8

Tylko Bóg lub PIS jest nas w stanie powstrzymać Wójta Waligórę!


Radni przyjęli uchwałę w sprawie określania trybu oceny wniosków w ramach inicjatywy lokalnej dla ich wsparcia finansowego z budżetu gminy Włoszakowice. Podobne brzmienie ma przyjęta uchwała w sprawie rozwoju sportu na terenie naszej gminy. W lokalnych mediach czytamy często o konkursach dotyczących takich zadań publicznych np. http://elka.pl/content/view/83440/78/ Próżno jednak przyjdzie nam szukać takowych informacji, które dotyczyć będą gminy Włoszakowice. Dlaczego? Bo obie przyjęte uchwały, o których wspominam powyżej, zawierają paragraf, który całkowicie eliminuje wagę pozostałych zapisów w przyjętych lokalnie przepisach. Mówimy o kwocie powyżej 200tyś PLN rocznie.

 

Równie dobrze, obie uchwały mogłyby zawierać tylko ten jeden paragraf i zupełnie nic by to nie zmieniło. Decyzję podejmuje wójt… i nawet jeżeli nie ma racji, to ma rację! Proste! Kilka tygodni temu miałem okazję dopingować uczniów szkoły podstawowej w turnieju piłki ręcznej. Bliski współpracownik p. Waligóry, czyli prezes GZK p. Rafał Jagodzik, został tam przedstawiony jako „mentor” piłki ręcznej. Sposób w jaki samorządowcy przyjęli uchwałę, gwarantuje otoczeniu wójta kolejne lata w roli „mentorów” narciarstwa, piłkarstwa, piłek ręcznych i siatkowych. Zajęte są też wszystkie funkcje „społeczników”, którym jesteśmy wdzięczni za to, że wspierają lokalną inicjatywę z naszych własnych podatków. Tym samym, ujarzmiona jest jakakolwiek prywatna inicjatywa co zawęża nam grono ludzi, na których z wdzięczności głosować mamy podczas kolejnych wyborów.

To jednak nie planowane od lat międzypokoleniowe przekazanie władzy pomiędzy współpracownikami w naszej gminie (czy też jak to nazywa dosłownie minister Morawiecki – wewnątrz „KLIKI”) mnie tak przeraża co ostatnia deklaracja p. Waligóry. Jakoś całkiem niedawno ukazał się wywiad z naszym wójtem w jednej z lokalnych gazet. Rozmowa przeprowadzana była w atmosferze euforii i nieustającego poczucia sukcesu. Do tego jednak powinniśmy się już przyzwyczaić. Miliony złotych tryskają w naszej gminie niczym z gejzerów, nikt w artykule do końca nie wyjaśnia skąd one tak naprawdę się biorą. Jako ojców Włoszakowickiego sukcesu autor artykułu przedstawił dwóch przystojnych Panów, którzy są ujęci w zdjęciu głównym do niniejszego postu. Na koniec rozmowy postawiono p. Waligórze pytanie:

- Jeżeli rząd nie wprowadzi ustawy ograniczającej pełnienie funkcji wójtów, burmistrzów i prezydentów do dwóch kadencji, czy będzie pan ubiegał się o ósmą kadencję?

Odpowiada wójt Waligóra:

- Trudno byłoby mi nagle nic nie robić, więc jeżeli zdrowie pozwoli… Jeszcze pomyślę, mam czas…

I nagle w strach wpada cała „wolna” i zdroworozsądkowa część mieszkańców gminy Włoszakowice. Bo tak jak zamiana Waligóry na jego młodszego kolegę daje iskierkę nadziei na delikatne roztopienie gminnej „jednomyślności” tak plany naszego wójta tę nadzieję rozwiewają. Gdyż trudno by w tak przestraszonej, uporządkowanej i pokoligaconej gminie wygrał ktoś inny – Pan Waligóra: mentor strażaków (prezes gminnej straży), mentor muzyków (prezes stowarzyszenia muzycznego), mentor dobroczyńców (prezes fundacji), mentor samorządowców (decydent wśród uchwałodawców). Można by stwierdzić, że władza nieograniczona w każdej dziedzinie w naszej małej społeczności. Tylko Bóg lub PIS jest w stanie zatrzymać Stanisława Waligórę….


Komentarze
Od: DZIK z dnia 2017-11-07 14:46:54
DOBRY ARTUKUŁ...Goodbye Mr Wójt, Goodbye !!!
Od: ~BB (Gość) z dnia 2017-03-13 17:17:54
Myślę, że o tym już nasz wójt pomyślał... nie wierze, że się nie liczy z tym, że ktoś go w końcu może zastąpić. Albo wepchnie na stanowisko swoją pacynke, albo zadba/ł o to, żeby opuszczająć urząd wziąć ze sobą w garści ściśnięte jaja "nie pewnych" osób. W państwie o ciągłości władzy decydują tajne służby. W naszej gminie Stasiu sam dba o to by za niejasne interesy nie odpowiadać samotnie. Jestem niemal pewny, że pozostawi ludzi, którzy będą mieli podobny interes w tym, by "szambo" nie wybiło.
Od: ~xyz (Gość) z dnia 2017-03-12 12:07:59
Uważam, że problemu niechcianego nowego-starego wójta po przyszłorocznych wyborach samorządowych nie będzie. Jestem przekonany, że PiS uporządkuje tą sprawę. Jednak jak się dobrze zastanowić, to trudno się dziwić decyzji ewentualnego ponownego startu w wyborach. W przypadku budowania swojego autorytetu poprzez zastraszanie podległych mu osób po odejściu ze stanowiska często pozostają sami. Wtedy życie weryfikuje pojęcie "szacunku" do człowieka będącego niegdyś na stanowisku. Dlatego politycy o zapędach dyktatorskich pozostają na stanowisku "do śmierci". W przyszłorocznych wyborach samorządowych życzę gminie wyboru kompetentnego, niemściwego oraz nieprzekupnego włodarza gminy. Na pewna nasza gmina na takiego zasługuje.
Od: ~kierowca (Gość) z dnia 2017-03-08 19:30:55
a ten po prawej to nie przypadkiem od tych naszych pięknych dziurawych dróg ?zamiast brać się za naprawianie to sobie zdjęcia robią wstyd!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-03-08 12:38:38
Dokładnie! Czy nasze pieniądze wyda dobrze czy źle... i tak jest bohaterem i mentorem. Tak to można "gospodarzyć" :)
Od: ~kotas (Gość) z dnia 2017-03-08 12:32:40
Za swoje nie umiał gospodarzyć . Za podatników to co innego - nie potrzeba zarabiać a tylko wydawać co przy takich radnych jest zabawą .
Od: ~propaganda (Gość) z dnia 2017-03-08 11:11:37
Same sukcesy ;TRUST ,Boszkowo ,własna firma pomidorowa , zespół ogrodników , pałac Zbarzewo i zdłużenie gminy na odchodne . Wiele partii odwiedził .Wójt jakich wiele .
Od: ~obserwator (Gość) z dnia 2017-03-08 10:55:04
To podsumowanie naszego krula rozbawiło mnie do łez.Chodząca Alfa i Omega

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook