10

Wójt Waligóra uniewinnił radnego Jagodzika. Sprawa spalarni toksycznych odpadów zorganizowanej w kotłowni przy ul. Osady.


Kilkakrotnie wspominałem Wam o sprawie spalania oraz składowania toksycznych odpadów na terenie gminy Włoszakowice, konkretniej chodzi o kotłownie należącą do radnego Jagodzika przy ul. Osady. Dla przypomnienia i odświeżenia pamięci rzućcie okiem na poniższe linki w których opisywałem zgłoszenia oraz uciążliwość spalarni niebezpiecznych odpadów zorganizowanej przez jednego z lokalnych radnych. W poniższych postach zobaczycie też zdjęcia ogromnych hałd toksycznych podkładów kolejowych, które znikały w kotłowni Leszka Jagodzika.

http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=212&category=20

http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=243&category=17

Wójt Stanisław Waligóra w reakcji na zgłoszenie z dnia 18 sierpnia 2016 roku (rok temu) postanowił wreszcie zająć stanowisko w sprawie karalnego wykroczenia włoszakowickiego radnego. W związku z tym, dnia 11 oraz 21 sierpnia 2017 roku (czyli rok po zgłoszeniu) postanowił zorganizować wizję lokalną na terenie na którym przetrzymywane były odpady zawierające toksyczne, rakotwórcze preparaty konserwujące. W terminach w których przeprowadzano kontrolę NIE STWIERDZONO obecności oraz przechowywania odpadów kolejowych, w związku z tym Waligóra uznał, że ma związane ręce i nie może ukarać radnego za wykroczenie, którego się dopuścił. Sam radny Jagodzik nie ukrywając na swojej twarzy otwartej radości przyznał, iż faktycznie na jego terenie znajdowały się toksyczne odpady… ale było to było rok temu, tak więc temat jest nieaktualny oraz należy o sprawie zapomnieć. Żaden z radnych nie miał odwagi wypowiedzieć się w tej sprawie – oczywiście oprócz radnego Drożdżyńskiego protestującemu przeciwko podwójnym standardom praworządności stosowanym we Włoszakowicach. Jednakże przewodnicząca Irena Przezbór postanowiła szybko dyskusję zakończyć oraz temat uznać za nieaktualny, a dyskusję w temacie uznać za rzecz zbędną.

Powiatowy Urząd Ochrony Środowiska powierzył samorządowcom z Włoszakowic (reprezentantom osób poszkodowanych w efekcie spalania toksycznych odpadów) wyjaśnienie tej niezgodnej z prawem sytuacji. Tak więc temat można uznać za zamknięty.


Komentarze
Od: ~Mistrz (Gość) z dnia 2017-09-30 21:19:04
Brawo Drożdżyński jestes prawdziwym radnym. Walczysz i patrzysz im na ręce. Najlepszy radny tej gminy. Bukówiec Górny pozdro
Od: ~Gość (Gość) z dnia 2017-09-30 21:12:59
Pan Jagodzik moze wszystko nikt mu nic nie zrobi. Taki to ma zycie
Od: ~wnikliwy (Gość) z dnia 2017-09-10 12:09:48
Wg. naszego lokalnego hipokryty fotoradary drogowe nie mogłyby istnieć. Przecież kierowca jechał za szybko nie w chwili ukarania sprawcy wykroczenia. Ale co tam, przecież to kolega miejscowego dyktatora. Prawo obowiązuje, ale nie dla wszystkich. "Swoim" wolno dużo więcej. Na szczęście takich patologi zaczyna być coraz mniej.
Od: ~Nieświęty (Gość) z dnia 2017-09-05 20:14:55
Ekologu, to z Ewangelii Łukasza Łk 16, 10-13. Zapewne początek mogłeś usłyszeć w kościele ale na pewno końcówki Ci nie podali. Albowiem brzmi ona "...Nie możecie służyć Bogu i Mamonie" Alleluja hehehe
Od: ~ekolog (Gość) z dnia 2017-09-05 12:04:51
Czyli nic się nie stało? Czyżby rację miał polityk z poprzednio rządzącej koalicji, który stwierdzał: "Polska to ...........i kamieni kupa"? Gdzie była władza lokalna, powiatowa i służby, których zadaniem jest strzec bezpieczeństwa i zdrowia obywateli? Przecież proceder spalania niebezpiecznych odpadów trwał dłuższy czas. Wójt i radny nic sobie nie mają do zarzucenia! Czysty makiawelizm. Chyba w któreś ewangelii jest:" kto w rzeczach drobnych jest nierzetelny, oszukuje, to i w rzeczach wielkich czyni podobnie". Cytat może nie jest dosłowny, przepraszam. Wnioski wyciągnijcie sobie sami.
Od: ~ekolog (Gość) z dnia 2017-09-05 09:34:21
Czyli rację miał polityk poprzedniej koalicji, który stwierdził, że "państwo polskie to ....... i kamieni kupa"? Gdzie były władze lokalne, powiatowe i inne służby odpowiedzialne za zdrowie i bezpieczeństwo obywateli? Łamanie prawa przez radnego było ewidentne! Po roku wójt wydaje śmieszną decyzję "przecież nic nie ma, nic się nie stało".... Radny tłumaczy się w ten sam sposób. Czysty makiawelizm !!! Czy sprawca przestępstwa ( drogowego czy innego) złapany po pewnym czasie, który zdążył ukryć, zamazać ślady też uniknie kary? Wątpię. Gdzieś słyszałem, bodajże w kościele: "jeżeli jesteś zdolny do oszust w rzeczach drobnych - to to i w rzeczach większych czynił będziesz podobnie".
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-09-03 20:58:02
Nie jesteś w stanie spalić tyle śmieci- nawet jak byś się bardzo starał przez 25 lat.
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2017-09-03 09:37:18
Wychodzi na to że urząd gminy daje przyzwolenie na spalanie takich toksycznych materiałów, więc w takim razie jestem spokojny o to że nikt mi za to nic nie zrobi jak będę palił śmieci?
Od: ~Pis (Gość) z dnia 2017-09-02 18:10:39
Typowe dla wójta i radnych - swój swemu zawsze miły choćby na wpół zgniły, bez zasad moralnych i honoru . Przykład idzie z góry Kaczyński= Stanisław Niewierny.
Od: ~W. (Gość) z dnia 2017-09-02 16:35:41
Podkładów niema bo wszystkie przeleciały przez komin

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook