6

Wszyscy są za? Czy wszyscy są przeciw?


Treścią postu jest wniosek, który wysłałem do rady gminy Włoszakowice 13 grudnia 2014 roku. Zapraszam do zapoznania się. 

Szanowni Państwo.

 

Na podstawie art. 241 KPA zwracam się do Państwa z uprzejmym wnioskiem. Podczas inauguracyjnej sesji rady gminy, w której uczestniczyłem jako gość, zauważyłem, iż nie wzięli Państwo pod sensowne obrady wniosku radnego Zbysława Drożdżyńskiego. Wniosek p. Drożdżyńskiego tyczył się ujawniania nie tylko wyników głosowań nad uchwałami, lecz również ujawniania spsobu głosowania poszczególnych radnych. Z głęboką dezakceptacją przyjąłem fakt, iż odrzucili Państwo wniosek p. Drożdżyńskiego nawet nie próbując go zrozumieć. Odrzucili Państwo wniosek, stwierdzając, że przecież p. Drożdżyński był obecny na sesjach rady gminy i wie jak i kto za czym głosował.

Szanowni Państwo radni! Tutaj nie chodzi o to, czy p. Drożdżyński, Mąkowicz, Kowalski i inni obecni na sesjach rady gminy wiedzą jak Państwo głosują. Tutaj chodzi o to, aby każdy zainteresowany sprawami gminy wiedział jak Państwo głosują! Istotą wniosku jest to, aby wyborcy, którzy Państwa wybierali mieli pełną wizję i podstawę do budowania poglądu na temat tego, czy wypełniają Państwo ich oczekiwania. Sednem wniosku jest to, aby wyborcy mogli wybudować pogląd o radnych na podstawie ich działań jako samorządowców, nie zaś na podstawie tego, czy są fajnym nauczycielem, emerytem czy sąsiadem. W tej kadencji rada gminy Włoszakowice nie należy w 100% do Stanisława Waligóry. W tym roku rada gminy Włoszakowice nie będzie miała blisko 100% jednogłośnie przyjętych uchwał. Jeżeli Państwo nie wstydzą się sposobu w jaki głosują, proszę zatem nie zmuszać radnych, opozycyjnych wobec „układu” p. Waligóry aby wstydzili się za uchwały, które przechodzą większością głosów. Np. Na inauguracyjnej sesji rady gminy, przyjęli Państwo wynagrodzenie dla wójta gminy Włoszakowice w niezmienionej kwocie 11740PLN. Czy wyborcy nie mają prawa wiedzieć, że nie wszyscy radni byli za tą uchwałą? Nie mają prawa wiedzieć kto się nie zgadzał?

Szanowni Państwo, proszę nie odrzucać sensownych wniosków, tylko dlatego, że nie są one Państwa wnioskami. Podobnie było z moim wnioskiem o filmowanie i umieszczanie sesji rady gminy na gminnej stronie. Odrzucili go Państwo, stwierdzając, że nie jest zgodny ze statutem gminy, po czym, po jakimś czasie, sami zastosowali Państwo moją sugestię, wprowadzając pomysł który sugerowałem. Dziś możemy oglądać sesje rady gminy na gminnej stronie, pomimo, iż odrzucili Państwo mój wniosek w tej sprawie. Proszę o zmianę Państwa postawy.

Reasumując – wnioskuje o ujawnianie rezultatów głosowań nad uchwałami przyjmowanymi podczas sesji rady gminy, informując wyborców o tym, jak głosowali poszczególni radni.

Chciałbym poinformować, iż jeżeli odrzucą Państwo mój wniosek, o wynikach głosowań i o tym jak głosowali poszczególni radni sam będę informował na stronie wloszakowice.org. Jednakże w tej sytuacji, prosiłbym przewodniczącą rady gminy o to, aby zadbała aby podnoszenie rąk podczas głosowań było wystarczające widoczne dla mnie jako dla obserwatora. Niejednokrotnie radni zamiast wysoko i wyraźnie podnosić ręce, kiwają głową lub podnoszą rękę, która oparta jest łokciem na stole (nie jest to widoczne dla obserwatora).

 

Jak zwykle. Proszę o Państwa szczerą i pełną rozwagi odpowiedź. Nie zaś odpowiedź prawnika, który pracuje dla p. Waligóry, a którego obowiązuje zakaz podważania autorytetu pracodawcy!

 

 

Z wyrazami szacunku

Jakub Mąkowicz


Komentarze
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-12-18 19:12:30
Fakt - utopijna wizja... Ale zobacz sam co Ci sie od razu nasunęło ! Wiem, że to nie w tym kraju, tutaj to obywatel sie tłumaczy władzy, która mu robi pod górkę za jego własne pieniądze. Ale pomyśl... wiedząc że trzeba uzasadnić swoją decyzje plus jawne głosowanie oczywiście miałoby działanie prewencyjne lepsze niż to, że ktoś kiedyś może zapytać... bo dziś powiedzą Ci "spier*****" w taki sposób, że poczujesz ekscytacje przed nadchodzaca drogą, a Ty nic z tym nie zrobisz! I coraz częściej dochodze do wniosku, że to nie jest niedopracowane, a wręcz przeciwnie. MASZ SIE NA TYM PRZEJECHAĆ, UTKWIĆ W TYM MIEJSCU I NIE "GRZEBAĆ" WYŻEJ To nie sam waligóra jest takim kozakiem. Ludzie wyżej tak ten system skonstuowali, a waligóra z tego korzysta...
Od: ~radny (Gość) z dnia 2014-12-18 14:47:36
CO z tymi wiatrakami - nie należy się odszkodowanie firmie - to znaczy że argumenty gminy straszące rolników są bredniami i nie na ręke wójtowi
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-18 14:34:46
Wpadłem w śmiech, kiedy przeczytałem Twój komentarz. Już to widzę jak radni uzasadniają swoje decyzje!! :D Na 100% co drugi z nich nie wie dlaczego ma głosować tak a nie inaczej ;]
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-12-18 13:40:50
Byłoby miło gdyby jeszcze każdy radny mógł, a najlepiej powinien jawnie uzasadnić swoją decyzję. Skoro ktoś głosuje tak a nie inaczej, to za pewne ma ku temu jakieś powody. Chciałbym zatem wiedzieć dlaczego np rada postanowiła zrobić tymczasową kładkę, zamiast odłożyć to w czasie i zrobić chodnik. Tym bardziej, że tymczasowość wzbudza kontrowersje... Czy jest powód dla którego kładka jest niezbędna, a nie jest on znany mieszkańcom Włoszakowic?
Od: ~tubylec (Gość) z dnia 2014-12-15 11:58:07
uważam ,że jawne głosowania są uczciwe wobec wyborców , którzy Was wybrali - chcę wiedziec kto jak głosuje , to pozwoli mi ocenic Waszą pracę . Jesteście jawnymi radnymi wię i głosowanie takie powinno byc :)
Od: ~tubylec (Gość) z dnia 2014-12-15 11:51:30
http://elka.pl/content/view/72952/79/

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook