7

24 stycznia 2017 Sąd Rejonowy w Lesznie zadecyduje o przyszłości strony wloszakowice.org


24 stycznia 2017r Sąd Rejonowy w Lesznie wyda wyrok w sprawie roszczeń reportera gazety „ABC” wobec Jakuba Mąkowicza, osoby prowadzącej blog tematyczny, zajmujący się absurdami, które w jego ocenie mają miejsce w gminie Włoszakowice. Pan Jacek Kuik wymaga od pozwanego zadośćuczynienia w kwocie 16tyś PLN na rzecz „PCK”. Pan Kuik poczuł się poszkodowany pytaniami zadawanymi za pośrednictwem bloga wloszakowice.org dotyczącymi wysokości „kosztów” jakie ponosi gmina Włoszakowice z powodu współpracy z Panem Jackiem Kuikiem. Początkowo tematem pozwu były również przeprosiny mające zajmować pół strony w gazecie „ABC” o treści „PRZEPRASZAM – JAKUB MĄKOWICZ” lecz sąd wycofał roszczenia z powodu braku wypełnienia obowiązków formalnych ze strony powoda.

Reporter gazety „ABC” uznał, iż autor wloszakowice.org pytaniami o wysokość kosztów jakie ponosi gmina Włoszakowice „przykleja mu łatkę reportera, który pisze artykuły za pieniądze”. Jak uznaje, jest to największa obelga jaka może być skierowana wobec obiektywnego reportera. Stwierdza również, iż gmina Włoszakowice nie ponosi żadnych kosztów na rzecz jego osoby lecz ponosi koszty na rzecz jego pracodawcy tj. Leszczyńskiej Oficyny Wydawniczej (wydawcy „ABC”). Jacek Kuik, stwierdza również, iż jako reporter kieruje się profesjonalizmem, rzetelnością, dociekliwością reporterską oraz jest w pełni obiektywny oraz często krytyczny wobec Wójta Gminy Włoszakowice p. Stanisława Waligóry.

Pozwany – Jakub Mąkowicz (czyli ja) odpiera zarzuty stwierdzając, iż pisząc artykuły na stronie wloszakowice.org korzysta z praw obywatelskich dotyczących wolności wypowiedzi, krytyki osób publicznych oraz dostępu do informacji publicznej. W jego ocenie mieszkańcy gminy Włoszakowice winni poznać wysokość kosztów ponoszonych ze środków publicznych, a które wynikają ze współpracy lokalnych samorządowców z reporterami lokalnych wydawnictw. Mąkowicz dodaje, iż współpraca z gminą Włoszakowice sama w sobie nie jest niczym obraźliwym oraz godnym pogardy. Gdyby tak było, to każdy kto współpracuje z urzędem samorządu byłby warty potępienia. Pozwany korzystając z okazji dodaje, iż w lutym 2014 roku osobiście stał się ofiarą artykułu autorstwa p. Jacka Kuika, stworzonego przy współpracy z Wójtem Gminy Włoszakowice p. Stanisławem Waligórą, gdzie przedstawiony został niejako w roli przestępcy, który próbuje korumpować całą gminę Włoszakowice z pomocą grupy „oligarchów”. Artykuł pojawił się w gazecie „ABC” na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi, w których p. Mąkowicz aktywnie działał jako jeden z liderów lokalnej, gminnej „opozycji”. Pozwany uznaje, iż czytelnicy jego bloga oraz gazety „ABC” mają prawo do własnej oceny tego, czy rozmiar współpracy gminy Włoszakowice oraz sympatia p. Kuika wobec Wójta Gminy Włoszakowice może mieć wpływ na jego reporterską obiektywność.

 ------------------------------------------------------

Jako, iż jestem stroną tego sporu – aktualnie nie mogę i nie chcę dodać nic więcej.  


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-01-21 08:57:36
Od Ciebie Adam przyjmę każde pieniądze! Tak więc nie ryzykuj! :)
Od: ~adam (Gość) z dnia 2017-01-20 22:25:17
Nie no, zbiórki Admin na pewno nie ogłosi, da se radę - 99,999% szans na przegraną. Nie da się przegrać wygranej sprawy. A nawet jeśli - apel do KUIKA - tak kochasz gminę Włoszakowice podobno! No to jak w Niedzielę jedziesz do nas na plażę to kup chociaż butlę wody w lokalnym sklepie! Daj gminie zarobić cokolwiek, nie przyjeżdżaj obładowany zapasami z Biedronki, bo nasza gmina guzik z tego ma Mieszkańcu Leszna!
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2017-01-19 20:27:45
Admin jesteśmy z tobą! Wszyscy wiedzą kto na kawki przejeżdża do gminy.Jakby co zrobimy zbiórkę dla ciebie :)
Od: ~szopka (Gość) z dnia 2017-01-19 06:58:08
Znając upór gminy w pokazywaniu swych wydatków też miałbym takie pytania
Od: ~szopka (Gość) z dnia 2017-01-19 06:51:59
Pośrednio czy bezpośrednio i tak są opłacani przez zleceniodawcę . Pierdoły i babranie się w tym dalej w sądach jest ujmą dla wnoszącego. Troszkę przypomina mi to PAWLJAKA.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2017-01-18 15:24:35
Rozprawami, których było trzy, zajmowała się bardzo miła Pani sędzia. To powództwo cywilne tak więc prokurator nie ma z tą sprawą nic wspólnego. Czy mamy wolność wypowiedzi? Ja jestem przekonany, że tak! Zobaczymy! Tak czy inaczej nie miałbym serca wyciągać Cię w taki mróz na ulicę! :)
Od: ~wieśniak (Gość) z dnia 2017-01-18 14:50:50
A kto w Lesznie będzie Cię sądził Adminie? Prokuratorowi zero uciekło ponad 300 sędziów. Zostali jeszcze jacyś sprawiedliwi ? Ale już poważnie. Nie martw się. W razie potrzeby wyjdziemy na ulice albo zrzucimy się po stówce na ew. grzywnę. Jeszcze- mam nadzieję - nie jesteśmy Rosją czy Białorusią...

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook