43

Rozliczamy obietnice przedwyborcze Waligóry - "Chodnik na ul. Wolności - WYKONANO!"


Jako iż, nasz aktualny włodarz przed tegorocznymi wyborami obiecał "wszystko - wszystkim" zamierzam, z pełną premedytacją, konsekwencją i złośliwością sprawdzać wypełnianie i wykonanie tych obietnic. Jako pierwsza z wykonanych prac przez urząd p. Waligóry, trafia się chyba chodnik na ul. Wolności we Włoszakowicach. Na pierwszy rzut oka... pcha się nie tylko szerokość chodnika (50 centymetrów!!), lecz również mnogość pachołków/słupków wzdłuż drogi. Widać, jakaś firma serwuje nasze gminie promocje na te słupki - gmina uracza nas nimi niezwykle często utrudniając ruch samochodowy. Czy jednocześnie zwiększają one bezpieczeństwo pieszych? Wątpie... solidne, ciężkie auto, których jeździ po tej ulicy niezwykle dużo, zagnie te słupki nawet nie naruszając lakieru na zderzaku. Wróćmy jednak do szerokości owego "chodnika" o ile można nazywać to chodnikiem a nie kładką. Kładka ta jest niewystarczająca dla prowadzenia wózka dziecięcego, czyli pieszy z wózkiem, będzie musiał iść jezdnią i utrudnione będzie miał poruszanie się wzdłuż pobocza (dzięki słupkom wkopanym wzdłuż kładki). Ten sam problem występuje, jeżeli chodzi o poruszanie się wózkiem dla niepełnosprawnych. Jaka jest tutaj zatem mowa o zwiększeniu bezpieczeństwa? Po co budować i robić "coś" tylko po to aby później móc powiedzieć - "wykonane" i czy w ogóle powinno się to robić, podczas gdy wiadomym jest, iż budowa od razu nadaje się do rozbiórki? Przytoczyć tutaj chyba powinienem rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Wodnej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie:

Paragraf 44 - Szerokość chodnika:

1. Chodnik powinien mieć szerokość dostosowaną do natężenia ruchu pieszych, z zastrzeżeniem ust. 3.
2. Szerokość chodnika przy jezdni lub przy pasie postojowym nie powinna być mniejsza niż 2,0 m, a w wypadku przebudowy albo remontu drogi dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,25 m, jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.
3. Szerokość chodnika powinna być odpowiednio zwiększona, jeżeli oprócz ruchu pieszych jest on przeznaczony do usytuowania urządzeń technicznych, w szczególności podpór znaków drogowych, słupów, drzew, wejść lub zjazdów utrudniających ruch pieszych.
4. Szerokość chodnika odsuniętego od jezdni lub szerokość samodzielnego ciągu pieszego nie powinna być mniejsza niż 1,5 m, a dopuszcza się miejscowe zmniejszenie szerokości chodnika do 1,0 m, jeżeli jest on przeznaczony wyłącznie do ruchu pieszych.
5. Długość chodnika usytuowanego w ciągu przejść dla pieszych między jezdniami lub między jezdnią a torowiskiem tramwajowym powinna wynosić nie mniej niż 2,0 m.
6. Urządzenia na chodniku, w szczególności podpory znaków drogowych, słupy oświetleniowe należy tak usytuować, aby nie utrudniały użytkowania chodnika, w tym przez osoby niepełnosprawne.

Reasumując - doceńmy, że p. Waligóra wypełnia przedwyborcze obietnice i podziękujmy mu, że "wybudował nam" chodnik.

Panie Wójcie - DZIĘKUJEMY! (za kolejny absurd) ;)


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-13 16:54:20
Wiem o czym mówisz. Dobieranie wykonawców i egzekwowanie od nich jakości wykonania jest tematem na kolejny absurd. Tak czy inaczej. Nie mówimy tutaj o asfalcie tylko o 50x50cm płycie betonowej. Nie wiem czy to taki problem dla realizowania przyłącz podnieść płytę ;) W RMF kilka dni temu słyszałem, jak się śmiali z chodnika w Lublinie o szerokości 128cm... Nie wiedzą jakiego u nas mamy giganta ;)
Od: ~zw (Gość) z dnia 2014-12-13 15:50:00
Zrywanie położnej nawierzchni chyba wyjdzie drożej...:) Pamiętasz jak wyglądała ul.Leszczyńska, czy Kurpińskiego gdy robili kanalizę? Wyboje na zerwanym, a potem położonym asfalcie....
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-13 14:51:12
No racja... jakby nie było nic, też by było źle. A tak to jest przynajmniej śmiesznie :) Jakby wszędzie, gdzie mają być kładzione jakieś przyłącza nie miało się nic budować, to cała gmina byłaby bez asfaltu i bez chodników. Jeżeli robić coś zupełnie bez sensu... to może, w ogóle nie robić? ;] Szkoda tego 1,5mln kredytu, na taką "kampanię przedwyborczą"...
Od: ~zw (Gość) z dnia 2014-12-13 14:47:03
A może po prostu na tej ulicy mają być dopiero w przyszłym roku położone np. przyłącza wody, prądu, kanaliza.... i bez sensu byłoby kładzenie nawierzchni na całej jezdni i chodnika? Gdyby nie było chodnika - też by było źle.....
Od: lupka120 z dnia 2014-12-05 21:39:03
aaa to nowina chodnik tymczasowy??!!!pewnie na dziesiątki lat takie sraty taty a spodnie w łaty czcze gadanie władzy ,my psy z górki możemy szczekać i tak nikt tego nie usłyszy bo nie chce .
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-05 19:51:16
Tak się tłumaczy waligóra. No ale... tymczasowo nie ma chodników również i przy innych ulicach. Po co marnować pieniądze aby "tymczasowo" wypełnić obietnice wyborcze? Ktoś dzięki temu czuje się bardziej komfortowo lub bezpieczniej? ;)
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2014-12-05 16:12:21
To jest chodnik tymczasowy.
Od: lupka120 z dnia 2014-12-04 22:36:55
Witam, chciałam podpisać się pod tym , iż ten chodnik to bubel szkoda ,że na leszczyńskiej takiego nie dali ,jak tu jechać z małym dzieckiem wózkiem i tak trzeba będzie ulicą bo błoto po kolana bezsens bo my z górki należymy do niższej kasty społecznej, nic nam się nie należy porządnego, choć płacimy takie same podatki do gminy. brak słów beznadzieja .jestem głęboko zawiedziona mogliśmy jeszcze poczekać parę lat , aż by się uzbierało na drugą płytkę. chore decyzje , piękne zejście-przejście z wolsztyńskiej na wolności na łuku .oj będą potrącenia będą!!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-12-01 09:49:48
Jest tam miejsce na co najmniej chodnik 1,25m. Ponadto, jak nie ma miejsca... to gmina zabiera część prywatnych działek aby zrealizować inwestycje pożytku publicznego. Robi się tak często i często bez zgody ani nawet informacji dla właściciela działki na której robiony jest chodnik. Ile kosztował ten chodnik? Nie wiem... w naszej gminie wszystkiego trzeba się domyślać. Wójt nie udziela informajci.
Od: ~Ryba (Gość) z dnia 2014-12-01 09:37:53
Czy tam jest możliwość położenia chodnika o szerokości 2 m ? Tak realnie pomijając ambicjonalne przepychanki wyborcze. Bo jesli szerokość ulicy i zabudowa nie pozwala taką szserokość to ocywistym jest że konieczne jest wybudowanie węższego chodnika. Pytanie nr dwa ile kosztowało to naszych mieszkańców.
Od: ~123 (Gość) z dnia 2014-11-30 20:18:39
Z PEWNOŚCIĄ BABCIA Z TOREBKĄ NIE ŻADNYCH SZANS TAMTĘDY PRZEJŚĆ BEZKOLIZYJNIE.CO ZA FUSZERA
Od: Larry Flynt z dnia 2014-11-30 13:16:01
We Włoszakowicach mamy pełny minimalizm mini ronda, mini chodniki, tylko waligóra ma maxi wypłatę.
Od: ~123 (Gość) z dnia 2014-11-29 19:19:49
SUPER CHODNIK O ILE MOZNA TAK TEN PASEK NAZWAC. GOSC KTORY GO ZAPROJEKTOWAL DOSTANIE ZA TO NAGRODE NOBLA
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-28 13:22:41
Pracowników gminnych to jeszcze jestem w stanie zrozumieć. Boją się stracić pracę w imię idei. Mają rodziny, dzieci, hipoteki. Chcą żyć i akurat w tym momencie rodzina jest dla nich ważniejsza niż demokracja. Absolutnie jednak nie rozumiem radnych. Oni rzeczywiście pewnie nie wiedzą, że komunizm już się skończył.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-11-28 12:58:20
to znaczy Adminie ,że ludzie pracujący w UG nie mają swojego zdania , jak psy służa waligorze, - oni chyba nie wiedza ,że komunizm już dawno sie skończył
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-28 12:55:36
Zresztą... co ja mówię? Nawet radni (zeszłej kadencji) mieli zakaz rozmowy ze mną. Jak wysyłałem do nich pismo, najpierw czytał je nasz waligóra. To nie żaden żart ani złośliwość. Waligóra stwierdzał, że ma takie prawo... a nawet obowiązek. Domyślacie się, kto zamiast radnych odpisywał na moje pisma? ;)
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-11-28 12:54:52
a ja jestem ciekawy jakie koszty zostały poniesione na inwestycję tego chodnika, czy przed realizacja tego pseudochodnika został zrealizowany projekt,kosztorys, biznes plan??? czy gmina wystąpiła z zapytaniem cenowym , przetargiem ????
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-28 12:05:20
Z tego co wiem, urzędnicy gminni mają zakaz bezpośredniego kontaktu ze mną. Próbowałem takiego kontaktu wielokrotnie, po czym "nieoficjalnie" otrzymałem taką właśnie informacje. Kontaktować się z nimi mogę tylko poprzez naszego waligórę.
Od: ~ciekawski (Gość) z dnia 2014-11-28 11:58:48
Zgadam się z argumentami podniesionymi przez B.B. dot chodnika na ul. Wolności, ale chyba żaden chodnik, czy też np. ścieżka rowerowa nie gwarantuje nam stuprocentowego bezpieczęństwa... " Lepszy rydz niż nic" mogliby niektórzy powiedzięć. Może jest to rozwiązanie tymczasowe? A gdyby Admin lub np. p. Joanna Rutkiewicz, kandydująca do rady z tego obwodu , wysłaliby oficjalne pismo do ZDG - p. Michalskiego, dlaczego buduje się chodnik niezgodnie z normami? Co on by na to? Znowu by milczał jak na pytanie o słynną " obwodnicę Boguszyna" ? Pytań jest wiele, jeżeli chodzi o inwestycje drogowe w naszej gminie - ( ale chyba nie tylko), bo takich absurdów u nas i w kraju mnogo - dużo. Za nami podobno tylko Rumunia, ale czy z tego możemy być dumni jako Polacy, chyba nie...!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-28 11:14:33
Te słupki są po prostu "wbite w ziemie". Zademonstrowałbym Wam wideo... ale zostanę przez naszego waligórę oskarżony o niszczenie mienia gminnego ;)
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-11-28 09:57:49
Nikt nic nie robi??!! A Admin co robi??!! a co może zrobić ktokolwiek inny niż nasz waligóra?? Mamy wyłożyć pieniądze bezpośrednio z naszej kieszeni żeby pokazać jak się robi chodnik?! A dwa że jeśli mamy mieć niby chodniki i niby ronda, które nie spełniają swoich zadań, to może lepiej nie robić faktycznie nic. Chodzi mi o takie działanie na świadomość że niby idziesz chodnikiem więc czujesz się bezpiecznie, ale jeśli to tylko pasek betonu na poboczu to nie gwarantuje on że jak ktoś wpadnie w poślizg to nie zmiecie Cie z tego "chodnika" Nie ma krawężnika na którym zakończyłby się mały poślizg, są natomiast słupki które uszkodzą samochód przy najmniejszym dotknięciu słupka... a z drugiej strony pieszemu też nie zapewniają bezpieczeństwa a wręcz może zostać skoszony przez kładące się pod autem słupki....
Od: Larry Flynt z dnia 2014-11-28 09:22:50
Ten chodnik jest taki szeroki ponieważ on jest połączony ze ścieżką rowerową ;). Wy się nie znacie a krytykujecie.
Od: Larry Flynt z dnia 2014-11-28 08:59:33
Do 78546l. Sam chyba na wyborach nie byłeś tylko siedziałeś na dupie u siebie w domu że nie widziałeś że kandydatów na wójta było trzech, a i kandydatów na radnych było kilku w każdym okręgu. Więc nie gadaj głupot tylko następnym razem idź zagłosować a dopiero później się wypowiadaj. Jeżeli chodzi o kwestię chodnika to jestem pewien że nasz "waligóra" jeszcze nie raz nas zaskoczy i będziemy mieli co opisywać.
Od: ~radny (Gość) z dnia 2014-11-27 18:29:01
JEŚLI ROBIĆ TO DOBRZE -COŚ ROBIĆ TO ZA SWOJE A NIE SZASTAĆ MIMI I TROSZE KULTURY BO WIDZĘ ŻE Z CIEBIE NIEZŁY NUMEREK CHYBA Z WŁOSZAKOWIC I SIEDŻ WYGODNIE NA TYŁKU
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-27 17:33:56
Kolega chyba nie jest do końca zorientowany ;)
Od: ~78546l (Gość) z dnia 2014-11-27 17:32:17
loool ... nikt sam się z niczym nie ruszy, a jak coś zostanie zrobione, albo zadeklarowane to każdy albo z ryjem, albo na ręce patrzy, wszyscy tacy cwani, to dlaczego nikt nie kandyduje na wójta, każdy mądry w domu, we fotelu, na wybory idzie mało kto, jak sami specjaliści i doktoraty z magistratem to śmigać na wójta i pokazać jacy to wspaniali nie jesteście, nikogo nie bronie, po prostu wkurza mnie fakt, że siedzie się z pi*** w domu, nic się nie zrobi, a jak ktoś coś zrobi to w pi***8 źle... frajerzy, całe włoszakowice, DNO!!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-27 16:41:51
Zawsze dobrze jest mieć pozytywną wizję marnej rzeczywistości! ;] Zważmy jednak na różnicę Waligóra (przez duże "W") to nazwisko. Zaś waligóra (przez małe "w") to funkcja. U nas wójt od zawsze był waligórą. Tak więc... co za różnica? ;) Mamy waligórę Włoszakowic... i tyle ;)
Od: ~nówka (Gość) z dnia 2014-11-27 16:28:43
Gdybyśmy mieli idealnego Wójta, idealnych Radnych i wszystko było by idealne... było by nudno. A tak..., mamy kolejny plus dla naszego Waligóry. Dba o nasze ciśnienie i odpowiedni dobór rozrywek. Czyż nie jest Kochany?!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-27 10:21:51
Wszystkim, którzy nie głosowali na p. Waligórę w ostatnich wyborach proponuje zmienić stosunek do funkcji, którą piastuje. On aktualnie nie jest moim wójtem, on jest wójtem ludzi, których lubi, wspiera, którym pomaga. Mi tylko i wyłącznie szkodzi. Stara się to usilnie robić wszystkim ludziom, którzy mają odwagę mieć odmienne zdanie. Dlatego jego funkcję postanowiłem nazywać "waligóra". Nie z braku szacunku... po prostu - jak nie pasuje do niego "wójt" to musi pasować jakieś inne określenie. Zatem proponuje mówić zamiast "nasz wójt" -->> "nasz waligóra". :)
Od: ~BB (Gość) z dnia 2014-11-27 10:06:59
Z tymi rondami to fakt. Mam wątpliwą przyjemność mieszkać przy tzw "berecie wójta" i widzę że wprowadza to sporo zamieszania jeśli ktoś tu zawita po raz pierwszy. Jedyne co te ronda dają co da się podciągnąć pod bezpieczeństwo to że większość znacząco przed nimi zwalnia, bo nigdy nie wiadomo jak na nie zareagują inni kierowcy. Jeżdżę autem z tylnym napędem więc promień skrętu jest dość niewielki a i tak na styki sie mieszcze na tym rondzie. Przedni napęd przy tych samych gabarytach nie ma szans pokonać rondo nie zjeżdżając z pasa ruchu...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-27 08:22:06
a ja z kolei nie dam rady objechać rondka dookoła zgodnie z prawem. Moje autko ma za mały skręt. Chcę czy nie chcę muszę jechać "na szagę". Powinno się we Włoszakowicach zabronić użytkowania pickupów (i innych aut z napędem 4x4 o małym skręcie). No bo przecież nie zmusimy nikogo w pałacu trójkątnym do myślenia, prawda? ;] Małe rondo na słonecznej wyśmiała już cała Polska. Ale czy to był wystarczający sygnał aby poprzestać na tych absurdach? NIE! Powstało kolejne mikro-rondo na ul. Słowiańskiej. Nasz waligóra udowodni Polsce, że jest w błędzie! Mikro ronda są przyszłością ludzkości!!
Od: ~adam (Gość) z dnia 2014-11-27 08:09:42
Tymi rondami to niech se sam jeździ ten, co je wybudował. Zwykłe skrzyżowanie fajna sprawa, masz wolną prawą to zapierdzielasz, a na rondzie puszczasz tego z lewej.... Problem z tym, ze nie wiadomo, kto juz jest na rondzie a kto nie.....Zdarza się, że się staje we trzech i kazdy puszcza kazdego. Chodziło o zwiększenie bezpieczenstwa? Progi zwalniające to wiemy jak stawiac, chociaż np. na slowianskiej nie ma ani jednego, idzie się teraz tam rozbujać, a bachorów biega mnóstwo.
Od: ~:D (Gość) z dnia 2014-11-26 23:04:39
Mogli jeszcze co drugą płytkę położyć! Tak żeby taniej było!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-26 22:18:00
Nasz waligóra uwielbia arogancję! ;]
Od: ~CB. (Gość) z dnia 2014-11-26 22:14:56
A ja mam wrażenie że p.Michalski delikatnie przesadza swoim zachowaniem i arogancją dziwi mnie fakt że wójt przyzwala na takie zachowania.
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2014-11-26 21:47:07
Kredytu starczyło tylko na jedną płytę. Drugą płytę się położy za nowy kredyt! Przed kolejnymi wyborami!
Od: ~swój (Gość) z dnia 2014-11-26 20:39:41
jak mamy największe ronda to i chodnik musi być szeroki chciałbym się tylko kiedyś mijać z wójtem na tej kresce ja na pewno nie zejdę
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-26 18:19:56
Jeżeli chodzi o p. Michalskiego, to mi się zdarzyło kilka razy chwalić jego urząd na tym blogu. Nie wińmy go za to, że musi wypełniać zachcianki waligóry. Gdybyśmy jego mieli winić... to musielibyśmy winić również innych urzędników.
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2014-11-26 17:33:55
Jeleń to mało powiedziane.Ten gość nic sobą nie reprezentuje,dla mnie to typowy wieśniak!Kiedyś miałem okazje zamienić z nim dwa zdania zero kultury wstyd mi że reprezentuje naszą gmine.
Od: ~radna (Gość) z dnia 2014-11-26 15:30:53
A tak były krytykowane inwestycje drogowe starostwa Michalski stał jak jeleń i wyszydzał małe usterki oczywiście pod dyktando tego omnibusa z gminy. Tylko stwierdzam fakty
Od: ~he he (Gość) z dnia 2014-11-26 15:24:48
tylko się cieszyć że ich na kant nie postawili... fakt ta szerokość jest irracjonalna do chodzenia a gdzie jeszcze się z kimś minąć nie wspominając o dyskryminacji niepełnosprawnych
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-11-26 15:02:13
chodnik wyborczy 2014- mieszkańcy na długo go zapamietają , brawo wójcie..........
Od: ~Ed (Gość) z dnia 2014-11-26 13:20:18
Byłem i widziałem. Aż strach pomyśleć ile kosztowała taka promenada.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook