2

Powiat Leszczyński na prośbę radnych z Włoszakowic remontuje drogi w gminie Włoszakowice - wiemy ile to nas kosztuje!


Starostwo w Lesznie udzieliło informacji na temat wysokości kosztów ponoszonych na „łatanie dziur” na drogach powiatowych. Niestety starostwo nie wie, nie prowadzi statystyk odnośnie wysokości kosztów na poszczególne gminy oraz nie zna wydatkowanych środków w poszczególnych miesiącach. Czemu się dziwić? Kto by to liczył i po co? Przecież to tylko pieniądze publiczne… czyli tak w sumie… niczyje! Zupełnie zignorowano pytanie dotyczące odpowiedzialności za zagrożenie powodowane niską jakością nawierzchni dróg.

Zarząd Powiatu bardzo ogólnikowo stwierdza, że w roku 2017 na łatanie dziur „na zimno” zostało zabezpieczone - 105tyś PLN, zaś na łatanie dziur sposobem „na gorąco” - 143tyś PLN.

Powiat Leszczyński dodaje, że łatanie dziur metodą „na gorąco” odbywa się w sposób PROFESJONALNY.

Myślę, iż jako mieszkańcy Powiatu Leszczyńskiego jesteśmy winni gorących podziękowań władzom, za ich wkład, oddanie oraz poświęcenie w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa oraz wysokiej jakości nawierzchni dróg powiatowych.

https://youtu.be/M7kNpk-T-kM


Komentarze
Od: ~Obywatel (Gość) z dnia 2017-03-27 23:26:22
Ja tak tylko się zastanawiam czym w naszej gminie zajmuje się pan michlski? Przecież to on tutaj powinien odpowiadać za stan dróg. Czy to powiatowa czy gminna.Teraz wiem skad wziął się pomysł na tą nową terenowke którą całymi dniami pędzi na złamanie karku no ale jemu one najwidoczniej nie przeszkadzają. Koniec kropka.
Od: ~BB (Gość) z dnia 2017-03-27 12:24:28
Na ulicy Powstańców Wlkp. na wysokości stacji benzynowej oraz przejścia dla pieszych przy ul. Wolsztyńskiej dziury regenerują się szybciej niż zostają załatane... dalej na tej samej drodze przy ul. Dziedzica dziura jest zsypywana czymś co wygląda jak żwir pomieszany ze smołą czy jakimś podobnym lepiszczem. Działa do pierwszego deszczu... No po prostu pełna profeska... interes się kręci. Istna przepompownia kasy... ;)

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook