41

Jak długi nos może rosnąć samorządowcom?


Chciałbym odnieść się po krótce do dwóch spraw, które ostatnio zaistniały. Pierwsza z nich to „sprostowanie” ze strony gminy mojej wypowiedzi z blogu, odnośnie faktu utracenia przez naszą gminę zewnętrznych dotacji w kwocie 800tyś PLN przeznaczonych na remont drogi w Boguszynie. Gmina tłumaczy, że wcale nie straciła tych pieniędzy – po prostu zrezygnowali z tych środków ponieważ „dogadani” są w innymi samorządami w sprawie realizacji innej większej inwestycji gdzie kwota dotacji wynosiłaby nawet 85%. Podaje link: http://wloszakowice.pl/news/7/746,gmina-nic-nie-stracila-sprostowanie-informacji.html . Wiedząc, iż żaden taki projekt nie istnieje… wiedząc też, że samorządowcy Smigla i Kościana… nie mają w priorytecie dorzucać się do inwestycji (mają przecież swoich wyborców), która ma pomóc Włoszakowicom,  wysłałem zapytanie z prośbą o wyjaśnienia do p. Jerzego Michalskiego z GZK. Pytanie wysłałem 7 listopada z prośbą o pilną odpowiedź. Zapytałem p. Michalskiego między innymi o:

- przedstawienie listu intencyjnego ukazującego i udowadniającego „dogadanie” się samorządowców,

- przedstawienie projektu inwestycji,

- kosztorysu inwestycji,

- lokalizacji inwestycji (duża część znajduje się w pow. Kościańskim gm. Śmigiel),

- deklaracji samorządowców Kościana i Śmigla odnośnie partycypacji w kosztach inwestycji,

- wyjaśnień – skąd gmina szacuje możliwości co do szansy uzyskania 85% dotacji dla projektu, który nawet nie istnieje, (!!??)

- obiektywną ocenę szans realizacji inwestycji,

- wyjaśnienia – dlaczego w pomyśle p. Waligóry wybierana jest dalsza trasa połączenia z S5 poprzez dziewicze tereny do węzła Nietążkowo znajdującej się w dużej części w powiecie kościańskim zamiast 4km krótszej trasy do węzła w Radomicku poprzez aktualną leszczyńską drogę powiatową, (PRZECIEŻ TO KOMPLETNY ABSURD!!)

Kończąc moje pismo z prośbą o odpowiedź, wyjaśniłem p. Michalskiemu, iż ja na wszystkie powyższe pytania znam odpowiedzi. Projekt NIE ISTNIEJE,  bo jest na poziomie konceptu, który roi się tylko i wyłącznie w głowie p. Waligóry, który nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistą realizację.  Gmina „zrezygnowała” z 800tyś PLN bo p. Waligóra chce zrealizować kolejny projekt tak samo realny jak  pomysł   „stoków narciarskich w Boszkowie”. To tak jak z wróblem w garści i gołębiem na dachu.  Szkoda, że marnowane są możliwości inwestycyjne w naszej gminie!! Prośba do p. Michalskiego – jeżeli się mylę – proszę mnie ponownie sprostować na gminnej stronie!! Proszę nie „prostować” moich informacji zastępując je informacjami nieprawdziwymi!

 

Druga sprawa – w najnowszym wydaniu Panoramy Leszczyńskiej (13.11.2014) p. Waligóra próbuje usprawiedliwiać swoją absurdalnie negatywną postawę wobec udostępniania informacji publicznej dotyczącej finansów gminy. W wyjaśnieniach, które udziela – sam sobie przeczy. Tłumaczy tam, że z wyrokami sądu się nie dyskutuje i że będzie musiał udzielić odpowiedzi. A odpowiedzi nie udziela! Tłumaczy w gazecie, że podstawą do udzielenia informacji było 13 tomów akt – a ja żadnego z tych tomów nawet na oczy nie widziałem. Jedyny efekt „miesięcy pracy” gminy to to lakoniczne pismo: http://wloszakowice.pl/news/7/740,informacja-skarbnika-o-niektorych-wydatkach-budzetu-gminy-za-2012-rok.html . Wójt musiał analizować 13 tomów akt aby odpowiedzieć mi, że usługi dodatkowe wykonywali specjaliści, a wypłaty dodatkowe otrzymali pracownicy gminy w formie 13tki. Ten właśnie „bełkot” p. Waligóra uważa za wypełnienie wyroku sądowego, który jednoznacznie stwierdza, że jako obywatele mamy pełne prawo do szczegółów dotyczących gminnych wydatków! Kolejnym przekłamaniem, którym p. Waligóra nas uracza jest tłumaczenie się „ochroną danych osobowych”. Pan Waligóra dobrze wie, że ustawa o ochronie danych osobowych nie obejmuje beneficjentów gminnych wydatków, ponieważ to również stwierdził sąd w naszym procesie! W toku postępowania administracyjnego przed WSA, podniesione zostało, iż bazując na orzeczeniu NSA anonimizacja przedstawianych dokumentów nie ma podstaw prawnych. Wójt doskonale o tym wie, gdyż udostępniając mi dokumenty, które wręcz siłą musiałem wyciskać z gminy (poprzez kilkadziesiąt wniosków) wiedział, iż nie może zakrywać danych kontrahentów… I WCALE TEGO NIE ROBIŁ! Udostępniał mi pełne dane wiedząc, iż nie są one objęte ustawą o ochronie danych osobowych. Proszę, poniżej znajduje się faktura udostępniona przez UG Włoszakowice. Widać na niej pełne dane kontrahenta/sprzedawcy. Widać też, iż gmina nie wydaje pieniędzy tylko na pranie firan.

 

W swej wrodzonej złośliwości p. Waligóra tłumaczy, że „moja działalność” kosztuje gminę 1-2tyś pln miesięcznie,  bo pytam o wydatki z zakresu „prania firan” czy też „wydatki na lokalne media”. Pomiędzy tymi fakturami znalazłem właśnie fakturę na urządzenie antypodsłuchowe, które na własne potrzeby kupił na nasz koszt nasz gospodarny włodarz. Pan Waligóra zapomniał również wspomnieć, iż moja działalność nie kosztowałaby żadnej pracy gminnych urzędników, gdyby tylko założył „rejestr umów” o który go prosiłem i o który wnioskowałem. Wójt Waligóra na piśmie odrzucił pomysł realizacji tego zamierzenia i dziś i w przyszłości. Woli „walczyć” o utrzymane gminnych tajemnic niż ukorzyć się przed polskim prawem.

Czy naprawdę chcemy głosować na człowieka, który w sposób ciągły karmi nas nieprawdą?

TEKST DODANY 14.11.2014

Wczoraj zwrócono mi uwagę na jeszcze jedną ciekawą treść zawartą w gazecie "Panorama Leszczyńska". Otóż - Juliusz Mańczak wygrał wybory na Wójta Gminy Włoszakowice w sondzie organizowanej przez wspomniany tygodnik. Gratulacje! :)


Komentarze
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-11-17 10:43:44
trzeba uszanowac wolę wyborców, oni w pełni akceptuja tutejsze układy , często korupcjogenne, teraz będzie im się żyło lepiej.... po staremu - ale niech wiedzą ,że pozostałe 40%( jest to dobry wynik) z tych co zagłosowali inaczej będą stac na straży i patrzec na ręce....
Od: ~rbert.n (Gość) z dnia 2014-11-17 08:26:30
kiepsko to wyglada, trzeba przeanalizowac przyczyny takiego stanu rzeczy
Od: ~Obywatel GW (Gość) z dnia 2014-11-17 06:47:01
do "maloka": czyżbyś był prorokiem ?!! No i stało się to , co nie miało się stać !!!!!!!
Od: ~Ed (Gość) z dnia 2014-11-17 02:19:46
Czekamy na wyniki, nie spimy! Nie ważne jakie będą wyniki. Dla mnie jesteś wybranym. Pozdrawiam.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-16 23:48:45
Jak na razie... to same złe informacje :(
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-11-16 21:50:12
Nie moge sie doczekać wyników :)
Od: Larry Flynt z dnia 2014-11-16 21:08:38
witam po zakończeniu ciszy wyborczej. Jak nastroje? Będzie się działo ;)
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-11-15 12:03:23
Pytanie o frekwencje nie jest chyba elementem kampani. Czy masz Adminie jakies dane odnośnie uczestnictwa w wyborach w naszej gminie w poprzednich latach?
Od: maloka z dnia 2014-11-14 21:04:29
Takie sondaze o kant dupy spokojnie mozna rozbic. Nie ma co sie podniecac, trzeba ruszyc zadki i isc na glosowanie (zabierajac ze soba kogo sie da), samo sie nie zrobi... Oby nie podzialalo na niekorzysc "wygranego" z tej gazeciny
Od: Larry Flynt z dnia 2014-11-14 20:09:18
Też się piszę na to spotkanie w poniedziałek. Mam nadzieję że zwycięskie i ten chory układ przejdzie do historii. A jeszcze jedno panu Michalskiemu też się w końcu noga powinie. Najwyższy czas
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2014-11-14 19:27:10
Zgodnie z sugestią piszę dziś! Czytam ulotkę wójta Waligóry, któremu opisanie jego osiągnięć w ostatnich czterech latach zajęło jedną kartkę, a plany na lata 2014 -2018 dwie kartki. Co za wspaniała wizja rozwoju gminy, co druga wieś będzie połączona z inną ścieżką rowerową , lub wykona się jej projekt budowy, jezioro również będzie otoczone ciągiem pieszo - rowerowym (sic!). Coś, czego nie zrobił przez 20 lat - wykona, przy pomocy cytuję : "doświadczonego zespołu kandydatów na radnych" w cztery lata!! Toż ten zespół radnych to klakierzy, a nie myślący i rozumni doradcy. Nie chcę już więcej pisać o tych obietnicach, bo szkoda zdrowia, mojego i czytelników... Co za wizjoner i zdolny pijarowiec z "naszego " wójta! Może wyborcy uwierzą? Jeżeli chodzi o wybory do sejmiku, to czyż tam nie kandyduje nasz ulubieniec p. starosta K.B. Piwoński, oskarżany o różne sprawy i machlojki? A do rady pow. leszczyńskiego np. p. Zielnica, czy to ta, która zdradziła ludowców i dzięki niej Piwoński został ponownie starostą? Czy do tej rady kandyduje również sołtys Bukówca, nijaki T. Malepszy, autor niesławnego listu do Stowarzyszenia, wyciągający łapy po pieniądze na kanalizację deszczową dla wsi? Przeraża mnie to jacy ludzi kandydują do rad różnych szczebli . PO co pytam, by być marionetkami, klakierami i narzędziem i maszynką do głosowania? Nie czekam na odpowiedź, ale ludzie zastanówcie się poważnie na kogo chcecie oddać głos....!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-14 16:56:41
Zizu - dzięki! Z wielką chęcią wypije z Tobą browara... a nawet dwa! :)
Od: ~natan (Gość) z dnia 2014-11-14 16:18:25
Życzę Wam wszystkiego dobrego , (resztę komentarza z żalem musiałem ocenzurować :) //ADMIN)
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-11-14 16:14:16
to co Adminie, w poniedziałek wieczorem w Ripoście na browarku? Z przyjemnościa Ci postawie, zrobiłes kawał dobrej roboty :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-14 16:01:27
Jedna informacja - bardzo boję się kolejnych nieetycznych zagrywek p. Waligóry. Mam obawy, że jeżeli on przegra wybory (co mam nadzieje nastąpi) będzie szukał wszelakich powodów aby utrzymać się u stołka. Dlatego na czas ciszy wyborczej z żalem muszę wyłączyć publikacje komentarzy na tym blogu. Boję się, że waligóra będzie chciał przed sądami udowadniać, iż komentarze były to naruszeniem ciszy wyborczej. Proszę Was o zrozumienie. To jest naprawdę dziwny człowiek... i na wszystko trzeba uważać... Jeżeli macie coś do powiedzenia, proszę piszcie dziś!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-14 15:56:49
Takich wyborów w naszej gminie chyba jeszcze nie było :)
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-11-14 15:52:45
dzięki Wam Adminie mamy najciekawsze duże rondo we Włoszakowicach- sam ,aż 3 razy je objechałem z ciekawości , SUPER
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-14 15:46:55
Ładnie mu podziękujemy stwierdzając, że jego pomnik nie stanie. To będzie dla niego wystarczająca kara za zmarnowane lata naszej gminy.
Od: ~marysia (Gość) z dnia 2014-11-14 15:34:25
wójt ma wielkiego cykora!!!! Wie że przegra. Możemy zacząć zadawać sobie pytanie, jak go pożegnamy ?
Od: ~Bron (Gość) z dnia 2014-11-14 15:30:29
A droga w Grotnikach wyborcza - tylko rozpoczęta od 2-miesięcy się przeciąga te 200m to kpina i jeszcze bez chodnika
Od: ~Gość (Gość) z dnia 2014-11-14 14:54:38
do: p. Michalskiego - prace się" PRZECIĄGŁY" ? Czepiam się słówek, bo p. Michalski robi to samo. Wszyscy wiemy, że drogi powiatowej z Włoszakowice do Ujazdowa nie ma... ale Ujazdowo leży 100 metrów od niej! Niebrób pan z siebie głupka w imieniu Stasia!
Od: ~Obywatel GW (Gość) z dnia 2014-11-14 10:20:30
gdyby jeszcze wyniki plebiscytu "PL" przełożyły się skutecznie na wyniki wyborów w niedzielę! to byłoby COŚ!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-14 09:20:21
Juliusz Mańczak wygrał w Panoramie Leszczyńskiej! http://screenshooter.net/2201125/eyhisoa
Od: ~lubin (Gość) z dnia 2014-11-14 05:55:04
Panie OLejnik wojewoda też wyceniał działki w Boszkowie poprzez rzeczoznawcę ale 30 razy drożej i pana mocodawca protestował . Liche i dziwne te wasze wspólne tłumaczenia . Czytam z protkołu sesji że 7 obecnych radnych było za tą tanią ustawką to jest afera .
Od: ~Gość (Gość) z dnia 2014-11-13 23:47:40
Stasiu, a o co szło na posterunku policiji w Lesznie pare tygodni temu? Darłeś ten dziób, że z ulicy było słychać! Następna aferka?.. Mogę mieć tylko nadzieję, że prokurator nie odpuści...
Od: ~halina (Gość) z dnia 2014-11-13 23:44:46
do BOBI RZECZOZNAWCA był w obu przypadkach tylko działkę przy karczemce wycenił 30 razy drożej i ty protestowałeś że za tanio nie bądź usłużnym frajerem my radni nie lubimy jak się nas wprowadza w błąd poznałam się na wójcie teraz to mi śmierdzi korupcją milcz bobi bo cię znam
Od: ~bobi (Gość) z dnia 2014-11-13 20:19:25
Do halina- czytanie ze zrozumieniem też jest przydatne, więc przeczytaj jeszcze raz informację na stronie gminy kto dokonał wyceny gruntu. podane jest imię i nazwisko.
Od: ~James (Gość) z dnia 2014-11-13 17:31:59
A ja z jednej strony nawet cieszę się że rura z gazem ominie BG. Po co płacić ok. 40zł abonamentu za przyłącze gazu plus zł za zużyte m3 gazu? Przecież to wszystko wyjdzie drożej aniżeli zwykła butla z gazem ;-/ ;-)
Od: ~halina (Gość) z dnia 2014-11-13 17:03:20
Widzieliście wyjaśnienie odnośnie sprzedaży za 3950/zł- 2.23 ha łąki nad jeziorem w Boszkowie tytuł -Nie ma afery- podpisane Olejnik -pracownik UG . Pisze ten pracownik że wyceny dokonał rzeczoznawca p.Olejnik p. radni i wójt z podanymi chciałam wam powiedzieć że działka w Boszkowie też była wyceniona przez rzeczoznawcę jak to wyjaśnicie robicie z wyborców idiotów .
Od: Larry Flynt z dnia 2014-11-13 15:35:29
Jestem ciekaw jaki teraz artykuł pojawi się na stronie gminy. Ale mam jeszcze jedno pytanie: czy ominięcie Bukówca instalacją gazową to sukces czy porażka naszego włodarza bo pamiętam jak kilka lat temu na zebraniu sprawozdawczym OSP które odbywało się na sali gminnej wójt był wniebowzięty tym że do Bukówca gaz nie będzie doprowadzony. Cytuje słowa wójta "Mieszkańcy Bukówca znowu przegrali tak jak z koleją kilkadziesiąt lat temu która ominęła Bukówiec tak samo teraz przegrali i gazociąg też ich ominie". Moim zdaniem to wielka porażka że rura która poprowadzona będzie kilometr od Bukówca nie doprowadzi gazu do ww miejscowości. Mam nadzieję że mieszkańcy gminy 16 listopada podziękują wreszcie temu panu.
Od: ~PacMan (Gość) z dnia 2014-11-13 15:27:12
Słyszałem, że rozpoczął się proces niszczenia ważnych dokumentów. Pan SW widzi, że jego jacht idzie na dno...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-13 15:15:45
HAHA!! :D Panie Waligóra! POZDRAWIAMY!
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2014-11-13 15:13:26
Chciałbym zwrócić uwagę, że wójt poprawił swój błąd ortograficzny, na ktory zwróciłem uwagę. Może to błachostka, ale świadczy, że p.Waligora czyta wnikliwie komentarze nawet starszych wpisów :)
Od: ~Lark (Gość) z dnia 2014-11-13 15:09:17
Nasz wójt w swoim sprawozdaniu z czterech ostatnich lat swojej kadencji też mija się z prawdą. Twierdzi że gmina zakupiła trzy zestawy multimedialne dla klas I-III a wiem z pewnego źródła że owszem jest taki zestaw ale tylko jeden i z tego co mi wiadomo to zakupiony za pieniądze RADY RODZICÓW. Czy wójt kłamie? Sami odpowiedzmy sobie na to pytanie.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-11-13 15:03:04
obecnie panujący wójt wychodzi z zasady ,że z prawdą jest jak z "dupą"- każdy ma swoją......
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-13 15:00:09
No tak Zizu. Dlatego tak mocno śmiałem się kiedy to jeden z użytkowników na blogu zarzucał waligórze nieznajomość ortografii. Przecież to nie waligóra się pomylił... to ortografia wymaga zmian! :)
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-11-13 14:25:59
Adminie, wójt od zawsze ma swoja wizje i swoja prawde. On wszystko wie lepiej, wszystko !!! Sądy są zbędne, prawo jest zbędne. On jest alfa i omega.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-11-13 14:21:48
Jak sami widzicie... nasz waligóra nie wstydzi się mówić nieprawdę... i głosić ją publicznie licząc na to, że tylko jego wypowiedzi są czytane. Uznaje, że jeżeli ludzie uwierzą w jego kłamstwa to stają się one prawdą. Musimy ruszyć 4 litery w ten weekend i zrezygnować z układu, który tworzył się w naszej gminie od ponad 20lat. Waligórę czeka piękna emeryturka.
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2014-11-13 14:16:07
Mountainfucker nie ma szans. Z kim nie rozmawiam... to zastanawia się czy Głuszaczka czy Mańczak. Nikt nie chce głosować na stary układ kilku staruszków.
Od: ~Daniel (Gość) z dnia 2014-11-13 14:14:50
Wójt na swojej stronie tłumaczy się niczym starosta ze sprzedaży plaży w Boszkowie... WSTYD!
Od: ~Ed (Gość) z dnia 2014-11-13 14:04:41
Czytają Nas. Oni się Nas boją. Wiedza co czeka ich w niedzielę. http://wloszakowice.pl/news/35/762,informacja-dla-mieszkancow-gminy-wloszakowice-w-zwiazku-z-rozpowszechnianiem-nieprawdziwych-informacji.html

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook