6

Nagrody dla urzędników gminy Włoszakowice - czyli Stanisław Waligóra jako bogaty "św. Mikołaj"!


Nadchodzi czas świąteczny, wesoły. Czując atmosferę Bożego Narodzenia staramy się czerpać radość z obdarowywania bliskich, rodziny, przyjaciół. Również Wójt Stanisław Waligóra stając w roli Świętego Mikołaja stara się obdarowywać urzędników, pracowników gminy Włoszakowice. Patrząc na udostępniony na mój wniosek dokument, gminny darczyńca najbardziej lubi rozdawać pieniądze właśnie w ostatnim – świątecznym kwartale roku. W roku 2015 Pan Waligóra przeznaczył z naszych podatków ponad 50tyś PLN na nagrody dla pracowników.

http://www.bip.wloszakowice.pl/files/6380/skmbt_22316120909320.pdf

Nie są to dodatki czy też dotacje z funduszu socjalnego/pracowniczego – te środki trafiają do pracowników swoją drogą. Nie są to również trzynastki – te pieniążki pracownicy Wójta Waligóry również otrzymują dodatkowo. Nagroda – to po prostu nagroda – oprócz trzynastki, oprócz innych dodatków (dotowane wycieczki, wyjazdy, imprezy, bilety, bony oraz oczywiście PREMIE  itd.)!

Wójt wyjaśniając powody przyznania nagród wybranym pracownikom, zbytnio się nie wysilił. Stwierdził, że nagrody pracownicy otrzymali za „dobrą pracę”. Całkowicie zapomniano tutaj, że artykuł nr 100 Kodeksu Pracy, wymaga od każdego pracownika wykonywania „dobrej pracy” jako podstawy otrzymywania wynagrodzenia. „Dobra praca” w żadnym wypadku nie jest najmniejszym powodem ku temu, by kogokolwiek za to nagradzać – jest to podstawowy wymóg. No i pozostaje jeszcze jedno pytanie – czy wszyscy pracownicy UG Włoszakowice, którzy nie otrzymali nagrody ŹLE WYKONUJĄ swoją pracę?? 

Udostępnione informacje na temat wysokości nagród, prezentowanym pracownikom gminy obejmuje tylko jeden z urzędów zajmujących Włoszakowickie budynki. Czekam na informacje odnośnie uhonorowania nagrodami również pracowników Zarządu Dróg Gminnych, Gminnego Zakładu Komunalnego oraz Gminnego Ośrodka Kultury. Raczej nie liczmy na te informacje jeszcze przed świętami.

Wójt wielokrotnie odrzucając petycje kierowane do niego przez mieszkańców stwierdza, że gmina Włoszakowice nie jest bogata, brakuje pieniędzy. Słyszałem to dziesiątki razy. Nie ma pieniędzy na drogi, chodniki, kanalizację deszczową, gminny monitoring, oświetlanie ulic i chodników, nagłośnienie podczas sesji rady gminy… nie ma pieniędzy na wiele, wiele rzeczy… dobrze, że pieniędzy starcza chociaż na te rzeczy najważniejsze – prezenty! Przecież są święta, należy rozdawać!! Oby tylko „renifery” dały radę uciągnąć sanie z tak ciężkimi prezentami…

I tym optymistycznym akcentem, życzę każdemu z Was BOGATEGO GWIAZDORA! :)

Wesołych Świąt!!  


Komentarze
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2016-12-24 10:40:54
Zdrowych spokojnych świąt Bożego Narodzenia
Od: ~xyz (Gość) z dnia 2016-12-20 15:49:39
Nasz rodzimy dyktator oraz ten gwiazdor na dachu mają wiele wspólnego- obaj to "tylko" nadmuchane balony.
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-12-20 14:47:25
Renifery nie wytrzymały ciśnienia ;-)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-12-20 11:12:59
Renifery jednak padły... ściągnięto je z budynku GOK.
Od: ~To ja jestem mikołajem! (Gość) z dnia 2016-12-19 12:28:53
Każdy z 9tys mieszkancow naszej gminy wlasnie sie zrzucil po 6PLN na prezenty dla urzednikow! Na zdrowie wam kochani urzednicy! Wesolych Swiat!!
Od: ~Obywatel (Gość) z dnia 2016-12-19 11:23:23
Czyli rozdawnictwa ciąg dalszy.A pieniędzy brak na chodniki i drogi tak się dziś rządzi

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook