6

Co z mandatami radnych Drożdżyński i Jagodzik? Streszczenie zaistniałych faktów.


Radio ELKA informuje o korzystnym dla Zbysława Drożdżyńskiego wyroku Sądu Administracyjnego w Poznaniu.

http://elka.pl/content/view/83793/80/

Takie są czyste fakty. Postanowiłem jednak przypomnieć jak zaczęła się cała ta „afera” czy też komedia, z której nie wiadomo czy należy się śmiać czy też płakać.

W zeszłym roku wiosną, radni zgrupowani wokół wójta Waligóry wpadli na pomysł – jak pozbyć się kolegi radnego, który wybitnie przeszkadza im w swobodnym funkcjonowaniu. Wciąż ma pytania, wątpliwości oraz dogłębnie analizuje temat zanim podniesie rękę w jakimś głosowaniu. Powodem utraty mandatu radnego, któremu początkowo nie dawałem wiary z powodu jego błahości miała być kartka wielkości A4 z ogłoszeniem dotyczącym legalizacji gaśnic wywieszona na tablicy ogłoszeń. Drugim powodem miał być postój samochodu „firmowego” na ogólnie dostępnym parkingu, który jak się potem okazało należał do gminy Włoszakowice. Te żarty ku mojemu ogromnemu zdziwieniu stały się faktem. Do podpisania donosu odnośnie „przestępstwa” radnego Drożdżyńskiego wystosowano sympatyczną radną - Marzenę Ratajczak. Kwestiami interpretacji prawa zajęła się zaś pracująca dla gminy Włoszakowice mecenas Grycz prawiąc i tłumacząc karygodność postępowania Drożdżyńskiego wobec publiczności podczas sesji rady gminy. Wypowiedź ta była tak dramatycznie dobra, że nagranie z tego występu wysłano wraz z innymi „dowodami” dostarczonymi przez wójta Waligórę do Wojewody Wielkopolskiego, który miał podjąć dalsze decyzje.

https://youtu.be/SCsmKwRm7dY?t=2h7m

Ja wciąż pomysł odebrania radnemu mandatu za takie „przewinienie” uznawałem za niezmiernie idiotyczny… jednakże, skalę idiotyzmu przekroczono w momencie, gdy dopuszczono radnego Leszka Jagodzika do grona oskarżycieli.

https://youtu.be/SCsmKwRm7dY?t=2h29m56s

Pomyślałem wtedy… „no ty chłolero! Sam rozwieszasz się z reklamami gdzie popadnie, sprzedajesz gminie roślinki, korzystasz z przywilejów radnego jak tylko można i masz czelność dołączać się do tego cyrku?”. To właśnie tutaj padł kulminacyjny moment, kiedy to ja postanowiłem wypełnić obywatelski obowiązek i poinformować Wojewodę Wielkopolskiego o tym, że to radny Jagodzik, a nie Drożdżyński łamie prawo we Włoszakowicach. Wierzcie mi! Nigdy ten pomysł nie przyszedłby mi do głowy, gdyby nie postępowanie włoszakowickich radnych, dlaczego? Bo nawet w przypadku Jagodzika stosowanie przepisu odbierającego mandat radnego za banner reklamowy jest nieładne, nieetyczne i po prostu głupie. Płaci za reklamę? A niech wiesza! Dlaczego jako radny miałby być gorzej traktowany niż zwykły obywatel? No ale jednak! Donos wysłałem! Nie jestem z tego powodu dumny lecz niestety poniżyłem się tym samym do poziomu reprezentowanego przez radnych wspieranych przez wójta Waligórę.

Jaki był rezultat? Jedyny logiczny! Wojewoda uznał, że mandat należy odebrać Jagodzikowi… zaś radnemu opozycji zostawić, gdyż korzystał z parkingu – mienia ogólnodostepnego. Co na to nasi samorządowcy? Zupełnie na odwrót jak w przypadku Drożdżyńskiego znowu ważną rolę odegrała mecenas Grycz pracująca dla UG Włoszakowice kierowanego przez Waligórę. Tym razem jednak tłumaczyła wszystkim widzom na czym polega niewinność radnego Jagodzika. Za jego niewinnością płaczliwie opowiadali się też koledzy radni a nawet prezes GZK (gdzie wisiały bannery reklamowe oskarżanego radnego) – Rafał Jagodzik. Leszek Jagodzik siedząc na sali skromnie przyjmował, wszelakie komplementy wypowiadane na jego temat: „społecznik”, „działacz”, „filantrop”. Trwało to co najmniej godzinę. Radni, którzy wsłuchali się w interpretację prawa wytoczoną przez panią mecenas postanowili pozostawić Jagodzikowi mandat radnego. Lamenty samorządowców z Włoszakowic nie zrobiły na Wojewodzie WLKP żadnego wrażenia, podtrzymał on tym samym swoją decyzję unieważniając obie uchwały podjęte we Włoszakowicach. Nieważna stała się uchwała w sprawie odebrania mandatu radnego Drożdżyńskiemu, nieważna stała się również uchwała pozostawiająca mandat (nie)radnemu Jagodzikowi. Co na to gmina Włoszakowice? Do ataku znowu przystąpili prawnicy pracujący dla UG Włoszakowice wytaczając Wojewodzie proces w sądzie administracyjnym. Co na to sąd? W sprawie Drożdżyńskiego już wiemy, mandat pozostaje. W sprawie Jagodzika? Nie wiemy – a czy się dowiemy? Wątpię… i uważam, że sprawę Jagodzika uda się gminnym prawnikom przeciągnąć do kolejnych wyborów. Wszelakie wstydliwe fakty zaś będą skrzętnie ukrywane przed wiedzą i opinią mieszkańców gminy Włoszakowice. W takim to właśnie „księstwie” mieszkamy ;)


Komentarze
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2017-05-20 08:09:27
Cyrk na kółkach. Nie ważne są problemy gminy. Ważne jest to żeby niewygodnego radnego wyrzucić z rady. Cała dyskusja i argumenty to przedszkole. Stwierdzenia legalizuje gaśnice bo sama to u niego robiłam - śmiech na sali. Odczyty Pani przewodniczącej z powtarzaniem " tak tak " komedia. Jednym słowem polowanie na czarownice.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-04-07 09:06:55
Przewodnicząca nie jest neutralna i nawet takiej nie próbuje udawać.
Od: ~do Staszka z gminy (Gość) z dnia 2017-04-07 08:31:30
W ciągu 1,5 roku skończyłeś wydział PRAWA i niech cię Jacyś Poznaniacy za biurka nie pouczają - cała twa wiedza prawnicz legła w gruzach .
Od: ~kabaret (Gość) z dnia 2017-04-07 08:25:15
Z jakim przekonaniem Jagodzik pouczał radnego -proponuje powołać gminny kabaret UCHO WÓJTA . Przewodnicząca powinna być neutralna.
Od: ~horror (Gość) z dnia 2017-04-07 08:17:54
Obserwuje tą historię od początku i przypomina mi to warszawkę z tą różnicą ,że radny Drożdżyński sam musi udawadniać swą niewinnóść. Natomiast radny Jagodzik = poseł Piotrowicz broniony przez sztab prawników, urzędników i prezesa = wójta który stwierdził że nikt dla gminy nie robi nic za darmo czyli również radny ma korzyści. Poza tym głupota , dziecinada i śmiech z radnych na cały powiat .
Od: ~inka (Gość) z dnia 2017-04-06 22:47:25
To typowy przykład kolesiostwa w naszej gminie.Wstyd dla prawników.którzy tak ochoczo przytakują złośliwym inspiracjom wójta nie bacząc na właściwą interpretację prawa.Kim wy jesteście ,że wiedzę i prestiż tego zawodu zamieniacie na mamonę.Bron nas Boże przed takimi prawnikami.

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook