103

STO PYTAŃ DO JULIUSZA MAŃCZAKA, kandydata na Wójta Gminy Włoszakowice.


Nazywam się Juliusz Mańczak, mam 53 lata, mieszkam w Grotnikach od 1997 roku. Urodziłem się w Poznaniu gdzie ukończyłem II Liceum Ogólnokształcące i w 1979 roku rozpocząłem studia na Politechnice Poznańskiej. Z Polski wyjechałem w listopadzie 1981 na 6 tygodni przed ogłoszeniem Stanu Wojennego. Po roku pobytu w Austrii wraz z żoną dostaliśmy się do Australii gdzie skończyłem odpowiednik studiów licencjackich o kierunku handlowym. Po powrocie do kraju w 1997 zostałem wspólnikiem w firmie budowlanej, prowadziłem również działalność w Wielkiej Brytanii. Władam językiem angielskim, radzę sobie z niemieckim i oczywiście rosyjskim. Interesuję się łowiectwem i strzelaniem sportowym. Uważam, że moje doświadczenia z krajów gdzie samorządność i demokracja są tradycją znacznie starszą niż w Polsce mogą pomóc naszej gminie w otwarciu się na współpracę z mieszkańcami, innymi samorządami i organizacjami społecznymi. Mam nadzieję, że poprzez zaangażowanie i wpływ mieszkańców gminy na kierunek jej działań staniemy się społecznością postrzeganą jak postępowa i nastawiona na wyzwania 21-szego wieku. 

--------------------------------------------------------------

TEKST DODANY 14.10.2014

Chciałbym podkreślić, że do udziału w "STO PYTAŃ DO..." zostali zaproszeni wszyscy kandydaci na stanowisko Wójta w gminie Włoszakowice. Zrobiłem to z nadzieją, iż nie tylko Juliusz Mańczak ma odwagę odpowiadać na pytania. Niestety do tej pory swoją chęć zadeklarował tylko kandydat KW Na Rzecz Rozwoju Gminy Włoszakowice - czyli p. Mańczak.

Chciałem też dodać, iż na niedzielnym spotkaniu przedstawiony został program wyborczy zarówno p. Mańczaka jak i wszystkich kandydatów na radnych KW Na Rzecz Rozwoju Gminy Włoszakowice. Tutaj można się z nim zapoznać. Jeżeli macie pytania do p. Mańczaka odnośnie programu wyborczego - proszę się nie krępować ;)

 


Komentarze
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-29 11:56:10
Do ciekawy - Zapytałbym p. Waligórę, co uważa za swoją największą porażkę i zaniedbanie w historii kierowania gminą Włoszakowice. Co bym powiedział p. Waligórze? Powiedziałbym, iż uważam, że potencjał gminy Włoszakowice nie jest wykorzystany w 100%.
Od: ~ciekawy (Gość) z dnia 2014-10-24 16:27:24
o co chciałby pan zapytać obecnego wójta i co chciałby pan jemu przekazać-o gminie
Od: ~Juliusz Mańczak (Gość) z dnia 2014-10-24 13:23:00
Do: Edi- Przepraszam za opóżnienie z odpowiedzią. Dbanie o czystość w gminie jest OBOWIĄZKIEM m/in wójta. Dziwi mnie często słyszane stwierdzenie, że taki czy inny jest dobrym wójtem bo w gminie jest czysto. Ci ludzie po prostu wykonują swoje obowiązki dbając o to, aby śmieci były usunięte, ulice pozamiatane i klomby przystrzyżone. Nie widzę powodu dla którego cokolwiek miałoby się zmienić w zatrudnieniu dla osób wykonujących tą pracę- może z wyjątkiem przesunięcia większej ilości pracowników do Boszkowa w sezonie letnim. Pierwsze spotkanie już się odbyło we Włoszakowicach, następne jest zaplanowane na 28.10.2014 w kawiarni Paradise w Bukówcu Górnym. Następne ogłosimy po uzyskaniu potwierdzenia, kiedy sale są wolne.
Od: ~edi (Gość) z dnia 2014-10-22 22:29:18
Kiedy zamierza się Pan ujawnić mieszkańcom gminy??? kiedy i gdzie takie spotkania Pan planuje i kto może w nich uczestniczyć????????? - czas ucieka a pan jest nadal anonimowy, jak zamierza Pan to zmienić i w jakim czasie?????? ⌚
Od: ~edi (Gość) z dnia 2014-10-22 22:24:44
Czy jak zostanie Pan włodarzem gminy będzie dbał pan o czystość na ulicach i chodnikach i czy obecni pracownicy służby porządkowej będą mieli możliwość pracy w gminie jak jest w tej chwili???????
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-21 19:35:19
Do gosć - Zgadzam się z tezą, że jezioro dominickie było głównym argumentem przy pozyskiwaniu środków na budowę oczyszczalni ścieków. Niestety realia polityczne bardzo często biorą górę (większość mieszkańców Boszkowa są tylko podatnikami, nie są wyborcami). Czasy się zmieniły, Gminny Zakład Komunalny jest firmą, która przynosi dochody wzrastające wraz z ilością podłączonych klientów. GZK przynosi zyski, zyski te powinny być reinwestowane. Uważam że w XXI wieku każdy ma prawo posiadania bieżącej wody, kanalizacji, telefonu czy internetu. Uważam, że dla dobra jeziora GZK powinno zająć się tym problemem w trybie pilnym.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-10-20 15:08:52
Panie Juliuszu , a jakie ma Pan zdanie na temat skanlizowania j.Dominickiego - wybudowanie oczyszczalni i srodki jakie pozyskał panujący wójt na to przedsięwzięcie było a konto Boszkowa, które do dzisiaj skanalizowane nie jest , tak samo jest z wodociągiem, - czy w XXI wieku jest nadal prawo przywilejów dla wybrańców......http://e-boszkowo.pl/index.php?id=64&nav_p=10&id_artykulu=620 Jakia jest Pana opinia w tej sprawie ?????? majac na uwadze ,że na dzisiaj są podłączone posesje gdzie właścicieli było stac się zapłacic bardzo wysoką kwotę za przyłącze, a zwykły kowalski może tylko pomarzyc o takim luksusie........
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-17 15:33:51
Do: Obywatel G W- Oczywiście, że nie zrezygnowałem!!! Zostawiłem sprawę rejestracji do ostatniej chwili. Termin upływa dzisiaj o godz. 24.00 i myślę, że pewne informacje były trochę przedwczesne. Zgłoszenie jest w Komisji Wyborczej i zostało złożone prawidłowo. Decydując się na kandydowanie w wyborach robiłem to z pełną determinacją i przekonaniem, że jest to konieczne. Proszę tylko o jedno- niech wszyscy uprawnieni idą do urn. Nie zostawmy tak ważnej decyzji małej grupie zdyscyplinowanych i wiernych...
Od: ~Obywatel GW (Gość) z dnia 2014-10-17 14:44:11
Mam tylko jedno pytanie: CZY ZREZYGNOWAŁ PAN Z UBIEGANIA SIĘ O "FOTEL WÓJTA" W NASZEJ GMINIE? Na stronie PKW zarejestrowanych jest tylko 2-óch "walecznych". Trochę byłoby szkoda , gdyby teraz się Pan wycofał.Pozdrawiam
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-16 22:57:43
Do: Max Kolanko- Zgodnie z moją wiedzą kolor włosów u kobiet to rzecz nabyta. Zawsze miałem skłonnościi do kobiet ciepłych z poczuciem humoru. Nie wiedziałem, że pozycja wójta uprawnia do posiadania własnej Moniki Levinsky. Myślałem, że to przywilej prezydentów!
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-16 22:41:11
Do: Gość (ten z pytaniem) Przedszkole działające w trybie wieczorowym wymaga głębokiego przemyślenia. Bezpieczeństwo w szkole będzie brane bardzo poważnie. Przyjrzymy się równieź możliwością zorganizowania zajęć pozalekcyjnych. Budowa placów zabaw będzie także wzięta pod uwagę.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-16 22:24:13
Do: Witia- Żyję za pieniądze zarobione wcześniej-głównie za granicą. Moje małżeństwo nie przetrwała próby czasu i rozłąki. Mam jednego syna, który ze względu na nieuleczalną chorobę dziecka wrócił do Australii rok temu. Niestety opieka i rehabilitacja chorych dzieci w Polsce pozostawia wiele do życzenia. Co do mojego powrotu do Polski mogę tylko powiedzieć, że tu jest mój dom i jestem między swoimi... Zresztą uważam, że każdy młody (niekoniecznie) człowiek powinien zwiedzić trochę świata aby zyskać perspektywę i widzieć cały las nie pojedyńcze drzewa.
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2014-10-16 22:16:17
Lubisz Pan blondynki czy brunetki? Informacja ważna dla kandydatek na stanowisko Moniki Levinsky!!
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-16 22:04:08
Do: tomasz c: Zawsze uważałem Boszkowo za miejsce bardzo ważne dla gminy. Większość przybyszów zjawia się w gminie właśnie z powodu Boszkowa po to by wydać tu pieniądze. Mamy tu coraz więcej stałych mieszkańców i dbałość o to miejsce jest jednym z punktów naszego programu. Bliska współpraca z innymi organami administracji jest rownież w naszym programie ujęta.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-16 21:40:35
Do: Byk- W odniesieniu do wspierania rozwoju gminy referuję do programu wyborczego naszego Komitetu. Utrzymanie porządku w Boszkowie wymaga po prostu sezonowego zwiększenia obecności odpowiednich służb zamiast zamiast zastanawiania się kto jest za co odpowiedzialny. Zgadzam się z ostatnią linią wpisu/komentarza.
Od: ~ (Gość) z dnia 2014-10-16 20:47:46
już ma was gdzieś
Od: ~gość (Gość) z dnia 2014-10-15 23:17:12
Proszę rozwinąć 9 pkt programu wyborczego. Co chce PAN zrobić będąc wójtem dla dzieci, szkół i całej oświaty?
Od: ~Witia (Gość) z dnia 2014-10-15 21:20:46
Dlaczego wrócił Pan z wielkiego pięknego świata do Polski gdzie jak wiadomo żyje się trudniej
Od: ~Witia (Gość) z dnia 2014-10-15 20:43:02
Z czego pan żyje i prosze coś powiedzieć o żonie i dzieciach
Od: ~tomasz c. (Gość) z dnia 2014-10-15 18:37:37
Czy w założeniach strategii rozwoju gminy, Boszkowo będzie widziane jako szansa na dalszy długoterminowy rozwój gminy a nie zło konieczne. Już ceny nieruchomości spadają a przyjezdnych turystów i osób wypoczywających jest co raz mniej (następuje degradacja jeziora, dróg, jest co raz brudniej itp. Są miejsca w powiecie leszczyńskim z mniejszymi tradycjami jak Boszkowo a bardziej atrakcyjne dzięki działaniom Gminy i otwartych radnych.
Od: ~tomasz c (Gość) z dnia 2014-10-15 18:18:05
co Pan zrobi jako jako Wójt dla zmiany postrzegania Gminy Włoszakowice jako samorządu umiejącego współpracować z innymi j.s.t. oraz organami administracji państwowej. Ocena Gminy jest niedpowiednia do pozytywnych cech jej mieszkanców
Od: ~Byk (Gość) z dnia 2014-10-14 16:15:56
Przepraszam za swoje burzliwe refleksje nie podając pytania. Co zrobił by pan ,aby wesprzeć rozwój gminy ? Chodzi mi o reklame naszej gminy w Polsce i europie? Co zrobił by pan aby zmienić letnisko-smietnisko w czyste i przyjemne miejsce? Śmieci mialy zniknąć .podobno nawet pan J miał dbać o to w zamian za coś no ale mu nie wyszło. Ktoś powie ze Boszkowo to 3miesiace jednak nikt nie wie jacy potencjalni inwestorzy tu odpoczywają którzy mogli by zainwestować a co za tym idzie stworzyć większy potencjał i miejsca pracy w gminie.Reklamowac ,pomagac,ułatwiać, zezwalać...!
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-14 15:38:45
Do: mieszkaniec- zapewniam, że nigdy nie cierpiałem na manię wielkości. Oświadczam, że nie mam zamiaru panować dożywotnio. Ludzie się wypalają i popadają w rutynę. Uważam, że co dobre dla prezydent państwa- dobre dla wójta. Dwie kadencje są na tyle długie, by zrobić dobrą robotę a potem pozwolić młodszym na przejęcie steru. Nie mam problemu ze złożeniem takiego oświadczenia na piśmie, nawet notarialnie, znając przypadki gdzie politycy bardzo szybko zapomniali o podobnych obietnicach.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-14 14:59:12
Do: ad ad ad- już wcześniej zwróciłem uwagę, że pieniądze winne być wydawane na podstawie realnych potrzeb nie maksymalizowania szans na reelekcję. Dwie największe wsie w gminie są o wiele bardziej "opłacalne" politycznie zamiast rozdrabniania się na niespektakularne "przysiółki". W końcu powiat coś zrobi a wójt zbierze laury jak to miało miejsce w Boszkowie a za chwile będzie miało w Boguszynie.
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2014-10-14 14:43:13
Panie Juliuszy czy zdaje sobie Pan sprawę ,że mieszkańcy gminy Włoszakowice żyją od 24 lat pod presją panującego wóta, bojac się w jego obecnosci i jego pracowników wyrazic swoje zdanie!!!! czy wie pan??? ,że Ci ludzie zapomnieli już jak to może byc ,że przyjdzie ktoś inny kto da od siębie więcej dla dobra Gminy ???? kto będzie z nimi rozmawiał jak równy sobie????? moje pytanie jest takie : czy na podstawie w/w wniosków zamierza Pan również tak długo nam panowac i nas zastraszac swoją funkcją w gminie ???????
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-14 10:45:24
Do: gość- urząd gminy stał się instytucją tajną i ekskluzywną pod rządami obecnego samorządu. Właśnie, między innymi, dlatego ocena czy wójt jest gospodarny jest utrudniona, wręcz niemożliwa, chociaż czasami udaje się odkryć "urządzenia do mierzenia częstotliwości". Chodniki, wodociągi czy kanalizacja istnieją również w innych gminach, bo budowa infrastruktury jest obowiązkiem samorządu a nie przywilejem, który otrzymujemy z łaski wójta. Poza tym nie wójt płaci za te inwestycje- są to nasze pieniądze. Samorząd wydaje nasze podatki i powinien robić to na podstawie oceny realnych potrzeb. Chciałbym zwrócić uwagę na nagłe ożywienie w sferze inwestycji drogowych na cztery tygodnie przed wyborami...
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-10-13 21:59:15
Panie Juliuszu a co się Panu nie podoba w obecnych rządach Gminy ???.Słyszy się głosy ,że wójt Stanisław Waligóra jest gospodarny i zrobił chodniki, kanalizację, wodociąg itp... ..itd....czy zgadza się Pan z tymi opiniami ??????
Od: ~ad ad ad (Gość) z dnia 2014-10-13 19:32:16
pytanie które może zadać Juliusz obecnemu wójtowi Może ktoś zapyta urząd ile wydali na mieszkańca w gminie, lub na poszczególne wsie z wyłączeniem bukówca i włoszakowic które mają priorytet na wszystko
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-13 16:23:30
Ja wiem i rozumiem. Mi też często jest śmiesznie kiedy patrzę na postawę i sposób w jaki "pracuje" dla nas nasz samorząd. Ale proszę Was BARDZO! To nie jest miejsce na żarty. One nie pomagają, wręcz przeciwnie! Są inne posty gdzie możemy naśmiewać się do woli. Przestanie być nam śmiesznie, kiedy w najbliższych wyborach wygra "stara gwardia".
Od: ~radna (Gość) z dnia 2014-10-13 14:32:41
Czuje się urażona wójt mnie taką lubi ,upieke placek podam kawe i onic nie pytam a300 zl mam.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-10-13 11:43:54
do radny- jeżeli takich radnych - bezradnych mamy na dzień dzisiejszy to tylko pogratulowac!!!! i modlic się by ludzie młodzi i inteligentni poszli do wybórów i wybrali tym razem lepiej :)
Od: ~radna (Gość) z dnia 2014-10-13 07:23:39
Ile podatku mamy w Boszkowie od nieruchomości -ja cały czas od wójta dowiedzieć
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-12 21:46:14
Do: gość123- zarzut kłamstwa traktuję bardzo poważnie. Proszę o wskazanie okoliczności, w których stwierdziłem, że jestem włeaściciele sklepu. Odnoszę wrażenie, że korzystając z anonimowości gość123 posuwa się do kłamstwa sam, licząc, że rzucając dość błota "coś" się przyklei. Gratuluję wysokiego poziomu moralności. Polityka na poziomie rynsztoka do którego proszę wrócić...
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-12 21:36:38
Do: radna- PIT to podatek dochodowy od osób fizycznych zamieszkałych w gminie, CIT to podatek od dochodów przedsiębiorstw zarejestrowanych w gminie. Pieniądze te są przekazywane przez rząd centralny bez wyszczególniania skąd i od kogo pochodzą. Dlatego trudno jest ustalić jaki dochód jest generowany z poszczególnych miejscowości. Z całą jednak pewnością dziesiątki tysięcy turystów przewijających się przez Boszkowo w sezonie jest dobrą wiadomością dla lokalnej ekonomii.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-12 20:02:42
Jeżeli ktoś z perfidną przesadą i wulgaryzmami obraża Stanisława Waligórę czuję się w obowiązku takowy komentarz usunąć. Wójt lubi wydawać nasze pieniądze na sądy. A ja nie chce być tego ofiarą!! Innych komentarzy nie usuwam - nawet jeżeli obrażają mnie osobiście. Ponownie proszę o ograniczanie się do zadawania pytań w tym poście. Dyskusję przenieśmy pod inny. Np. Ten najnowszy :) To jest 100pytań do Juliusza Mańczaka - a nie sto pytań do Admina.
Od: ~gość123 (Gość) z dnia 2014-10-12 20:01:56
Pytanie do p. Mańczaka: czy to prawda że Pan tak na prawdę nie jest właścicielem sklepu myśliwskiego? Tylko zwykłym pracownikiem? Jeśli to prawda to czemu Pan kłamie?
Od: ~ciekawy (Gość) z dnia 2014-10-12 19:56:57
Mam pytanie do właściciela tej strony. Dlaczego Pan kasuje negatywne komentarze? Boi się Pan czegoś? Każdy komentarz powinien zostać opublikowany, a nie przechodzić pewną selekcję :)
Od: ~radna (Gość) z dnia 2014-10-11 10:10:01
Czy mogłby Pan podać konkretne kwoty odnośnie Boszkowa bo ja jako radna też nie moę się dowiedzieć, a nie wiem co to pit lub cit.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 18:45:59
Do gośc - Nie wiem jaka jest skala oszczędności w wyniku wyłączania światła po godzinie 24. Słyszałem opinię Wójta, że o tej porze porządni ludzie śpią i o nich się nie martwię. Wszyscy jednak wiemy, że złodzieje nie należą do porządnych ludzi. Uważam również, że latarnie stawia się po to aby świeciły w nocy. Zwłaszcza w Boszkowie gdzie "dzień trwa całą noc".
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 18:37:29
Do gośc - Referuje do jednej z moich poprzednich odpowiedzi, w której stwierdziłem, że najlepszym wsparciem dla przedsiębiorców jest "NIE PRZESZKADZAĆ". Nie rozumiem co p. Waligóra chce osiągnąć przez nakaz zamykania sklepów o 24. Jeżeli koniecznie ktoś chce się "napić" to z pewnością zrobi zapasy. Uważam, że handlowcy powinni mieć pełną swobodę w czasie pracy swoich lokali.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 18:33:32
Do turysta - Boszkowo nie wymaga dużo wysiłku odnośnie promocji. Nie mniej jednak wymaga dbałości i dopracowania podstaw takich jak publiczne toalety, bezpieczne chodniki dla pieszych itp.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 18:32:18
Do Admin - Uważam, że prohibicja nie działa. Udowodniono to już w latach 30tych na innym kontynencie. Sądzę, że jedynym beneficjentem tego prawa byli przedsiębiorcy z gminy Śmigiel albo Przemęt. Jest to następny przykład na to jak p. Waligóra siłą narzuca nam swoją własną wolę i przekonania.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 18:29:00
Do Admin - Uważam, że pomysł przeniesienia dzieci klas 1-3 do "dużej szkoły" mógł być katastrofalny w skutkach. Odnoszę również wrażenie, że "oszczędności" które to miały przynieść te zmiany nie były głównym celem ani zamiarem pomysłodawcy. Myślę, że końcowym efektem tych działań miało być dysponowanie nieruchomością "małego przedszkola".
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 18:19:52
Do SoSo - Folwark w Zbarzewie jest jaskrawym przykładem niedoskonałości Polskiego prawa gdzie można przejąć coś za darmo, doprowadzić to do kompletnej ruiny i bez odpowiedzialności sprzedać, oczywiście odpowiednim ludziom. Mam nadzieje, że znajdzie się osoba, która będzie na tyle zasobna finansowo aby ten obiekt przywrócić do dawnej świetności zgodnie z wymaganiami konserwatora zabytków.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 18:17:15
Do pracownica UG - Doceniam akcent komiczny ale nie będę się na ten temat wypowiadał.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 18:13:28
Do Pati - Przy obecnym dostępie do informacji w Gminie Włoszakowice trudno jest ocenić zasoby gruntów gminnych. Jednakże, wiemy, że gmina sprzedaje ziemię poza obszarem NATURA 2000 z zastrzeżeniem, że mogą być tylko wykorzystane pod budownictwo jednorodzinne. Ratuje to może budżet gminy ale tylko krótkoterminowo. O ile będzie zapotrzebowanie na tereny inwestycyjne poza tym co jest osiągalne w tej chwili, wykup ziemi jest jedną z opcji, którą warto wziąć pod uwagę.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-10 17:55:51
Do radna - Oczywiście, że wiem jakie są dochody z Boszkowa. Jest to, ponad 40% z podatków PIT, i 5% z podatków CIT od przedsiębiorstw prowadzących tam działalność. Dodatkowo dochodzą podatki od nieruchomości. Jeżeli uważa Pani, że kurorty wypoczynkowe nie przynoszą dochodów, to niech to powie Pani samorządowcom z: Ciechocinka, Międzyzdrojów i Zakopanego. Oświadczam, że nie jestem cudotwórcą. Kandyduje jednak, gdyż nie wierzę we wszystko co p. Waligóra mówi.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-10-10 16:29:06
a jakia jest Pana opina odnośnie oszczędności energii elektrycznej w postaci wyłączania oświetleń ulicznych po godz. 24 ?????? - również na letnisku BOSZKOWO, w czasie gdy właściciele domków letniskowych opuszczaja swoje posesje, gaśnie światło , a zaczyna się raj dla złodziejiiiiiiiii. Jak Pan przekona letniskowych właścicieli ,żeby nadal inwestowali w Boszkowski kurort???????
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-10-10 16:19:58
a jak się odniesie Pan do zakazu handlu po godz .24 na letnisku w Boszkowie wydanego przez p.wójta Waligórę????????? (punkty handlowe o godz. 24 były wymuszanę zamknięciem nakazem wójta przez POLICJĘ)
Od: ~turysta (Gość) z dnia 2014-10-10 15:28:49
Z kim i jak chciałby Pan wypromować BOszkowo .
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-10 15:09:36
Jak już pytam o głupie pomysły p. Waligóry - co Pan sądzi o prohibicji, którą niegdyś p. Waligóra wprowadził we Włoszakowicach? Nie można było kupić alkoholu w godzinach popołudniowo-wieczornych. Tak - to nie żart! Było to w 2001 roku. http://screenshooter.net/2201125/ryvrqmt
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-10 15:08:29
Panie Juliuszu, co Pan sądzi o zeszłorocznym pomyśle p. Waligóry odnośnie przeniesienia dzieci z klas 1-3, z tzw. małej szkoły do "dużej szkoły". Efektem tego zabiegu byłby kompleks szkolny, w którym uczyliby się zarówno 7letnie dzieci jak i 20letnie osoby.
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2014-10-10 14:36:42
Panie Juliuszu, co Pan sądzi o folwarku w Zbarzewie? Sprawę opisał kiedyś Admin, czy nie jest to jawna niegospodarność? Gmina przejęła obiekt od skarbu państwa i jak sama teraz przyznaje - tylko po to aby sprzedać go po okresie 10 lat od przejęcia. Jak opisał kiedyś admin, budynki są teraz w katastrofalnym stanie! Biorąc pod uwagę, że remont będzie kosztował krocie ( zgodnie z wymogami konserwatora zabytków), trudno będzie go sprzedać choćby za symboliczną kwotę.
Od: ~pracownica UG (Gość) z dnia 2014-10-10 05:27:52
Panie Juliuszu no chya Monike wymienisz bo nie w twarzy zabawa.
Od: ~pati (Gość) z dnia 2014-10-09 23:18:24
Gdzie by Pan chciał stworzyć strefę przemysłową? Gmina Włoszakowice to tereny dość mocno zurbanizowane i trudno będzie znaleźć odpowiednie miejsce, tym bardziej że muszą to być grunty gminne. Czy ewentualne wykupy ziemi od mieszkańców są możliwe?
Od: ~radna (Gość) z dnia 2014-10-09 21:32:53
CZY wie pan jakie są dochody z Boszkowa a jeśli nie to co pan obiecujesz .Wójt mówi że to kula u nogi i my to popieramyp jesteś pan cudotwórcą.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-09 18:48:04
Do gośc - Uważam, że Boszkowo potrzebuje podstawowej infrastruktury kurortu. Takie chociaż jak toalety publiczne, odpowiednia ilość parkingów czy też zwykłe oświetlenie - którego aktualnie brak. Co do właścicieli domków letniskowych - płacą podatki i choćby z tego względu mają prawo głosu. Może nie w wyborach ale w adresowaniu bieżących potrzeb. Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa na pewno będzie partnerem do rozmów.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-09 18:43:11
Do Bez Skrzydeł - Przy obecnym stanie finansów gminy, uważam, że zadłużenie powinno być zredukowane. Koszt obsługi długu na poziomie ok. 300tyś złotych rocznie jest stanowczo za wysoki w odniesieniu do dochodów. Aby wykorzystać potencjał Boszkowa wcale nie trzeba być geniuszem. Wystarczy zaprzestać walk i kłótni z innymi jednostkami samorządów terytorialnych i przestać kłócić się o to kogo jest Boszkowo. Boszkowo jest nasze... I TYLE. Uważam, że gmina powinna zainwestować np. w chodniki przy ulicy Dominickiej i usuwać śmieci wtedy kiedy trzeba, a nie zastanawiać się kto to ma zrobić. W odniesieniu do turbin wiatrowych - jestem za, ale na pewno nie w formie proponowanych przez obecną władzę. Interes inwestora nie może być ponad interesem społeczności.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-09 18:32:55
Do Admin pytanie drugie - uważam, że samorząd, który nie słucha i nie zwraca uwagi na problemy i bolączki swoich mieszkańców, jest złym samorządem. Można to porównać do prywatnej firmy, która działa nie zważając na badania rynku. Wszyscy kandydaci naszego komitetu wyborczego zdają sobie sprawę, że jednym z podstawowych obowiązków będzie bezpośredni kontakt z mieszkańcami.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-09 18:25:09
Do On - Zakładam, że wszyscy zatrudnieni przez urząd gminy wykonują swoje obowiązki kompetentnie i rzetelnie. Nie widzę powodu dla czego potrzebna by była jakaś rezolucja. Zapewniam również, że nie mam dużej rodziny ani kolegów, którym będę musiał się odwdzięczyć posadkami.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-09 18:19:05
Oczywiście, że będę uczęszczał na sesje rady gminy. Inaczej nie wiedziałbym co się tam dzieje! A na poważnie, zgodnie z moją wiedzą, statut gminy Włoszakowice przewiduje obecność Wójta na tych spotkaniach. Sądzę również, że cenzura korespondencji skończyła się w 1989 roku i absolutną niedorzecznością jest by rada gminy była traktowana jak grupa przedszkolaków, którym trzeba mówić "to jest dobre a to jest złe". W moim rozumieniu, to rada gminy kontroluje wójta, nie zaś odwrotnie.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-09 18:14:59
Do Soso - Tak, zauważyłem, że pewne organizacje traktowane są preferencyjnie. Myślę, że wynika to nie z sympatii p. Waligóry do tych dziedzin sportów, lecz sympatii wobec ludzi, zajmującymi się tymi organizacjami sportowymi, którzy są w najbliższym otoczeniu naszego aktualnego włodarza. Uważam, w naszej gminie kreuje się zapotrzebowanie na potrzeby sportowe jak i kulturalne aby je zaspokoić. Nie zaspokaja się jednak tych potrzeb, które istnieją i istniały.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-09 18:04:37
Do Zizu - W odniesieniu do stoków narciarskich w Boszkowie. O ile znajdzie się prywatny inwestor, który jest przygotowany wyłożyć odpowiednie sumy pieniędzy i podjąć ryzyko - gmina na pewno nie będzie mu utrudniać, a wręcz zrobi wszystko by ułatwić ten proces inwestycyjny. Bazę noclegową mamy i na pewno przedłużyłoby to sezon w Boszkowie o kolejną porę roku. Nie wiem jednak, czy w naszej strefie klimatycznej, ktoś wyłoży prywatne pieniądze na tego typu inwestycje. Problemem numer jeden w naszej gminie jest brak wydzielonych stref inwestycyjnych, gdzie przedsiębiorcy mogliby realizować swoje plany bez negatywnego wpływu na okolicznych mieszkańców. Równie ważnym zagadnieniem jest zakończenie autokratycznego systemu zarządzania gminą.
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-10-09 13:05:11
jakie ma Pan plany odnośnie Boszkowa ??? w jaki sposób chciłby Pan podnieśc standard kurortu by przyciągnąc turystów i zadowolic tubylców (właścicieli domków letniskowych w Boszkowie) Czy będzie chciał się Pan spotkac z tymi ludzmi (oni nie mają prawa głosowac w naszej gminie) czy można liczyc na Pana wspólpracę ze Stowarzyszeniem Boszkowa (e-Boszkowo)?????
Od: Bez skrzydeł z dnia 2014-10-08 21:38:30
Panie Juliuszu jeszcze jedno ;) Jakie jest Pana stanowisko odnośnie postawienia na terenie naszej gminy turbin wiatrowych?
Od: Bez skrzydeł z dnia 2014-10-08 21:36:49
Panie Juliuszu. Mam jak na razie dwa pytania. Jaki jest Pana stosunek do zadłużania gminy? Jak do 2020 roku można wykorzystać potencjał Boszkowa?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-08 21:18:33
No i moje kolejne pytanie. Niemal 3 lata temu, prosiłem nasz samorząd o to aby wsparł moje działania w celu utworzenia wolno-dostępnego medium komunikacji między mieszkańcami. Miało ono pozwalać na wymianę opinii, uwag, pomysłów, bolączek. Miało ono być dla samorządu źródłem wiedzy na temat koniecznych czynności, nad którymi samorząd miał pracować, aby wypełniać swoją służbę wobec wyborców. Wójt moje pismo zignorował, nie przekazał go również pod rozwagę rady gminy (choć osobną przesyłką adresowałem do nich pismo). Jak Pan by zareagował na moje pismo? Jak Pan ma zamiar uzyskiwać wiedzę na temat aktualnych potrzeb mieszkańców gminy Włoszakowice?
Od: ~ON (Gość) z dnia 2014-10-08 21:16:44
A co z dworzanami PANA WOJTA znaczy się urzędnikami w przypadku PANA zwycięstwa?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-08 21:02:56
Panie Juliuszu. Czy jako Wójt - zamierza Pan uczęszczać na sesje rady gminy? Co sądzi Pan o tym, że w naszej gminie, to Wójt decyduje o tym, jakie listy adresowane do rady gminy do niej docierają, a jakie nie?
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2014-10-08 20:36:25
Czy nie uważa Pan, że niektóre dziedziny kultury i sportu są w naszej gminie dziwnie faworyzowane? Czy jest Pan za tym, aby zdemokratyzować wydawane środki na organizację imprez kulturalnych jak i sportowych?
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-10-08 20:23:55
Wójt Waligóra pojał kiedys temat by na wzniesieniach otaczających jezioro w Boszkowie wybudować stok narciarski. Uważa pan to za fantazje czy moze temat wart zastanowienia sie ? Co pana osobiście uważa za problem gminny nr 1, którym zajmie sie w pierwszej kolejności po wygraniu wyborów ?
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-08 18:50:23
Przepraszam wszystkich, że odpowiedzi udzielane są dopiero na koniec dnia. Wiąże się to z charakterem moich codziennych zajęć. Zapewniam, że udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-08 18:49:21
Do Byk - Zgadzam się z gość2. Nie ma pytania, nie ma odpowiedzi. :)
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-08 18:47:11
Do Ed - Wybudowałem dom, posadziłem drzewo (nie jedno) i wychowałem syna. A na poważnie... przeżyłem swoje życie uczciwie, godnie i jak do tej pory nikt nie odmówił mi podania ręki. Mieszkam w gminie Włoszakowice przez ostatnie 18lat, jest to mój dom. I jak każdy właściciel domu chce o niego dbać.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-08 18:40:56
Do SoSo - Zgadzam się, że jestem może nieznany dla większości mieszkańców gminy. Ale świadczy to również o tym, że nie jestem zamieszany w lokalne zależności i powiązania. Oczywiście, że planujemy kampanię wyborczą, spotkania, rozmowy, dyskusje. Właśnie z tego powodu chciałbym Cię oraz wszystkie osoby mające ochotę rozmawiać o sprawach gminy zaprosić, na spotkanie ze mną w nadchodzącą niedzielę tj. 12.10.2014 o godzinie 16.00 do Włoszakowickiej restauracji RIPOSTA. Program wyborczy jest gotowy, pomysłów mamy, aż zbyt wiele... i chętnie przedstawię je w nadchodzącą niedzielę.
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-10-08 18:27:42
Oj przepraszam , odpowiedź jest. Panie Juliuszu sorki.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-08 18:27:06
Do gość2 - Proszę o uważne czytanie moich odpowiedzi. Co do budżetu "Admin" skomentował to chyba dosyć trafnie. Co do środków unijnych odpowiedziałem cytuje moją poprzednią odpowiedź "będziemy musieli spojrzeć na sytuację z wydatkami, próbować znaleźć możliwe oszczędności". Cieszę się, że znalazłeś akcent komiczny, ale przeczytałem swoją odpowiedź dwukrotnie i "krzemowa dolina" raczej tam nie figuruje.
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-10-08 18:25:14
Adminie mysle że co sie tutaj zaczęło to całkiem dobra forma rozmowy z panem Juliuszem. Troche mi przykro że nie odpowiedział na moje pytanie. Sam Adminie pisałes że na strone zagląda dużo osób, więc to dobra forma prezentacji kandydata na wójta.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-08 18:22:54
Do SP - Zapewniam, że temat działalności sportowej na terenie gminy będzie traktowany bardzo poważnie. Jednocześnie, jednoznaczna odpowiedź w tej chwili jest niemożliwa, nie znając stanu finansów gminy w szczegółach. Chciałbym udzielić odpowiedzi, że pieniądze znajdą się na wszystko, ale byłoby to najzwyklejszym populizmem. Każda osoba, która przyjdzie do mnie z pomysłem czy propozycją zostanie wysłuchana. Pomysł zostanie rozważony, przeanalizowany i zrealizowany o ile będzie taka możliwość. Nie będzie sytuacji takich, że uznawać będę z góry, że dobrymi są tylko i wyłącznie moje pomysły, a pomysły z zewnątrz z definicji są złe.
Od: ~gość2 (Gość) z dnia 2014-10-08 18:20:21
Admin, Ty tu jesteś gospodarzem i Ty decydujesz. OK, przyjmuję te zasady. Ale jeśli są jednakowe dla wszystkich wpis BYK jest do moderacji ( nie zawiera pytania a jego przemyślenia )
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-08 18:13:20
Do Zizu - Zwracam uwagę na fakt, że moja przygoda z emigracją skończyła się w 1997 roku. Nie byłem nigdy urzędnikiem państwowym, ani samorządowcem. Natomiast doświadczenia z tego okresu nauczyły mnie jednego - demokracja nie jest tylko prawem ale również obowiązkiem. Jeżeli nie zgadzasz się z lokalną władzą musisz coś zrobić. Albo aktywnie wystąpić jako kontrkandydat w wyborach albo iść głosować. W Australii udział w głosowaniu to obowiązek, którego niedotrzymanie grozi mandatem.
Od: ~Byk (Gość) z dnia 2014-10-08 17:46:06
Kazdy nowy wojt bedzie lepszy od tego co jest. Kazdy chwali Stasia za to ile on zrobil dla gminy. Ok zgadzam sie ze zrobil ale w moim rozumieniu owiele za malo patrzac na nasz potencjal turystyczny i lokalizacyjny, gdyby nie przedsiebiorcy nic by tu nie bylo. Jesli nie pojawi sie kandydat ktory bedzie chcial sie wykazac to oddam nie wazny glos gyz dawanie kolejnych glosow na stasia z pustyni i puszczy jest stary jak ta ksiazka. Pozdrawiam
Od: ~Ed (Gość) z dnia 2014-10-08 15:06:34
Co jest Pana największym życiowym sukcesem? I czy przez lata na emigracji czuje się Pan związany emocjonalnie z Naszą gminą?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-08 09:12:48
Do gość2 - Bardzo ale bardzo Cię proszę. Ta strona nie jest ani nigdy nie była gotowa do tematów wyborczych. Jak widzisz próbuje improwizować. Jestem ostatnią osobą, która jest przeciwko dyskusji - prowadźmy ją jednak pod innym postem... a nie pod postem, w którym mamy zadawać pytania a Juliusz Mańczak ma odpowiadać. Twoja wypowiedź, jej formuła wymagała dyskusji. Skupiajmy się na pytaniach. Twój link do projektu budżetu na rok 2014 faktycznie kieruje nas do odpowiedniego dokumentu - lecz wiedzieć powinieneś, że niewiele z tego dokumentu wyczytasz, że my wciąż staramy się z gminy sądownie wydostać szczegóły tego budżetu za rok 2011 (!!). Nie wiadomo ile pieniędzy można zaoszczędzić. Nie dowiemy się np. ile można zaoszczędzić na pozycji "zakup usług pozostałych" a jest to pozycja na poziomie 1,8mln PLN. Co do polityki "nie przeszkadzać", którą skrytykowałeś... kolejny powód do dyskusji! Ja bym bardzo chciał, żyć w świecie, w którym urząd wystawia dokument w przewidzianym do tego okresie 2tygodni, A NIE W KILKA LAT! To jest tak prosto nie przeszkadzać... ale u nas to się nie dzieje! Wyśmiałeś też "dolinę krzemową" jaką p. Mańczak chce utworzyć we Włoszakowicach. Dlaczego? Tu nie chodzi o budowę fabryki INTEL, lecz o zwykłe inteligentne, ludzkie podejście do przedsiębiorców. Np. dlaczego moja firma wygodniej ma w małej miejscowości w Śląskim, niż w WLKP we Włoszakowicach? Dlaczego tam bardziej opłaca się prowadzić biznes? No i na miłość Boską - jakim prawem Waligóra mnie z Włoszakowic wypraszał słowami "niech Pan spróbuje swoich sił w innej gminie, czekają tam na Pana"?? Czy ja jestem jedyny? W Dłużynie jest (było) dwóch wspaniałych, przeinteligentnych informatyków, aktualnie w Dolnośląskim ich firma (Divante) zatrudnia kilkudziesięciu informatyków. Jeszcze ze szkoły pamiętam jak jednemu z nich dawano wyróżnienie i nagrodę za stworzenie pierwszego programu do tworzenia stron www (pajączek). Dlaczego nie dba się o to aby trzymać wartościowych ludzi, którzy są solą naszej ziemi we Włoszakowicach? A teraz proszę, dyskusje i rozmowę na temat odpowiedzi, "wolne głosy i wnioski" przenieśmy pod poprzedni post - tak aby osoby czytające pytania i odpowiedzi mogły się w nich połapać.
Od: ~gość2 (Gość) z dnia 2014-10-07 23:17:28
Admin, a gdzie ten regulamin ?
Od: ~SoSo (Gość) z dnia 2014-10-07 22:37:24
Panie Juliuszu, niestety dla zdecydowanej większości mieszańców gminy Włoszakowice jest Pan osobą anonimową. Kontrkandydaci znani są lokalnej społeczności z dotychczasowej działalności. Dlatego martwi mnie Pana brak zaangażowania w zmianę tego stanu rzeczy. Czy planuje Pan wyjść do ludzi? Czy ma Pan napisany program?
Od: ~gość2 (Gość) z dnia 2014-10-07 22:04:53
Dziękuję za odpowiedzi. Co do budżetu bo mówi Pan, że musi mieć jakąś wiedzę to wystarczy się zapoznać z tym http://bip.wloszakowice.pl/dokument/5143 Co do pozyskiwania środków unijnych bez środków własnych nie pozyska Pan nic...... Stąd było moje pytanie o środki własne - jak je pozyskać ? Samo \"nie przeszkadzać\" może nie przynieść skutków, na które Pan liczy. Co do stworzenia "Krzemowej Doliny" we Włoszakowicach to trochę mnie Pan rozbawił :)
Od: ~SP (Gość) z dnia 2014-10-07 21:42:08
Witam Co z nakładami na sport- by umożliwić działalność gminnych klubów sportowych?
Od: ~zizu (Gość) z dnia 2014-10-07 21:36:10
Panie Juliuszu, czym pan sie zajmował na emigracji? Czy tam zdobył pan jakies doświadczenia samorządowe, czy był pan tylko obserwatorem takich działań ?
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-07 21:06:57
Do Maja. Trudno jest cokolwiek obiecywać nie znając sytuacji finansowej gminy. Ale jeszcze raz podkreślam, że sprawy najmłodszych na pewno będą priorytetem.
Od: Maja z dnia 2014-10-07 21:05:26
Dziekuje za odpowiedź, mysle, że o seniorów nie musi się Pan martwić, byli dopieszczani przez wójta przez długie lata:) rozumiem, że jeżeli nie znajdzie Pan srodków zewnętrznych na plac zabaw to na wewnętrzne też nie ma co liczyc?
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-07 20:42:29
Do Maja. Zdaje sobie sprawę, jak ważna dla rodziców jest opieka nad dziećmi. Z całą pewnością sprawa opieki nad najmłodszymi będzie jednym z priorytetów gminy, również po to aby umożliwić rodzicom rozwój w ramach kariery zawodowej. Sprawy najmłodszych mieszkańców gminy będą dla mnie tak samo ważne jak sprawy seniorów. Jestem zdecydowanym wrogiem przedszkola w trybie wieczorowym. Zdecydowanie sprawdzę możliwość pozyskania środków zewnętrznych, celowych na budowę placów zabaw.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-07 20:24:45
Do Członek. Nie nigdy nie byłem członkiem PZPR ani w zakonie.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-07 20:11:46
Do gość 2. Moich osiągnięć w branży budowlanej nie muszę się wstydzić. Są one widoczne nawet w gminie Włoszakowice. Co do oświadczenia majątkowego nie uważam, że forum internetowe jest miejscem do tego typu zwierzeń. Zapewniam, że uczciwe oświadczenie zostanie złożone w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu. Oświadczam również, że będę wnioskował do rady gminy o znaczącą redukcję zarobków wójta, gdyż uważam, że suma ponad 12tyś PLN miesięcznie nie odzwierciedla reali polskiego rynku pracy. Zaznaczam, że taka decyzja zależy od woli radnych. Pozyskanie środków własnych gminy, z całą pewnością będziemy musieli spojrzeć na sytuację z wydatkami, spróbować znaleźć możliwe oszczędności. Następnie poszukać możliwości finansowania z zewnątrz (np. środków unijnych) co w połączeniu daje spore możliwości inwestycyjne. Żeby tworzyć i myśleć nad przyszłorocznym budżetem gminy, trzeba znać szczegóły i detale dotyczące finansów gminy. Na dzień dzisiejszy ta wiedza nie jest mi niestety dostępna. W odniesieniu do przyszłych inwestorów z całą pewnością nie będę preferować poszczególnych branż. Co do zachęcenia do inwestycji na terenie gminy, uważam, że jednym z pierwszych zadań nowego wójta i rady będzie utworzenie terenów inwestycyjnych, które na ten moment we Włoszakowicach nie istnieją. W mojej opinii, najlepszą zachętą do inwestycji jest polityka "NIE PRZESZKADZAĆ". Z całą pewnością będę dążyć do skrócenia czasu wydawania decyzji mających wpływ na procesy inwestycyjne. Szanse na pozostanie młodych i wykształconych ludzi nie tylko w gminie ale i również w Polsce wiążą się bardzo ściśle, ze stworzeniem jak najbardziej dogodnych warunków do tworzenia nowych przedsiębiorstw w branżach technologicznych.
Od: Maja z dnia 2014-10-07 20:09:49
Witam, chciałabym się dowiedzieć jaki i czy wogóle ma Pan pomysł na naszych najmniejszych mieszkańców, którzy zawsze byli kulą u nogi pana Waligóry. W chwili obecnej mamy 2 stare, wiecznie wymagające remontu budynki, w których nie ma miejsca dla dzieci stąd popołudniowa zmiana dla nich. W przedszkolu przy kościele śmiesznie mały plac zabaw, nie wspomnę o dziadowskim wręcz, ogólnodostępnym placu zabaw przy ośrodku zdrowia.Czy ma Pan pomysł na wprowadzeniu jakiś zmian w tym obszarze ?
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-07 19:36:55
Do gość. Dopóki nie zaczniemy rozmawiać ze starostwem czy urzędem marszałkowskim, nie będziemy wiedzieć co mogą dla nas zrobić i w czym mogą nam pomóc. Zgoda i współpraca buduje, niezgoda i awanturnictwo rujnuje.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-07 19:34:42
Do Admin, pytanie drugie. Znam Pana Pawła Johna od 1997 roku. Trudno by było nie znać go w sytuacji gdy jest moim sąsiadem. Znam również wielu innych mieszkańców Grotnik, nie oznacza to, że istnieją między nami jakiekolwiek inne powiązania oprócz towarzyskich. Stosowanie i używanie Pana Johna jako głównego wroga samorządu i wójta jest dobitnym przykładem chęci i zamiaru współpracy p. Waligóry z przedsiębiorcami w naszej gminie, którzy nie są przychylni personalnie jego osobie. Sądzę, że planowana jawność i przejrzystość w działaniu urzędu gminy będzie stanowczo zapobiegała wszelkim przejawom kumoterstwa i kolesiostwa. Jawność i przejrzystość działa jak kamera na złodzieja.
Od: Juliusz Mańczak z dnia 2014-10-07 19:21:16
Do Admin. Mogę zagwarantować zmianę stylu rządzenia, przejrzystość i udział obywateli we współdecydowaniu o ważnych dla gminy sprawach poprzez zaangażowanie organizacji "Stowarzyszenie Obywatelskie - Watchdog". Stowarzyszenie takie będzie miało dostęp do wszelkich informacji potrzebnych do oceny pracy urzędu gminy i wójta. Dodatkowo wprowadzony zostanie tzw. "rejestr umów", system komputerowy pozwalający na swobodny dostęp do danych finansowych gminy w sposób "online". Z całą pewnością będę dążył do uniezależnienia gazety "Nasze Jutro" od urzędu gminy poprzez osobny budżet. Odciąć też należy decyzje personalne odnośnie zatrudnienia w GOK od urzędu gminy. Jestem również pewien, że Admin w sposób jednoznaczny i bezpośredni wytknie wszystkie niedociągnięcia.
Od: ~członek (Gość) z dnia 2014-10-07 17:58:30
CZY był pan w PZPR lub w zakonie
Od: ~gość2 (Gość) z dnia 2014-10-07 17:56:33
Panie Kandydacie: jakie osiągnięcia miał Pan w kierowaniu wymienioną firmą budowlaną w Polsce a jakie w prowadzeniu biznesu w Wielkiej Brytanii ? Czy te firmy istnieją ? Czy chcąc być transparentnym ( co jest Pana czołowym hasłem wyborczym ) może Pan zdradzić jakimi oszczędnościami Pan dysponuje ( jeśli zostanie Pan wybrany na stanowisko wójta będzie Pan musiał je ujawnić więc może ujawni je Pan już teraz ? ) - chciałbym wiedzieć czy rzeczywiście kandydowanie nie ma nic wspólnego z chęcią wyłącznie zarobkowania. Jakie Pan ma pomysły na pozyskanie środków własnych gminy na wiele inwestycji komunalnych ( choćby kanalizację deszczową w BG ) ? Czy ma Pan w głowie pomysł na budżet gminy na następny rok ? Co Pan jako ewentualny wójt może zaproponować przyszłym inwestorom i jakie branże chciałby Pan preferować? Jak ich zachęcić do inwestycji na terenie gminy ( tereny inwestycyjne, uzbrojenie terenu, zabezpieczenie w wodę , odbiór ścieków czy też moce w zasilaniu firm prądem ). Czy widzi Pan szanse na pozostanie na terenie gminy wykształconych młodych mieszkańców, co może im Pan zaproponować, żeby chcieli zostać po ukończeniu studiów ?
Od: ~gośc (Gość) z dnia 2014-10-07 16:30:42
witam, a jak Pan chce otworzyc gminę włoszakowice na świat zewnętrzny ? po co nam powit leszczyński , czy urzad marszłkowski we włoszakowicach i w czym oni nam jaki gminie mogą pomóc ??????
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-07 15:10:02
Dodam od razu drugie pytanie. Zwolennicy Waligóry, zarzucają Panu "znajomość" z p. Johnem. Proszę wyjaśnić nam, czy ta znajomość będzie miała wpływ na wdrażania kumoterstwa w naszej gminie? Co ogólnie Pana zdaniem, złego zrobił p. John naszej gminie, że samorządowcy stwierdzają, że znajomość z nim "szkodzi"? Pytanie to zadaje, gdyż w poprzednich wyborach - 4 lata temu, to Pani Głuszak "zarzucano" znajomość z p. Johnem. Jak to się dzieje, że każdy oponent Waligóry w wyborach, kojarzony jest z p. Johnem?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2014-10-07 12:19:36
Panie Juliuszu. Głosując na Pana, co daje mi pewność, że wygrywając wybory nie zorganizuje nam Pan "powtórki z rozrywki" czyli kontynuacji stylu rządzenia p. Walogóry. Skąd mam wiedzieć, że wyzbędzie się Pan arogancji, gminy nie będzie traktował Pan jak swojej własności, że finanse będą przejrzyste, że społeczność dopuszczona będzie do współdecydowania o ważnych dla gminy sprawach? Że nie będzie Pan realizował swoich ambicji kosztem lokalnej społeczności (np. status miasta dla Włoszakowic lub też nartostrada im. Stanisława Waligóry), że lokalna gazeta będzie gazetą gminną a nie gazetą Wójta?

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook