8

wloszakowice.ORG z upływem października 2018 kończy swoją działalność. BARDZO Państwu DZIĘKUJE!


Szanowni Państwo,

Kiedyś musiał nadejść ten moment. Pragnę poinformować Was, iż z końcem października 2018 kończę działalność związaną ze stroną wloszakowice.org. Było mi bardzo miło, że przez okres 6 lat mogłem wyciągać lokalne, samorządowe „brudy” na światło dzienne. Projekt wloszakowice.org to pewnego rodzaju precedens, który pomimo tak „uporządkowanej i przestraszonej” społeczności jak w gminie Włoszakowice stronę odwiedziło 50 tysięcy różnych użytkowników w ponad 700tysięcy odsłonach (źródło: google.analitics). Świadczy to o tym, że nie tylko mieszkańców gminy interesowało to co się u nas dzieje. Przez okres prowadzenia strony poznałem wielu wspaniałych ludzi, którzy nie bali się dostarczać mi dokumenty oraz niezbędne informacje by obnażać przewinienia lokalnych samorządowców. Na ujawniane przeze mnie informacje kilkadziesiąt razy powoływały się media lokalne (radio elka, ABC, Panorama etc) a nawet raz udało mi się trafić na łamy TVP INFO. Pomimo, iż prowadząc stronę spotkało mnie wiele dobrego, to spotkało mnie również sporo złego. Kilkadziesiąt razy podawany byłem przez Waligórę na policję, kilka razy na prokuraturę (ani razu nie zostałem ukarany – ale udręczony tak – zdecydowanie tak). Ściana wyparcia i kłamstwa ze strony wójta Waligóry oraz osób, które starają się utrzymać pozycje blisko jego osoby okazała się ścianą nie do przebicia. Skala dezinformacji była tak ogromna, że samorządowcy potrafili wypierać się słów, które sami wypowiedzieli przed kamerami. Robili to bez wielkich wyrzutów sumienia. Również ataki na mnie, ataki personalne, które czyniły ze mnie „przestępce” tylko z tego powodu, że mam odwagę zadawać pytania nie będą dla mnie w przyszłości miłymi wspomnieniami. Decyzję o zakończeniu działalności strony podjąłem już rok temu, jest przemyślana i nieodwołalna. Poniżej chciałbym wymienić kilka moich osiągnięć:

1. Wymusiłem na urzędzie Waligóry cykliczną publikację wielu dokumentów w ramach dostępu do informacji publicznej. W zakończeniu procederu łamania prawa dostępu do informacji publicznej pomogła mi, poprzez bezpośrednie konsultacje prawne słynna organizacja „Sieć Obywatelska Watchdog Polska” www.siecobywatelska.pl . Moja osoba (i strona wloszakowice.org) widnieje na stronie watchdoga jako „Strażnik Obywatelski”. Z pomocą organizacji udało mi się wygrać z Waligórą kilkanaście procesów sądowych.

2. Przy prawnej współpracy z OTOZ Animals www.otoz.pl udało mi się wymusić na gminie Włoszakowice podstawy respektowania praw zwierząt bezdomnych. To po mojej interwencji gmina przestała łamać prawa zwierząt wprowadzając wymagany ustawą program opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Do czasu mojej interwencji, gmina Włoszakowice JAKO JEDYNA w powiecie nie miała podpisanej umowy z żadnym schroniskiem dla zwierząt i z żadną lecznicą weterynaryjną.

3. Zwróciłem publiczną uwagę na postępujący proces zaniedbań czynionych wobec obiektu pałacowego w Zbarzewie, który wójt Waligóra przejął obiecując Agencji Rynku Rolnego utworzenie tam domu spokojnej starości. W rzeczywistości od 1996 kiedy gmina przejęła obiekt, jest on pozbawiony opieki i zapuszczony w ruinę. Skalą zaniedbań zainteresowało się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z którym wójt Waligóra aktualnie toczy sprawy sądowe w kwestii zaniedbań.

4. Aktywnie pomogłem (Zbysławowi Drożdżyńskiemu) w zastopowaniu projektu włoszakowickich samorządowców czyli postawieniu piętnastu 140 metrowym turbinom wiatrowych, które miały powstać w gminie Włoszakowice z naruszeniem obowiązujących przepisów.

5. Udaremniłem plany sprzedaży hektarowej działki (działka nr 53) w centrum Włoszakowic przy głównej drodze powiatowej za kwotę kilkadziesiąt razy niższą niż jej wartość rynkowa. Sprawę tą badało CBA – jednak gmina nie udostępniła wyników postępowania sprawdzającego.

6. Ujawniłem wiele beznadziejnych decyzji odnośnie wydatkowania publicznych pieniędzy. Np. kilkadziesiąt tysięcy złotych jako sponsoring organizowanych we Włoszakowicach PRYWATNYCH koncertów rockowych czy też organizowanie mieszkania w ośrodku żeglarskim w Boszkowie dla dyrektor GOK na koszt podatnika.

7. Wielokrotnie naświetlałem problem zaniedbania Boszkowa oraz idiotycznych pomysłów wójta Waligóry względem letniska. Np. budowa stoków narciarskich w Boszkowie.

8. Wygrałem proces sądowy z Jackiem Kuikiem, reporterem gazety ABC oraz obnażyłem jego powiązania osobowe oraz wsparcie finansowe działalności reporterskiej Kuika z budżetu gminy Włoszakowice.

9. Ujawniłem wydatki gminy Włoszakowice, które przeznaczono na zakup systemów anty-podsłuchowych zaimplementowanych w UG Włoszakowice. To właśnie ten zakup wyśmiewali reporterzy TVP Info w okresie afery podsłuchowej w restauracji „Sowa i Przyjaciele” i wiele innych mediów tytułując „Gmina Włoszakowice jest bezpieczna – nikt ich nie podsłucha”.

10. Ujawniłem podwójne standardy w gminie, czyli brak reakcji wójta Waligóry na działalność radnego Leszka Jagodzika, który niezgodnie z prawem reklamował swoją działalność gospodarczą na Gminnej Hali Sportowej zarządzanej przez Rafała Jagodzika. Wójt w odróżnieniu od Urzędu Ochrony Środowiska nie zareagował również ani nie ukarał radnego Leszka Jagodzika za spalenie w jego kotłowni około 100 ton toksycznych, rakotwórczych odpadów.

11. Ujawniłem wstydliwe dla władz gminy, szkodliwe zanieczyszczenie bakteriami coli, o których ani władze GZK ani władze gminy nas nie poinformowały. Zakaz bezpośredniego spożycia kranówki wprowadzono dopiero po mojej interwencji.

12. Nagrałem kamerą wideo oraz ujawniłem informacje na temat braku wody w hydrantach PPOŻ podczas pożaru stolarni we Włoszakowicach w kwietniu 2015 roku. http://elka.pl/content/view/74767/80/ Pomimo, iż posiadałem nagrania przebiegu akcji pożarniczej, gminna spółka GZK wszystkiemu się wyparła. Gdy sprawę zgłosiłem na policję - wskazano i ukarano jednego z szeregowych pracowników GZK. Władze gminy pozostały bezkarne.

13. Grożono mi nawet… że mnie zamkną! I to przy kamerach!

https://youtu.be/cwtzc7fPz0Y?t=588 (jeżeli macie chwilkę, żeby zobaczyć.. to polecam bo po prostu piękne)

Tak – powyższe wymienione 13 tematów jak i inne 270 spraw podjąłem w przeciągu 6 lat działalności z wloszakowice.org. Uważam, że na tym moja obywatelska misja zostaje zakończona.

Na zakończenie dodam, iż pomysł budowy pomnika dla wójta Stanisława Waligóry to nie jest mój wymysł ani żart. Pomysłodawcą projektu budowy monumentu dla Waligóry jest radny Leszek Jagodzik, który ten pomysł przedstawiał mi jeszcze zanim zacząłem przygodę z wloszakowice.ORG.

Serdecznie Państwu dziękuje!! Do zobaczenia na "wsi" :)

 


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-10-10 22:55:23
I jeszcze zdrowy rozsądek! :)
Od: ~edit (Gość) z dnia 2018-10-10 22:47:39
to teraz zostanie nam tylko gazetka edytowana przez wójta? Nasze Futro?
Od: ~kłamać (Gość) z dnia 2018-10-10 22:20:16
i teraz kłamać będą bezkarnie? Nie rób tego proszę!!
Od: ~N.N. (Gość) z dnia 2018-10-10 20:31:32
Niech ten koszmar z waliwgórę się skończy...
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-10-10 20:22:43
:)
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2018-10-10 18:00:23
Dzięki tobie wiele żeśmy się dowiedzieli o lokalnych absurdach i tego typu rzeczach. Miejmy nadzieję że Wójtem zostanie ktoś już inny kto zadba o nasze problemy lokalne. Dzięki Kuba :)
Od: ~karol (Gość) z dnia 2018-10-10 17:25:59
nie ma szans aby waligóra wygrał, tak więc miejmy nadzieje, że nie będziesz potrzebny. Bardzo Ci dziękuje za czas jaki poświęciłeś na wloszakowice.org
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2018-10-10 17:03:34
SZKODA WIELKA SZKODA. Bo o ile wygra lovelas to znowu jedynym źródłem informacji będzie NJ.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook