sołtysów to osobiście mam wrażenie ,że są oni tylko i wyłącznie dla siebie , dla swojego ego, dla rodziny i najbliższych sąsiadów, nie wychodzą do ludzi, nie robią zebrań wioskowych, nie wiedzą jakie potrzeby mają ich mieszkańcy, nie dążą do rozwoju swoich sołectw, zamykaja się przed ludzmi i ich opiniami , a często ich wybór na sołtysa to własne ego a nie wola mieszkańców. Mieszkańców nie interesuje kto tym sołtysem będzie i po co ??? Nie było nigdy zebrań wioskowych decydujacych o wyborze sołtysa - no chyba ,że się mylę
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-03-08 20:06:21
Do Irys, żartujesz czy nie rozumiem Twojej ironii nt. sołtysów tych dwóch wsi? Czym się oni zasłużyli, po za trzymaniem palca w d.... wójtowi. Jeżeli chodzi o funkcję sołtysa na wsi, to mam mieszane uczucia. Bo zawsze sołtys był wykonawcą poleceń "władzy" czy to okupanta niemieckiego, czy peerelowskich urzędasów. Nigdy razem z mieszkańcami nie mógł zbyt wiele zdziałać, choć miał tzw. fundusz sołecki. Dzisiaj nawet tego nie ma. Rada gminy "decyduje" o budżecie gminy, a ta jest ślepym wykonawcą poleceń i widzimisię wójta. Jeżeli by się trafił sołtys z mocnym kręgosłupem lub opozycjonista wobec wójta, to jest "przegranym" jak swego czasu p. Głuszak.. Oboje sołtysi nie zrobili nic aby się porozumieć ze społeczeństwem wsi w sprawie wiatraków, wręcz przeciwnie! Ale niech to ocenią wyborcy!!!
Od: ~irys (Gość) z dnia 2015-03-06 18:48:42
Zmieniając temat zbliżają się wybory na sołtysów w naszych wsiach. Wybierając ich powinniśmy pamiętać o tych, którzy najbardziej przyczynili się do rozwoju wsi za sprawą wiatraków. Szczególnie mam namyśli obecnego sołtysa z Bukówca Górnego i Dłużyny!
Od: ~Sokrates (Gość) z dnia 2015-03-06 13:41:17
Pani Ireno !Kiedy jest pani prawdziwa,wtedy kiedy pani głosuje,czy wtedy kiedy rozmawia prywatnie ?Rozdwojenie jaźni.Całą świtę włodarza trzyma tylko strach i pieniądze,wielkie zakłamanie!Ciekawe kto pierwszy się odważy powiedziec,że król jest nagi.Uchowaj nas Panie Boże od takich radnych!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-03-06 12:52:07
Odpowiadając na pytanie do mnie - sądzę, że ludzie głosowali na ludzi, których znają. Na Panią Irenę, która jest byłą nauczycielką a do tego zapukała do każdych drzwi przed wyborami. Na Panią Zosię, którą każdy lubi i która pomogła poprzez swój zawód wielu osobom. Problem w tym, że tych "dobrych ludzi" namówiono aby kandydowali razem z p. Waligórą... a dziwna "lojalka", która w mojej ocenie w realiach włoszakowickich jest nielogiczna, zmusza ich do przeczenia uczciwości i dobroci, którą do tej pory Ci radni sobą reprezentowali w życiu prywatnym. Wszystko co robię, to próba pokazania, że w naszym lokalnym życiu, jest więcej "polityki" niżby się wydawało. Wolałbym nikogo nie atakować... wolałbym z każdym porozmawiać uczciwie i otwarcie. Problem w tym, że "polityka" nie idzie w parze z uczciwością. Każdy radny boi się spotkania ze mną jak diabeł święconej wody. Każdy boi się, że powie coś, czego będzie żałował.... o czym miał milczeć. Masz na to drogi kolego jakiś sposób? Chętnie bym z niego skorzystał. Czy działam jak PiS? Zawsze próbowałem się tego wystrzegać. Po prostu często "szlak mnie trafia" jak widzę brak dobrych praktyk naszego samorządu w uczciwym przekazywaniu informacji. Być może czasem po prostu widać jak mną szarpią nerwy. PiS, PO, PSL mają z góry określony plan zachowania aby zadowalać pewien określony elektorat wyborczy. Ja takiego planu nie mam. "Szlak" który mnie trafia... jest bezpartyjny :)
Od: ~XYZ (Gość) z dnia 2015-03-06 12:08:59
Dzieci w piaskownicy - to pokrzyczą na siebie ,ale zaraz zapominają o niesnaskach i bawią się dalej.To mi przypomina bardziej salę sejmową gdzie obowiązuje dyscyplina partyjna - tu koalicja jest silna i działa wspólnie.Nie przypuszczam żeby radni nie myśleli - w trzeba to powiedzieć muszą tak głosować i koniec ( z punktu widzenia koalicji wywiązują się wzorowo ). Jawność i otwartość sesji i komisji bardzo mi się podoba i jestem tego zwolennikiem tak powinno być w każdej gminie.Propozycja radnej na sesji żeby łączyć komisje , albo żeby były 2 lub 3 komisje zaoszczędzi sporo kasy bo zbieranie się żeby omawiać dwa punkty na komisji to trochę przesada i niegospodarność.Nie znam się na prawie samorządowym - i nie wiem czy jest narzucona ilość spotkań komisji - opisuję tylko moje spostrzeżenie.Wyłączając dyskusję o My i Wy i o konieczności nagrywania komisja trwałaby 5 minut.Na pierwszej sesji padło stwierdzenie że Wy to napędzacie komisje zalewając radę setkami wniosków - tu trzeba szukać oszczędności .Na razie nie widzę szkodliwości w zadawaniu pytań - lecz jak by wpływało na ilość komisji to bym był przeciw - niektóre pisma kierowane do rady z mojego punktu widzenia są niepotrzebne .Zaczęło się od wiatraków ,a wiatraki nie w jednej gminie "pokręciły". Tak to już jest.Radni nie bójcie się kamery ona nie gryzie .Ma być ,nie bo tak! , nie bo mówicie nieprawdę! - tylko dlatego ,że cześć wyborców ogląda Was jak pracujecie .Panie Zbysławie zwyczajnie po ludzku jak komisja czy rada zamyka sesję wyłącz pan tą kamerę porozmawiajcie sobie , podyskutujcie to jest normalne . Ja nie jestem zwolennikiem ani jednej ani drugiej strony i nie będę szukał prawdy , która na pewno gdzieś jest po środku - tylko żebyście chcieli znaleźć ten środek to będzie dużym sukcesem całej rady i Wójta w tej kadencji.Admini czy zgodzisz się ze mną ,że wyborcy głosowali na ugrupowanie i wiedzieli o tym.Jesteście w opozycji -tak chyba mogę powiedzieć.Ale wasza działalność zaczyna przypominać Mi niestety PiS.Owszem w wielu sprawach macie rację.Ale ataki na poszczególne osoby, pewne prowokacje nie podobają mi się to.Robisz wszystko żeby ich zdenerwować .Radni to nie takie potwory i kłamczuchy oni tak działają ,bo taki jest model naszego samorządu ,który starasz się rozwalić .Tu potrzeba czasu i trochę cierpliwości.I tak zdecydują wyborcy.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-03-06 09:56:11
Motylek - w pełni się zgadzam. Dlatego właśnie poświęcam swój czas i energię... abyśmy wszyscy mogli popatrzeć na coś co nigdy nas nie interesowało - i wyciągnąć własne suwerenne wnioski. Wstyd i hańba to dobre określenie. Tylko czy te dwie rzeczy są w stanie zmotywować nasz samorząd do zmian?
Od: ~motylek (Gość) z dnia 2015-03-06 09:32:37
do gościa - to nie jest dziecinada należy odróżnic referendum od plebiscytu .To jest manipulacja słowna a zmienia zasadniczo istotę sprawy o którą prosił radny Zbysław.Nie rozumiem żeby materiały liczące kilka stron dawac radnym na kilka minut przed sesją.Kiedy mają się zapoznac z treścią To jest metoda.Wyniki głosowań z góry wiadome.Kto się sprzeciwi jest jeszcze protokół w którym można ośmieszyc radnego że źle głosował.To nic że protokół winien byc odbiciem zdarzeń,głosów ,wniosków,interpelacji a nie oceną radnego.Przewodnicząca wie lepiej.Admin czy ja dobrze to ogarniam ?Wstyd i hańba dla naszego samorządu!!!!!!!
Od: ~Pitagoras (Gość) z dnia 2015-03-05 19:30:31
Pani Ireno bardzo chaotycznie prowadzi pani sesje,mówi pani szybko ,bez dykcji ale to najgorsze to stronniczo.Człowiek w swoim życiu stoi często przed wyborami albo chcę byc człowiekiem prawym bez względu na okoliczności,albo ulegając pokusie zysku,prestiżu i próżności wybieram inną drogę.Rozstrzygnięcie dokonuje się we własnym dobrze ukształtowanym sumieniu.Pani wybrała jednak tą drugą drogę służalczości,zakłamania,dwulicowości skrzętnie do tej pory ukrywanej.Praca w samorządzie to czas próby dla wszystkich radnych.Pani tej próby nie wytrzymuje.
Od: ~sąsiad (Gość) z dnia 2015-03-05 17:28:19
ta firma którą Pani już nie odwiedzi chyba kawy nie proponowała - bo po co Pani tam poszła
Od: ~eureka (Gość) z dnia 2015-03-05 09:20:24
sesja to nie kabaret prosze zmienic profesje tam sie pani lepiej zrealizuje.
Od: ~wyborca (Gość) z dnia 2015-03-04 16:03:11
Ja głosowałem na Panią ale nie na Pani kaprysy, proszę przywołać wójta na obrady . MY młodzi chcemy poznać plany rozwoju gminy we wszystkich dziedzinach o tym ani słowa , cała komisja to pyskówka . Pani na to pozwala to nie jest jarmark . Jakie inicjatywy wyszły od radnych lub pomysły-nic.
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2015-03-04 07:33:19
Admin ,rozumiem że chodzi o budżet na 2015 rok ,należy to poprawić bo zarzucą Ci pisanie nieprawdy.
Od: ~neutralny (Gość) z dnia 2015-03-04 06:13:19
Po uważnym przeczytaniu i obejrzeniu filmiku dochodzę do jednego wniosku Pani Przewodnicząca została wypunktowana . Pan Zbysław miał wątpliwości w innym temacie . Ujęcie stwierdzenia że głosował żle - kto Panią upoważnił do takiej oceny. Prowadzenie sesji jest mało profesjonalne -wtrącanie się bez udzielenia głosu "radnych ulubionych " Pani toleruje. Dlaczego Pani toleruje Wójta nie ujawniającego opinii publicznej informacji o działalności i brak odpowiedzi na pisemne zapytania . W innych gminach działa to sprawnie i bezstronnie. Czy słyszała Pani niektóre Radne i ich "wyważone wypowiedzi" tu Pani nie reaguje. Jest Pani stronnicza . CZY PISMO O ZUŻYCIU ENERGI ELEKTRYCZNEJ PRZEZ RADNEGO TO PANI JEDYNY SUKCES W OSZCZĘDNOŚCIACH NASZEJ GMINY
Od: ~El Chico (Gość) z dnia 2015-03-03 23:04:50
Brawo Adminie :) Co do pani przewodniczącej, to jestem na 99,9% pewien że stchórzy, zwyczajnie stchórzy. Pytanie retoryczne, dlaczego radni powinni rozmawiać z mieszkańcami gminy ? po co mieli by to robić ? Jestem szczerze wdzięczny tej stronie że otwarła mi oczy na niektórych ludzi, dla mnie kiedyś pani Irena to wzór do naśladowania, byli nauczyciele których się lubiło lub nie pani Ireny nie dało się nie lubić, szkoda że tak porządna kobieta zmieniła się w kogoś kogo nie mogę już darzyć szacunkiem, niestety...
Od: Larry Flynt z dnia 2015-03-03 23:00:05
Posłużę się tekstem jednego z kultowych filmów "Sąd sądem ale prawda musi być po naszej stronie". I z takim przeświadczeniem pracują "nasi" samorządowcy że to co my powiemy to jest "prawdziwą prawdą" a ci co myślą inaczej i choćby przedstawili niezbite dowody to i tak są kłamcami którzy się mijają z prawdą. A to co powie miłościwie nam panujący wójt to jest jak amen w pacierzu.
Od: tubylec z dnia 2015-03-03 22:43:43
Większości radnych wydaje się że są otoczeni bandą idiotów która jest im potrzebna tylko w czasie wyborów, a potem przypisują sobie aureorki że mogą wszystko za wszystkich gdyż otrzymali mandat zaufania od wyborców, dzięki Adminie że ujawniasz, pokazujesz rzeczywiste oblicze starej świty, która jest zakładana i babla się we własnym błocie, dzięki Tobie może co niektórym otworzą się oczy, może zauważyłeś, że wodzu ucichł, nie słychać, nie widać........... pewnie coś obmyśla.........
Od: ~:/ (Gość) z dnia 2015-03-03 22:09:32
To już jest dziecinada,... z obu stron. Przepychanki słowne jak dzieci w piaskownicy.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-03-03 20:18:26
Też mam takie życzenia! :) Tylko, że wiesz... już mam tyle doświadczenia z naszym samorządem... że nadzieje mam marne.
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-03-03 19:35:23
No to Admin odpaliłeś! Z grubej rury, lub wręcz z kolubryny do p. Przewodniczącej Rady Gminy... Co Ona na to? Bardzo to mnie ciekawi. Życzę Wam obu Państwu, abyście usiedli przy niekoniecznie "okrągłym" stole i doszli do korzystnego ( dla mieszkańców naszej gminy) - porozumienia!!!!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook