12

NIE MA PRACY dla Waligóry w urzędzie Roberta Kasperczaka!


Dzisiejsze (29.09.2018) spotkanie z p. Robertem Kasperczakiem, kandydatem na wójta gminy Włoszakowice zorganizowała dosyć duża grupa mieszkańców Boszkowo-Letnisko. W samym spotkaniu uczestniczyło ich (nas) około 30 osób, którzy nie ukrywali faktu, że zameldowali się w gminie Włoszakowice jako mieszkańcy/wyborcy, gdyż to tutaj chcą oddać głos w wyborach samorządowych i chcą to uczynić w obronie Boszkowa. Jak twierdzą, pomimo iż mieszkają w Boszkowie większość roku oraz mają domy całoroczne, urząd gminy we Włoszakowicach utrudniał im rejestrację, która pozwalałaby na oddanie głosu w nadchodzących wyborach.

Podczas dyskusji na temat zaniedbania Boszkowo – Letnisko, Kasperczak miał wielokrotnie okazję stwierdzić, że za wszystkimi błędnymi decyzjami (lub ich brakiem) stoją nie pracownicy UG Włoszakowice lecz władze gminy, sugerując tym samym wójta Waligórę. Więcej – kandydat PSL na wójta mocno stwierdził, że Boszkowo nie ma żadnej polityki turystycznej, która powstać miała nie dziś, nie rok temu lecz ponad 20 lat temu. Obiecał też, że po tym jak obejmie posadę włodarza gminy, Boszkowo już nigdy nie będzie traktowane jak kula u nogi, tylko jak miejsce które dzięki trafnym inwestycjom może być i będzie jeszcze większym źródłem dochodów dla gminy Włoszakowice. Dużo czasu poświęcono rozmowom o aroganckim i poniżającym stosunku Waligóry wobec ludzi – Kasperczak stwierdził, że doskonale wie o czym jest mówione i obiecał, że w jego urzędzie nie będzie miejsca na takie zachowania. W spotkaniu uczestniczył też inny kandydat na wójta, p. Piotr Kois, który jak stwierdził, uczestniczy w spotkaniu jako mieszkaniec Boszkowa. Całe zebrane gremium wraz z oboma kandydatami na wójta stwierdziło, że podstawowym zadaniem dla nowego wójta jest stworzenie w Boszkowie (letnisku) sołectwa oraz utworzenie z tego rejonu równoprawnej dzielnicy gminy Włoszakowice.

Organizatorzy spotkania byli tak uprzejmi, że również i ja mogłem zadać swoje pytanie. Otwarcie przedstawiłem „plotki”, które krążą po Włoszakowicach a dotyczą rzekomego układu pomiędzy kandydatami na wójta czyli p. Kasperczaka oraz Waligórę, jakoby obaj w razie niepowodzenia mieliby sobie zapewnić „pracę” w UG Włoszakowice. Nikt przecież nie chce głosować na Kasperczaka by wybrać Waligórę. Kasperczak, stwierdzając, iż sam też słyszał te plotki kilkakrotnie zaprzeczył jakimkolwiek planom współpracy z Waligórą po ewentualnie wygranych wyborach. Kategorycznie – NIE MA PRACY dla Stanisława Waligóry w gminie w momencie gdy Kasperczak zostanie wójtem. Kontynuując stwierdził, iż pracując przez ostatnie 4 lata jako starosta powiatu leszczyńskiego co prawda miał poprawne stosunki z Waligórą, lecz jest to człowiek, któremu rękę można podać… ale w oczy już popatrzeć nie za bardzo. Waligóra nie patrzy ludziom w oczy, a co dopiero „rozmawiać”.

Kontynuując Robert Kasperczak wspominał swoje czasy, gdy pracował w UG Włoszakowice oraz że z autopsji pamięta jaka tam była atmosfera i w jaki sposób traktowani są pracownicy urzędu. Stwierdził, że jak on zostanie wójtem, pracownicy w gminie przestaną być przerażeni, przestraszeni oraz sterroryzowani. Dzięki temu urząd stanie się normalnym miejscem pracy, dodatkowo w jego ocenie gminni pracownicy, którzy zaczną pracować w normalnych warunkach będą sprawniejsi oraz ich wysiłki będą wydajniejsze.

(no to po takich słowach… przynajmniej możemy być pewni, że Kasperczak nie znajdzie pracy u Waligóry o ile ten wygra wybory!!! :)

Wspomniałem w tym momencie (w myślach) spotkanie wyborcze sprzed 4 lat (kandydata na wójta Juliusza Mańczaka), które cały czas zakłócał starszy bardzo nietrzeźwy jegomość, stwierdzając, że jeżeli zgarnie go policja – to Waligóra i tak za niego zapłaci mandat. Tym razem nikomu nie udało się zepsuć spotkania – wszyscy po mniej więcej 1,5h aktywnej dyskusji rozeszli się w zgodzie…. I całkowicie trzeźwi ;)


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-10-08 16:35:25
To ja bym zaryzykował i zagłosował na tego, który wcale nie musi okazać się złym ;) Bo głosować na tego, który już wiemy, że jest złym... to kiepski wybór.
Od: ~adam (Gość) z dnia 2018-10-08 16:32:41
Patrząc na kandydatury, to wybór jest dosyć prosty. Można wybierać pomiędzy złym obecnym(dla wielu wcale nie złym a wręcz dobrym), złym chcącym zostać wójtem(wcale nie wiemy, czy będzie zły) i złym "spadochroniarzem bajkopisarzem"(ten to już na pewno będzie zły). Ja tam wolę prawdziwych mieszkańców gminy.
Od: ~aa (Gość) z dnia 2018-09-30 11:32:23
waligóra nie przysłał tam żadnego drona? Nie wierzę!
Od: ~do Kasperczaka (Gość) z dnia 2018-09-30 09:57:11
Koledzy i koleżanki "z firmy" trzymają za Ciebie kciuki! Tak trzymać!
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2018-09-30 09:50:24
Z tego co pamiętam Waligóra nigdy nie miał odwagi otwarcie rozmawiać i dyskutować z wyborcami. Zawsze chował się w pałacu za grupą ochroniarzy (urzędników). Brawo Kasperczak! Brawo Kois! Tylko otwarta bezpośrednia dyskusja pozwoli ludziom dokonać świadomego wyboru.
Od: ~jak to? (Gość) z dnia 2018-09-29 22:15:10
"Kasperczak (...) kilkakrotnie zaprzeczył jakimkolwiek planom współpracy z Waligórą po ewentualnie wygranych wyborach. Kategorycznie – NIE MA PRACY dla Stanisława Waligóry w gminie w momencie gdy Kasperczak zostanie wójtem." Ale może być praca w gminie dla Kasperczaka gdy Waligóra zostanie wójtem. chodzą plotki że jest coś takiego jak urlop bezpłatny, czyli współpraca dalej moze się odbywać wg tych zasad - jest to możliwe?
Od: ~haha (Gość) z dnia 2018-09-29 22:06:17
Nie potraficie we Włoszakowicach wybrać normalnego wójta, to wam Boszkowo wybierze wójta!
Od: ~cdn (Gość) z dnia 2018-09-29 22:04:16
Co wybory wielkie dyskusje... a Waligóra i tak wygrywa.
Od: ~Gośc (Gość) z dnia 2018-09-29 21:55:22
Myślę ,że trzeba dodać iż p.Kois pojawił się na spotkaniu jako mieszkaniec Boszkowo bo p.Kasperczak nie życzył sobie obecności kontrkandydata. Również p.Kasperczak nie wiedział podstawowych rzeczy o Boszkowie tzn. ile wynosi linią brzegową i jakie profity trafiają do gminy z letniska. Pamiętał i znał pana że spotkania bo był kiedyś u niego w urzędzie ale czy mu pomógł to już matrix. Panie Kasperczak - funkcja wójta to nie stołek urzędnika który ma prawo nie wiedzieć podstawowych rzeczy.
Od: ~Kazik (Gość) z dnia 2018-09-29 21:50:26
Veni, vidi, vici. pracownikug- dżin nie dżin, człowiek swój, nie w baraniej skórze. Każdy chciałby coś zmienić, ale wyjść przed szereg nie ma komu... , wszyscy sie boją Stasia. Staś niech idzie na zasłużoną emeryturę, wnuki bawi!... puki reszta godności mu się ostała :) :D Kasperczak rzeczowy gość, budzi o 100% więcej zaufania niż Kois :) który jest nie stąd, ale dobrze mu wychodzi rola tutejszego człeka :D Ma facet talent :) ludzie znudzeni są dorobkiewiczami. Chcą efektów, nie gadania w przestrzeń. Panie Kasperczak, witamy w domu :)
Od: ~WW (Gość) z dnia 2018-09-29 18:10:44
Wxxigóra źle uczynił, że nie postanowił odejść z polityki w pełni chwały... teraz to się mści i odejdzie w świetle jupiterów wstydu.
Od: ~pracownikug (Gość) z dnia 2018-09-29 17:59:10
Gdzie kolega Kasperczak był przez ostatnie cztery lata, kiedy to obarczony różnymi schorzeniami człowiek pastwił się nad ludźmi? Teraz? Nagle? Podczas wyborów wyszedł dżin z lampy? Cóż za dziwny przypadek!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook