13

Sprzedano kolejny „kawałek” jeziora Dominickiego. Gdzie protesty prominentnych polityków?


Zapewne każdy z nas słyszał głośną sprawę sprzed ostatnich wyborów samorządowych, która dotyczyła sprzedaży plaży w Boszkowie na zasadach przetargu „ograniczonego”. Dla przypomnienia wklejam jeden z linków pochodzących z lokalnych mediów: http://elka.pl/content/view/70851/80/

Oburzenie polityków lokalnych samorządów jak i posłów pochodzących z PIS było przeogromne. Protesty odnośnie sprzedaży „własności publicznej” w prywatne ręce były głośne. Każdy z polityków chciał wcielić się w obrońce interesów społeczeństwa. Protestowali miejscy radni(z Leszna), protestował poseł Dziedziczak, protestował wójt Waligóra, radni gminy Włoszakowice przyjęli specjalną uchwałę wyrażającą sprzeciw sprzedaży części brzegu jeziora Dominickiego. Obrońców naszego „interesu” w okresie przedwyborczym był ogrom… każdy w tym chciał być lepszy i pokazać się za większego społecznika i wojownika o dobro.

Dlatego też z tym większą uwagą przyglądałem się NASTĘPNEMU przetargowi zorganizowanemu kilka tygodni temu przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. Przetarg zorganizowany był na zlecenie urzędu Marszałkowskiego oraz dotyczył sprzedaży…. kolejnego kawałka linii brzegowej jeziora Dominickiego w samym centrum i sercu Boszkowa!

http://www.powiat-leszczynski.pl/aktualnosci/wydarzenia/403-przetarg-na-sprzedaz-nieruchomosci.html?highlight=WyJwcnpldGFyZyJd

Ta piękna nieruchomość znajduje się przy głównej drodze (ulica Dworcowa) i ciągnie się od drogi asfaltowej aż do brzegu jeziora granicząc tam z ośrodkiem LOK oraz obiektem „Kalumet”. Będąc ciekaw postawy naszych obrońców, p. Dziedziczaka, p. Waligóry, p. Przezbór oraz innych radnych z gminy Włoszakowice bacznie obserwowałem tą sprawę. Przecież jeszcze niedawno p. Dziedziczak bił na alarm, że wyprzedawane jest nasze dobro narodowe. Zaś wójt Waligóra oraz przewodnicząca rady gminy p. Przezbór krzyczeli, że przez politykę wyprzedażową skarbu państwa, oni jako samorządowcy nie będą w stanie wypełnić obietnic wyborczych dotyczących promenady dookoła jeziora Dominickiego.

Ku mojemu OGROMNEMU zaskoczeniu żaden z lokalnych polityków, który własną piersią jeszcze niedawno bronił naszej własności nie pisnął słowa w tej sprawie. Żadnych protestów nie wysnuli też nasi najwięksi obrońcy – samorządowcy z Włoszakowic. Nagle nikogo ta sprawa nie interesuje. Nie mówią o tym ŻADNE media! Cisza kompletna! Wierzycie w moje zaskoczenie? Gdzie jest PIS? Gdzie jest Waligóra? Gdzie przewodnicząca Przezbór?

Cena wywoławcza nieruchomości była tak niezwykle atrakcyjna (jak na warunki Boszkowa), że sam wziąłem udział w przetargu. Nie miałem wielkich nadziei, gdyż spodziewałem się sporego zainteresowania i licznych oferentów w trakcie procesu sprzedaży. No ale … grzechem byłoby nie spróbować! No i kolejne moje zaskoczenie już podczas przetargu, na który zgłosiło się dwóch (słownie DWÓCH!) oferentów. Kto? Jeden to jak już wspomniałem ja – „biedny żuczek”, drugi oferent – wiadomo kto… i wiadomo kto wygrał (nie ja). ;) Ostatecznie nieruchomość w przetargu nieograniczonym otwartym (dostępnym dla każdego) sprzedana była TANIEJ niż niezwykle oprotestowany przez naszych szanownych „obrońców” z okresu przedwyborczego, wyborów samorządowych.

WYBORY POWINNY ODBYWAĆ SIĘ CO PÓŁ ROKU! WTEDY NASI POLITYCY CAŁY CZAS ZMUSZENI BYLIBY UPRAWIAĆ POPULIZM ORAZ UDAWAĆ, ŻE ZACIEKLE DBAJĄ O NASZ INTERES!


Komentarze
Od: ~jolka c (Gość) z dnia 2018-08-01 14:07:27
pamietam artykol z gazety abc o strefie ochronnej wokol jeziora ! Co to byla za chwila radosci ! wreszcie mial byc porzadek no niestety na artykule sie skonczylo jestem ciekawa na co ida podatki ! za malo koszy na smieci worki sa za drogie kiedys jezdzila normalna smieciarka 2 razy w tyg i to bylo b dobre to co sie dzieje wokol jeziora to granda i wstyd !gdyby nie letnicy i ich podatki Wloszakowice by nie wygladaly jak dzisiaj walczci o to piekne jezoro o kazde drzewo ! a pan waligora swoja osoba nigdy nie dawal dobrego przykladu ! ani nie ponosil konsekwenci za swoje tragiczne dla boszkowa deczje!!!!!!!!!!!!!!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-11-21 21:07:09
No kurna... biłem się o nią z "TYTANEM". Jedyna możliwość to przegrać. Kwestia to jak... "przegrać".
Od: ~adam (Gość) z dnia 2016-11-21 21:00:53
Admin - masz u mnie krechę jak stąd do Kijowa. Czemuś tak słabo się bił o tą ziemię kuchnia flak?
Od: ~wrocław (Gość) z dnia 2016-11-19 08:16:58
Tyle negatywnych opinii o wójcie i słusznie bo wiele pozornych działań lub przedstawianie planów jest jego taktyką . Szkoda ,bo fundusze unijne się skończyły na turystykę , sąsiednie gminy skorzystały. Czytam o pałacu w Zbarzewie i Boszkowo przez takich niby gospodarzy tak by wyglądało .
Od: ~Stefan (Gość) z dnia 2016-11-18 21:43:22
Admin ta zagrywka w obronie Boszkowa to wiadomo pod publikę a że wybory się zbliżały no to było trza to wykorzystać ,a ciemny lud to kupił:)
Od: ~krętacz (Gość) z dnia 2016-11-18 10:36:36
ADMIN nie tylko politykom jak najmniej ale i urzędnikom przykład doprowadzenia do ruiny ZBARZEWA . Teoretycznie jak się ich słucha to mają pomysł i wiedzę na każdy temat -omnibusy znają się na leczeniu łupieżu i statkach kosmicznych .
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-11-17 20:42:07
Ta jak wspominam w poście "piękna nieruchomość" to aktualnie zarośnięte chaszczami bagno. Nie jest żadnym odkryciem, że jak coś jest "państwowe" to jest zaniedbane, opuszczone, zapomniane. Im mniej dajemy politykom powodów do popisu, tym mniej mamy przykładów zaniedbań. Dzięki temu, że ktoś kupił ten kawałek ziemi Boszkowo najpewniej znowu zyska na atrakcyjności. Zniknie kolejny kawałek chaszczów na terenie, który w studiom zagospodarowania gminy Włoszakowice od dziesiątków lat widnieje jako teren pod rekreacje... a co? Mamy na wójta Waligórę liczyć i jego słynną gospodarność wobec kuli u nogi?
Od: ~matacz (Gość) z dnia 2016-11-17 20:29:20
Coś mi się zdaje że jest to grubymi nićmi szyte , może wójt po cichu się dogaduje lub inaczej .... Przy poprzedniej sprzedaży cały ten kociokwik radnych wójta i pisuaru leszczyńskiego był zastanawiający. ADMIN bardzo celne stwierdzenia . Oczywiście lepiej sprzedać prywatnemu niż darować komuś co to od 25 lat jest kulą u nogi dla Boszkowa
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-11-17 20:28:48
A pewnie, że się zgadzam. Lecz też uważam, że na lokalnych polityków mamy bardzo duży wpływ i nasz głos znaczy bardzo wiele. Na tych polityków z TV to możemy sobie tylko popsioczyć ;)
Od: ~realista (Gość) z dnia 2016-11-17 20:25:58
Żeczywiście, gdyby w moim pytaniu nie było słowa"naiwne" inaczej by brzmiało. Prawda? Wiem, że na tym blogu unikasz "wielkiej" polityki. Może to i dobrze, ale ta wielka ma wpływ na lokalną i odwrotnie. Zgadzasz się ze mną? A w Boszkowie,wg mnie, sprawy zaszły za daleko, trudno będzie je odkręcić.. (mam tu na myśli dostęp do jeziora). Pozdrawiam!
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-11-17 18:42:48
No i pamiętaj! Krytykować możesz wszystkich... tylko nie Admina! :):)
Od: ~Admin (Gość) z dnia 2016-11-17 18:38:19
Naiwne pytania? A znasz wyniki ostatnich wyborów samorządowych? Waligóra i jego partia otrzymała najmniej głosów w historii lecz i tak utrzymali się przy stołkach wmawiając ludziom jak to ich bronią między innymi przed przestępcami typu Mąkowicz, którzy to z grupą majętnych ludzi chcą przejąć Włoszakowice i wszystko rozsprzedać! :) Te naiwne pytania trzeba zadawać... by naiwni ludzie znajdowali sobie na te pytania odpowiedzi. Nie ma wśród kolegów Pana Waligóry i Pani Przezbór społeczników... to tak tylko na pokaz było, przed wyborami. Może i naiwne... ale skuteczne! A Włoszakowice i tak są rozsprzedawane... tylko, że po cichu. Żadna "wyimaginowana przestępcza grupa" tutaj potrzebna nie jest.
Od: ~realista (Gość) z dnia 2016-11-17 16:08:22
Powiem tak: nawet informacja o kolejnej działce z dostępem do wody w Boszkowie, sprzedanej - jak się domyślam - przędsiębiorcy z Boszkowa, mnie nie zbulwersowała ... Bo przecież już od dawna trwa ten proce i dostępu do wody prawie że już nie ma. Ale budżet państwa potrzebuje miliardów na pisowskie fanaberie...Stawiasz Adminie naiwne pytania dlaczego poseł i inni milczą. Potrzeby budzetowe są wielkie, zarówno te państwowe jak i powiatowe, gminne itd. Na armie urzędników, samoobronę ( ma ich być 50 tyś.), wszelkiego rodzaju komisje, podkomisje, nowe tablice i sarkofagi" poległego" prezydenta, na pensje dla sędziów w trybunale, którzy nie orzekają.... Potrzeb jest dużo... Skąd mój sarkazm? Gdy codziennie jesteś bombardowany informacjami od których odechciewa się żyć, to człowiek najpierw się denerwuje a później w swojej bezsilności - że nic nie może zdziałać - obojętnieje... albo się śmieje.Jak myślicie, skąd ponad dwumilionowa emigracja młodych ludzi? Młodzi są niecierpliwi i jak widzą co się dzieje , te niezliczone absurdy na każdym szczeblu, to uciekają z kraju gdzie pieprz rośnie.... Ale na temat. Niedługo wody jeziora zostaną podzielone: na wody p. J, wody wójta, wody marszałka itd.. Może tak być? Od nas to zależy!

Kategorie

- ZABYTKOWY KOMPLEKS PAŁACOWY - ZBARZEWO!
- Absurdy z Włoszakowic
- Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Włoszakowice
- Wydarzenia kulturalne.
- Inicjatywa Społeczna w gminie Włoszakowice.
- Włoszakowickie cuda natury.
- Ciekawe informacje dotyczące gminy Włoszakowice.
- Wybory samorządowe 2018.

Twój profil

Jeżeli posiadasz konto na naszym blogu Zaloguj się lub utwórz Nowy profil

Ostatnio zarejestrowani

- mike98
- GBrozavetrov
- Brerretymaf
- 667274635
- 2.3 Quad 4 OHC

Facebook