7

Wielkopolskie tradycje świąteczne i karnawałowe


(POST UDOSTĘPNIONY DZIĘKI UPRZEJMOŚCI ZESPOŁU E-BOSZKOWO.PL)

Już 7 lutego br. (sobota) na terenie kompleksu wypoczynkowego "SADYBA I" przy ul. Starkowskiej 26 w Boszkowie-Letnisku będzie miało miejsce wydarzenie pn. "Wielkopolskie tradycje świąteczne i karnawałowe".

Od godz. 13 do 17 będzie można obejrzeć i uczestniczyć w takich obrzędach jak: Chodzynie z gwiozdorami, Chodzynie z szopką, Kolyndnicy, Podkoziołek. Będą też pokazy tanców z lat 30-tych ubiegłego wieku oraz przełomu wieków XIX i XX, czyli będzie po prostu "Rómbel na zapusty".

Nie obędzie się bez wielkopolskiej gwary w wielu gawędach, a przy okazji będzie też: kulig, pieczenie pierników, pączków i chruścików, nauka tradycyjnych tańców, zabawy rysunkowe pn. "Kolorowy karnawał" i konkurs "Karnawałowe przebranie na zawołanie".

W razie braku śniegu sanie będą zastąpione bryczkami.

Oficjalny plakat imprezy:


Komentarze
Od: ~realista (Gość) z dnia 2015-02-12 12:57:44
do Miejski i Larry Flynt! Czytaliście mój kom. na elce ze zrozumieniem? Przecież ja gratulowałem organizatorom pomysłu i życzyłem dobrej zabawy. A, że sam nie skorzystałem, to już inna sprawa.. Może, piszac ten kom na elce, byłem trochę rozgoryczony sytuacją w kraju, w naszej gminie i nie tylko... Akurat należę do tych co im się chce robi coś dla innych... Bez sensu jest drążenie tematu i może to wywołać masę niezbyt "mądrych" komentarzy ( patrz kom. na elce). Pozdrawiam czytelników tego bloga!! Pozdrawiam czytelników
Od: Larry Flynt z dnia 2015-02-10 22:37:27
Do realisty. Ty dałeś komentarz nr. 1 w elka.pl a ja ci na niego odpowiedziałem w komentarzu nr. 5. A imprezka bardzo fajna podobała się i starszym i młodszym i mam nadzieję że nie była to tylko jednorazowa inicjatywa. Więc powiem ci jedno idź i powiedz wójtowi że bardzo "żałujemy" że nie uczestniczył w tym przedsięwzięciu. Może by się czegoś nauczył i dowiedział na temat wielkopolski
Od: ~miejski (Gość) z dnia 2015-02-10 18:04:07
Było super to jest to miejsce i ta osoba prowadząca. Impreza dla dzieci i dziadków . Eksponaty zimowej przeszłości i te pierniki . REALIST dziwnie zamilkł pewnie nie ma argumentów .
Od: tubylec z dnia 2015-02-09 21:49:04
Impreza bardzo fajna,miła, sympatyczna dla zwykłych ludzi którzy chcą wyjść z domu i spędzić miło czas w fajnym towarzystwie, na chwilę mogłam się przenieść do czasu dzieciństwa, przy fajnej muzyce, tańcach, pysznych chrustach, pączkach, piernikach świeżo pieczonych dla wszystkich za darmo......... Dar pracy ludzi z uśmiechem na twarzy, by miło i przyjemnie spędzić czas z ludźmi a nie z telewizorem :-) było bardzo dużo ludzi - fajna impreza
Od: ~realista dwa (Gość) z dnia 2015-02-09 18:25:14
Realista z Koziej Wólki hahahahahahahahaha-chory z zazdrości ,pewnie Ty wybudowałeś pałac Włoszakowicki albo jesteś tam ekspertem . Jesteś paskudny
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-02-08 18:51:44
Hejka. Byłem na tej imprezie. Ludzi było bardzo dużo. Ciasno wręcz było na sali. Wstęp był wolny... poczęstunek również. Moim zdaniem ciekawa inicjatywa, lecz oczywiście możesz mieć własne zdanie :)
Od: ~realista (Gość) z dnia 2015-02-07 19:31:37
Na portalu ELKA , kom. nr 1 , pozwoliłem sobie zamieścić opinię o tej imprezie. Na tej stronie, do tej pory , tj. ( 19,30) brak komentarzy.... Czyżbym miał rację?

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook