3

GZK sp. z o.o. oraz rada gminy Włoszakowice informują o podwyżkach cen wody oraz ścieków.


Zeszłoroczne podwyżki kosztów życia z powodu zużycia wody okazały się niewystarczające. Mniej więcej rok temu za wnioskiem GZK sp. z o.o. radni gminy Włoszakowice postanowili podnieść cenę wody (czy też kosztów jej dostarczania) z 2,42 do 2,52PLN netto (za kubik +8%VAT). Rok temu o 0,4PLN podniesiono również koszty odbioru ścieków. Niestety w tym roku rada gminy Włoszakowice ponownie uznała podwyżki za proces konieczny i nieunikniony. Wzrost cen dotyczy metra sześciennego wody z 2,52 do 2,90PLN (wzrost o 15%!!). Podniesiono również koszt odbioru ścieków z 6,00 do 6,10 jednocześnie obniżając dopłatę z budżetu gminy o 10gr, co w sumie daje nam podwyżkę o 20gr od metra sześciennego ścieków.

Za obniżeniem dopłaty do odbioru metra sześciennego ścieków, pochodzącej z budżetu gminy Włoszakowice najgłośniej przemawiała radna Ratajczak. Stwierdziła: „Z jakiego powodu my mamy dopłacać do Waszych rachunków?! Ja muszę sama płacić za wywożoną beczkę i jeszcze Wam dopłacać do kanalizacji?” Radna jako „my” miała na myśli osoby, które wciąż korzystają z przydomowych zbiorników na nieczystości, które w sposób pośredni dopłacają do odbioru ścieków przez osoby podłączone do kanalizacji ściekowej. W ten sposób dopłata z gminy spada z 1,3PLN od kubika do 1,2PLN a my realnie zapłacimy za ścieki 4,90PLN netto (zamiast 4,7PLN wcześniej). Podwyższony zostanie również miesięczny abonament z 3,00 do 3,50PLN.

Przedstawiciel GZK sp. z o.o. konieczność podwyżki tłumaczył stworzeniem nowego etatu (zatrudniono nowego pracownika) oraz potrzebą zaciągnięcia kredytu na uzdatnienie gminnej wody do spożycia. Stawiany jest specjalny „filtr” mający oddzielić niechciany składnik znajdujący się aktualnie w naszej wodzie pitnej.

Kontynuuje podliczanie podwyżek kosztów życia przez naszych radnych, który rozpocząłem już jakiś czas temu (http://wloszakowice.org/index.php?module=post&id=161&category=1). Na bazie poprzednich obliczeń wynika, iż aktualne podwyżki kosztować nas będą dodatkowo ~187tyś brutto rocznie. Sumując z zeszłorocznymi podwyżkami podatków oraz wody/ścieków (~300tyś), tegorocznymi podwyżkami odbioru śmieci (~200tyś) daje nam to w sumie całkiem niebagatelną kwotę 687tyś PLN rocznie dodatkowego balastu na naszych włoszakowickich plecach. To wszystko dzieje się, podczas gdy krajowa inflacja jest bliska zeru (czyli ceny produktów i usług nie rosną).


Komentarze
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-12-01 16:49:09
Wolny rynek - czyż nie tego chcieliście?
Od: ~Obserwator (Gość) z dnia 2016-11-29 12:42:17
Wykończą nas tymi podwyżkami! Prąd teraz woda śmieci itp. Czyżby kasy brakowało?
Od: ~PZPR (Gość) z dnia 2016-11-29 11:22:26
Jak za komuny swą niegospodarność pokrywały podwyżki - tak zarządzać to każdy głupi potrafi

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook