1

Wójt Waligóra ponownie uchronił gminę przed oszustami!! Nowy wątek w sprawie zbycia działki nr 53.


Wójt Waligóra postanowił podzielić się z nami bardzo ważnymi informacjami dotyczącymi zbycia nieruchomości, działki nr 53 we Włoszakowicach. Temat ten podejmowałem już wielokrotnie w ostatnich miesiącach.

Problem początkowo polegał planach zbycia nieruchomości, położonej w centrum Włoszakowic przy drodze powiatowej (działka nr 53 - hektar działki). Radni, w większości w sposób nieświadomy przyjęli uchwałę wyrażającą zgodę na zbycie wspomnianego gruntu za równowartość kilkuset PLN. Gdy w listopadzie 2017 wspólnie z radnym Drożdżyńskim podnieśliśmy alarm, stwierdzający epicką niegospodarność Wójta Waligóry dotyczący zbywania gminnych gruntów, tematem zainteresowało się Centralne Biuro Antykorupcyjne a Sądy nakazały Waligórze ujawnić szczegóły dotyczące niedoszłej transakcji (dostępu do tych informacji nie mieli nawet radni!!!). Gdy radni z gminy Włoszakowice dowiedzieli się na co się zgodzili… zaczęli kręcić, wycofując się z uchwały (na sesji w grudniu 2017) by za kilka miesięcy ponownie do niej wrócić. Wójt Waligóra przekonał (większość) radnych pismem przedstawionym na sesji rady w miesiącu luty 2018, że działka nr 53 to nic nie warta nieruchomość – jest zalewowa, pełna torfu oraz do niczego nieprzydatna – wycenił ją na ~20tyś PLN (hektar gruntu w centrum Włoszakowic przy drodze powiatowej). Zaś drogę osiedlową, na którą Waligóra miał zamienić wspomniany hektar wycenił tak jak wycenia się działkę budowlaną, czyli ~40PLN/m2. W sumie według Waligóry droga okazała się być wartości ~70tyś PLN. Tę „okazję inwestycyjną”, jak to nazwał Wójt przedstawiono, pomimo iż wszystkim radnym, urzędnikom oraz samemu Waligórze wiadomo, że gmina Włoszakowice drogi osiedlowe skupuje (o ile da urząd do tego przekonać) za kwotę 100PLN. W tym roku urząd przejął kilkanaście dróg od prywatnych właścicieli – wszystkie za kwotę 100PLN, mimo to, radni gminy Włoszakowice przyjęli wyjaśnienia Wójta z głębokim zrozumieniem.

I tutaj do gry dołączył „cwaniaczek”, o którym Waligóra postanowił poinformować radnych na sesji rady Gminy, która odbyła się pod koniec czerwca 2018. Pismo to niestety zmuszony był odczytać p. Mateusz Mroziński (Panie Mroziński – proszę przyjąć wyrazy współczucia). Otóż do Urzędu Gminy Włoszakowice zgłosił się mieszkaniec gminy, który przedstawił Wójtowi Waligórze intratną ofertę. Skrytykował pomysł zakupu drogi osiedlowej w cenie działki budowlanej i wezwał Waligórę do zachowania rozsądku, lecz mimo wszystko zaproponował kwotę 100tyś PLN na zakup hektara gruntu – działki nr 53. Wytłumaczył Wójtowi, że jeżeli ten już koniecznie chce zapłacić za drogę jak za działkę budowlaną – to niech to zrobi za gotówkę, którą pozyska ze sprzedaży gruntu (dz nr 53) w kwocie 100tyś PLN. W ten sposób gmina przejmie drogę osiedlową za kwotę 70tyś PLN (w gotówce) i zyska na tym całym interesie dodatkowe 30tyś PLN. Oferent zaś, którego z nazwiska Waligóra niestety nie wymienił będzie cieszył się z przejęcia gruntu za okazyjną cenę (100tyś PLN czyli 10PLN od m2). Co na to Waligóra? Strasznie się oburzył porównując oferenta do oszusta, który próbuje wyłudzić od urzędu jej majątek za ułamek wartości i stwierdził, że o ile wystawi grunt na sprzedaż to uczyni to z ceną wywoławczą w kwocie 400tyś PLN. Całe te wyjaśnienia radni gminy Włoszakowice przyjęli z głębokim zrozumieniem.

Reasumując… Czyżby nasi samorządowcy, którzy postanowili utrzymać wysokie zarobki Waligóry, postanowili ulżyć podatnikowi pisząc nowy scenariusz do kolejnej odsłony kultowego filmu „MIŚ”? Być może powinniśmy wystąpić do naszych samorządowców z prośbą zawartą w liście otwartym o wskazanie nazwisk osób, które mają pozwolenie od Wójta na kupno własności gminy za ułamek procenta jej realnej wartości? Powieśmy może od razu w gminie zdjęcia osób, których urząd nie obsługuje! Mielibyśmy wszystko jasne… klarowne i transparentne! 

PS

Niedoszły nabywca działki nr 53 z listopada 2017roku (za równowartość kilkuset PLN) prosił mnie o to by stanowczo podkreślić, iż nie ma on żadnego związku z ewentualnym złamaniem prawa przez samorządowców z gminy Włoszakowice oraz by uszanować jego anonimowość.


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-07-13 15:24:22
Możliwość wystawiania komentarzy zablokowana. Powód: http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=263&category=20

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Tematy z kategorii mało poważne, lecz ważne!
- Budżet gminy Włoszakowice za rok 2016.
- Respektowanie prawa w gminie Włoszakowice.
- Inwestycje w gminie Włoszakowice.
- Nieszczęśliwe zdarzenia na terenie gminy Włoszakowice.
- Spojrzenie na pracę samorządowców.
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook