6

Fakenews w sprawie e.Cola, realnews w sprawie skażenia bakterą Cola. Rafał Jagodzik zarzuca radio ELKA tworzenie "paniki". Oto dowody na rzeczywisty obraz sytuacji.


„Prezes” GZK sp. z o.o. w imieniu spółki wystosował komunikat, w którym zarzuca lokalnym mediom, głównie radio ELKA generowanie „fakenewsów” oraz próby tworzenia paniki wśród mieszkańców gminy Włoszakowice. Pomimo, iż dowiedziałem się o tym komunikacie z mediów, uważam, że zarzuty w nim kierowane są celowane również we mnie. Dlatego uważam, iż do sprawy powinienem się odnieść przedstawiając Państwu „chronologicznie” odpowiednie dowody:

1. Dnia 30 sierpnia wysłałem wiadomość do redaktora Radio Elka z informacją, iż jestem w posiadaniu dokumentów, które wskazują, iż w okresie czerwca 2018 roku, woda w gminnej kanalizacji wodociągowej zanieczyszczona była bakterią COLA oraz że wyniki badań wskazują, że woda była niezdatna do jej bezpośredniego spożycia przez ludzi.

Dowód – mail do p. Jarka Adamka z dnia 30 sierpnia 2018roku:

https://scr.hu/4ej4/c7iqm

2. Po zebraniu odpowiedniej ilości dowodów, postanowiłem skierować wniosek do wójta gminy Włoszakowice, p. Stanisława Waligóry (gdyż wiadomo, że to on jest prawdziwym prezesem w GZK sp. z o.o.). Pytania do Waligóry wysłałem 17 września 2018 licząc na to, że urząd się do nich odniesie z próbami wyjaśnienia sytuacji.

Dowód – mail do Waligóry z dnia 17 września 2018roku:

http://scr.hu/4ej4/t4ddr

3. Urząd uchylił się od odpowiedzi na moje pytania z dnia 17 września 2018 roku lecz w reakcji na moje zarzuty skierowano pismo do leszczyńskiego SANEPIDu z informacją o stanie sanitarnym wody w gminnej kanalizacji wodociągowej.

Dowód – pismo Urzędu Gminy Włoszakowice do SANEPID z dnia 21 września 2018roku:

http://scr.hu/4ej4/g0uji

4. Dnia 5 października z uwagi na „obecność bakterii” GZK sp. z o.o. ogłasza komunikat, że woda jest silnie chlorowana oraz że jest zdatna do spożycia tylko po przegotowaniu.

Dowód – komunikat GZK sp. z o.o. z dnia 5 października 2018roku:

http://gzk.wloszakowice.pl/Chlorowanie-wody-SUW-Wloszakowice-i-SUW-Ujazdowo.html

5. Dnia 8 października na stronie wloszakowice.org opublikowałem informacje o prowadzonym postępowaniu wyjaśniającym z UG Gminy w sprawie zanieczyszczenia wody pitnej bakterią COLA oraz że zanieczyszczenie występowało również w czerwcu a z doniesień nieoficjalnych wiem również, że władze gminy świadome zanieczyszczenia wody o niczym nas nie poinformowały.

Dowód – post ze strony wloszakowice.org z dnia 8 października 2018 roku:

http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=269&category=17

6. Tego samego dnia – 8 października 2018 sprawą zajęło się również radio ELKA komunikując się z Rafałem Jagodzikiem, który potwierdził obecność bakterii zarówno teraz jak i w czerwcu tego roku. Na nieszczęście albo redaktor radio ELKA źle zrozumiał Rafała Jagodzika albo ten wyraził się niejasno, gdyż do informacji publicznej poszedł komunikat o skażeniu wody pitnej we Włoszakowicach bakterią e.coli zamiast coli. Gdyby radio Elka opublikowało nagranie z rozmowy – sprawa byłaby wyjaśniona.

Dowód – reportaż radio elka z dnia 8 października 2018 roku:

http://elka.pl/content/view/90295/80/

7. Dnia 9 października 2018 roku, GZK sp. z o.o. publikuje komunikat, dementujący informacje o rzekomym skażeniu włoszakowickiej bakterią e.coli zarzucając radio ELKA generowanie „fakenewsów” oraz wywoływanie paniki wśród ludzi. Elka publikuje „dementi” Rafała Jagodzika, gdzie stwierdza, że woda skażona jest bakterią COLI a nie e.COLI:

Dowód – artykuł radio elka z dnia 10 października 2018 roku.

http://elka.pl/content/view/90322/80/

Reasumując – bardzo niedobrze się stało, że w reportażu radio Elka wkradł się błąd z „e.” gdyż dało to powód do płaczliwego dementi „prezesa” GZK sp. z o.o. Rafała Jagodzika, który w obecnej sytuacji czuje się oszukany. Rafał – szczerze wierzysz, że Elka zrobiła to specjalnie by wywołać we Włoszakowicach panikę? Pozbierajmy jednak fakty. Włoszakowicka kranówka zanieczyszczona jest bakterią COLA (pochodzenia kałowego). To z tego właśnie powodu zgodnie z komunikatem GZK sp. z o.o. woda jest silnie chlorowana oraz zdatna do picia dopiero po przegotowaniu. Rafał potwierdził też (na łamach radio ELKA), że woda zanieczyszczona była również w czerwcu 2018 roku – ale niestety nikt nie poinformował o tym mieszkańców gminy Włoszakowice.

Czy teraz Rafał Jagodzik czuje się usatysfakcjonowany poprawną weryfikacją przedstawionych informacji? Rafał – różnica z "e." lub bez "e." jest ważna lecz wyjaśniasz to zaciemniając obraz sytuacji, gdyż nie zmienia to faktu, że woda jest zanieczyszczona bakterią COLI (pochodzenia kałowego), silnie chlorowana oraz aktualnie jest niezdatna bezpośredniego spożycia przez ludzi. Co jeżeli ktoś źle zrozumie Twój przekaz i znowu zacznie pić nieprzegotowaną kranówkę? Uważaj proszę zanim coś publikujesz by nie narażać ludzkiego zdrowia.

Rafał, co Ty w ogóle wyprawiasz? Bagatelizujesz fakt, że dostarczałeś ludziom wodę z „kupką” i bakterią coli i mówisz „ok, nic się nie stało”? Co świadczy o Tobie fakt, że ludzie nieświadomie pili wodę z bakterią po której grożą różne powikłania? Przecież nawet kultura osobista wymaga od każdego człowieka by informować ludzi o takich rzeczach. Po mojej interwencji poinformowałeś ludzi o tym, by uważać i nie spożywać dla bezpieczeństwa zdrowotnego nieprzegotowanej wody z kranu – w czerwcu tego nie zrobiłeś, pomimo tego, że poziom skażenia był wyższy niż w październiku. W Twojej ocenie lepiej by było gdyby ludzie nadal nic nie wiedzieli? Bo to przecież tylko „kupka” z bakterią coli? Taka wisienka na torcik w gratisie dla konsumentów? No nie żartuj – nie wierzę. Dobrze wiesz ile powinno być bakterii coli w wodzie pitnej, a jeżeli nie wiesz... to proszę przeczytaj ustawę, którą przytaczasz. Obrażasz się, bo Adamek się pomylił i zarzucasz ludziom "fakenewsy"? Czyli co? Uważasz, że w tej sytuacji nie musisz przepraszać ludzi bo to "tylko" cola a nie e.cola?

http://scr.hu/4ej4/w5pdr


Komentarze
Od: ~mieszkaniec krzycka (Gość) z dnia 2018-10-16 17:53:28
nowe przeboje w krzycku w z wodą codziennie niema wody sobote zamkli hydrofornie bo spaliła się szkoda byłego konerwatora wciąż starał s
Od: ~prezes (Gość) z dnia 2018-10-11 16:43:12
prezes chce sie wykpic
Od: ~cola..rgol (Gość) z dnia 2018-10-11 10:29:14
nagle zwykła pomyłka reporterska stała się ważniejsza niż zanieczyszczenie wody... ciekawe!
Od: ~haha (Gość) z dnia 2018-10-11 09:50:44
komuś tam w GZK rośnie dłuuuuugi nosek! polityczny karierowicz od siedmiu boleści... ehhh
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2018-10-11 09:18:08
rafale! A dlaczego w tym swoim piśmie nie zamieściłeś słów "Drodzy Państwo! Przepraszam Was za podawanie wam bakterii COLA w wodzie pitnej" ?
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2018-10-11 08:22:35
teraz jak już wiem, że zachoruje z powodu bakteri coli a nie e.coli to od razu czuje się lepiej

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook