3

Nadleśnictwo Włoszakowice inwestuje sporą kwotę w rewitalizację promenady przy jeziorze Dominickim.


(zdjęcie przewodnie pochodzi ze strony Urzędu Gminy Włoszakowice www.wloszakowice.pl)

Z informacji ogólnodostępnych, dowiadujemy się, że Lasy Państwowe dotują i wspomagają gminy w rozwoju obszarów rekreacyjnych. W roku 2017 przeznacza się na to 100MLN PLN. We Włoszakowicach nie jest inaczej. W okolicach początku obecnego roku, gmina Włoszakowice stała się dłużnikiem Nadleśnictwa Włoszakowice, któremu winna była (jest) odszkodowanie za grunty przejęte w Boszkowie letnisku (pobocza drogi Dominickiej). Grunty w Boszkowie o powierzchni około 0,7ha wyceniono w operacie szacunkowym na kwotę bliską 1,5MLN PLN. Mienie gmina przejęła, lecz odszkodowania nie wypłaciła, oferując w zamian jedynie grunty warte ~kilkaset tyś PLN. Powstała patowa, nierozwiązana sytuacja. Nadleśnictwo Włoszakowice postanowiło w większej części zadłużenie umorzyć, w zamian za to, gmina ma rekultywować zaniedbaną Boszkowską promenadę. Z postawy wójta gminy Włoszakowice wynika, iż akceptuje on propozycję Nadleśniczego Ryszarda Łopusiewicza. Niestety deklaracje p. Waligóry są na poziomie „planów i obietnic”, a wiemy przecież, jak nasz wójt i to w sposób oficjalny odnosi się do letniska ("kula u nogi"). Gmina Włoszakowice mogłaby w końcu coś zainwestować w Boszkowo – zwłaszcza, że płacą za to Lasy Państwowe.Komentarze
Od: ~abc (Gość) z dnia 2017-06-20 11:02:04
Rysiu... Stanisław Cię i tak oszuka... coś Ty taki naiwny? Na piśmie a nie "obiecanki cacanki". Intencja dobra. Wykonanie gorsze.
Od: ~grotniki (Gość) z dnia 2017-06-19 13:01:30
Promenada w boszkowie to zly pomysl. Gmina powinna organizowac miesiecznice w postaci glosnych imprez. Kazdy bedzie mial wtedy czesta okazje uzewnetrznic swoja niebywala sympatie, milosc i oddanie wobec wodza. Lokalny kim dzon un lub mohamed o wielu zonach. W swoim krolestwie zawsze znajdzie sie lokal na harem. Albo sie go boisz albo masz przerabane. Inwestycje = zły pomysł. Imprezki = dobry pomysł. Więcej imprezek = lepszy wodz. Lasy Panstwowe - BRAWO!
Od: ~mieszkaniec (Gość) z dnia 2017-06-19 12:44:46
Panie Łopusiewicz! Jest Pan bardzo wspaniałomyślny! Dziękujemy!! Proszę jednak uważać bo Waligóra nie wypełni swojej obietnicy jeżeli nie dopilnuje Pan aby ta ugoda była na piśmie a nie na "słowo honoru".

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook