10

Najnowsza inwestycja w wyposażenie sali GOK we Włoszakowicach.


Gmina postanowiła zainwestować w nowe, specjalistyczne, antyterrorystyczne zabezpieczenie sali GOK we Włoszakowicach. Na poniższym zdjęciu zobaczycie ciąg stołów, ułożonych od jednej do drugiej strony sali widowiskowej.

 

Pod powierzchnią blatów znajduje się szyna, łącząca wszystkie stoły w jedną całość oraz uniemożliwiająca przestawienie konstrukcji. Szyna ta okazała się niezbędna, gdyż wcześniej w opisywanej zaporze powstawały wyrwy. Wyrwy powodowali sami radni, którzy chcieli przejść z jednej strony sali na drugą bez skakania ponad stołami. Urząd swój błąd postanowił naprawić uzupełniając konstrukcję niezbędną szyną. Osoby niezorientowane, a które muszą dostać się na drugą stronę barykady z powodu konieczności przedstawienia radnym jakieś sprawy, ratują się skakaniem nad stołem by przebrnąć przeszkodę. Jak np. ten Pan, inżynier planista, który za zadanie miał przedstawić radnym jeden z projektów zagospodarowania przestrzennego w Bukówcu i który dodatkowo samorządowcom naszej gminy musiał zaprezentować swoją skoczność.

(Oczywiście chodzi o Pana w tle, który właśnie wszedł na salę.  Kamerzysta "reżimowej" telewizji pominął niestety skoczny popis tego przystojnego Pana przez co nie mogę Wam go zaprezentować. Zdjęcie pochodzi z gminnej kamery.)

Barykada okazała się rzeczą konieczną jakieś pół roku temu, po tym jak wybuchła „afera” z nieudaną próbą odebrania mandatu opozycyjnemu radnemu. Na sesję rady gminy wtedy przybył reporter radio „ELKA”. Okazało się, że bezczelnie wykonywał swoją pracę i robił zdjęcia. Dodatkowo ośmielił się położyć mikrofon na stole radnych, co dodatkowo wzbudziło agresję butnych przedstawicieli włoszakowickiej władzy. Początkowo zakaz przekraczania zapory otrzymali wszyscy. Po drugiej stronie barykady był stół dla radnych oraz osobny stół dla pracowników gminy. Na kolejną sesję miał jednak zamiar przybyć reporter gazety „ABC” p. Jacek Kuik, dlatego też na stole „dla pracowników gminy” umieszczono też napis „PRASA”. Pan Jacek po drugiej strony barykady witał się z samorządowcami niczym z najlepszymi kolegami. Mógł chodzić po sali i robić zdjęcia, nikt mu nie zwracał uwagi.

Uwielbiając robić „psikusy” ludziom, którzy wpadają na głupie pomysły, na jedną z kolejnych sesji postanowiłem przybyć jako „PRASA”. Uprawnia mnie do tego prowadzenie tej strony, którą dzięki Wam prowadzę (a prowadzę ją dlatego – bo ją czytacie). Pani Przewodnicząca usadowiła mnie zatem przy stoliku dla pracowników gminy, zaś za „antyterrorystyczną” barykadą oddzielającą publiczność od ludzi władzy nie siedział nikt. Właśnie z tego powodu mogłem dla Was zrobić to zdjęcie.

 

Właśnie po tej (wrześniowej) sesji podszedłem do Pani Przewodniczącej pytając o sens istnienia zapory, stwierdzając również, że ja chętnie wrócę na swoje miejsce (dla publiczności) lecz siedzenie za tą konstrukcją jest dla mnie rzeczą upadlającą/poniżającą. W końcu od czasu jej istnienia jeszcze nikt oprócz mnie za tą zaporą nie siedział (jakoś sesje rady gminy Włoszakowice nie są popularne). Pani Przewodnicząca postanowiła przypomnieć mi, że konstrukcja ta stanęła z powodu niestosownego zachowania reportera radia „ELKA”. Stwierdziłem - > No ale przecież, PRASA może siedzieć po drugiej stronie barykady! Pani Przezbór odpowiedziała - „No tak, ale siedzą a nie biegają po całej sali”. I zanim znowu zapytałem, „No to po co w takim razie ta barykada, jak i tak PRASA siedzi po jej drugiej stronie?” Pani Przewodnicząca obróciła się na pięcie i poszła w swoją stronę.

Ciekaw byłem co urząd (bo ten głupi pomysł raczej nie jest pomysłem radnych) wymyśli na następną sesję. Nie zawiodłem się – w listopadzie postanowiono ponownie wyrzucić prasę (również i mnie) na drugą stronę barykady. I znowu nie mogłem przywitać się z radnymi, którym polityka jeszcze namieszała w głowie, którymi nie rządzi nienawiść. Radnym Wąsowiczem, Kasperskim, Pawlakiem czy Drożdżyńskim. Oddziela się publiczność… dlaczego? Znamy się przecież od urodzenia! Jesteśmy z Włoszakowic! O co chodzi? Grodzimy i dzielimy się na lepszych i gorszych? A może uważa Pani Przezbór, że publiczność jest niebezpieczna?

Podczas listopadowej sesji rady gminy Przewodnicząca Irena Przezbór postanowiła przypomnieć wszystkim, iż powinniśmy wszyscy kierować się regułami Boskimi i przestrzegać przykazań Bożych. Ja według sekretarz gminy oraz i zapewne według p. Przezbór jestem Belzebubem, który zaraz po śmierci strącony zostanie do piekła. Nie siedzę w pierwszych kościelnych ławkach, nie wznoszę rąk do Boga, nie jestem pewien własnego zbawienia. Z pewnością nie znam się na Boskich przykazaniach tak jak działacz lokalnego Caritas jak i przewodnicząca rady gminy p. Przezbór. Tą niesamowitą pustkę wypełnia jednak przeglądarka google. I tutaj Panią Przezbór jako wybornego znawcę prawa Boskiego chciałbym zapytać, czy zna również przykazania z Nowego Testamentu, przykazanie wypowiedziane przez Chrystusa - „Przykazanie miłości”. Jako ekspert Boskich zasad Pani Przezbór zdecydowanie wie, że z tego przykazania wywodzi się stwierdzenie „Nie czyń bliźniemu tego, co Tobie nie miłe”.

Barykada, mimo wymówek została skonstruowana, montowana i demontowana specjalnie dla mnie. No bo przecież nikt inny nie przychodzi na sesje rady gminy, a ja nie odpuściłem żadnej od trzech lat. Pani Przezbór wie, że ta zapora mnie upokarza, poniża a mimo wszystko decyduje się na to by grodzono salę GOK. Być może powinno mi schlebiać, że poświęca się godziny pracy osób zatrudnionych w urzędzie, tylko po to, by przed sesją złożyć tą konstrukcję po czym następnie ją schować, tylko po to by uprzykrzyć mi życie. Ja Pani Ireno według Was i tak pójdę do piekła, trudno – nic mnie już nie uratuje. Jednak Pani, dając innym religijne porady raczej ma nadzieje na Boskie zbawienie po śmierci – czy przystoi Pani zatem łamać Przykazanie Miłości i upokarzać mnie dla radości reszty Pani kolegów z samorządu?

Korzystając ze świątecznej atmosfery oraz będąc świadomym, że przed końcem roku będzie co najmniej jeszcze jedna sesja rady gminy mam do Przewodniczącej Rady Gminy Włoszakowice gorącą prośbę. Niech Pani zmięknie serce i przestanie mnie poniżać! Nie zabieram głosu bez pozwolenia, nie wszczynam awantur, nie dyskutuje z nikim, nigdy nie chodziłem po sali samowolnie i bez Pani pozwolenia. Nie ma Pani ze mną podczas sesji najmniejszych problemów! Każdy kto choć raz widział wideo z sesji rady gminy jest tego świadkiem! Pani Przezbór, proszę usunąć tą barykadę ! Jeżeli radio „Elka” to rzeczywiście dla Pani problem, to proszę wystosować do nich pismo, by informowali Panią o przybyciu na sesję, tak by mogli Państwo usadowić dla nich specjalną barykadę. Lub proszę ich chociaż oficjalnie poinformować, że są powodem stworzenia tej niezwykle ciekawej konstrukcji na środku włoszakowickiej sali GOK.

Pani Przewodnicząca Przezbór– WESOŁYCH ŚWIĄT!

Panie Wójcie Waligóra – WESOŁYCH ŚWIĄT! :)

 


Komentarze
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-12-17 12:02:11
To co dzieje się w Warszawie już dawno ma zastosowanie we Włoszakowicach. Tylko gdzie ja teraz udam się po ratunek w związku z łamanym prawem?
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2016-12-16 19:03:27
Admin czy to nie dziwne że nasi rządzący w stolicy biorą przykład z gminy Włoszakowic i chcą ograniczyć wolnym mediom na ich nagrywanie?
Od: ~xxyyyzzzz (Gość) z dnia 2016-12-13 13:19:43
a co z przykazaniem - nie bedziesz mial cudzych bogow przede mna! od kiedy to stanislaw jest bogiem i wedlug niego stosuje sie przykazania boskie??????
Od: ~Max Kolanko (Gość) z dnia 2016-12-13 11:30:09
Pani IP tak kocha wszystkich swoich wyborców! ŻE MA ICH W GŁĘBOKIM POWAŻANIU! GRATULACJE PANI IP! POKAZUJE PANI SZCZYTY AROGANCJI, ZAKŁAMANIA, BUTY I BEZCZELNOŚCI WOBEC LUDZI! Z PEWNOŚCIĄ PÓJDZIE PANI ZA TO PROSTO DO NIEBA!!
Od: ~mieszkaniec ulicy słowiańskiej (Gość) z dnia 2016-12-13 10:54:27
Jest mi wstyd za oddany na panią głos. Czuje się oszukana. To nie kłamstwem buduje się dobro. Jest na odwrót! Przez takie osoby jak Pani traci się wiarę w takie instytucje jak caritas! Mimo wszystko życę wesołych świąt oraz łaski Bożej!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-12-12 19:49:16
Oj... uważny! Uważaj z takimi pytaniami! Takie pytania są niebezpieczne! (lub odpowiedzi na nie)
Od: ~uważny (Gość) z dnia 2016-12-12 18:46:26
czy ten pan co to pisze dla ABC jest pracownikiem UG jak na zdęciu .
Od: ~Obywatel (Gość) z dnia 2016-12-12 18:23:51
Sprytna to mało powiedziane ;-) wzorowy uczeń samego mistrza...
Od: ~xxx (Gość) z dnia 2016-12-12 14:33:43
Nieraz oglądam te sesje i muszę stwierdzić, że p. Przezbór jest bardzo sprytna. Niestety jest to spryt w najgorszym tego słowa znaczeniu. Włoszakowicki król steruje swoimi pionkami jak chce. Przykre, że mamy takich uległych radnych.
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-12-12 12:25:07
Rada robi z siebie tylko pośmiewisko niewiem dlaczego oni tego nie widzą!?

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook