13

Waligóra obrażony - Admin przeprasza! (UWAGA!! Tekst tylko dla dorosłych)


Poniżej zamieszczam pismo, które dziś wysłałem do p. Stanisława Waligóry. Zapraszam do zapoznania się!

 

Sz. P. Stanisław Waligóra,

 

Szanowny Panie.

Dnia 24 grudnia 2014 roku, dostałem wezwanie na policję w sprawie podejrzenia znieważenia Wójta gminy Włoszakowice za pośrednictwem środków masowego komunikowania. Przyznam, iż wybrał Pan specyficzny czas na załatwianie tego typu spraw. Z tego co się dowiedziałem, chodzi o kartę do głosowania, z wyborów samorządowych 16 listopada 2014 roku, którą umieściłem na swoim blogu, a na którym widniał napis „xxxxGURA CHUJ NIE WÓJT”. Dlatego też postanowiłem odnieść się ku Pańskim pretensjom licząc na to, iż być może zakończy Pan „mściwy rajd” mający na celu zniechęcić mnie do prowadzenia dalszej działalności, a który czyni Pan za nasze – publiczne pieniądze.

1. Po pierwsze i najważniejsze – chciałbym podkreślić z całą stanowczością – to nie ja jestem autorem wpisu na karcie do głosowania. Nie zmarnowałem swojej karty i głosowałem na człowieka uczciwego, który nie miał zamiaru korzystać z publicznych funkcji po to aby załatwiać swoje prywatne sprawy.

2. Wspominaną kartę do głosowania umieściłem na blogu z powodu dużej ilości oddanych nieważnych głosów w naszej gminie. Chciałem tym podkreślić, iż duże grono ludzi nie znalazło sobie żadnego odpowiedniego kandydata, na którego mogliby oddać swój głos.

3. Nie wiem kto jest autorem wpisu ani kto jest autorem przesłanego mi zdjęcia. Przesłane ono zostało mi w sposób anonimowy. Proszę się nie dziwić autorowi za taki sposób przesyłania mi zdjęcia. Ludzie się Pana boją, boją się Pana pomsty oraz mściwego stosunku wobec ludzi, którzy nie klepią Pana po plecach. Z Pana postawy wynika, iż ich strach jest uzasadniony.

4. Podczas wyborów samorządowych, zwłaszcza na karcie do głosowania był Pan kandydatem na wójta gminy Włoszakowice, nie zaś wójtem. Pana zgłoszenie na policję jest jawnym nadużyciem i wykorzystaniem funkcji publicznej w celu załatwienia własnych prywatnych spraw.

5. Określenie „chuj nie wójt” nie można brać dosłownie. Przecież nie sądzi Pan, że ktokolwiek myśląc czy też mówiąc o Panu wyobraża sobie „męskiego członka”, który zresztą jest bardzo potrzebny, wręcz niezbędny w ludzkiej prokreacji. Wspomniane określenie pomimo użycia rzeczownika, docelowo ma jednak w sensie przymiotnik. Autor wpisu zapewne miał na myśli, iż jest Pan złym wójtem. Każdy w tym kraju ma prawo do krytyki oraz oceny pracy polityków. Każdy – wliczając w to nawet ludzi, którzy być może dobierają słowa w sposób niezbyt stosowny, a którymi kieruje złość i bezradność.

6. Zdjęcia nie umieściłem na swoim blogu aby Pana obrazić. Chciałem uzmysłowić ludziom, również Panu, iż pomimo tego, że otacza się Pan pochlebcami, którym w dużej większości Pan płaci (zatrudnia ich), jest spora grupa ludzi, którzy uważają, że jest Pan złym wójtem. Jak Pan z pewnością zauważył, w ostatnich wyborach aż 40% głosujących doszło do takiego wniosku. Jest to z tego co wiem, Pana najgorszy wynik w politycznej karierze. Wniosek jaki powinien Pan wyciągnąć z tej karty, powinien mówić Panu, że fakt, iż ludzie uznają Pana za złego włodarza to nie wszystko – człowiek marnujący kartę do głosowania zatracił również wiarę w jakąkolwiek zmianę. Jest to rzecz smutna, nad którą wszyscy powinniśmy się zastanowić. Mój blog opisuje absurdy, myślę, iż zgodzi się Pan ze stwierdzeniem, że karta do głosowania zmarnowana w taki sposób jest smutnym absurdem.

7. Bardzo mi Pan schlebia, jednak określenie „masowy środek komunikacji” w kierunku mojego prywatnego bloga, jest sporą pomyłką. Nie jestem dziennikarzem, na blogu umieszczam prywatne przemyślenia, nie zarobiłem ani złotówki na prowadzeniu mojej strony. Każdy może wejść na moją stronę lecz nie musi. Cieszę się, że znalazłem w Panu czytelnika.

8. Pan jako polityk z wieloletnim doświadczeniem winien być świadom, iż nie wszyscy mają o Panu pozytywne zdanie i opinię. Zamiast korzystać z aparatów władzy próbując zniszczyć ludzi o innej niż Pańskiej opinii, winien Pan akceptować wolność ludzi do posiadania własnej opinii oraz jej wyrażania. Nawet jeżeli sposób jej przedstawiania nie jest najbardziej odpowiedni. Tym samym chciałem podkreślić, że radny pochodzący z Pana „partii” (p. Leszek Jagodzik) obrzucił mnie takim samym określeniem (chuj) w miejscu publicznym, w obecności wielu ludzi. Pan Leszek Jagodzik używał dziwnych stwierdzeń w moim kierunku również podczas prowadzonej sesji rady gminy, na co przewodnicząca nie zwracała żadnej uwagi. Zgłosiłem ten fakt jako skargę, lecz została ona zbagatelizowana. Pomimo posiadanego nagrania wideo, nigdy nie chciałem robić z tego afery, stwierdzając, iż niektórym ludziom po prostu brakuje innego słownictwa. Uznałem, iż nasz samorząd akceptuje takie zachowanie.

9. Jak Pan zapewne zauważył, autor wpisu, umieścił określenie „WALIGURA” (przez „u otwarte”). Trudno robić błąd w nazwisku, jeżeli widnieje ono kilka centymetrów wyżej na tej samej karcie. Nie wiem co miał na myśli autor, wpisując słowo „WALIGURA”. Być może, wcale nie chodziło o Pana osobę. Wszyscy w tej kwestii możemy kierować się tylko i wyłącznie domniemaniami.

10. Jeżeli chce Pan „dorwać” i ukarać autora wpisu na kacie do głosowania – ja Panu w tym nie pomogę. Proszę w tej kwestii udać się do ustawodawcy. Być może kolejne wybory będą pod Pana kontrolą. Nikt nie będzie miał wtedy prawa wypełniać kart do głosowania w sposób nieważny, a Pan być może uzyska 99% poparcia.

Reasumując powyższe mam nadzieję, iż przyjmuje Pan do wiadomości, iż umieszczenie zdjęcia wspominanej karty do głosowania na blogu nie miało na celu znieważenia Pana osoby a zwłaszcza osoby wójta gminy Włoszakowice. Jednakże zdaje sobie sprawę, iż słowa odczytane bez zrozumienia i w sposób dosłowny mogą być odebrane jako słowa niestosowne. Jeżeli odebrał je Pan właśnie w ten sposób – chciałbym Pana najserdeczniej i z głębi serca przeprosić. Proszę mnie zrozumieć – to jest mój prywatny blog, na którym chciałbym stosować jak najmniej cenzury. Jeżeli się to Panu nie podoba – proszę nie odwiedzać mojej strony. Ponownie proszę Pana o uruchomienie pozytywnej, sympatycznej i sąsiedzkiej współpracy oraz otwartości na krytykę, a takie nieporozumienia nie będą miały więcej miejsca w przyszłości. Represje nie są i nigdy nie były dobrym sposobem załagadzania sytuacji oraz szukania dialogu.

 

Z wyrazami szacunku

Jakub Mąkowicz


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2015-01-01 18:33:53
Dzięki wieśniak!! :) Co do listu od byłego starosty do naszego waligóry... to zwykły "gotowiec". Ten sam list dostało ponad 100 osób. Widać nasz włodarz wziął go sobie do serca jeżeli nakazał odczytać go podczas sesji rady gminy.
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2014-12-31 20:06:56
W ostatni dzień roku Pańskiego 2014, chciałbym podziękować Adminowi za prowadzenie tego bloga! Robi Pan dobrą robotę, bo opozycja konstruktywna powinna być!!! Władzy należy patrzeć na ręce..... Wielu ludziom otworzył Pan oczy na działalność samorządu gminy Włoszakowice. Życzę wytrwałości w tropieniu kolejnych absurdów!!!! Ale życzę pomyślności również czytelnikom i aktywnym komentatorom tego bloga - bądźcie zdrowi i aktywni również w 2015 r. A tak na marginesie: b. starosta p. K.B.P. dziękuje wójtowi naszej gminy za wieloletnią współpracę ( z grubsza wiemy jak ta współpraca się układała) i pisze on m. in. "współpracowałem tylko z wybitnymi specjalistami i profesjonalistami".... Czyżby p. Waligórę zaliczał do tego wybitnego grona? SIC!!! Zdanie to - p. Piwoński jest fałszywe, bo nikt, w żadnej dziedzinie, nie spotyka na swej drodze "tylko wybitnych specjalistów i profesjonalistów:!!! Albo Pan kadzi albo zapomniał Pan o prawdziwej "współpracy" w przeszłości. Wójtowi to przypasiło, stąd ten list b. starosty na stronie U.G. Mimo wszystko - wszystkich pozdrawiam!!!!
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2014-12-30 11:47:42
Admin! Tym razem przegiąłeś i nawet ja nie mam zamiaru cię bronić! Myśleć o wodzu jak o męskim członku może tylko i wyłącznie Monika Levinsky!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-29 21:41:48
Trudno się na takie rzeczy uodpornić. Żal... że stosuje się metody represji w kierunku ludzi reprezentujących opozycję. Demokracja? :( Widać... naród wiele się jeszcze musi nauczyć. Jeżeli narodem kieruje strach, to wybór narodu trudno nazwać wyborem wolnym.
Od: ~obywatel GW (Gość) z dnia 2014-12-29 18:52:31
A ja myślę że wójt to skrupulatnie przemyślał tak a żeby jak najbardziej adminowi zepsuć święta,mam nadzieje że tak się nie stało.Admin podejrzewam ze uodpornił się na takie wezwanie ze strony gminy
Od: ~Mieszkaniec (Gość) z dnia 2014-12-29 16:23:40
Wydaje mi się, że Waligura terminu spotkania wigilejnego Pana z Policją raczej nie uzgadniał. Pozdro.
Od: Larry Flynt z dnia 2014-12-28 17:40:10
Zgadzam się z obywatelem GW. Wójt uważa że lepiej wydać gminne pieniądze na adwokatów niż wykorzystać tę kasę na inne korzystniejsze dla gminy wydatki. Ale czego oczekiwać po człowieku który uważa gminę za swój prywatny folwark. Admin nie poddawaj!!!
Od: ~obywatel GW (Gość) z dnia 2014-12-27 20:30:59
nasz wójt inwestuje nasze pieniądze w pensje adwokatów widocznie to mu sprawia największą przyjemność, dziwna strategia
Od: ~leszno (Gość) z dnia 2014-12-27 19:30:15
waligóra powinien zająć się poważnymi sprawami np; gaz, fundusze unijne , boszkowo i budować zgodę . Admin otwiera oczy społeczności miejscowej. Wyrzucić jeszcze przewodniczącą rady ;poddaną wójta.
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2014-12-27 17:23:53
Wójt jeszcze się łudzi że się przestraszysz jego działań (zastraszania) ale z tego co widzę (trafiła kosa na kamień) i to mi się podoba w adminie.pozdrowionka
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-12-27 16:54:40
Za dużo powiedziane że głosowałeś na człowieka uczciwego bo takiego nie było na wyborach. A co do opisu to dziwna i niepotrzebna sprawa ale chyba były użyte zbyt ostre słowa , można było opisać wójta inaczej jeżeli ktoś go nie lubi . zdanie wójt to ... _ napisała na pewno osoba bez kultury osobistej. po co iść na wybory i oddać nie ważny głos? głupota bo ktoś inny potrzebowal tego glosu
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-27 14:23:12
Maloka! Jak się ma takich sprzymierzeńców jak Ty... to żaden waligóra nie jest mi straszny :)
Od: maloka z dnia 2014-12-27 11:56:05
To smutne, bardzo smutne...raz co robi ten msciwy i nierozumny czlowiek....a dwa co robia jego "podwladni". Ciekawe, czy chociaz zrozumieli jak absurdalne jest to zgloszenie...? Czy z pelna powaga cala ta szopka? Udostepniam i powiem tylko, ze mam juz prawie 3 tys followersow...to w zwiazku z Twoim blogiem :)

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook