10

Dorośli i odpowiedzialni ludzie sami odpowiadają za swoje błędy!


Poniżej przedstawiam wniosek, który dziś przesłałem do radnych gminy Włoszakowice. Zapraszam do zapoznania się!

 

 Szanowni Państwo.

 

Na podstawie art. 241 KPA kieruje do Państwa wniosek. O rozwagę w tej sprawię, proszę wszystkich radnych, szczególnie tych uczciwych oraz niezależnych, niemających „politycznych” zależności oraz układów ze Stanisławem Waligórą oraz zobowiązań wobec jego osoby, które w efekcie prowadzą do podejmowania decyzji w sposób oderwany od rzeczywistości. Dlatego też o szczególną uwagę w tej sprawie chciałbym prosić p. radnego Drożdżyńskiego, p. radnego Kasperskiego jak również p. radnego Wąsowicza. Nie mniejsze nadzieje pokładam w p. radnej Strzymińskiej, która obiecała mi, że podczas tej kadencji nie będzie działała na korzyść p. Waligóry, lecz na korzyść gminy Włoszakowice. Z niewielką nadzieją podchodzę również do reszty radnych gminy Włoszakowice, licząc na to, że wreszcie przestaną udawać, że nie wiedzą o tym jak „dziwnie” prowadzona jest władza samorządowa w naszej gminie.

Mój wniosek związany jest z pismem przesłanym przez głównego księgowego UG Włoszakowice (BOOG. 1431.71.2014), proszącego mnie o podanie numeru rachunku w celu zwrotu kosztów sądowych, za przegraną przez Stanisława Waligórę, wójta gminy Włoszakowice sprawę sądową (sygn.akt. II SAB/Po 79/13). Dla przypomnienia, sprawa tyczyła ujawnienia szczegółowych danych odnośnie sposobu wydatkowania gminnych finansów, do których to dostęp ustalicznie i konsekwentnie utrudniał i utrudnia p. Stanisław Waligóra.

Szanowni Państwo, jesteśmy osobami dorosłymi i odpowiedzialnymi. Jest rzeczą niepojętą w życiu codziennym, aby pracownik danej firmy lub instytucji krył się z odpowiedzialnością za swoje czyny i decyzje za plecami pracodawcy nie ponosząc za to żadnych konsekwencji. Każdy pracodawca wymaga od pracownika uczciwego oraz odpowiedzialnego wykonywania obowiązków. Człowiek odpowiedzialny za swoje błędy odpowiada sam i we własnym zakresie. Nie mieści się w mojej głowie fakt, iż gmina Włoszakowice opłaca koszty nieprawego i szkodliwego działania wobec społeczności, człowiekowi, który właśnie od tej samej społeczności odbiera wynagrodzenie, które Państwo ponownie przyznali w kwocie 11740PLN/mc na kolejną kadencję. Nie rozumiem i nie akceptuje faktu, że wójt gminy Włoszakowice, który pobiera wynagrodzenie z moich podatków, odpowiada za nieprawe zachowanie w moim kierunku... również z moich podatków! Przecież p. Stanisława Waligórę stać na to aby sam odpowiadał za własne błędy!

Mając na uwadze fakt, iż wójt gminy Włoszakowice nadal nie wywiązał się z wyroku sądowego i orzeczenia WSA w Poznaniu, pragnę Państwa poinformować, iż wysłałem w tej sprawie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu. We wspomnianym skardze wnioskuję o wymierzenie kary grzywny Stanisławowi Waligóra, włodarzowi gminy Włoszakowice. Najpewniej tą grzywnę znów pokrywać będzie UG Włoszakowice na koszt podatników. Obawiam się, iż działanie p. Waligóry jest cechowane premedytacją i celowością, mającą w zamiarze oddalić w czasie ujawnienie danych finansowych gminy, kosztem kar, kosztów sądowych, grzywny, czasu pracy gminnego prawnika i innych pracowników gminy, które to koszty poniesie UG Włoszakowice.

Niezależnie od tego, czy działanie p. Waligóry jest wypełnione premedytacją, czy tylko przypadkowym, błędnym i narażającym na koszty gminę Włoszakowice, mam nadzieję, iż wraz ze mną uznają Państwo, iż każdy sam powinien ponosić koszty własnych błędnych decyzji. Liczę na to, iż zgadzają się Państwo z tym, iż pobieranie wynagrodzenia i jednoczesne działanie wbrew prawu i na szkodę wobec tej samej osoby, której winnym jest się pełnić służbę - jest rzeczą nieuczciwą.

Pragnę Państwa poinformować, iż w dążeniach do uzyskania pełnej i zgodnej z Polskim prawem wiedzy na temat finansów gminy Włoszakowice wspiera mnie Stowarzyszenie Obywatelskie Watchdog Polska. Jest to organizacja, która odcina się od wszelkiej polityki. Nie wspierają żadnej frakcji politycznej ani żadnych samorządowców. Nie obchodzi ich czy Stanisław Waligóra jest wójtem gminy Włoszakowice i czy ja go lubię czy nie lubię. Nie obchodzi ich również to, czy Stanisław Waligóra jest dobrym czy złym wójtem. Stowarzyszenie Obywatelskie Watchdog Polska ma na celu tylko i wyłącznie walkę o respektowanie praw obywateli RP w starciu z instytucjami samorządowymi! To jest ich jedyny cel i nie ma w nim za grosz polityki czy też antypatii wobec p. Waligóry. Liczę na to, iż Państwo również potrafią oddalić się od „lokalnej polityki” i własną opinią wspierać zdrowy rozsądek, prawo do informacji oraz transparentność urzędu gminy Włoszakowice – która jest gwarancją uczciwego i roztropnego rozporządzania środkami finansowymi.

Reasumując wnioskuje do Państwa o to, abyście jako organ kontrolujący działalność wójta gminy Włoszakowice, wymogli na nim odpowiedzialność finansową za działania na finansową szkodę gminy oraz na szkodę społeczności, którą reprezentuje.

Co ważne! Tym razem o odpowiedź proszę radnych gminy Włoszakowice, a nie prawnika pracującego dla wójta gminy Włoszakowice, którego obowiązuje zakaz podważania autorytetu pracodawcy!! Liczę na uczciwą odpowiedź.

 

 

Z wyrazami szacunku

Jakub Mąkowicz


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-16 12:06:02
Maloka, ja pisma do gminy wysyłam od jakoś... roku. Nasz waligóra stwierdzał niejednokrotnie, że - cytuje "jego działalność kosztuje gminę 1-2tyś miesięcznie". Chcesz być na spółkę ze mną powodem wysokich kosztów prowadzenia gminy? ;] Od początku tej kadencji, zdecydowałem, że pisma, które wysyłam do naszych szlachetnych samorządowców będę dawał na org'a. Przynajmniej będziecie wiedzieć, na co "marnowane" są te gminne pieniądze ;]
Od: maloka z dnia 2014-12-16 09:30:58
Moze czas zorganizowac maraton pisania listow do tych pacanow z dyktatorem na czele? Takie wloszakowickie amnesty int. w obronie nas samych....?
Od: ~radny (Gość) z dnia 2014-12-14 20:43:16
Sesja rady gminy Włoszakowice nosi znamiona egzekutywy PZPR a co za tym idzie to styl rządzenia przez wójta
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2014-12-14 18:38:09
Tak się kupuje głosy!reklama i tylko reklama tak było jest i będzie.Dziwi mnie fakt że ludność to kupuje.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-14 16:26:31
Wczoraj byli u mnie strażacy. Zostawili kalendarz... a na nim kto? Nasz waligóra... kurna... ten człowiek się bardziej reklamuje niż COCA-COLA. Potem, że ludzie "nie znają" innych kandydatów ;]
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-12-14 09:59:37
Nie da sie wykluczyć, ale czy da się udowodnić? Mnie też to drażni, ale co zrobisz... Prawo nie dokońca stoi po stronie obywatela. A za takie decyzje jak oddanie gminnej ziemi za bezcen powinno się postawić odpowiedzialne osoby przed sądem i powinny one z własnego majątku pokryć NASZĄ strate!!
Od: ~radny (Gość) z dnia 2014-12-13 21:10:19
Czepiasz się takich groszy , ciekawe ile dostał za sprzedaż działki po 18 groszy/m2 -to są dopiero kwoty np;22300 metrówx 5 złotych to daje 115tys/zł a gmina dostała 3950 złotych?????
Od: ~obywatel GW (Gość) z dnia 2014-12-13 19:57:35
Absolutnie jest to nie do przyjęcia aby wójt płacił moimi pieniędzmi za swoje jego ego!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-13 10:20:31
Nie wiem czy wszyscy zrozumieli ostatnie zdanie mojego pisma. Za czasów poprzedniej kadencji, ja pisałem pisma do rady. Radzie odpowiedź pisał gminny prawnik, a radni się pod tym podpisywali. Troszkę to dziwne było. Jeżeli mogę to wolę uzyskać być może mniej elokwentną i wypełnioną mniejszą ilością przepisów odpowiedź... lecz szczerą odpowiedź. Nie zaś odpowiedź, którą tak defacto kontroluje nasz waligóra.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-12-12 19:19:44
Hmm, ustawodawca dał nam pewne prawo, ale nie dał nam narzędzi do jego egzekwowania... Jeden z kardynalnych problemów tego systemu, to brak odpowiedzialności urzędników za swoje działania. No i oczywiście nie z budżetu! Skoro ktoś piastuje tak lukratywny urząd to powinien ponosić adekwatną odpowiedzialność całym swoim osobistym majątkiem!!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook