18

„Zimowisko na letnisku - Boszkowo”


Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Włoszakowice przy wsparciu wielu lokalnych podmiotów gospodarczych podjęło w tym roku inicjatywę zorganizowania „pół-zimowisk” na terenie naszego letniska – Boszkowo. W roku 2015 dobór dzieci uczestniczących w zimowisku dokonywany był w porozumieniu z dyrekcją szkoły podstawowej we Włoszakowicach. Do inicjatywy postanowiliśmy dołączyć szkołę podstawową w Bukówcu Górnym, gdzie jesteśmy w aktywnym kontakcie. Zimowisko odbywać się będzie w ferie zimowe w dniach 16-20 luty (pon-pt). Program zajęć jest bardzo obszerny i bogaty, wykorzystuje zarówno walory obiektu OW Sadyba, piękno przyrody, jeziora Dominickiego jak i atrakcje z wypraw autokarowych do Leszna. W programie między innymi: bryczki/kulig, nauka jazdy konnej, basen, kino, ognisko z pieczeniem kiełbasek. W zimowisku udział weźmie ponad 20 dzieci, objęte będą kilkuosobową profesjonalną opieką oraz pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, podwieczorek). Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 7-17 i objęte są ubezpieczeniem. Rodzicom, którzy nie mają możliwości dowozu dzieci do Boszkowa, stowarzyszenie proponuje zorganizowanie dedykowanego transportu. POBYT DZIECI, TRANSPORT, WYŻYWIENIE I ATRAKCJE NIEODPŁATNE.

Inicjatywa ma charakter wstępny i rozwojowy. Celem stowarzyszenia było nie tylko zapewnienie dzieciom atrakcji oraz mile spędzonego czasu podczas ferii zimowych, lecz również próbę aktywizacji turystyki w Boszkowie także w okresie zimowym. Walory otoczenia jeziora Dominickiego oferowane przez naturę jak i obiekty restauracyjno-hotelowe są nieocenione, należy je wykorzystać. Istotnym atutem jest również fakt, iż nie wszystkie dzieci chcą podczas ferii uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez szkołę. Trudno się temu dziwić, nie każdy chce wypoczywać w miejscu, w którym na codzień pracuje! Rodzice tych dzieci, umożliwiając im uczestnictwo zimowisku mogą swobodnie poświęcać swój czas na pracę i rozwój kariery zawodowej.

Z nadzieją patrzymy w przyszłość oczekując możliwości rozwinięcia programu „Zimowisko na letnisku - Boszkowo” celem zapewnienia dobrze spędzonego czasu większej ilości zainteresowanych dzieci jak i rozwoju turystyki w naszej gminie.


Komentarze
Od: ~Gość (Gość) z dnia 2015-01-24 13:48:18
Dzięki za odpowiedź.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-01-23 20:34:06
Drogi gościu! Przepraszamy, że w tym roku zimowisko organizowane jest tylko dla dzieci z obrębu szkół Włoszakowice i Bukówiec. W tym roku największą wagę przykładaliśmy do tego, by pomysł się udał. Gdybyśmy wiedzieli, że wszystko potoczy się tak jak się potoczyło, grupa dzieci byłaby trzy razy większa. W przyszłym roku z pewnością do pomysłu podejdziemy z większą odwagą!
Od: ~Gość (Gość) z dnia 2015-01-23 18:26:41
Co z dziećmi z pozostałych miejscowości gminy. Czy są plany aby i One mogły z Waszej oferty skorzystać?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-01-17 22:12:26
Tubylec - napisz do mnie na priv - kuba@makowicz.pl . Wpadnij do mnie na kawkę... lub do p. Edytki z Emikusa. Pewnie, że przyda się pomoc! :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-01-17 22:11:20
Jedyne darmowe paliwo jakie oferujemy to chęć zrobienia czegoś pożytecznego. To nic nie kosztuje. :)
Od: ~octan (Gość) z dnia 2015-01-17 17:39:17
Darmowy transport? Gdzie leją to paliwo ZA DARMO? :>
Od: ~tubylec (Gość) z dnia 2015-01-17 17:11:33
Czy można wspomóc ten cel,??? Jeżeli tak to w jaki sposób????
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-01-16 16:05:30
taaa... nartostrada!! ;]
Od: ~tubylec (Gość) z dnia 2015-01-16 15:57:51
zima jest piękną porą roku a boszkowo temu sprzyja , ja osobiście w 1996 roku byłam opiekunem na zimowisku w Boszkowie w byłym ośrodku Metalplastu. Ośrodek w tamtych czasach był ogrzewany , miał stołówkę, sale do zabaw i sale telewizyjne itp. Do nas przyjeżdzały dzieci z miejscowości nadmorskich , szczecin, słupsk, koszalin itp. Dzieciaki były bardzo zadowolone z tutejszego pobytu . Każdy dzień był wypełniony atrakcjami . Uważam ,że zimowiska w Boszkowie to świetny pomysł, a nie zapominajcie ,że od zeszłego roku mamy dodatkową atrakcje w postaci nartstrady :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-01-16 11:01:40
Hej Maloka! Tak jak pisałem, inicjatywa ma charakter wstępny i rozwojowy. Grupa dzieci nie rozrusza letniska.... lecz być może za kilka lat ta grupa będzie znacznie większa a ośrodki wypoczynkowe w Boszkowie będą mogły zarabiać również w okresie zimowiska (lub chociaż ponosić mniejsze straty) i odprowadzać od tego podatki do gminy. To jest cel i taki jest zamiar. Obiektem zimowiska nie muszą być koniecznie góry i narty. Ja jako dziecko byłem np. na zimowisku w Łebie (nad morzem). Świetnie się bawiłem i choć miałem 6-7 lat wszystko doskonale wspominam. Myślę, że próba jest warta ryzyka. Jeżeli nam się nie uda - to kto na tym ucierpi? Nikt!! ... zyskają tylko dzieci.
Od: maloka z dnia 2015-01-16 10:38:49
Taka inicjatywa zasluguje na pochwale! Jednak nie laczylabym jej z zagadnieniem promowania Letniska. Pokrycie wolnych miejsc w martwym sezonie dziecmi ze szkoly nie ma zwiazku z promowaniem turystyki na letnisku w tym okresie. Mogloby sie cos w tym kierunku zmienic, jesli bylyby oglaszane na takie akcje "przetargi". Pamietajmy jednak, ze problem Letniska to rowniez problem promocji i sezonowa charakterystyka dzialalnosci gospodarczych tam operujacych. Jezeli prowadziliscie rozmowy z kilkoma osrodkami to takie dzialanie moglo dac im do myslenia. Jesli nie, to zanim inne osrodki sie obudza..minie troche czasu. W koncu ktos cos zrobil, pokazujac, ze sie da... zawstydzajac niektorych przywodcow ksiestw wloszakowickich hihi. A pomijajac wszystkie te uklady, dzieciaki sie uciesza! O to chodzi
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2015-01-16 08:51:37
Super sprawa dzieciaki będą się cieszyć.Gratulacje pomysłu
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-01-15 20:23:08
OK. Zgadzam się z takim postawieniem sprawy!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-01-15 19:42:30
Odpowiadając na Twoje pytanie... Polegamy na opinii dyrekcji szkół, którzy wiedzą komu najlepiej przysłuży się wypoczynek na zimowisku. Stwierdzając, że chodzi o dochody, moglibyśmy urazić rodziców dzieci, a tego broń Boże nie chcemy.
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2015-01-15 19:19:59
Gratuluję pomysłu, dziękuję anonimowym sponsorom, "niech nie wie lewica - co czyni prawica" wg ewangelii! Dobry ruch Stowarzyszenia!!!! Ale: jakie były kryteria wyłaniania uczestników zimowiska? Jeżeli niskie dochody w rodzinie, to w porządku....
Od: ~tubylec (Gość) z dnia 2015-01-15 13:06:02
Gratuluję pomysłu i inicjatywy- to super ,że stowarzyszenie i przedsiębiorcy dbają i nie zapominają o naszych dzieciakiach . Sadyba to luksusowy obiekt, bedzie to dla dzieciaków niesamowita przygoda do tego super atrakcje i jeszcze pełne wyżywienie :) SZACUN
Od: wives z dnia 2015-01-15 11:13:17
Świetna sprawa! Dzieciaki będą zachwycone, zawsze to coś innego jak szkoła w czasie ferii. Ja urlopu w pracy nie chciałbym spędzać... Nawet nie pracując, a bawić się... z szefem? Miejsce na ferie bajeczne, na poziomie, z klasą. Wymarzone. Gratuluję Stowarzyszeniu pomysłu i w imieniu dzieci dziękuję również sponsorom za wsparcie :) Trzymam kciuki za inicjatywę, powodzenia!
Od: ~ok (Gość) z dnia 2015-01-14 21:41:14
Fajna zdrowa inicjatywa, tak trzymać dlaczego nikt nie powie nic dobrego ? wszyscy wolą krytykować niestety

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook