14

W wodzie pitnej we Włoszakowicach wykryto "bakterie". NIE WOLNO PIĆ WODY Z KRANU!!


17 września 2018r wysłałem pismo z pytaniami, skierowane do wójta gminy Włoszakowice p. Stanisława Waligóry. W piśmie informowałem, iż jestem w posiadaniu dokumentów świadczących bez żadnych wątpliwości o tym, że okresie czerwca roku 2018 woda „pitna” dostarczana wodociągiem gminnej spółki GZK zanieczyszczona była bakterią coli.Zakażenie bakterią Escherichia coli najczęściej prowadzi do zatrucia pokarmowego. Jednak u niektórych osób bakteria E. coli (pałeczka okrężnicy) może doprowadzić do ciężkich infekcji - zapalenia opon mózgowych, a nawet sepsy, która w połowie przypadków kończy się śmiercią. Ze źródeł nieoficjalnych dowiedziałem się również, że władze spółki GZK sp. z o.o. były całkowicie świadome zanieczyszczenia wody lecz mimo tego NIKT nie poinformował mieszkańców, restauratorów, producentów produktów spożywczych o tym, że woda dostarczana przez gminęnie nie jest zdatna do bezpośredniego spożycia przez ludzi! Chcąc potwierdzić posiadane informacje pytałem wójta Waligórę czy był świadomy tego, że woda jest zanieczyszczona oraz pytałem DLACZEGO urząd nie poinformował mieszkańców o tym zdarzeniu. Czy to możliwe aby władze gminy świadomie narażały zdrowie mieszkańców, letników, klientów lokalnych restauratorów, firm oraz przedsiębiorstw? Bakteria coli pochodzi z fekaliów (kału)… wyobraźcie sobie, że macie przed sobą szklankę wody, w której ktoś wymieszał „kupę” i każe Wam to wypić. OK – przegotowana „kupa” już nie szkodzi lecz mimo wszystko wydaje mi się to obrzydliwe.

Waligóra w piśmie z dnia 24 września oraz 5 października 2018 uchylił się od odpowiedzi na moje pytanie o to dlaczego urząd nie poinformował mieszkańców o zagrożeniach wynikających z używania nieprzegotowanej gminnej „kranówki”. Nie udostępniono mi również żadnych dokumentów dotyczących sprawy lecz stwierdzono, że to Wójt stale nadzoruje działalność GZK sp. z o.o. Jednak najważniejsze jest to, że Waligóra w żadnym zdaniu nawet nie próbował zaprzeczyć moim doniesieniom o szkodliwym zanieczyszczeniu wody pitnej w gminie Włoszakowice. Finalnie Urząd Gminy Włoszakowice po mojej interwencji poinformował o sprawie leszczyński SANEPID a GZK sp. z o.o. na stronie internetowej spółki poinformował o tym, iż woda z kranu w gminie Włoszakowice jest zanieczyszczona „bakteriami”, silnie chlorowana oraz zdatna do picia dopiero po przegotowaniu! http://gzk.wloszakowice.pl/Chlorowanie-wody-SUW-Wloszakowice-i-SUW-Ujazdowo.html Świadczyć to może o tym, że woda „pitna” w gminie Włoszakowice nie była zanieczyszczona tylko w czerwcu… lecz jest zanieczyszczona po dziś dzień i do tego nie wiemy od kiedy to zanieczyszczenie faktycznie nastąpiło!!

Ilu mieszkańców gminy, gości, letników, klientów restauracji czy też innych punktów gastronomicznych poczuło się źle (mam nadzieję, że nikt nie zachorował) i pomyślało o tym, by złe samopoczucie skojarzyć z zanieczyszczoną wodą z gminnych wodociągów? Przecież nikt nie pomyślałby, że władze jakiejkolwiek gminy potrafią być tak nieodpowiedzialne i w sposób tak perfidny narażać ludzkie zdrowie! Każdy prędzej zrzuci winę na nieświeżą sałatkę lub przeterminowany majonez. Sądzę, że ludzie odpowiedzialni za tą sytuację powinni publicznie wypić szklankę NIEPRZEGOTOWANEJ WODY oraz nas wszystkich przeprosić.

--------------------------

(test dodany kilka godzin po publikacji powyższej treści - moją informacją zainteresowało się Radio Elka, dlatego temat się rozwinął i znikły wszelkie wątpliwości)

Rafał Jagodzik, prezes GZK sp. z o.o. w odpowiedzi na pytania zadawane przez Radio Elka http://elka.pl/content/view/90295/80/ potwierdził obecność bakterii e.cola w wodzie sprzedawanej przez GZK sp. z o.o. Jednocześnie stwierdził, że zanieczyszczenie "nie jest duże". No cóż... zawsze mogło być gorzej! Proszę kliknąć w poniższy link by się przekonać jak jest naprawdę. 

http://scr.hu/4ej4/38bl2

Pan Jagodzik dodatkowo przyznał, że zanieczyszczenie bakterią było obecne również w czerwcu. Czyli... niestety miałem rację. Władze gminy świadome tego, że woda jest skażona bakterią coli o niczym nas nie informowały! SMUTNE!

----------------------


Komentarze
Od: zbysław drożdżyński z dnia 2018-10-10 10:17:34
Mnie osobiście zastanawia zupełny brak podania tak ważnej informacji przez władze gminy. Mam tu na myśli głównie wójta gminy Włoszakowice, ponieważ rada Gminy Włoszakowice jak do tej pory nie została poinformowana o jakimkolwiek skażeniu wodą bakterią e. coli. Przypomnę, że GZK jest spółką ze 100 % udziałem gminy Włoszakowice, świadczącą usługi dla mieszkańców naszej gminy. O całej sprawie dowiedziałem się, pewnie jak wielu mieszkańców z prywatnego bloga, później z radia Elki. Czy to jednak z podanych stron internetowych powinniśmy się dowiadywać się o skażeniu bakteriologicznym wody w swoich kranach? Nie ma żadnej informacji chociażby na stronie internetowej stronie gminy Włoszakowice o potrzebie przegotowania wody do spożycia lub mycia owoców. Wydaje się, że władze gminy podobnie jak GZK wychodzą z założenia, że przed porannym śniadaniem każdy mieszkaniec naszej gminy „odpala” rano przed śniadaniem komputer, wchodzi na stronę internetową GZK i sprawdza informacje o aktualnym stanie bakteriologicznym wody w naszych kranach. Dla mnie jest to droga na skróty i wg mnie władzy gminy wcale nie zależy na dotarciu z informacją do wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Całkiem niedawno zaproponowałem na sesji aby stworzyć system smsowego powiadamiania taki jaki funkcjonuje w wielu gminach w okolicy. Mógłby służyć m.in. do nadawania również komunikatów o ewentualnym skażeniu bakteriologicznym wody. Niestety wójt p. Waligóra nie poparł takiej propozycji.
Od: ~pytanie (Gość) z dnia 2018-10-09 23:50:11
Czy takie narażanie zdrowia ludzi to nie jest aby przestępstwo? Czy ktoś zgłosił podejrzenie popełnienia przestępstwa narażenia zdrowia lub życia mieszkańców gminy?
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2018-10-09 11:21:12
Nie zastanawia was taki fakt że od kilku dni perfidny smród się unosi nad Włoszakowicami?Coś jest na rzeczy
Od: ~świadek (Gość) z dnia 2018-10-09 06:22:52
a w Ujadowie wylewają szamba no pole z beczkowozów gdzie jest strefa ujęcia wody
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2018-10-08 20:51:27
Co za wtopa!!I to przed samymi wyborami ale Peszek!!No ale jakby się prawdę mówiło by takiej draki nie było. Powodzenia w zdobywaniu głosów.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-10-08 18:41:03
Do realista - TAK - GZK sp. z o.o. sama, wewnętrznie, we własnym zakresie bada wodę. Niestety zatajano wyniki badań. Jeszcze kilka dni temu chwalono się jak rzetelnie i uczciwie wykonywane są te obowiązki... patrz: http://wloszakowice.pl/news/37/3349,jakosc-wody-w-kranach.html
Od: ~iga (Gość) z dnia 2018-10-08 18:36:38
jak tym ludziom nie jest wstyd? No jak? Rafał - głosowała bym na ciebie gdybyś uczciwie wykonywał swoją pracę. Nawet nie wiesz ile moje dziecko wypiło tej wody - a ja na to nieświadomie pozwalałam. Waligóra - Waligórą, wiem, że się go boisz. Jednak jakieś sumienie trzeba mieć! Wstydź się!
Od: ~realista (Gość) z dnia 2018-10-08 18:35:28
Jak to jest, że sanepid bada wodę na kąpieliskach kilka razy w sezonie a nie bada jej w stacjach wodociągowych? Od czerwca pojawił się problem ze skażeniem i do października cicho? A może wodę badają sami (GZK) i wyniki utajniają. Odbiorcom należy się wyjaśnienie!
Od: ~jakie to polskie (Gość) z dnia 2018-10-08 15:22:39
jakie to polskie, śliskie i obrzydliwie dołujące!! Utrzymanie się przy korycie jest ważniejsze niż dobro ludzi. Czy kogoś to dziwi?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-10-08 14:55:34
Ja bym do Rafała Jagodzika zbyt wielkich pretensji nie miał. Waligóra nie mianuje prezesów i dyrektorów z myślą o tym aby oni o czymkolwiek decydowali. To, że skażenie dostało się do wody pitnej - OK - wypadek... zdarza się. Lecz fakt, że nikt nie miał zamiaru informować o zagrożeniu ludzi... to jest już po prostu świństwo.
Od: ~obatel (Gość) z dnia 2018-10-08 14:40:26
Prezes GZK powinien honorowo podać się do dymisji!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-10-08 14:18:21
W sumie dla mnie to nic nowego, że gminne afery zamiata się pod dywan. A ile jest spraw o których nigdy się nie dowiemy?
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2018-10-08 14:14:39
przecież ich by trzeba było zamknąć... Jak? Bakteria e.coli i "cicho sza, bo wstyd"? Przecież ludzie mogli poumierać! Masakra!!!
Od: ~Andrzej (Gość) z dnia 2018-10-08 12:15:49
W to się po prostu nie chce wierzyć... masakra!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- 2.0D
- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635

Facebook