26

Plotki okazały się prawdą. Pani Dyrektor GOK zamieszkuje w budynku należącym do gminy Włoszakowice.


Dwa miesiące temu przedstawiałem Wam problem z którym się borykam. http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=246&category=22 Chodzi o wyjaśnienie plotek, którymi „huczą” Włoszakowice, gdzie Wójt Waligóra miał wykorzystywać mienie gminne (nasze wspólne) celem swoich własnych, prywatnych spotkań pozazawodowych z jednym z pracowników gminy Włoszakowice. Jak już wspominałem 2 miesiące temu – Wójt Waligóra wyparł się faktu wykorzystywania mienia publicznego na własne prywatne cele. Zatem tym razem pytanie postanowiłem zadać bardziej kompleksowo oraz przypomnieć naszym „osobom publicznym”, że składanie fałszywych informacji jest rzeczą karalną. Nikogo chyba nie dziwi, że pytanie o udzielenie informacji w zakresie wykorzystywania mienia gminnego na prywatne cele mieszkaniowe zadałem tym razem dwóm osobom – tj. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury we Włoszakowicach p. Monika Lucerek oraz Wójt Gminy Włoszakowice p. Stanisław Waligóra. Moje wnioski wysłane do obu wspomnianych osób były identyczne w treści. Odpowiedzi obu osób okazały się być niezmiernie proste lecz i tak musiałem na nie czekać aż dwa miesiące.

Pani Monika Lucerek udostępniając mi odpowiedź na moje pismo, przedstawiła link do strony BIP gdzie przedstawiona była informacja o miejscu i powodach zamieszkiwania w budynkach mienia gminnego. To bardzo dobrze, że UG Włoszakowice i bez mojej prośby uznaje informacje, o które wnioskuje za tak istotne – że trzeba je opublikować szerokiemu gremium publicznemu. Pani dyrektor nie wypiera się faktu zamieszkiwania w budynku należącym do nas (do gminy) lecz zarządzanym przez Wójta Waligórę. Okazało się, że ośrodek żeglarski należący do gminy Włoszakowice jest najmowany i podnajmowany szeregiem umów pomiędzy Gminą, GZK, GOK, GOSiR w sposób taki, że nawet nie staram się Wam tego wytłumaczyć bo sam się w tym nie łapię. Jednak z tych podnajmów wynika, że p. dyrektor ma w tym ośrodku obowiązki (między innymi zapewnienie czystości i bezpieczeństwa) z tego też powodu w zupełnie naturalny sposób należy jej się całoroczne, świeżo wyremontowane mieszkanie służbowe zlokalizowane tuż nad jeziorem. Fakt ten jest o tyle zaskakujący, że p. dyrektor Lucerek mieszka (lub raczej - jest zameldowana) w miejscu oddalonym o około 2km od ośrodka żeglarskiego. Taka sama (mniej więcej) odległość dzieli p. dyrektor od biura w GOK przy ul. Karola Kurpińskiego 29 (przy urzędzie gminy). Dlatego też sądzić należy, iż zasadnym (i logicznym) byłoby zorganizowanie mieszkania służbowego dla p. dyrektor również w Pałacu Sułkowskich, gdyż tutaj p. Lucerek ma moim zdaniem zdecydowanie wiele więcej obowiązków do wykonania niż w ośrodku żeglarskim.

Odpowiedzi na moje pytanie udzielił oczywiście również Wójt Stanisław Waligóra. Tej odpowiedzi jednak postanowiono nie upublicznić na stronach UG Włoszakowice. Waligóra również postanowił się nie wypierać wobec zadanym pytaniom. Wynika to najprawdopodobniej z mojej deklaracji wykorzystania faktu złożenia „fałszywego oświadczenia” oraz z faktu, iż p. Waligóra świadomy jest ogromnej ilości świadków i to również pośród pracowników Urzędu Gminy.

Pan Waligóra postanowił stwierdzić, iż on „NIE WIE” czy korzystał z mienia gminnego na cele prywatne.

No cóż… ja zawsze uznawałem naszego Wójta za mistrza udzielania informacji publicznej. Jako, iż z natury rzeczy nie jest to odpowiedź na zadane pytanie – odpowiedzi będę próbował dochodzić przed Sądem Administracyjnym.


Komentarze
Od: ~drogomistrz (Gość) z dnia 2017-10-03 17:55:28
Dzisiaj dwa razy stałem po 15min przed przejazdem kolejowym z BG co będzie po wybudowaniu drogi i zwiększonym ruchu ciężarówek
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2017-10-03 17:08:24
Przy pomocy bezradnej rady gminy, a wlasciwie za jej przyzwoleniem, wójt realizuje swoje pomysły (często są to fanaberie) , zadłużając gminę... Może się mylę ale mają być dwie ścieżki rowerowe : do Dominic (gminna) i do Boszkowa (powiatowa) ? Nie miejsce tu rozpisywać się o innych starych planach wójta, ale czy to nie przesada? Zamierza wójtować jeszcze następne 20 lat? Co do zbędnych - moim zdaniem -wydatków, zaliczyłbym np. urządzenie w BG w budynku szkolnym kuchni do nauki gotowania.... W podstawówce uczniowi e muszą pobierać takie nauki...? W szkołach gastronomicznych nie mają prawdopodobnie takich warunków. Mierz siły na zamiary wójcie... Chcesz być odznaczony przez minister Zalewską? Żal wydanych głupio pieniędzy podatników i to przy aprobacie bezradnych radnych!!!
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2017-10-03 14:33:05
czy kiedyś skończy się w tej gminie te półprawdy , naciągane sprawy, mieszkania dla wybranych, lepsi i gorsi radni , stronniczość wójta i przewodniczącej i co za tym idzie robienie nas wyborców w " balona" lub głupca
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-10-03 13:54:48
Dopowiem do kolegi poniżej, że gmina wiedziała jak podzielić hektar na mniejsze działki i sprzedać. Chodzi o działkę położoną też przy głównej ulicy Włoszakowic (Kurpińskiego) ale przy wylocie na Bukówiec. Być może gmina nie potrzebuje już pieniędzy?
Od: ~podpowiadam (Gość) z dnia 2017-10-03 13:37:48
7 działek po 1000m2 przy drodze asfalowej a zarazem cicho i blisko Włoszakowice tj 80tys x 7=????!!!! mamy aferę . Nie porzeba podnosić podatków
Od: ~a to przekręt (Gość) z dnia 2017-10-03 13:27:54
Widzieli radni u Starosty zmowę odnośnie plaży w Boszkowie a tu jest wszystko okej , powinien odbyć się przetarg . Widzimy na sesji zatroskane i gospodarne miny radnych troszczących się o dobro gminy- dziwne że nik nie miał pytań czyżby "ustawka"
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-10-03 12:22:55
Radni głosowali nad uchwałą bez takich informacji. Nie interesowało ich to. Ja jednak poprosiłem urząd o udostępnienie informacji na temat operatów szacunkowych nieruchomości. Zamieniamy (my czyli gmina) pobocze drogi w lesie... w ilości 0,4ha na 1hektar równej, prostokątnej działki położonej przy głównej ulicy we Włoszakowicach. Zazwyczaj właściciele gruntów będących nieruchomością pod chodnikiem, drogą czy też poboczem pozbywają się ich na rzecz gminy za kwotę 100PLN (i to trzeba prosić urząd) byleby nie płacić za tę ziemię podatku. Bo kto chce płacić podatek za grunt, którym nie dysponuje? A dysponować nim nie może, bo jest częścią inwestycji pożytku publicznego. Widziałem ogromną ilość takich "zrzeczeń" się gruntu na rzecz gminy podczas spotkań radnych. Tutaj jednak wygląda to inaczej. Dla mnie to wygląda dziwnie - wymaga co najmniej wyjaśnienia.
Od: ~pytanie (Gość) z dnia 2017-10-03 12:16:00
Czy można dowiedzieć się jakie ceny są poszczególnych działek zamienianych . Dziwne by było gdyby ceny były takie same .
Od: ~Dewelooer (Gość) z dnia 2017-10-02 14:27:59
I wszystko jasne Pan radny Drozdzyński tylko przeszkadza w tej układance. Nie ładnie .Trzeba śledzić ten temat dokładnie
Od: ~deweloper (Gość) z dnia 2017-10-02 08:49:44
Dzięki muszę to sprawdzić!
Od: ~podpowiadam (Gość) z dnia 2017-10-02 07:49:42
Tam mogą powstać luksusowe działki budowlane -radny Marcinek to ten który ganił radnego Drożdżyńskiego bo wójt tak kazał ,to już wszystko wiadomo. Przypominam że jedną działkę sprzedano po 18 grosz\m2 ponieważ miał ją kupić radn z komitetu wója.
Od: ~admin (Gość) z dnia 2017-10-01 21:29:13
Działka numer 53 we Włoszakowicach. Wielkość to troszkę więcej niż hektar. Przy skrzyżowaniu ul. osady, powstańców wielkopolskich i zachodniej... tuż przy drodze powiatowej w stronę Boszkowa. Gmina chce tą działkę oddać praktycznie za darmo. Nie wiem dlaczego ja się muszę zajmować takimi sprawami. Przecież mamy radnych, komisję rewizyjną gdzie pieczę nad praworządnością we Włoszakowicach trzyma radny Marcinek.
Od: ~deweloper (Gość) z dnia 2017-10-01 21:17:47
a o jakie konkretnie grunty chodzi?
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-09-30 10:32:01
Tak - była sesja rady gminy. Byłem na niej. Była tam omawiana (i przegłosowana) w mojej ocenie bardzo niekorzystna dla gminy zamiana gruntów z osobą fizyczną. Zaciekawiła mnie wybitna rozrzutność urzędu. Też bym chciał robić takie "interesy" z gminą. Na razie staram się to wyjaśnić z nadzieją, że to jakaś pomyłka. Hipokryzji w naszych lokalnych politykach nigdy nie było mało. Powołują się na przykazania boskie, oblegają pierwsze kościelne ławki, udzielają innym moralnych wskazówek... a sami czym się mogą pochwalić?
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2017-09-29 21:52:18
Adminie, była sesja rady gminy ?; bo była zapowiedź,a film pojawił się i znikł... A pro po posta, zawsze wydawało mi się, a wiedzę w tym zakresie mam niedużą, że na faworytę, jedną czy więcej, niewielu było stać.... Bo musieli je utrzymywać za swoje pieniądze !!!! A tu mamy dziwną sytuację gdzie mienie gminne wykorzystywane jest dla celów prywatnych (tłumaczenia na stronie UG bardzo pokrętne i niewiarygodne). Jest to niesmaczne i niemoralne jak dla mnie. A wydaje mi się, że jestem tolerancyjny - brzydzę się tylko hipokrytami i kłamcami, a tych jest coraz więcej - zarówno w tej "dużej" jak i "małej" polityce.....
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2017-09-29 19:25:19
Dobrze Admin postąpiłeś nie ma co drwić z Pana W. Trzeba merytorycznie prowadzić dialog to że pan w.jest jaki jest to już chyba wszyscy na wsi wiedzą.Przez moment aż mi się go żal zrobiło.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-09-29 16:52:05
Hejka! Postanowiłem usunąć część komentarzy... gdyż poziom żartów zaczął być już niesmaczny.
Od: ~obywatel (Gość) z dnia 2017-09-28 09:33:05
z jakiej racji ja mam płacić za panią L. !!!zarabia niech so kupi mieszkanie i buszuje ze stasiem ale nie moim kosztem
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-09-28 09:01:31
Oczywiście podatnik...
Od: ~hej (Gość) z dnia 2017-09-27 22:19:19
a kto płaci rachunki? gaz woda śmieci prad?
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2017-09-27 18:52:18
A radni na to jak na lato :) zacieszają za plecami tak właśnie wygląda nasza gmina,kabaret na kółkach.Następne wybory pokażą !
Od: ~kierownik (Gość) z dnia 2017-09-27 17:06:22
Mistrz nad Mistrzami z naszego lokalnego przywódcy mam nadzieje że tym razem się potknie o własne nogi
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2017-09-27 16:28:34
Do stasiu - w sumie to nic ci nie zrobimy! Śmiejemy się tylko!
Od: ~stasiu (Gość) z dnia 2017-09-27 14:52:21
i co mi zrobicie
Od: ~zazdrosny (Gość) z dnia 2017-09-27 13:16:07
Zawiścisz że nad jezirem mieszkanko ,a sprzęt wodny kto będzie zimą wypożyczał . Mieszkania są tylko dla zasłużonych i oddanch całkowicie pracowników . Stasiu pakój się - jak można tak oszaleć , a co radni na te zachcianki wójtowej faworyty.
Od: ~Boże (Gość) z dnia 2017-09-27 12:14:41
Widzisz a nie grzmisz , a ja stary głupek o mało co nabrałbym się na te '' szczere" wyjaśnienia Wójta czyli jak się okazuje Stanisława Niewiernego . Całe te niby tłemaczenia mają trafić chyba do miejscowych wyborców - czyli robi z nas głupców i półinteligentów a taki pobożny.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook