7

"Wycofaliśmy się z tego"? (cyt. Irena Przezbór) Jednak nie! Przewodnicząca Rady Gminy stwierdza jednak, że wycofuje się ze swojej wypowiedzi co do wycofania szkodliwej uchwały dotyczącej sprzedaży hektarowej działki nr.53 we Włoszakowicach po rażąco zaniżonej cenie!


Pomimo, iż według Przewodniczącej Rady Gminy Włoszakowice, p. Irena Przezbór „sprawy już nie ma, wycofaliśmy się z tego” ja wciąż zmuszony jestem kontynuować wątek.

http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=256&category=17

Chodzi o bardzo niekorzystną od strony finansów gminy Włoszakowice zbycia działki nr 53, będącą równą, prostokątną, hektarową nieruchomością położoną przy drodze powiatowej, przy głównej drodze we Włoszakowicach (wylot na Boszkowo), którą to nasz urząd wycenił na 2,5PLN/metr. Finalnie za ten hektar gmina nie ma otrzymać nawet 25tyś PLN gdyż urząd decyzją wójta (no i powiedzmy „radnych”) ma w zamiarze zamienić ją między innymi na drogę wewnętrzną na jednym z nowych osiedli wybudowanych we Włoszakowicach, którą zwyczajowo gmina odkupuje od właścicieli za symboliczne 100PLN (właściciel pozbywa się znacznego problemu na rzecz gminy). Marzenie każdego dewelopera. Wybudować osiedle a za wydzieloną na nim drogę dostać od gminy "gratis" działkę pod nowe osiedle!

Przypominając – złożyłem do urzędu szereg wniosków o udostępnienie informacji w zakresie operatów szacunkowych dotyczących zamienianych nieruchomości. Informacji tych nie udzielono nawet radnym, którzy 28 września 2017 roku podejmowali szkodliwą dla gminy uchwałę. Radni zdaje się nie wiedzieli co zamieniają, jaka jest wartość nieruchomości i jak bardzo przyjętą uchwałą szkodzą finansom gminy Włoszakowice. Wójt odmówił udzielenia informacji publicznej tłumacząc się „interesem przedsiębiorcy” który nabywa od gminy wspomnianą wyżej nieruchomość. Widząc absurd zaistniałej sytuacji oraz jej społeczną szkodliwość, wysłałem skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego oraz do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. SKO 8 stycznia 2018r już wydało niekorzystny dla Wójta Waligóry wyrok, czego wynikiem było udostępnienie oczekiwanej informacji. SKO bardzo surowo oceniło pracę Wójta Waligóry stwierdzając, że organ powinien stać na straży prawa (nie zaś je łamać!).Z udostępnionych na BIP przez gminę informacji dowiadujemy się nie tylko, że gmina wyceniła tak atrakcyjną nieruchomość na 2,5PLN od metra ale też, że droga wewnętrzna na nowym osiedlu we Włoszakowicach wyceniona została tak, ze w sumie to urząd powinien jeszcze do niej dopłacić (hektar pięknej działki jest wart mniej niż wewnątrz-osiedlowa prywatna droga)!!

Problem udało się rozwiązać sprzeciwem dotyczącym zbyt lekkomyślnego pozbywania się mienia gminnego. Na grudniowej (2017r) sesji Pani Przezbór na własne oczy widząc przegięcie, którego się dopuścili (pewnie sama nawet nie wiedziała, że zbywa pełnowartościową działkę w zamian za drogę wewnętrzną) postanowiła stwierdzić, iż „SPRAWY JUŻ NIE MA! WYCOFALIŚMY SIĘ Z TEGO”!! Powiedziała to sama… nieprzymuszona oraz najpewniej w pełni świadoma. Proszę oto nagranie z jej wypowiedzi.

https://youtu.be/jxSkRWx7WuQ?t=2h17s

 „Sprawy już nie ma…. wycofaliśmy się z tego...” domyślnie uznać należy, że takie słowa odnośnie szkodliwej uchwały wypowiadane przez Przewodniczącą Rady Gminy na Sesji Rady Gminy oznaczają, że z pomysłu wycofała się rada i problem zakończony. Zatem w czym kłopot? W tym, że radny Drożdżyński oznajmił mi, że on NIC NIE WIE O TYM jakoby ktokolwiek wycofał się z tak rażąco niegospodarnego zbycia naszego wspólnego mienia. Radny w tej sytuacji stwierdził, że on nie wie kogo Pani Przewodnicząca miała na myśli mówiąc MY (… wycofaliśmy się z tego). Tak się składa, że ta grudniowa (2017r) sesja była ostatnią sesją przed Bożym Narodzeniem. Przewodnicząca Rady Gminy składając wszystkim życzenia świąteczne sama również życzyła sobie „więcej wzajemnego zaufania”. Pani Przewodnicząca Przezbór jak wiemy, jest osobą bardzo wierzącą, praktykującą oraz jest działaczką lokalnego „Caritas”. Trudno więc by sądzić, że takiej osobie ufać nie można. Uznając jednak, że kontrola (obywatelska) jest największym wyrazem zaufania, postanowiłem zapytać Panią Przezbór i poprosić o uściślenie. Zapytałem: „Kto tak faktycznie i konkretnie wycofał się z pomysłu sprzedaży działki, który jest dla Włoszakowic bardzo niekorzystny”? Na odpowiedzi (pisemnej) Pani Przezbór bardzo się zawiodłem, gdyż stwierdziła, że z planów sprzedaży działki wycofała się „Gmina Włoszakowice”. Określenie „Gmina Włoszakowice” na sesji Rady Gminy definiowana była wielokrotnie i oznacza „Ludzi, domy, drzewa, ulice, chodniki na terenie obszaru gminy”. Trudno tutaj uznać, by z pomysłu Wójta Waligóry wycofało się jakieś drzewo, zatem gestem chęci uściślenia informacji udzielonej przez Panią Przezbór poprosiłem ją o wskazanie konkretnego urzędu, urzędnika, osoby lub grupy osób (np. rady), która wycofała się ze szkodliwego pomysłu. Jaką odpowiedź uzyskałem od osoby, która żarliwie w okresie świąt Bożego Narodzenia prosiła nas wszystkich o większą dozę zaufania? Przewodnicząca Przezbór stwierdziła, że Rada Gminy z pomysłu się nie wycofała, rola Rady jest zakończona, decyzja została podjęta i jej wykonanie leży teraz w gestii Wójta Waligóry. Wójt może czuć się teraz w obowiązku WYKONAĆ WOLĘ RADY GMINY WŁOSZAKOWICE!!

Złośliwie należy zatem uznać, iż Pani Irena Przezbór wycofała się z wycofania przyjętej przez Radę Gminy szkodliwej dla finansów decyzji zbycia atrakcyjnej nieruchomości przy głównej (powiatowej) drodze we Włoszakowicach. Oczywiście gdybym jej nie zapytał… tylko liczył na jej uczciwość… to o „wycofaniu z wycofania” nikt nigdy by się nie dowiedział!!

Co mi pozostało w sytuacji gdy wypowiedź Przewodniczącej, która stwierdzała, iż z pomysłu się „wycofaliśmy” jednak okazuje się nieprawdą? Wysłałem zapytanie do Wójta Waligóry o jego plany dotyczące ewentualnego zbycia nieruchomości (może jednak to on się wycofał lub wycofa?). Pytanie do Wójta Waligóry wysłałem 23 stycznia. Odpowiedź według prawa administracyjnego powinna być udzielona w ciągu 14dni (kalendarzowych). Do dnia dzisiejszego (14 luty) jednak odpowiedzi nie mam. Zapewne by uzyskać odpowiedź, znowu będę zmuszony zaangażować w sprawę Sąd Administracyjny – nie bójcie się jednak o prywatne finanse Wójta Waligóry – wszelkie koszty pokrywa Urząd Gminy.

Kiedy wójt może wykonać szkodliwą dla finansów gminy uchwałę? W każdej chwili… każdy moment naszej nieuwagi skutkować może sprzedażą działki to za de facto równowartość 100PLN. Nawet jeżeli będziemy bardzo uważni, wójt może wykonać wolę rady gminy tuż po wyborach samorządowych, kiedy to przez około 2tygodnie pełni funkcję wójta aż do czasu zaprzysiężenia nowego włodarza. Podziękuje w ten sposób „wybrańcom” za owocną współpracę przez lata jego wójtowania.


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2018-02-21 20:01:50
Nie mogę bezpośrednio wskazywać nikogo bo to dane wrażliwe. Politycy to osoby publiczne. Przedsiębiorcy już nie. Jednak w pierwszym poście na ten temat wskazałem numery ksiąg wieczystych zamienianych nieruchomości oraz linki do "księgi wieczyste online". Tam sprawdzisz sobie wszystko sam.
Od: ~buba (Gość) z dnia 2018-02-21 18:39:13
Opisujesz U.G. ,to napisz też o jakiego dewelopera chodzi.To rozjaśni sytuację.
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2018-02-16 21:54:23
Wydaje mi się, że wartość gruntu, który gmina zamierza nabyć pod linię wodociągową i ścieżkę jest zawyżona!! Od kiedy gmina (GZK) płaci za grunty pod liniami wod,- kanal. Budowano i nie płacono, i nie płacą właścicielom gruntów .... Pod wodociąg potrzeba wąski pasek gruntu,m resztę działki niech sobie rolnik uprawia.... Ze ścieżki rowerowej zrezygnować i po problemie! Wycofać się z zamiany działek i wyjść z tego z twarzą, a nie brnąć dalej w tym niepotrzebnym konflikcie.
Od: ~ale jaja (Gość) z dnia 2018-02-16 18:40:20
Na stronie Urzędu czytamy że ta transakcja jest niezwykle korzystna dla gminy; po1 - dlaczego powstały działki gminne przy drodze do Bukówca i są po 55zł po 2-dlaczego innym płacono za drogę po100zł po 3 - dlaczego zaangażowano dwoje prawników do tak prostego i '' czytelnego '' wyjaśnienia tego niby uczciwego kontraktu po 4- rzeczoznawcy nie mogą pokazać wyceny -ktoś ich nastraszył ????? i jeszcze jedno to przecież wójt sprawdzał ,oceniał ,krytykował i zawiadamiał CBA przy innych nie dotyczących gminy kontraktach.
Od: ~kolega Wójta W (Gość) z dnia 2018-02-15 16:33:35
To już i tak inflacja ostro... kilka lat temu działki w Boszkowie szły po 17 groszy. 2,5PLN od metra? DROGO jak na wójta!
Od: ~Świadek (Gość) z dnia 2018-02-15 16:26:06
Czyżby kolejny "TRUST" w wykonaniu Pana W. ???
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2018-02-15 09:47:22
takie święte... a takie zakłamane... wstyd!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook