6

Kilka wakacyjnych absurdów - w skrócie :)


1. Aż 3 miesiące zajęło Urzędowi Gminy we Włoszakowicach by odpowiedzieć na pytanie o sposób użycia, wykorzystania pisma w sprawie „recydywy” w temacie spalania toksycznych odpadów w jednej z kotłowni na ul. Ogrody we Włoszakowicach. Odpowiedź brzmiała „dołączyliśmy dokument do akt”.

http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=243&category=17

I bez szkła powiększającego widać, iż samorządowcy grają na „przedawnienie” wykroczenia, gdyż niestety chodzi tutaj o osobę „nietykalną” - z najbliższego grona znajomości wójta gminy Włoszakowice. Podobny zabieg poczyniony został po pożarze stolarni we Włoszakowicach gdzie jak się okazało, strażacy zastali „suchy hydrant” oraz mieli problem z uzyskaniem wystarczającej ilości wody do sprawnego i szybkiego ugaszenia pożaru. Sprawa osoby odpowiedzialnej za te zaniedbanie (Prezes GZK – p. Rafał Jagodzik) trafiła nawet do sądu, lecz z powodu przedawnienia została umorzona.

2. OSP w Krzycku Wielkim jest w trakcie nabywania „małego” pojazdu operacyjnego (bus). Środki na zakup pojazdu w większości pochodzą z budżetu Państwa, który zasili OSP kwotą 100tyś PLN. Około 40tyś PLN ochotnicy ze straży pożarnej w Krzycku zebrali własnymi siłami, zaś kwotą 35tyś PLN wspomogło strażaków Starostwo Powiatowe. Gmina Włoszakowice nie uczestniczy w tym projekcie, nie finansuje inwestycji nawet złotówką.

3. Urząd Gminy Włoszakowice w osobie Skarbnika p. Rolka udzielił odpowiedzi w sprawie sposobu dysponowania środkami pochodzącymi z funduszu korkowego. http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=245&category=18 Urząd Gminy „uspokaja” stwierdzając, że nieprawidłowo wydana to kwota jedynie 190tyś PLN. Skarbnik gminy nie potrafi udzielić informacji w temacie konkretnego sposobuwydatkowania środków pochodzących z funduszu alkoholowego. Urząd nie odpowiada nam również na pytanie czy zaniechanie w postaci poinformowania Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych o naruszeniu dyscypliny finansów we Włoszakowicach wynika z chęci uniknięcia odpowiedzialności (kary) czy też ze zwykłej niewiedzy kierownika UG we Włoszakowicach.

4. Włoszakowice od dłuższego czasu „huczą” plotkami na temat możliwego wykorzystania mienia gminnego przez jednego z pracowników UG w celach prywatnych. Chcąc dociec prawdy oraz uchronić naszego wójta przed złośliwymi skutkami ludzkich pomówień 21 kwietnia wysłałem do niego zapytanie w sprawie okoliczności użytkowania nieruchomości usytuowanej w Boszkowie na ul. Jasna 1 przez jednego z pracowników gminy Włoszakowice. Odpowiedź z Urzędu Gminy Włoszakowice zaprzeczająca jakiejkolwiek formie użytkowania nieruchomości ( na rok 2017) w formie „anonimowej” (nikt się pod pismem nie podpisał) uzyskałem 21 czerwca (dokładnie 2 miesiące). Kolejne dwa tygodnie czekałem na informacje uzupełniającą do pisma z urzędu gminy a ujawniającą osobę, która sporządziła odpowiedź (pismo z gminy przecież nie może być anonimowe!!). Autorem pisma okazała się Sekretarz Gminy Włoszakowice p. Monika Klemenska. Z posiadanej wiedzy, jestem przekonany, że ktoś wprowadza Pana Wójta w błąd oraz że mienie gminne jest używane dla celów prywatnych – co byłoby wynaturzeniem, które należy wyjaśnić. Chcąc dociec prawdy oraz mając na uwadze rzecz oczywistą – fakt, iż gmina posiada wiele nieruchomości, które mogą być użytkowane niezgodnie z ich przeznaczeniem, 10 lipca 2017 roku postanowiłem wysłać „kompleksowe” zapytanie w powyższym temacie do dwóch osób zajmujących w Gminie Włoszakowice funkcje kierownicze. Są nimi oczywiście p. Stanisław Waligóra (Wójt) oraz p. Monika Lucerek (dyrektor GOK). Pytane osoby poinformowałem również o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia przez urzędnika samorządowego. Oto jakie otrzymałem odpowiedzi:

 

Pan Jakub Mąkowicz

     W odpowiedzi na podanie z dnia 10 lipca 2017 roku informuję, że wniosek o udostępnienie informacji publicznej zostanie rozpatrzony w terminie do dnia 10 września 2017 r. (art. 13 ust. 2 wyżej cytowanej ustawy). Powodem przesunięcia terminu jest okres urlopowy i inne terminowe sprawy.

 

informację przygotowała : Monika Klemenska

 ----------------------------------------

 

W związku z złożonym przez Pana wnioskiem z dnia 10 lipca 2017 r. o udostępnienie informacji publicznej odpowiedź zostanie udzielona w terminie do 10 września 2017 roku.
Przyczyną przedłużenia terminu załatwienia wniosku jest okres urlopowy i inne terminowe sprawy.

Informację przygotowała
Monika Lucerek

 

Odpowiedź na moje pytanie najwyraźniej nie jest prosta lub jest niezwykle czasochłonna jeżeli czekać mamy na nią aż dwa miesiące. No cóż… poczekajmy… :)


Komentarze
Od: ~realista (Gość) z dnia 2017-09-10 10:45:19
No to p. ciekawy wreszcie doczekałeś się informacji o ośrodku żeglarskim (kto tam pracuje, dozoruje itp). Jest to też częściowa odpowiedź dla Admina na jego pisma. Ciekawi mnie dlaczego nikt tej inf. nie podpisał i dlaczego podane są inicjały osób pracujących w ośrodku ( są to osoby jakby publiczne - nieprawdaż ?). Wg mnie informacja na stronie UG bardzo śmieszna i pokrętna!
Od: ~Iksiński (Gość) z dnia 2017-08-01 17:27:17
Dobry pomysł z tym naszym jutrem :)
Od: ~XXL (Gość) z dnia 2017-08-01 16:34:00
Dobre :)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-08-01 16:16:56
Może poinformuje gazetę "Nasze Jutro"?? :)
Od: ~XXL (Gość) z dnia 2017-08-01 15:09:54
A może by tak większe media zainteresować tym dziwnym zachowaniem wójta bo to co wyprawia to nie jest chyba normalne.
Od: ~ciekawy (Gość) z dnia 2017-08-01 07:05:12
Ja już się gubię z tymi Monikami. Ciekawe co tak nagle i z jakiego konta trwają remonty w Ośrodku Gminnym w Boszkowie przy ulicy Turystycznej.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook