5

Stwierdzenie "Jestem za, a nawet przeciw" jest ponadczasowe!!


Nie o wszystkich głosowaniach radni mogą rozmawiać przed sesją, nie wszystko mogą przewidzieć, nie wszystko mogą przedyskutować (no i ustalić). Niektóre głosowania stają się koniecznością podczas przebiegu spotkania radnych. Tak często się dzieje podczas podejmowania decyzji nad przyjęciem protokołu z poprzedniej sesji. Radny Drożdżyński często zgłasza tutaj własne poprawki. Przy takich głosowaniach „z zaskoczenia” radni mają okazję przedstawić samodzielność kreowania własnej opinii. Wspomniany protokół z poprzedniej sesji przygotowuje Pani Przewodnicząca Przezbór stwierdzając: „(...)protokół z poprzedniej sesji został sporządzony również przy moim udziale po dokładnym zapoznaniu się z zapisem przebiegu sesji (…)”

https://youtu.be/nO-V9hOmuSc?t=16m48s

Akurat w tej sytuacji, radnemu Drożdżyńskiemu chodziło o zapis przebiegu przedstawiania radnym informacji na temat zasad, kosztów oraz sposobu odbioru odpadów komunalnych (śmieci) w gminie Włoszakowice. Podczas tej dyskusji uzasadniano radnym konieczność podwyżek (o których już wszyscy wiemy). Gminę Włoszakowice starano się przedstawiać w jak najlepszym świetle inne zaś (tańsze) gminy opisywano w nieco gorszym świetle. Tutaj mowa była akurat o „Związek Międzygminny OBRA”, które w zakresie śmieci obsługuje np. sąsiednią gminę Przemęt. W czym problem? Ambitny w swych działaniach radny Drożdżyński, skontaktował się z zarządem „OBRA” oraz weryfikując informacje przedstawione radnym, doszedł do wniosku, że dane na podstawie których głosowali radni były nie do końca prawdziwe. Jak się okazało - gmina Włoszakowice jednak, aż tak wspaniała nie jest, a gmina Przemęt jednak nie jest, aż taka zła! Jednakże, autor protokołu z poprzedniej sesji stwierdził, że te właśnie nieprawdziwe informacje należy zmienić, nadrukować na papierze w sposób inny niż były wypowiedziane, tak by się nikt nie mógł „czepiać”. Tak się właśnie stało. Nieprawdziwe informacje przedstawione radnym… znikły! Nie to jednak chciałem Wam przedstawić jako dzisiejszy absurd… bo to rzecz, do której już całkiem przywykłem. Chciałem przedstawić Wam jedno z głosowań, które jak widać zaskoczyło radnych. Pani Przewodnicząca Przezbór postanowiła poddać pod głosowanie sposób pozbycia się wniosku Zbysława, czyli usunąć z protokołu wszystko co dotyczy związku „OBRA”.

https://youtu.be/nO-V9hOmuSc?t=22m27s

Chodzi mi konkretnie, dokładnie o ten moment:

https://youtu.be/nO-V9hOmuSc?t=24m16s

Pani Przewodnicząca poddała pod głosowanie następujące pytanie: „Czy wyrzucamy w ogóle wszystko co było o „OBRZE” z protokołu. Kto jest za tym aby wyrzucić całość tego co było w protokole, czy zostawić tak jak jest.”Radni dosyć „gromkim chórem” odpowiedzieli „Zostawić tak jak jest.”Odpowiedź radnych nie spodobała się Pani Przewodniczącej. Zwróćcie tutaj uwagę, na rękę Pani Przezbór „upominającą” wiceprzewodniczącą rady gminy Panią Poloszyk. Radnych widziałem od drugiej strony, tak więc dodać mogę, że we wspomnianych „chórze” uczestniczyli też z pewnością radna Strzymińska oraz wydaje mi się, że radny Marcinek. Pani Przezbór uzyskując od radnych „niewłaściwą odpowiedź” postanowiła powtórzyć pytanie kierowane do radnych, podpowiadając niezdecydowanym odpowiedź stwierdzając „ja jestem za tym aby wyrzucić”. Tym razem Pani Przewodnicząca uzyskała oczekiwany wynik głosowania. Za wyrzuceniem z protokołu informacji o „OBRA” byli wszyscy radni, którzy sekundy temu stwierdzili, by wszystko zostawić tak jak jest.

Zadam naiwne pytanie. Po co nam rada gminy… podczas gdy zupełnie wystarczyliby nam: Pan Waligóra i Pani Przezbór? A może i nawet… starczyłby sam Pan Waligóra! Byłoby więcej pieniędzy na drogi, chodniki i oświetlenie!! Niepotrzebne byłyby podwyżki! :)


Komentarze
Od: ~adam (Gość) z dnia 2016-12-19 22:36:10
Taki ze mnie przestępca jak i z Ciebie. Gdyby było więcej takich "zbirów" jak my, to być może Prezes miałby chociaż jeden dzień przepracowany w swoim zawodzie i karmiłby kota za swoje. A to, że pomimo więzów krwi jesteśmy jak ogień i woda, to tylko dowód na to, że kreacjonizm w nowej podstawie nauczania nie ma prawa bytu. Ewolucja robi swoje bez względu na to, co pragnie Prezes i Mocherowy Ojciec.
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-12-11 12:07:39
Zresztą Adam, kto jak nie Ty wie więcej o "dziwach" włoszakowickiego ustroju niż Ty? I to nie mówię tutaj o Twojej teściowej... ale o fakcie, że wystarczyło, że ujawniłeś się na tym blogu jako mój brat i już ciągany jesteś po sądach jako "przestępca". To jest uważasz normalne? Bardziej normalne niż ten "wariat na drabince"?:)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-12-10 09:47:45
No tak Adam... w porównaniu do problemów w skali kraju "kreatywna" działalność p. Przewodniczącej w kierunku sterowania wynikami głosowań jest problemem małym i nieznaczącym. Tak samo mało znaczącym jak i cała gmina Włoszakowice na tle Polski. Dla nas jednak, dla tej kilkutysięcznej społeczności... ten patologiczny przykład godny pogardy, powinien być dużym problemem... Zwłaszcza, iż na tej samej sesji rady gminy p. Przezbór wzywała do przestrzegania Boskich przykazań, jest przedstawicielem Caritasu i stara się reprezentować (poza sesjami) wszystko co najlepsze własną osobą. To tak jakby łączyć w jednej osobie to co najlepsze z tym co najgorsze... i to na własne życzenie. Nie są nam potrzebni ci radni, jeżeli sami nie potrafią myśleć. Zaś Pani Przezbór powinna zastanowić się, czy chce być osobą wspomagającą lokalną rzeczywistość przypominającą mini-autorytarny system, bazujący na "wspieraniu swoich", tajemnicach dostępnych dla elit, strachu, dezinformacji i wciąganiu Boga w swoje racje. Nie bez przyczyny WSZYSCY samorządowcy z otaczających nas gmin czy powiatów, których miałem okazję poznać przez lata działalności poprzez .ORG, mówią o gminie Włoszakowice - "Księstwo Włoszakowic". Tak więc być może masz rację, może powinienem olać, "Księcia Waligórę i jego świtę" i zająć się problemami w skali makro. Jednak jeżeli mam sobie tylko "psioczyć" na polityków z Warszawy lub zrobić cokolwiek w sprawach naszych - "małych", to zamiast psioczyć... wolę jednak coś zrobić.
Od: ~Edek z fabryki kredek (Gość) z dnia 2016-12-10 08:55:17
Admin masz rację tę radę powinno się rozwiązać! Generalnie oni nie są nam potrzebni w tym wydaniu bo i tak wszystkie decyzję są z góry zaplanowane.A utrzymanie ich też nas nie mało kosztuje
Od: ~adam (Gość) z dnia 2016-12-10 00:09:35
A co cie Admin dziwi? Teraz Wałęsa jest UBeckim agentem, Geremek jego kumplem, Bartoszewski jerst gorszy, bo jest żydowsko-ubecko-PeOwskom gnojkiem, o Michniku nie mówimy nic, bo ten to już nawet w kaczowskiej skali się nie mieści. Ale "Pan" Piotrowicz jest bohaterem, bo przecież mógł domagać sie kary śmierci dla nich, ale tego nie zrobił. Wiele ryzykował. Dziękuę Bozi, że urodziłem się na tyle późno, że gówno mnie obchodzą rozterki UBeckiego prokurarora. Mam szczęście być dzieckiem TVN-u. I taka malutka "reasumpcja głosowania" jest problemem? Admin przestań..... adam

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook